Dokrmovani?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Dokrmovani?

Příspěvekod Bobanecek » Pá Kvě 15, 2009 17:18

Zdravim lidicky nedavno se mi narodily trojcatka a u jedne samicky mi mladatka nepribiraji a pritom vidim ze jsou na samicce jako by pili, ale asik nema mleko. Davam jim ted do granulek ovesne vlocky susene mleko a glukopur poradily mi to v Brne na farme ze to pomuze samicce s mlekem. Mam dokrmovat nejak mladatka a cim? Dekuji za rady

Disable adblock

pajac
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Pá Bře 16, 2007 18:16
Místo/Bydliště: MYSLIVECKÁ 590 V.p.PRADĚDEM
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokrmovani?

Příspěvekod pajac » So Kvě 16, 2009 22:02

Bobanecek napsal:Zdravim lidicky nedavno se mi narodily trojcatka a u jedne samicky mi mladatka nepribiraji a pritom vidim ze jsou na samicce jako by pili, ale asik nema mleko. Davam jim ted do granulek ovesne vlocky susene mleko a glukopur poradily mi to v Brne na farme ze to pomuze samicce s mlekem. Mam dokrmovat nejak mladatka a cim? Dekuji za rady



ahoj
trojčatka si myslím že by měla samička zvládnout sama,jen možná budou trošku díky více četnému vrhu drobnější.My měli paterčata a ty už jsme dokrmovat museli a to sunarem.Uvařili jsmeho,dali do kapátka a třikrát přes den krmili.Je to sranda pozorovat ty málé myšky jak baští umělou stravu.Je fakt že jsme tak čtyři z pěti zvládli,to páté bohužel po třech dnech zemřelo.Příroda si to probere sama.Ale ty trojčátka to půjde v pohodě.Přeji mnoho úspěchu Pavel

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Kvě 16, 2009 22:32

počkej 4 dny po narozeni, pokud nebudou přibírat, tak si kup mléko pro kotata a tim je přikrmuj ;-)

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Ne Kvě 17, 2009 10:24

maji 13 dni vaha uz jsem pohnula jen o par gramu. Jak dlouho se maji dokrmovat tim mlekem? Nema se i pridat granulky at nemaj porad mleko nebo nejaka kasicka nebo tak?

Disable adblock

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Ne Kvě 17, 2009 10:59

Pokud budeš shánět alternativu, tak já jsem dokrmoval veverku zředěným neslazeným kondenzovaným mlékem zahřátým na TT. Veveřák rostl jako z vody,.. najednou dokázal vypít třeba 10ml injekční stříkačku - pěkně se pak nafouknul :lol: ..

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 17, 2009 12:07

kondenzované mléko určitě ne...bala bych se toho.... ve 13 dnech ti žrát granule nebudou. Nech je u mami a přes den je přikrmuj dvakrát denně, přes noc po 3-4 hodinách ......... dokrmuj dokud nebudou mít váhu 250 g. čím budou starší, tak tím mín často budeš muset přikrmovat.

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Ne Kvě 17, 2009 12:22

Martej napsal:kondenzované mléko určitě ne...bala bych se toho.... ve 13 dnech ti žrát granule nebudou. Nech je u mami a přes den je přikrmuj dvakrát denně, přes noc po 3-4 hodinách ......... dokrmuj dokud nebudou mít váhu 250 g. čím budou starší, tak tím mín často budeš muset přikrmovat.


Mě to poradil veterinář, že je to dobrá náhrada a jak říkám, bylo to pro veverku, činčila je něco jiného.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 17, 2009 12:28

veverce bych se asi nebala to dat, ale činčily maj horzně křehký tvrávení a nejsem si jista, co by to snima udělalo.....nejvíc osvědčené je mléko pro kotata (sušené) a to se sežene všude...jak u veta, tak ve zverimexech, tak bych náhradu nedoporučovala.

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Ne Kvě 17, 2009 13:51

a to susene mleko pro kotata mam s necim smychat? Muze byt i susene mleko polotucne?

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Kvě 17, 2009 16:26

Bobanečku, to je teda dotaz :shock:
Žádný polotučný ani jiný, prostě zajdi do zoomarketu apod. a kup sušené mléko pro koťata - Ginpet, cca 260,- Kč nebo tekuté mléko pro koťata od Whiskasu - cca 50,- Kč. To sušené Ti vydrží výrazně dýl, to tekuté po otevření jen asi 3 dny, pak musíš koupit nové. Nevím ale, jak moc se oba druhy ředí, je to napsaný na obalu.
HOdně štěstí :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 17, 2009 17:12

to tekute ne, neni správne...je pro kotata od 3 mesicu......kup sušeneé mléko ja mam od beaphar...žanda ho ma v shopu. Nařed ho podle navodu a místo vody tam dej heřmánkovej odvar.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Kvě 17, 2009 18:16

Marti a máš zkušenosti se sušeným mlékem Gimpet? Drahé je jak čert a když jsem vloni zkoušela zachránit 24 gramové mimino, tak nemůžu tvrdit, že bych s ním měla úspěch.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 17, 2009 18:31

ahoj silvi....ja myslim, že to je dobre mléko, ale 24 g mimi je fakt maličky. Mě se ani nepodařilo odchovat 28g mimi, který sem dala k druhý samici a hned melo mličko:( S tima mrnouskama je to hodně těžky....biffi se třeba podařila holčička zachranit, ale ted má 300g.

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bobanecek » Po Kvě 18, 2009 22:58

Tak uz jsem sehnal kocici susene mleko 200g za 160Kc. A chci se jeste zeptat s cim to mam naredit? S vodou nebo s hermankovym vyvarem? A jake mnozstvi ma cincilka snist? At do ni necpu zbytecne hodne? Dekuji za rady

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Po Kvě 18, 2009 23:15

Udělejte si kaši z 1 lžičky kočičího mléka, na špičku nože Glukopur a rozmíchat v troše heřmánkového čaje. Ideální je pokaždé dělat čerstvou, krmit max. 2 hodiny starou kaší, rychle se to kazí. Do takhle malých miminek se vejde kolem 1-2ml, ale pokud se už moc brání, tak je zbytečně nenuťte.

Avatar uživatele
Bubu
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Čt Led 22, 2009 22:09
Místo/Bydliště: Sušilova, Brno

Příspěvekod Bubu » Čt Črc 23, 2009 19:01

S tím dokrmováním mě napadá otázka, jak dlouho se ty mimina dokrmují, musí to být do těch 250? Mám totiž doma 150g mimino starý asi měsíc a třičtvrtě bez maminy, tak jestli bude stačit, co sní samo.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 23, 2009 20:11

krmit by se mělo do 250 g, ale od toho jednoho měsíce stačí přikrmovat, třeba třikrát denně a ještě jednou než deš spat. Ono to poznáš, kdy začít jen s dokrmováním. Jakmile ti začne nějakou davku odmítat, tak protahni čas. třeba jednou za 3- 4 hodiny, až nakonec bude stačit přikrmovat třeba třikrát denně.:-)

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Čt Črc 23, 2009 23:03

Ja taky krmila cca do 200g, ale prestala jsem proto, ze uz se mi v tom nimrali..vic toho vycakali nez vypili a radeji si vzali kulicku :wink:

Avatar uživatele
Bubu
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Čt Led 22, 2009 22:09
Místo/Bydliště: Sušilova, Brno

Příspěvekod Bubu » So Črc 25, 2009 21:14

No jo, když to nejde, tak to ani přez koleno nezlomíš :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”