můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tess
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Pro 02, 2011 20:54

můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod tess » Pá Pro 02, 2011 21:04

Mám Fionu teprve krátkou dobu, přečetla jsem si spoustu věcí o činčilkách ale tohle jsem nikde nenašla. Přes den většinou spinká, chce ven až kolem 8 jenže já docela brzo vstávám tak chodím dřív spát a nechci ji zavírat hned po hodině a jí se do klece taky nechce. Všechny věci co by mohla zničit a vadilo by to jsou schované takže jdu spát a nechám ji venku. Zavírám ji až ráno když se probudím Tak mě zajmá jaký na to máte názor vy, kteří s činčilkama máte větší zkušenosti než já. Navíc si myslím že mě nemá ráda:(zvednout se ode mě nechá když ji vytahuju z klece, ale kdykoliv na ni šáhnu nebo se nějak rychleji pohnu uteče ode mě:(

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Pro 02, 2011 21:17

rozhodně bych jí venku nenechávala celou noc!
může se cokoli stát,půjdeš treba vv nocu na zachod a nezavres dvere nebo muze cincila neco znicit nebo se o neco porani nebo sni na co si zapomnela.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Pro 02, 2011 21:19

a ohledne toho jak se te boji...některé cincily nemaji radi hlazeni,jine si zvyknou hned a jine zase sou bojacne a dlouho si privikaji.Doprej ji vice casu na zvyknuti ;) dej ji mlsku at si ji vezme z ruky a mezitim co ji bude jist zkus ji pohladit.ale neprehanej to.bude plus kdyz se necha aspon jednou pohladit a priste muzes zkusit pohladit treba vickret ;)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Pro 02, 2011 21:33

já bych se bála ji nechat venku, může se stát cokoli.to ji raději nech jen tu hodinu ;) moje činči mě taky nemaj radi :D taky se nenechaj většinou pohladit ;) jen když chtěji. Aby se odemne nechal pohladit muj sameček,jsem na tom musela pracovat trpělivě půl roku a i tak když nemá náladu,tak se nenechá ;)

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Pro 02, 2011 22:11

já bych činču také venku nenechala celou noc...ono náhoda je blbec, člověk na něco zapomene, činča něco rozkousne, nebo nějak zaleze a šprajcne se... já mám zkušenost takovou, že činčám ta hodinka stačí, někteří běhají rádi i déle, ale většinou po hodince už spíše posedávají nebo někam zalezou.
Jinak pokud máš činčilku jen krátce, tak bych ji nějakou ani nepouštěla, dokud si dostatečně nezvykne. mám zkušenost takovou, že se pak činče ochočily rychleji. Dokonce se pak na tebe i těší a nechávají se více hladit. Ale na druhou stranu taky hodně záleží na povaze jednotlivé činčilky - mám doma jak totálního mazlíčka, tak netýkavku, která se nerada nechává hladit. Po rukou se ale probíhá ráda :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Pro 02, 2011 23:08

