Jezevčík

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Jídlo pro jezevčíka

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Led 27, 2006 12:46

Veroniko, v žádném případě jsem Tě nechtěla nabádat nebo vybízet změnit psovi stravu. Proč také, když mu to vyhovuje? Psala jsem jen o své zkušenosti - dilema čerstvé jídlo x granule či konzervy jsem řešila několik let, protože od odborníků se člověk nedočkal jednoznačné odpovědi. Někdo propaguje granule (ale občas to trochu smrdí komerční prezentací), někdo zase vařené, náš pan veterinář dokonce syrové maso (to by mi psi kadili od rána do večera přímo v kuchyni, protože by na dvůr ani nedošli :x ).
Možná je to nakonec tak, že to není univerzální pro všechny psy, a že se musí pro každého najít to, co mu vyhovuje. Takže Bertík ať samozřejmě baští rýži s kuřatama a mrkví, ať dobře prosperuje a hezky mu tráví :lol:

Disable adblock

romana

Příspěvekod romana » Pá Led 27, 2006 12:50

Nezdá se mi, že by nejlepším jídlem pro pejska byla rýže s kuřecím masem... V přírodě by tohle nepotkal, zvláště uvařenou rýži :D krmila jsem vždy granulemi a jsem více než spokojená. Jasně že by ty potvůrky mlsné chtěly pořád jen maso, ale to prostě nejde :wink: v granulkách mají vše, co potřebují (a co jim vařenou stravou nikdy nemužete dát), není s tím žádná práce a finančně to vyjde téměř na stejno 8)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Led 27, 2006 14:32

Verčo, tak jsem to ani nebrala. A jestli to tak vyznělo v tom co jsem napsala, tak jsem to tak vůbec nemyslela.
Pravda je, že každý propaguje něco jiného a má jiný názor na stravu.
Romano, vím že tuhle stravu v přírodě nepotká, ale granule do něj nenarvem a konzervy mu také nevyhovují. Je chyba, že jsme ho to nenaučili jíst už od štěněte. Já si tedy myslím, že na kuřeti s rýží není nic špatného. Je to dietní a veterinář nám to i doporučil.
Každý má svůj názor a způsob stravování pejska, vůbec vám to nechci vymlouvat, to ne....

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Led 27, 2006 14:56

romana napsal:Nezdá se mi, že by nejlepším jídlem pro pejska byla rýže s kuřecím masem... V přírodě by tohle nepotkal, zvláště uvařenou rýži :D krmila jsem vždy granulemi a jsem více než spokojená. Jasně že by ty potvůrky mlsné chtěly pořád jen maso, ale to prostě nejde :wink: v granulkách mají vše, co potřebují (a co jim vařenou stravou nikdy nemužete dát), není s tím žádná práce a finančně to vyjde téměř na stejno 8)

Vařenou rýži sice pes v přírodě nepotká, ale granuli tam nepotká tím spíš :lol:
To by potom odpovídalo krmit syrovým masem a z malé části zeleninou (tu vlci v přírodě pozřou se žaludkem přemožených býložravců). Měla jsem knihu o zdravém stravování psů co nejpřírodnějším způsobem, a výsledkem tohoto přírodního experimentu bylo, že psi měli asi měsíc průjem tak strašlivý, že jsme se s nima báli vylézt na ulici. Jedna chovatelka mě pak poučila, že přeučovat psa v dospělosti na syrové maso už není možné, že by musel být zvyklý od štěněnte.
Spousta lidí propaguje vařenou stravu, dost jsem se o to zajímala, měla jsem tady k tomu otevřené i téma na chatu, protože z názorů odborníků nebylo možné získat jednoznačnou odpověď (v tomhle je zlaté stravování činčil a jiných hlodavců, tam je mnohem víc jasné, co je zdraví prospěšné a co ne).
A teď jsem spokojená s granulemi (s výhradou toho, že musím akceptovat, že čtyřletý pes chodí užírat granule senior - ty granule musí být v misce celý den, tak tomu prostě nejde zabránit). Ale asi je to opravdu případ od případu.

