chudák činčilák

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 20, 2012 19:17

Tak to je moc dobré a Kitty, když si pomaloučku zvyká na nový a mnohem lepší domov: je to dobře poznat na fotkách. =D> U vás je, myslím teprve týden a to je ještě krátká doba na karanténu a seznamování se samečkem! Kitty se teprve vše obhlíží a zkoumá, tak to chce ještě aspoň 14 dní, aby úplně zdomácněla a zvykla si na vás i na běžné domácí dění. Pak by potřebovala veterinární prohlídku včetně koprologie a po negativním výsledku a jejím dobrém zdravotním stavu a taky dobré zdravotní formy samečka by se mohli pod dozorem ve stejné místnosti začít oba seznamovat zatím jen přes klece napřed raději dál od sebe, aby to nedopadlo jako při uvítání před týdnem. :wink: Vzhledem k samečkovu stáří (puberťák :wink: ) a hlavně jeho váze bych počkala s bližším seznamováním mimo klec než přibere aspoň do 500g, což u něho může trvat i čtvrt roku a taky za stejnou dobu samička nutně potřebuje nabrat váhu a zesílit do váhy aspoň 550g nejlépe 600g. Samozřejmě mezitím pokud bude samička v říji, tak začne být sameček neklidný i po celou dobu v blízkosti samičiny klece, tak aby radši by měli být oba odděleně při výběhu z důvodu nečekaného předčasného nakrytí! [-X To by teď nebylo dobré pro samičku a případné její mladé. :( Rozhodně nedoporučuji teď oba dva blíže seznamovat ani pak po dvou týdnech a raději počkat.

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 20, 2012 19:27

J to už jsem si tu přečetl, myslel jsem to tak že třeba za dva měsíce bych její klec postavil k Bobově kleci. Jestli se i přes mříže může zaseknout v růstu, nebo na to potřebuje "přímý" kontakt.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 20, 2012 20:05

Jo chápu, i když je teď malý a v růstu, po případném nakrytí (jen když se mu to přece jen povede vzhledem k své velikosti a větší samičce), tak bude nadále růst a prospívat.Jeho růst má daný už v genech od rodičů. Ze začátku blízký kontakt přes mříže ho bude ještě více rozněžňovat,ale po čase si na něj zvykne bez problémů, ale při výběhu ho samička mimo svou říji pořádně prožene, přesto on stále to bude zkoušet. :wink: Stejně se pak oba uhoní a zklidní. :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Pá Bře 23, 2012 17:39

Zdá se mi to ? nebo je nějaká udlachmaná,kožíšek takový zacuchaný :( .http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1494091 ... incilu.php

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Pá Bře 23, 2012 19:21

Kobylatko napsal:Zdá se mi to ? nebo je nějaká udlachmaná,kožíšek takový zacuchaný :( .http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1494091 ... incilu.php

Ne už pro další nejedu! :D Podle mě vypadá normálně, velká klec, jenom ta podestýlka mi připadá divná a v kleci nic nemá. Řekl bych že to bude eště prďola.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Pá Bře 23, 2012 19:34

No teda...bez domku, žádný seníček....prostě nic, žádné velké štráky s činčilou! To je tak akorát na týrání zvířat. Určitě chudinka byla vybrečená jako dárek anebo ji mají přece taky ostatní! :evil:
Zdá se ve věku tak kolem 10 měsíců...chudinka nemilovaná. :(( Vypadá jako zakoupená ve zverimexu, ale abych nekřivdila a jestli je to jen přechodná klec, to se v inzerátu nepíše... :(

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Pá Bře 23, 2012 19:39

Myslim ze nejblizsi zverak s cincilama je v olomouci olympii a tam maji jendve velke cincily a prtave predrazene klece. Jinak prerov mam kousek tak ji muzu vyzvednout a nekomu odvezt, ale ja uz mam cincili kapacitu plnou.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Pá Bře 23, 2012 20:02

Aha, tak to nevím, myslela jsem že v Přerově mají zverimex i se zvířaty ,respektive s činčilami. Určitě je na svůj věk malá, nejlíp by byla vhodná jako společnice k druhé činčile, kdyby se někdo ozval a ještě ji dostane domů i s odvozem...je to moc pěkné od Tebe. :wink: Já už mám taky doma přečinčilováno a taky bych mohla rozdávat. :)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 03, 2012 21:13