Take bych ji v zadnem pripade nenechavala bez dozoru venku.Muze se poranit, nekam zaleze, zrani se, muze sbastit neco plastoveho a to ji ucpe streva, okousat nabytek, ktery je lakovany treba, nebo namoreny, podlahu, lino ji ucpe streva take, kytky nektere ji muzou otravit, nehlede nato, ze v hline kytek muzou byt vajicka treba skravek,ponevadz v hline se hodne pry vyskytuji, proste je toho hodne.Kdyz bude mit dostatecne velkou a vybavenou klec, volieru, tak ta hodina bohate staci a nemusis ani denne.Ale to chce uz volieru, skrinoklec na vysku minimalne 120cm a sirka tak 75cm.Vybavit polickama, domecek, hamak, vetev apod.
Jinak, kazda cincilka je jina a soudit hnedka po tak kratke dobe, ze Te nema rada je unahlene:-).Ony nas maji rady, ale nedavaji to najevo, jako jina zviratka, maji povahu spise kocici, jejich lasku si clovek musi zaslouzit.Hodne si pamatuji a to doslovne vse a jak cincilku jednou zklames, bude si to pamatovat a neodpusti Ti.Tohle mi kladla na srdce chovatelka tenkrat v zahranici, ze treba ji provokovat, ze ji budes nabizet nejaky pro ni vhodny mls a ucuknes nekolikrat, tak uz pak neveri.To same, kdyz ji clovek obelsti nejakou fintou,aby ji dostal do klece a defakto ji podrazil:-), tak si to bude pamatovat.Nema cenu ji okrikovat a napominat, kdyz neco chce nicit a do neceho kousne.Mam odzkouseno, ze priste tam pujde schvalne.Nikdo neumi delat s radosti takove naschvaly, jako prave cincila:-).Kazda ma jinou povahu.Bohuzel vyhledavaji rady nebezpeci a ikdyz se nekde porani, spadnou, neodradi je to a priste to zkusi znova.
Nespechej na ni, nejdrive si musi zvyknout na Tebe, rodinu, klec, domacnost a provoz v ni.Melo by se dodrzet ji aspon 14dni nepoustet a pomalu se s ni sblizovat vecer, az je aktivni pres klec, podrbat pres klec, pak dalsi dny otevrit dvirka klece a pomalu sunout ruku k ni a podrbat, nabidnout ji z ruky pamlsek, jako krizalku jablicka, goji, rozinku, suseny kousek mrkve, sipek, ci vhodnou vetvicku.
Pry, kdyz se tohle preskoci a uspecha a cincila se hned prvni dny pusti vecer, tak pak se hure dostava zpet a nebude chtit, bude vystresla apod.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » So Pro 03, 2011 1:21

Jednou se mi povedlo špatně zavřít klec a činči si otevřely. Mám štěstí, že kabelů si nevšímají, ale ta spoušť. Okousané knížky, vrhly se i na kabelku, roztahané časopisy a také bobíčky všude. Rozhodně nedoporučuju nechávat činču puštěnou bez dozoru :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » So Pro 03, 2011 8:50

taky mi sameček utekl několikrat, napoprvé mě přišel vzbudit,seděl na mě a ošdibaval mi řasy a packama mi tapal po obličeji :D :D napodruhe už me vzbudit neořišel :D a naštěstí rozkousal jen ty "neškodne" kabely :D myš,klavesnice,internet, na knižkach se taky vydováděl :D na přeskach u batohu,židli,no nádhernej pohled když mě to nakonec vzbudilo :D

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » So Pro 03, 2011 22:00

Taky nedoporucuji poustet na noc, jak jiz tu bylo zmineno vyse. Jsem si vzpomel, kdyz nam zdrhal z klece samecek, ktereho jsme meli prvniho, tak jsme ho vzdycky nasli za troubou nebo v troube schovanyho :D a tam vzdycky stekla :D:D:D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Pro 04, 2011 11:03

Tak podle mě je super nechat činčilu běhat i celou noc - tedy co nejdéle. Ale lze to jen v opravdu bezpečném prostoru. To je samozřejmost. Několikrát nám činči v noci běhali. Někdy se z klece dostali sami, někdy jsem při jejich výběhu třeba usla, ačkoli to pak nebylo celou noc, činči mě nenechali :lol: Čiky je kadeřník, Rychlá Rota ráda skáče po hlavě, no a knížky mají činčilky moc rádi :lol: Takže pokud je místnost bezpečná, tzn. žádné přípravky, kabely, sklo a další věci.. tak pokud člověku nevadí okousané knížky a vůbec cokoli (třeba vlasy :lol: ), tak bych činčilu klidně běhat nechala, ale ať může sama kdykoli do klece.