Disable adblock

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Pá Led 27, 2006 16:14

teda obě Verči .. nooo moc skvělá strava to není .. naše rodinka se o pesany zajímá už spoustu let =) je to v rodině a nejlepší co je tak dávat suché granule + někdy třeba s konzervou může být časteji ale spolu!...Nebo granule s vývarem aby nebobtnaly to maj radi hodně =) stačí i vařicí voda . Jinak to co dáváte by se mělo jen za nějaký čas .. né každý den !!! Opravdu! Ale nechci abyste si mysleli že vám chci něco vyčíst jen taková menší rada pro jejich zdravý =) Jinak Daneček ten strarší .. joo ten je také čiperka i když má problémy s těma zádama .. furt by jen blbnul a frigonkem =)

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: =)

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Led 27, 2006 17:40

Myška =) napsal:teda obě Verči .. nooo moc skvělá strava to není .. naše rodinka se o pesany zajímá už spoustu let =) je to v rodině a nejlepší co je tak dávat suché granule + někdy třeba s konzervou může být časteji ale spolu!...Nebo granule s vývarem aby nebobtnaly to maj radi hodně =) stačí i vařicí voda . Jinak to co dáváte by se mělo jen za nějaký čas .. né každý den !!!

To taky není tak úplně jasné.
Jinde jsem zase četla před střídáním stravy důrazná varování, že to může psovi způsobit zažívací potíže a že by měl jíst stále ten druh stravy, na který je zvyklý (proti tomu jsou zase názory, že by strava měla být pestrá, protože ta stejná nepokrývá spektrum látek, které by měl pes dostat.) Z vlastní zkušenosti vím, že STŘÍDÁNÍ STRAVY ZAŽÍVACÍ PROBLÉMY ZPŮSOBIT MŮŽE. Náš mladší pes má dost citlivé zažívání a ze všeho dostane průjem. A když má dva dny po sobě granule, další den konzervu, a následující maso, tak má průjem spolehlivě týden. Takže jsem se zařekla nestřídat. Starší měl zažívací systém o dost odolnější, ale stářím se asi odolnost snižuje, takže teď má ty problémy taky.
A když má z něčeho pes evidentně bolesti břicha a silný průjem, tak je jediná možnost mu to nedávat, protože je to obtížné pro všechny strany a pes beztak nezužitkuje z té stravy vůbec nic.
Chovatelé, kteří doporučují granule, jsou taky proti střídání - že se granule nejlépe zužitkují, pokud je pes žere stále a jeho zažívací systém si na ně zvykne. Samozřejmě záleží na kvalitě těch granulí, a nějaký Pedigree Pal nebo "supermarket - směs 10kg/100 Kč" určitě žádné živiny neposkytují, protože tam prostě nejsou.
V polévání nevidím žádný smysl kromě toho, že někteří psi to prý tak raději žerou, nebo že se to snadněji kouše (když má pes špatné zuby). Theodor zatím zdatně chroupe, tak si myslím, že je zbytečné granule polévat, naopak by se tak rychleji kazily. Takhle je může mít celý den a žrát kdy potřebuje, což mu evidentně svědčí (vím, že starší psi by měli žrát víckrát denně, ale to nemůžu technicky zabezpečit - takhle žere sám).

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Pá Led 27, 2006 17:48

No já nemyslim střídat tak často ... a když bude mít granule s konzervou jednou dvakrát za týden, tak by mu to nemělo vadit. my dáváme pejskům papu jen večer až si řeknou a hl. před venčením!Málokdy jim to necháváme pres den ... a když už tak jen suché nikdy nic jiného! To polejvání jsem myslela hl. kvůli tomu strašímu jezevčíčkovi co má verča .. víš =) :wink: páč přecejenom je to epčí=) ale to vše záleží na tom kdo je na co zvyklý! Já jen přispěla svejma info =) nemyslim to špatně ju =)

