kontrola napajecky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 02, 2013 19:24

Doporucuji kontrolovat napajecky, ponevadz u nas to mohlo dopadnout spatne nedavno, jesteze nebyly zrovna tyhle vrazedny vedra.
Kdyz jsem si s tou moji prdelkou vecer hrala a sedela u klece, tak napajecka vydala takovy divny zvuk, jako kdyz otvirate plastovou lahev, kde je zkvaseny napoj.Nevenovala jsem tomu pozornost, ale kdyz to za chvili udelalo znova, tak jsem ji zkontrolovala pitko, zda z toho kape voda a krve by se ve me nedorezal, kulicka byla nejak divne zasekla, vpacena dovnitr.A mohlo to tak byt i 2 dny, ponevadz byl uplne okousny, asi ze zoufalstvi vodni kamen, kterym byla ta kovova cast potazena trochu.Kdyz jsem vadu odstranila a dala napajecku k jeji tlamicce, hltave pila asi 20minut bez prestani a stale olizovala tu himalajskou sul.Nikde nebyly ani bobky, radeji ani nejedla nic zrejme.
Takze fakt radeji casteji kontrolujte napajecky, ja ji kontrolovala i predtim vzdy, kdyz jsem ji dala do klece pri vymene vody, tohle se muselo stat jaksi mimo, zrovna kdyz treba pila.Nechci ani domyslet, co se mohlo stat, kdyz bych nato prisla az dalsi den, ponevadz vodu davam tak na 3-4 dny.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 02, 2013 20:08

Dávám vodu denně a čistím jí, tak mám dokonalý přehled, protože koukam, zda je ve správné poloze, aby neodkapávala.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 02, 2013 21:07

U mě je to přesně tak, jak píše Terka :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 02, 2013 21:17

Mám 250 ml, vydrží jim to jen na den. Aspoň nas to nutí často měnit vodu. Déle jak dva dny bych jí tam stejně nenechalA.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Kobylatko » Pá Srp 02, 2013 21:18

Též měním každý den když nestíhám tak aspon každý druhý.Máme svou vodu a zatím sem nepostřehla žádný vodní kámen ani na kohoutcích :D .U nás jen 2x napáječku prokously na to sem přišla až pochvilce když sem ji co chvila plnila a přišlo mi divný že by měli tak šílenou žízen :lol: .

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 02, 2013 23:13

Ja to nechavam bezne dva, tri dny, vyjimecne i 4, davam vody vic.Napajecku mam velkou,celosklenenou z tvrdeho skla, jeste dovezenou z Ameriky, tady jsem ji nikde nevidela jeste.Takze voda tam vydrzi dele, samozrejme ji cas od casu cistim a vymyvam.Predtim jsem ji tez kontrolovala skoro denne,ikdyz jsem ji tam povesila ted, jak se pak zasekla.Po zaveseni kapala, ale stalo se to zrejme pres noc pak.Proto jsem to psala, ze ikdyz ji po zaveseni zkontrolujete, muze se zaseknout i nasledne pak pres den, nebo v noci.A uz se o tom tady v minulosti psalo, nekomu se tohle uz stalo take.Odted ji kontroluju i rano a navecer, vecer, zda kape

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Zrzka » Po Srp 05, 2013 18:42

měním vodu denně, v létě ve vedrech i 2x denně...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 05, 2013 18:44

také tak...
Nechat vodu 4 dny, tak v tom mám řasy... fuj...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Po Srp 05, 2013 23:37

Zadne rasy jsem v ni nikdy nemela, nebot je celosklenena a v lete ji dny nenechavam, ikdyz by se tam neutvorily.Zajimave je, ze se tady v minulosti radilo lidem, kdyz nekam jedou na vikend, ze staci dat cincile krmeni a piti, ze ji to vydrzi i klidne skoro tyden, nebo to tak nekdo udelal, uz nevim a to se jednalo o plastovou napajecku.V lete ji s klidem nechavam i ty 2 dny, i v techto vedrech, nebot je v byte prijemny chladek a sklo je sklo.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Srp 15, 2013 10:59

Taky měním denně tak vím v jakém stavu je napáječka,jinak to snad ani nejde,nedovedu si představit jak si dělám do plastový flašky pití,že bych to pila i druhý den [-o<