Avatar uživatele
setour
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Stř Lis 16, 2011 18:42
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod setour » Ne Pro 04, 2011 22:09

Já ji někdy nechávám přes noc puštěnou je pravda, že v pokoji mám jen stůl, komodu a postel, ale myslím si, že jestli se u tebe nemá o co zranit a nebo sníst něco, tak ji klidně nech, jestliže ti nevadí pár bobků nebo, že po tobě bude v noci skákat :))

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Pro 05, 2011 11:49

No, ono ale staci i nabytek, pokud je lakovany, moreny, barveny apod.Lino ji take pri zkousani muze ucpat streva, nebo i listy,vse co je jako drevotriska se ji muze zapichnout do tlamicky apod.Ja bych neusnula teda, kdybych vedela, ze je venku z klece.To by musela byt mistnost specilane pro ne, bez kytek, bez lina, jen beton asi, nebo drevena podlaha nemorena, nelakovana bez list, zadne koberce, nabytek.Neumim si to predstavit.A ikdyby nekdo mel takovou mistnost, v ktere by navic jeste chrnel, tak s cincilou se fakt usnout neda.Usnout ano, ale ty budicky:-).Tenkrat mi rikala znama, ze kdyz pri vybehu usnula, tak ji probudila cinca tim, ze se ji v posteli vycurala na hlavu:-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Pro 09, 2011 0:23

Tak činča se mi na hlavu ještě nevyčůrala :lol: ale vlasy i řasy je zajímají a po hlavě rádi skáčou, takže člověk se stejně moc nevyspí. Ale jinak s tou bezpečností, činča si může udělat cokoli kdekoli, kolikrát se činčily i zabijou ve své kleci. Samozřejmě snažit se myslet dopředu a vše potenciálně nebezpečné zlikvidovat, ale nesmí se to přehánět, jinak by člověk nevylezl ani z postele. (Připomíná mi to Sheldona z Teorie velkého třesku :lol: )
Ale neberte tento příspěvek jako že podporuji nezodpovědnost, naopak, já jsem v tomhle poměrně úzkostlivá, stačí vidět dítě a klacek a já už vidím ten klacek v jeho oku :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Pro 09, 2011 11:26

No bohuzel,uz se stalo nekomu, ze se mu cincila otravila z moreneho nabytku, kdyz se dostala pres noc z klece a dalsi si necim ucpala streva, necim z plastu, nebo tak neco.
A me osobne se stalo pred 12 lety take neco podobneho.Jen jsem se otocila pro neci pri vybehu dvou holcin a jedna stacila zkousnout trochu gumy, byla, jako podlozka, nevim, jak se k ni dotala, asi spadla a byla necim napustena, cinsky vyrobek:-( a behem chvilky se zacala kacet,obcas bezvedomi, otrava, az ji sla pena z papuly.Nastesti se ji podarilo zachranit, ale stesti, ze jsme se okamzite dostali na veterinu.Od te doby vim, ze jsou to vsudybylove a nebezpeci je vsude okolo pro ne vetsi, nez pro jina zvirata.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

běhání v noci venku

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Pro 10, 2011 11:16

Můj názor je ne, protože to jsou malí ďáblíci. Já je pouštím pod dohledem a mám okusané zdi, nábytek i když je odkšicnu, stejně to zkusí najust znova. A to je mám jenom na chodbě, kde nejsou kabelky, knížky a jiné laskominy : - )

Komino
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Ne Srp 28, 2011 23:28

můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod Komino » Ne Pro 11, 2011 23:42

No moje činčila si tak jednou ve dvě ráno otevřela klec a skočila mi do postele.Chodila po mě a když jsem se vzbudil tak jsem se málem pos.al :D.Navíc jsem ho mohl zalehnout nebo tak něco.Tak jsem koupil malé kladky a je klid.Určitě bych ji nenechával celou noc tak volně.Je to nebezpečné,raději ji nech proběhnout v tvoji přítomnosti.

Avatar uživatele
jituška
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: Čt Bře 22, 2012 13:11

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod jituška » Pá Bře 23, 2012 13:07

Já jsem začátečník a pro činčilku jsem koupila nádhernou klec.Mám od neděle Matouška z Vysočiny a je velice hodný,večer ho nechávám pod mým dohledem asi dvě hodinky proběhnout a na noc je v kleci,kde si řádí,jako černá ruka :lol: až dneska byl neobvykle hodný ani nás nebudil,jaké to zděšení přišlo ráno do obýváku.... :oops: vše poshazované,jedna prodlužovačka mírně okousaná,knížky o zahradách také přečtené [-o< no jako když bouchne bomba,bohužel jsem nezjistila jakou to záhadou se dostal Matoušek ve dvířka byli zavřená a nikdo ho nepouštěl.Proto bych i já nenechávala činčilky celou noc bez dozoru :? Dneska budu číhat kudy se ten darebáček dostal :lol:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod Reňaaa » Pá Bře 23, 2012 14:24

