Zoubky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Zoubky

Příspěvekod Bobanecek » Pá Ún 13, 2009 20:57

Zdravim lidicky. Vcera byla moje cincilka na obrus stolicek. Nejak nepapkala a v Olomouci na veterine rekli ze zoubky i stolicky ma dobre tak mi dali neco na upraveni traveni ze to bude zacpa. Porad se mi to nezdalo a tak jsem ji zavezl do brna a tam mi hned rekli po kontrole ze ma velke stolicky. Tak si ji tam hned nechali a dnes jsem volal a cincilka je v pohode. Chci se zeptat antibiotika mi asik davat nebudou rikali ze v tomto pripade to neni nutne. Jak ji mam ted krmit kdyz delsi dobu moc nepapala a nechci aby se zacla nejak prejidat? A jak zabranim prerustani stolicek kdyz seno papka na kousani vetve ma i sepiovou kost???

Disable adblock

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Pá Ún 13, 2009 21:29

Neboj ona se nejspis nijak zvlast prezirat nebude. Dbej at ma to co doposud a kvalitni granule. I pokud mas zajistenu stravu tak jak pises, tak se asi obcasne nutnosti prebrouseni nemusis vyhnout. Taky jsem se ptal doktoru v Brne a bylo mi receno, ze se halt nekdy prerostu zoubku zabranit neda, byt i sebespravnejsi dietou.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Ún 15, 2009 15:46

Že by se přežrala, to se neboj. Bude mít tlamičku citlivou. Nám MVDR. Jekl doporučil vytírat tlamičku 2 x denně Betadinem (koupí se v lékárně), ten ji trochu znecitliví a líp se rozdrásané dásně (pokud jsou od zubů) hojí. Lucince rostly stoličky vychýleně, takže jí rozdíraly tváře zevnitř, zabránit se tomu nedalo, prostě to tak bylo. 2 x ročně kontrola a "zubař". Spíš si hlídej, jak žere, ta průběžná kontrola je nutná.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Ún 15, 2009 15:59

Ještě bych dodala, že betadine se nepoužívá koncentrovaný, ale obvykle se ředí(1:10), je to silná dezinfekce. Na to hojení bych ale spíš dávala bylinný odvar řepíkový nebo heřmánkový, ten může činča pít.

Disable adblock

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Ne Ún 15, 2009 21:31

Tak uz mame obrousene stolicky a prislo to na 1500Kc pěkná pálka. Mam otazečku je to dva dny a zatim papka malinko a neviděl jsem od ní ještě žádnej bobek čím to je?

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Ne Ún 15, 2009 21:35

Mám jí dát do mezi granulky trošku bilinek heřmánku? Nebo mám zkusit jí dát do puseny to co mi daly poprvé u veterinaře na upravu trávení a ještě něco které ji má pomoct dostat chut k jídlu?

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Ún 15, 2009 22:03

Ta částka je normální, to známe :D Digitální RTG je drahý a hodina inhalační narkózy je cca 1 000,- Kč. Pokud je uspaná 10 - 15 minut, tak si to spočítej.
Pomalu by už mohla začít žrát. Dala bych jí i nějaký mlsek, ať si vezme alespoň něco, když se jí do granulek nechce. Nebo zkus kašičku - Nomina ve Zdravé výživě. U nás má úspěch, když je potřeba začít baštit. Dala bych večer kaši a ráno, až je zase hlad, tak granule, jablíčko, pšeničné klíčky, trošku ovesných vloček. Nebo jí zkus nabídnout ty vitamínové kuličky pro činičly od Vitacraftu - krabice za 119,- Kč. Mají je v Brně na Jánské v Zoomarketu.