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » So Led 28, 2006 19:37

Tak už mám ty fotky v galerii =) http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... at=1&pos=0 dala jsem tam fotku i vlčice Elsy kterou jsme měli =) .. to vodítko není nor. jen pro in. je to ocelové lanko páč jinak vše překousala i s timhle si dost pohrála :lol: :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 29, 2006 17:37

Jedna moje známá, taky chovatelka pejska mi říkala, že se nemá podávat konzerva spolu s granulema. Že buď jedno nebo druhé, protože obojí se tráví jinak dlouho a žaludek to zatěžuje různou intenzitou a že to může způsobit psovi obtíže. Zdůvodňovala to tím, že ona tomu opravdu rozumí, protože tímhle se zabývají na vysoké škole. Já bych jí to i věřila, ale přesto dávám pejskové k snídani granule a k večeři konzervu s granulema na přilepšenou.
Touhle dobou už má inženýrský titul ;-)

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Ne Led 29, 2006 18:13

No jo .. ale ona asi myslela větší množství =) my to opravdu jen ochutíme jen malinko .. páč granule co si budeme nalhávat :lol: taky bychom nejeli furt jen suché papu bez příchutě =) .. melé množství nevadí =) jen větší a často =)

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Psí strava

Příspěvekod VeronikaL. » Po Led 30, 2006 9:43

Možná jim to takhle lépe chutná, dost dlouho jsem tak krmila taky (kuře, rýže, trošku konzervy, případně něco dalšího - troška mrkve, vloček, zelené papriky, tvarohu apod.).
Teď jsem zjistila, že Theodor může žrát jen suché, a že mu to velmi svědčí v zažívání i v kondici. Starý pes má opravdu jíst častěji za den, a takhle může, kolikrát chce. Takže nemíním ustupovat jeho eventuálním chutím, když to není nutné.
Bohužel kocour a Matěj mají smůlu s kuřatatma, protože Theodor by se zbláznil, kdyby někdo jedl kuřata a on by nemohl. To by dokázal řvát třeba hodinu v kuse.
Takže kočka suché a konzervy (protože ta nic dalšího prostě do huby nevezme), a mladší kokr více méně to střídání (konzerva s přílohou, cca 2x týdně něco do toho - mrkev, vločky...), a někdy užírá Theodorovi jeho Pro Plan.
Myško, ve své fotogalerii máš kromě činčil jenom andulky - jsou hezké, ale vlčice Elsa to asi není :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Led 30, 2006 9:53

Je to fotogalerie MYŠKA.
Jinak máš moc krásné jezevčíčky. Elsa je fakt vlčice??? Kde jste k ní přišli???
K tomu krmení...bohužel jinou možnost nemáme, jak už jsem psala, granule jako hlavní jídlo do něj nenarvem a po konzervách má průjem. A tohle mu chutná, no něco jíst musí. Určitě kdybych si pořídila pejska, tak ho naučím na granule.
Také jsem někde četla, že se granule s konzervou nemají míchat, kvůli zažívání pejska. Buď jedno nebo druhé.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Fotky

Příspěvekod VeronikaL. » Po Led 30, 2006 11:03

Tak beru zpět, koukala jsem se do špatné galerie, už jsem našla Elzu i krásné jezevčíky :lol: :lol:

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 30, 2006 16:30

Ahojky =) JJ Elsa je opravdová vlčice =) ale nebyl to žádný mazel .. snesla jen dospelí lidi a spíš jen taťku, mamku a dědu mě málem jednou ukousla ruku nemít rukavici! :? Jinak jak už jsem psala psům už se věnuje naše rodina spoustu let =) už nějakej praděda byl do pejsků blázínek =) no a jde to dál =) měli jsme chovnou stanici něm. ovčáku, jezevčíky taky =) ... K Else ta´tka přišel přes kamaráda který dělá v Chomutovském ZOO =) taťka i děda byli hodně známý jako chovatelé, kinologové a také předsedové ve svazech ... takže tonmu rozuměli hodně =) .. pokud ještě najdu nějaké foto Elsy kde je třeba s Taťkou tak to přidám do galerie =) ...Jezevčíčkové jsou mazlíci a hl. ten menší Frigonek to je můj miláček =)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”