To se mi stalo také, když byl František malý ještě...nakonec jsem zjistila že se protáhl mezerou mezi mřížkama na kleci :D Nechápu do dneška jak se tak dokázal rozplácnout :lol:

Jo okousné knížky znám, kabely různé taky, hlavně od notebooku a překousnuté sluchátka :/ Určitě nedoporučuji přes noc nechávat volně běhat.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod Maartyy » Pá Bře 23, 2012 19:17

U mě vede jasně nabiječka na mobil. K te od noťasu čuchne, ale naštěstí ji nechá, to by mě asi trefilo, celkem drahá sranda :roll:
Jinak v noci sem ho nechal běhat jednou a když hlodal něco v kleci a dělal strašný čurbec, no naposled, po pul hodině mi bylo jasné že to bude ještě horší vyrvál :-D
Dokonce jednou jsem se jen šel sprchovat a Bob proběhl po klávesnici a spustil program na trening morseovky :D Takže v noci bych činču nepouštěl. Je to opravdu zlobivé zvířátko.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod saskie » Po Bře 26, 2012 10:26

jituška napsal:bohužel jsem nezjistila jakou to záhadou se dostal Matoušek ve dvířka byli zavřená a nikdo ho nepouštěl

Když mě zbudila takhle jednou činčila pobíhající mi po hlavě, moje první reakce, že jsou též všechny zavřené, a některé i pod zámkem. Vidím, že je to Čiky, jdu k jeho kleci, zavřená. Za noc si vykousal dostatečný otvor v plastovém dnu #-o Už má parádní celokovovou klec, a že by zdrhnul, toho se nebojím, ani zámky navíc nemusí mít, zavírání je pořádné :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod tarja666 » Po Bře 26, 2012 15:26

no tak u nás už to schytala spousta věcí - nabíječky na mobil, na noťas bohužel taky, lampička, repráky, terč na šipky, atd. čili závěr - na noc bych měla opravdu strach pouštět - a to jak o činčilu, tak o moje věci, protože ač se někdy člověk snaží, jak může, ty potvůrky si cestu se kabelům a dalším věcem, které rády ohryzávají, vždycky najdou.. :D Pak nemluvě o bobkách, které by asi byly všude a to i v posteli, což by se mi moc nelíbilo [-( no a ráno bych pak měla velkou radost, kdybych činče vůbec našla živé :D máme totiž 2 kočky :D

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod jejula » Po Bře 26, 2012 20:13

Tak to já mám velky štěstí na zvířata mám činču už nějakej měsíc a ještě mi nic nerozhryzal a mám doma i osmáky a potkánci a vůbec si nevšímaj kabelů a tak. :D A mám i klec s plastovým dnem a po 5 letech ji neprokousal a osmačkky maj skříňové bydlení a pohoda. :D

Avatar uživatele
_klarik_
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Bře 05, 2012 21:04
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: můžu činčilku nechávat venku celou noc?

Příspěvekod _klarik_ » Stř Bře 28, 2012 20:24

Ja osobně bych moji činčilku nechat volně běhat v noci nemohla. I když z důvodu že nepobývam pravidelně doma naučila jsem ostatni členy domácnosti ať mi moji činčilku pouští .. Proto byvala sama u mě v pokojích ale nikdy nic nerozhryzavala maximalně papíry zapomenuté v tiskárně :-) .. avšak po nějakém čase kdy ji už to přestalo bavit běhat samotnou nahoře kde nikdo nebyl naučila se chodit po schodech, které mají mezi každým schodem mezeru.. :| ... Teť už je v tom takovéj odbprník, že ž si líta jak chce a kde chce :D proto bych ji nemohla nechat přes noc venu , protože by neběhala po hlavě v noci jem mi ale všem :D:D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”