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Ne Ún 15, 2009 22:06

Chich ja nejsem z Brna tam to mam 60km. Mno zkoušel jsem jí dávat šípek, rozinku a křižálku a nic z toho si nevezme. Ale lenivá není běha a hopsa jen se ji zatím nechce moc papkat. A ovesne vločky jake? U nas jsou s příchuťema a nejsem ňákej fanda vloček tak pomalu ani nevym jak to vypada.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Ún 15, 2009 22:14

Ovesné :D Nebo pšeničné, ale ty první mají raději :D Pšeničné klíčky milují. Obchod Zdravá výživa někde v okolí snad je.Projdi si diskuzi - o zubech se tu psalo mockrát, i tom, čím se krmí. 60 km není zas tolik. Co bychom pro činči neudělali :D

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Re: Zoubky

Příspěvekod lucy » Pá Bře 09, 2012 8:29

chtěla bych se zeptat jestli klíčky zvyšují možnost březosti? Známá mi říkala že to dávali králikům(myslim) a že to pomáhá a jestli je činčilky můžou?? a jak často jim je můžu dávat??

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

činčilka po zákroku se zuby

Příspěvekod kuchink » Út Led 08, 2013 17:14

Zdravím všechny činčiláře,

po roce jsme byli opět na operaci se zoubkama, zase mu přerostly a musel je jit zbrousit, dneska byl ve 12 na zakroku, ted ho mám doma a tak trošku se rozkoukava, hned se vrhnul na granule, doktorka řikala že muj činčilak musi mit z 90% seno a zbytek jen trošku granule, nemyslite že kvuli tomu bude dost hubeny? ted má činčilak 630g :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: činčilka po zákroku se zuby

Příspěvekod martej » Út Led 08, 2013 18:01

Já osobně bych mu dala hromadu sen, ale určitě bych mu granule nechala taky - kvůli vitamínům a minerálům.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: činčilka po zákroku se zuby

Příspěvekod Wulfina » Út Led 08, 2013 18:10

dala bych mu jak kupu sena, tak normálka granule (polívkovou lžíci) a hotovo :)

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoubky

Příspěvekod kuchink » Út Led 08, 2013 18:30

dobře snad bude okay, zatím činčilak se mnou "nekomunikuje" sedi a podřimuje ještě nás čeká týdenní podavani léku proti bolesti - Rheumocan, divné je že si furt utira pusu.. :roll:

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoubky

Příspěvekod aaki » Čt Led 10, 2013 14:14

ahojte. zubky nam brusili tu:
veterinárna klinika Bullypet
http://www.bullypetklinika.sk/uvod/
Odborárske námestie 4 (začiatok Krížnej ulice) , Bratislava

ráno sme prišli, že máme problém, činču hneď zobrali na rontgen, vysvetlili o čo ide a rovno si ju tam nechali. večer bola zoperovaná. dostala antibiotiká a analgetiká kvôli prerastajúcim koreňom, probiotiká a ešte dáke dobroty za odmenu, že bola dobrá :-) starala sa o ňu veľmi milá pani doktorka.

činča samozrejme nechce jesť nič tvrdé, tak som jej bola natrhať čerstvú ďatelinu, myší chvost, púpavu, ružové a jablčné listy a dáke bylinky. treba to samozrejme vysušiť.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoubky

Příspěvekod kuchink » Čt Led 10, 2013 16:21

mi taky činčla nechce nic jíst, dokrmuju ho přes stříkačku, po jak dlouhé době by měl začit normálně jist ?

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoubky

Příspěvekod aaki » Čt Led 10, 2013 16:35

kuchink napsal:mi taky činčla nechce nic jíst, dokrmuju ho přes stříkačku, po jak dlouhé době by měl začit normálně jist ?


činča zväčša nechce jesť, keď má problémy s trávením, alebo so zubami. ak tento problém trvá už dlhšie, treba ísť ihneď k veterinárovi. ak prerastajú korene, alebo nie sú zúbky zbrúsené, činču to bolí a nechce jesť. ak predtým jedla nevyváženú stravu a má problém s trávením, tiež nechce jesť. skús sa pozrieť, aké má bobky, či pije, čo naposledy papala, akej farby má hlodáky, aké sú dlhé atď. ale najlepšie ti poradí veterinár. ale pozor, nie každý veterinár je odborník cez hlodavce. treba sa spýtať.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoubky

Příspěvekod kuchink » Čt Led 10, 2013 16:45

činčilák byl právě v utery na zákroku se zubama, měl nějaké háky ktere mu přerustaly až k jazyku, dostal něco na bolest a nechce mi jíst jen tak vybírá drobky co kde najde..

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”