cena Sapphire AVC

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod AnnaVV » So Kvě 12, 2012 15:58

chocolate napsal:
minlub napsal:Předmět: cena Sapphire AVC
Tobě též. =D>
Tvé pravidelné čtení nelze přehlédnout.
Pěkný den :D


Díky minlub,jsem ráda za Tvé postřehy :wink: Příště to můžeš napsat i veřejně :wink:



Nevím proč do diskuze kopírujete SZ.Proto jsou to soukromé zprávy aby si to lidi vyříkala mezi sebou a ne to řešit takhle a ještě to sem kopírovat.Myslím si že by se tu měli řešit činčilky a ne vaše rejpání.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2012 19:33

Nevím, proč se furt vracíte k prvnímu příspěvku, když jsem to v dalším upřesnila. Kateřino, vy se ptát můžete, ale zkuste si odpustit neustálé moralizující věty, nikdo na to není zvědavý a rušíte tím diskuzi.

Jinak jestli prodávám beige bdc za 7 tisíc je jenom moje věc a vám je potom houby, i kdybych ji dávala za 20 tisíc. To že se se tu jedna činčila prodá za tisíc a stejna mutace za dva tisíce, neznamená, že jsou to stejná zvířata. Já vím, co prodávám a vím, že to přehnaná cena není. [-X

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod whisperkill » Ne Kvě 13, 2012 20:51

Pokud jde o mutaci Saphire myslím že mám kvalitní chov. Je pravda že tady je neprodávám ale všichni jdou hned po 3 měsících do jiných chovů... Ted si nechávám jen samičky jsou bez genu a cenu mám asi nejnižší jaká u této mutace jde :lol:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 14, 2012 18:49

martej napsal:Kateřino, vy se ptát můžete, ale zkuste si odpustit neustálé moralizující věty, nikdo na to není zvědavý a rušíte tím diskuzi.[-X

Nápodobně. :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod martej » Po Kvě 14, 2012 19:13

whisperkill napsal:Pokud jde o mutaci Saphire myslím že mám kvalitní chov. Je pravda že tady je neprodávám ale všichni jdou hned po 3 měsících do jiných chovů... Ted si nechávám jen samičky jsou bez genu a cenu mám asi nejnižší jaká u této mutace jde :lol:


á sem tím nemyslela, že nemáte kvalitní chov. Jen sem narážela na kateřinu, která se plete do něčeho, do čeho ji nic neni :-))

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 14, 2012 19:35

martej napsal:
whisperkill napsal:Pokud jde o mutaci Saphire myslím že mám kvalitní chov. Je pravda že tady je neprodávám ale všichni jdou hned po 3 měsících do jiných chovů... Ted si nechávám jen samičky jsou bez genu a cenu mám asi nejnižší jaká u této mutace jde :lol:


á sem tím nemyslela, že nemáte kvalitní chov. Jen sem narážela na kateřinu, která se plete do něčeho, do čeho ji nic neni :-))

Trochu mimo ne? Nechápu proč bych se nemohla vyjádřit k diskuzi :evil: Možná safíry nechovám ale názor mít můžu :!:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod žanda » Po Kvě 14, 2012 19:48

Martej a Katerina.kat: Holky, mohly byste přestat do sebe šít? Co třeba jedna druhé si nevšímat? Nebo normálně debatit bez chytání se za slovíčka? Prosím, nerada bych téma kvůli vašim sporům zamykala.. :?

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 14, 2012 20:49

Ještě že Žanda je nestranná... Jinak by zde každý dopadnul jak Michal... :? :? Každý měl od něho kvalitní činčilky ale málokdo to přiznal....Díky tomu odešel jeden z nejkvalitnějších chovatelů u nás :? :? Uvědomují si někteří co zničili???? Říkám že češi mají jednu hroznou vlastnost a to je závist, a mezi chovateli činčil byla ještě povýšena... Můžete mě ted ukamenovat ale podívejte se každý do svědomí... Je vážně tak čisté? Omlouvám se všem které to urazí, jen mě ničí tyto války... Bud máme zájem zkvalitnit český chov nebo se navzájem osočovat.... Stačí tak málo, začít si upřimně přát. Prosím všechny chovatele aby se nad tímto aspon minutku pozastavili.... Děkuji... Vím že to nemá s tématem nic společného ale cítil jsem povinost už konečně vyjádřit názor.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod žanda » Po Kvě 14, 2012 21:10

Opravdu to sem nepatří! Nevím proč by každý měl dopadnout jako Michal. A v tomto tematu se k tomu nebude nikdo vracet! A to že píši já neznamená, že svoji odpověď na usměrnění diskuze nekonzultuji s dalšími moderátory.. :wink:
Prosím, držte se tématu a neodbočujte..