Tak už jsou to 3 týdny co mám Kitty doma. Kožíšek podstatně lepší, mističku vyprazdňuje, připadala mi že se i zakulacuje, ale s vahou šla dolů :( z 438g spadla na 402g, Bob přibral z 380g na 412g. Udělám koprologii a dám vědět jak to dopadlo. Mohla tolik zhodit i stresem? Přece jenom ještě minulý týden panikařila když sem jí dal ruku do klece, a ted uz mi ji i ocuchava, pokud po ni teda nechci sahnout. Jinak bobku dela porad dost a dost. Do vody jsem ji dal vcera bioenzym k. Myslel jsem ze uz bude dobra a ji tak spadne vaha :(

Galerie jak ted vypada

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod minlub » Út Dub 03, 2012 21:21

Už vypadá o hodně líp. To že spadla je časté po převozu u dospělých, mě spadli tak 30-40g vždy, párkrát i více. Hlavní je, aby bylá čilá, bobkovala, Bioenzym K je určitě dobrý na minimalizaci stresu a na trávení. Koprologii bych poslala a zatím jen hlídala.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Út Dub 03, 2012 23:01

Tak to je fakt úplně jiná činča =D> a až si Kitty na vše kolem sebe zvykne, tak to s váhou dožene :wink: ; je to moc nových vjemů naráz oproti bývalému ubohému životu. Proto má teď zrychlený metabolismus a s váhou šla dolů. Naopak domácí Bob je v růstu už mu ve známém prostředí, tak krásně přibírá. :wink:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Dub 04, 2012 8:40

J vypada uz pekne, na omak jeste to neni to prave cincili, ale s pomoci sepioletu uz bude jen lip :) Uz se tesim az budou mit vahy oba nad 550g a muzu zacit seznamovat. Jeste aby koprologie dopadla dobre. Jinak ohryzavaji si vase cinci ztvrdlou kuzi na nozkach?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod minlub » Stř Dub 04, 2012 8:49

Občas ano :)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Stř Dub 04, 2012 13:16

Taky si moje občas dělají pedikůru :wink: , ale teď není to tak hrozné, protože mají měkčí podestýlku a zateplené střechy domků i poličky. :) Po změně písku na koupání bude mít Kitty do týdne krásný kožíšek na omak a žádný spěch se seznamováním, ještě se užijí ažaž .:D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Pá Črv 01, 2012 14:54

Chudáci čím je krmí,fuj až je mi z toho blujno #-o .Doufám že si je někdo brzy vezme.http://www.ifauna.cz/kozesinova-zvirata ... ar-cincil/

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » So Črv 02, 2012 0:41

Tak mu tam taky napiste, ze je to nevhodne.I ta klec je podle me mala.nechapu, ze si je nejdriv nekdo poridi a pak se jich zbavuje zase.Kdovi, jak je ma spolu dlouho uz v paru:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » Ne Črv 03, 2012 22:48

Psal jste dotycnemu nekdo?Pokud ano, jiste jste dostali take tak uzasnou a slusnou odpoved.
Napsala jsem mu opravdu velice slusne hlavne ohledne toho krmeni a odpoved, ktera mi prisla me nadzvedla a sokovala.
Nevotravujte a bezte do p......,a ze jim dava,to co pro ne vyrabeji a prodavaji.Takze je mi tech cincil velice lito, ale bohuzel se s takovymi jedinci opravdu neda vubec rozumne diskutovat.Dikybohu se s takovymito nesetkavam casto, slusni lide a hlavne ti, kterym zalezi na svych cincilach radu radi prijmou a jeste podekuji, takoveto jednani uz samo za sebe vypovida.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod saskie » Po Črv 04, 2012 10:15

Jasmin je dobře, že jsi mu napsala. Bohužel pro činčily, pán je holt nejchytřejší :roll: :cry:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Po Črv 04, 2012 14:03

Nejhorší na tom je, když si takový "dospělý zákazník" koupí živé zvíře jen jako hračku pro ukrácení času z dlouhé chvíle a pak ho přestane bavit... :evil:, je to jako s rozmazleným děckem :roll: . Hlavně, že se hýbou kšefty bez odpovědnosti ohledně zdraví zvířátka! :(

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Po Črc 16, 2012 13:52

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/17182473/Cincila.php
nejsou ti chudáci nejaci rozcuchaní a jakoby ulepení ? :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod minlub » Po Črc 16, 2012 13:55

Jsou nevykoupaný nebo pán používá špatný písek.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Čt Srp 02, 2012 22:24


Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 27, 2012 13:31

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1789967 ... vlnata.php

já dneska natrefila na tohle :evil: #-o

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Lenca » Po Srp 27, 2012 14:40

panebože! to snad není pravda, ty lidi fakt nemají srdce :( akvarko, venku, voditko.... ](*,) achjo,ja mit víc místa,tak si pro ní zajedu :(

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Krista0671 » Po Srp 27, 2012 14:48

No to snad ne! :shock: :evil: jsou ti lidi normální?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”