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 15, 2013 23:50

Panebože, ctete si, co jsem napsala poradne?Nemam plastovou napajecku, ale celosklenenou z tvrdeho skla.Takze tam voda vydrzi vpohode i 4 dny,ikdyz to delam jen obcas v zime, ne v lete, ackoliv mame doma chladek i ve velkych hicech.Nikdy jsem neresila v te lahvy rasy!A voda tam byla jen 2 dny, kdyz se to stalo, venku nebyly ty vedra jeste, ale docela chladno a lilo.Napsala jsem to sem proto, aby si lidi dali pozor, ne kazdy meni vodu denne a v tech vedrech by to mohl byt byval problem bez vody den,natoz dva.Takze to bylo mysleno tak, ze je lepsi kontrolovat napajecku rano a vecer, nebo jeste radeji i pres den, pokud jsou vedra.Presne neco podobneho se stalo kdysi nejakemu jinemu cloveku a psal to zde o zaseknute kulicce v napajecce.Ze se ovsem zacnu resit opet ja a delat se ze me skoro cune by me tada fakt nenapadlo. :roll: :roll: .
Je zajimave, ze kdyz se tady nekdo v minulosti ptal, jak dlouho vydrzi cincile voda, ze potrebuje odjet a zda ma cincilu tahat s sebou na nekolik dni, nebo vikend, tak jste mu tady odpovidali, ze cincilu nikam urcite kvuli stresu netahat, ponevadz voda v napajecce vpohode vydrzi pres vikend a vydrzela nekomu i 5 dni, kdyz musel odjet a cincilka to vpohode prezila.Tak nechapu tyhle reakce mimo uz od pocatku :evil: :evil: .

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 16, 2013 9:55

A v kterém tématu to bylo?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 16, 2013 10:38

Nevim, nechce se mi to hledat a uz je to nejaky ten rok zpatky.Neni to ale jedno?jde tady o princip, ze se uz v minulosti nejednou zde nekdo ptal, co ma delat, ze potrebuje bud na vikend, nebo par dni odjet a ze cincilu veme bud sebou, nebo nemuze a cincilari psali, ze voda i krmeni vydrzi pres vikend vpohode a nekdo zde dokonce psal, ze byl pry snad tyden a se dvema napajeckami a miskami kremni a sena to cince vydrzeli tez, nebo jedna.
Ja bych hlavne nikdy svoji cincilu neohrozila nejakou zkazenou vodou s rasama v napajecce, tohle si hlidam a vim co muzu a jak dlouho tam ta voda ve skle vydrzi, jinak ji menim nejcasteji obden a vpohode, tak nevim, proc se tohle zde resi.Tema bylo zalozeno pouze s tim, aby si lidi radeji kontrolovali napajecky kvuli mozne zaseknute kulicce dvakrat denne ve vedrech.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 16, 2013 11:27

Promiň, ale to ty si tu bereš osobně, že ostatní mění vodu denně. Pokud člověk jede na víkend pryč, tak výjimečně činčila vydrží ty 4 dny s jednou vodou, prostě se nedá nic dělat. Ale pokud to tak trvá kontinuálně, tak to ma každý chovatel jinak.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 16, 2013 22:36

Ja jsem ale nepsala, ze to tak mam pernamentne stale a pokazde 4 dny.A v lete, kdy jsou hici uz vubec ne, jen 2 dny.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod Lída » So Srp 24, 2013 15:34

u ná některé činčily pijí méně a některé hodně "glgají". vodu dolévám večer. doporučuji také měnit vodu častěji a "dolívat" občas, spíše pak vylít a nalít čerstvou. činčilky když denně koupu, tak jsou napáječky občas "špinavé" od písku. taky při čištění se mi může dostat prach z hoblin dovnitř. pokud by se voda dolévala dlouho, zůstávala by tam stará voda a mohly by ve vodě být bakterie.... raději na to dávám taky pozor. vodu přes léto nenechávám ani dlouho "odstátou". tak max. půl dne a dám čerstvou. někdo používá balenou - koupenou, ale my máme dobrou pitnou vodu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: kontrola napajecky

Příspěvekod jasmin » Ne Srp 25, 2013 1:20

No ja Lidus ji tam nenechavam pernamentne 4 dny, ale pouze obcas, rozhodne ne ale v lete, ikdyz mame doma chladek i v tech hicech.Ale hlavne mam napajecku jeste z Ameriky privezenou, kterou jsem tady nikde zatim nevidela.Je celosklenena z tvrdeho skla a tam ta voda proste vydrzi a nemusi se menit kazdy den.Delam to tak leta, obcas ji poradne vyplachnu horkou vodou a pro jistotu i stetkou, ale nikdy se tam nedelaly rasy a nebyla zakalena apod.To bych ani nedopustila.Neco jineho je plastova, take jsem ji chvili mela a tam teda jsem vyplachovala denne a menila denne vodu, tam byla tendence k zaparovani.
Psala jsem to ale hlavne proto, abyste si kontrolovali tu kulicku dole v napajecce a to dvakrat denne, rano, vecer, ponevadz se nuze zaseknout, jako se to stalo nam.A to jsem ji kontrolovala take casto, ale asi si s tim lomcovala a kousala do toho a zasekla se.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”