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod katerina.kat » Út Kvě 15, 2012 13:06

Já se hlavně dotazovala na kvalitu safírů v Čechách, nemůžu za to že to hned někdo vzal úkorně. Jak jsou na tom safír tedy? Eboni jsou zkažený, četla jsem tu o blond a beige, což je podle mě blbost to by jsme neměli nic nezkaženého. Ale co obecně recesivní mutace? Co violeti?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod minlub » Út Kvě 15, 2012 13:30

Eboni jsou bohužel opravdu nižší kvality. Jsou většinou nazrzlý a mají řidší srst. Beige bych neřekla, je to jako u ostatních mutací. Najdete jak kvalitní, tak nekvalitní jedince v podobné míře. Stejně tak jako u Velvetů, White atd.
Podle mého názoru kvalita chovů u nás stoupá. Je hodně lidí, co se snaží chovy zkvalitnit a nekupují vše jen podle mutace. Rádi si připlatí pokud je činčila kvalitnější a za každou cenu nenechávají v chovu ty špatné.
Řekla bych že safíři bohužel u nás moc kvalitní nejsou. Když už mají pěknou barvu a srst nemají pěkný tvar.
Violeti jsou na tom o hodně lépe. Myslím, že jejich kvalita u nás dost stoupá.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 15, 2012 13:43

Mám podobný názor jako minlub.
Eboni jsou bohužel často kvalitativně dost nízko, na druhou stranu ale myslím, že se nad tím spousta chovatelů zamýšlí a snaží se pro zvýšení kvality něco udělat. Co tak pozoruju, hodně lidí chce k například EDE pořizovat kvalitní standardy, atd. Což si myslím, že je velký krok vpřed :D
U béžů bych to neviděla tak špatně. Co jsem viděla na výstavě, tak se mi nezdály tak nízko.
U safíru to vidím hůř, ještě jsem snad neviděla safíra, který by se mi líbil jak tvarově, tak barvou. Vždy mají jen jedno bohužel :(
No a violeti, tam to také vidím pozitivněji. Myslím, že už zdaleka není takový problém dát na sebe dva violety, jak bylo dříve. I tak to ale musí být jedinci kvalitní a já osobně bych vždy volila variantu vio+genovka. :)

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod whisperkill » Út Kvě 15, 2012 20:45

Pokud mohu reagovat tak máme asi i top chovatele Extra Dark Ebony v Třinci :) Vím že všechny končí v zahraničí takže máme asi i u této mutace kvalitní chov...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod minlub » Út Kvě 15, 2012 20:49

O tomto chovu jsem neslyšela. Proč myslíte že jde o top chov? Neprodává do ČR?

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod whisperkill » Stř Kvě 16, 2012 14:36

Protože vystavuje v zahraničí a dopadá tam dobře :) Asi ho nezná skoro nikdo... i á na něho získal kontakt pouhou náhodou a hned mi řekl že v česku už nic vystavovat nebude. #-o

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod martej » Stř Kvě 16, 2012 15:10

Ono kdyz se porovna v cechach vystava a v zahranici,tak to je rozdil.skoda ze nema stranky,rada bych se mrkla na cincily:)

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod katerina.kat » Stř Kvě 16, 2012 15:49

Nedivím se že nevystavuje a že jsou u nás výstavy jako jinde ne. V zahraničí jsou výstavy na jiné úrovni a v jiném duchu. Když si přečtu jak zde hned každý odsoudí ty co na zahraniční výstavu jedou a dokonce si dovolí souhlasit s vyndáním činčily z klece......to je všude jinde normální při výstavě. Jenu nás se to odsuzuje. A pokud v ČR někdo chce aby vůbec na jejich výstavu někdo přišel, nesmí si dovolit to, co je v zahraničí úplně normální.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod martej » Stř Kvě 16, 2012 16:01

Ono spis u nas jde o to,ze je malo cincil a ze se posuzuji safiri s bezovymi,eboni s velvetama,atd.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod minlub » Stř Kvě 16, 2012 16:20

To spolu souvisí. Pokud se na výstavu přihlásí málo činčil, nejdou rozdělit do kategorií tak, aby měla každá mutace svojí. Např. když se přihlásí 1 Black velvet a 6 Ebonů, dají se do jedné kategorie. Bylo by potřeba více přihlášených zvířat, aby se mohlo udělat více kategorií.

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”