selest na srdci a priznaky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod minlub » Stř Črv 13, 2012 11:58

To chápu, nemusíš to psát pořád dokola. Ale mi máme jinou zkušenost a jiný názor, tak to tak píšeme.
Dělej jak uznáš za vhodné, ale pro čtenáře, který hledají pomoc je dobré, když zde mají více zkušeností a názorů, aby se mohli rozhodnout dle svého uvážení.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Stř Črv 13, 2012 12:38

Jasmin, mám technickou, to, co ty tu radíš a říkáš, máš nějak podložené veterináři?
Máš tohle, co tu tvrdíš (radíš) a říkáš schválené nějakým veterinářem, nebo je to tak, že sis to někde přečetla a teď zkoušíš, co ti kdo napíše?
Jestli ano se kterým? Ráda bych si s ním taky pokecala a i mu přeposlala, co tu píšeš, jestli s tím souhlasí, popřípadě, aby se k tomu vyjádřil...
To, co tu píšeš, může být dobrý návod pro začátečníky a své činčily můžou tito lidi lehce vystavit nebezpečí...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod tarja666 » Stř Črv 13, 2012 12:52

podle mě je také nevhodné podávat to pořád v pamlsku, například u góji se doporučuje 1-2x týdně. Ty sama si to tu jasmin zdůrazňovala každému a najednou to nevadí. Navíc jistotu, že dostal celou dávku nemáš - divila by ses, jak jsou činčily v tomhle vynalézavé.

Co mi přijde opravdu zvláštní, tak je to, že tu tvrdíš, žes to konzultovala s Jeklem. Přijde mi zvláštní, že by jednomu Jekl zdůrazňoval, aby dávka byla opravdu 1/10 a druhému řekl, že to klidně může být 1/8... A domácí dávkování mi přijde opravdu nepřesné. Kolikrát jsem si já doma rozdělovala léky pro sebe a i když se snažíš rozdělit takbletu přesně, stejné kousky to nikdy nejsou. U člověka to třeba nevadí, ale u tak malého zvířete, kdy je navíc lék na váhu, mi to opravdu přijde spíš jako hazard. Už tak činčile podáváš dávku vyšší než by měla být.
A nějak nechápu, jak pořád píšeš, že činčilu nechytíš...To se tě bojí nebo jak? Za mnou činčily chodí samy, ať už jsou divočejší nebo mazlíci. Stačí počkat chvilinku a všechny se přijdou podívat. A na stříkačku si ta naše zvykla za pár dní, když s ní zacházíš hezky a uklidňuješ ji, tak už si zvykne, že to prostě obden přijde, posadí se a sama papká. Nic strašného, žádné stresy...

Jak píše Wulfina, můžou si z tebe vzít příklad začátečníci, což upřímně doufám, že se nestane, protože né každá činčilka by to podle mě mohla vydržet...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Stř Črv 13, 2012 13:47

Samozrejme, ze jsem to konzultovala s dobornikem, jinak bych to asi nepsala.Nevim, proc porad zpochybnujes, co jsem napsala.Ja to nikomu neradim, ani nedoporucuju, jen jsem napsala, jak jsem to vyresila ja a nejsem sama, kdo to tak dela.Nikdy bych to nedelala bez predchozi konzultace a jeste konzultace s jednou cincilarkou, ktera to dela stejne.Nikdy bych svou cincilku neohrozila, tak klidek.
Ano, pokud je cincilka uplne zdrava, je nejlepsi davat byt i zdrave pamlsky dvakrat tydne jeden kousek.Nemyslim si ale, ze by goji obden uskodila, kdyz nekdo dava treba denne jednu rozinku, coz je podle me horsi na zuby hlavne, ponevadz je hodne sladka.Paklize ma cincilka nejaky zdravotni problem a bere leky, tak jsou pro ni ty vitaminy v prirodni forme dulezite.Nebudu zde uvadet veta, ktery mi to schvalil, ani dotycnou cincilarku, ktera mi to poradila a dela to take tak, ponevadz se tady pak vse obrati proti dotycnym.Pokud mi to timto zpusobem prijima bez problemu, tak to tak proste budu delat.A abych si byla jsita, tak jsem se poradila.Daleko horsi by pro ni bylo ji stresovat a budit a dostavat z domku a cpat to do ni.Takhle mi to sbasti okamzite bez problemu a hned spinka dal bez stresu.I vet mi rikal, ze kazdy stres navic je spatny.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Stř Črv 13, 2012 13:49

jasmin napsal:Samozrejme, ze jsem to konzultovala s dobornikem, jinak bych to asi nepsala.Nevim, proc porad zpochybnujes, co jsem napsala.Ja to nikomu neradim, ani nedoporucuju, jen jsem napsala, jak jsem to vyresila ja a nejsem sama, kdo to tak dela.Nikdy bych to nedelala bez predchozi konzultace a jeste konzultace s jednou cincilarkou, ktera to dela stejne.Nikdy bych svou cincilku neohrozila, tak klidek.
Ano, pokud je cincilka uplne zdrava, je nejlepsi davat byt i zdrave pamlsky dvakrat tydne jeden kousek.Nemyslim si ale, ze by goji obden uskodila, kdyz nekdo dava treba denne jednu rozinku, coz je podle me horsi na zuby hlavne, ponevadz je hodne sladka.Paklize ma cincilka nejaky zdravotni problem a bere leky, tak jsou pro ni ty vitaminy v prirodni forme dulezite.Nebudu zde uvadet veta, ktery mi to schvalil, ani dotycnou cincilarku, ktera mi to poradila a dela to take tak, ponevadz se tady pak vse obrati proti dotycnym.Pokud mi to timto zpusobem prijima bez problemu, tak to tak proste budu delat.A abych si byla jsita, tak jsem se poradila.Daleko horsi by pro ni bylo ji stresovat a budit a dostavat z domku a cpat to do ni.Takhle mi to sbasti okamzite bez problemu a hned spinka dal bez stresu.I vet mi rikal, ze kazdy stres navic je spatny.


S jakým odborníkem?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Stř Črv 13, 2012 13:50

osminka byla primo predepsana.Rozkrojit na pulku, pulku na dalsi pulku a tu take na dva dily.Nevim, co bych si vymyslela.A o zadnem davkovani do kapsli rec nebyla.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Stř Črv 13, 2012 14:35

Wulfina napsal:Jasmin, mám technickou, to, co ty tu radíš a říkáš, máš nějak podložené veterináři?
Máš tohle, co tu tvrdíš (radíš) a říkáš schválené nějakým veterinářem, nebo je to tak, že sis to někde přečetla a teď zkoušíš, co ti kdo napíše?
Jestli ano se kterým? Ráda bych si s ním taky pokecala a i mu přeposlala, co tu píšeš, jestli s tím souhlasí, popřípadě, aby se k tomu vyjádřil...
To, co tu píšeš, může být dobrý návod pro začátečníky a své činčily můžou tito lidi lehce vystavit nebezpečí...


Ze mas technickou, tak tim chces rict, ze tomu rozumis vic a lepe, nez vet, ktery se zabyva specilane selestem u malych zvirat a cincil a je pres tyhle veci odbornik?A ze dle toho, co jsi napsala hlasim blbosti, ktere mi schvalil, ze tak muzu?To snad ne.U kazdeho zvirete to muze byt jinak a i kazda cincilka muze mit jiny selest, jinou intenzitu a zpusob lecby.A pokud ji nemuzu z klece dostat a z domku, sama si urcuje, kdy chce vybeh a je treba i 3dny bez vybehu, ponevadz o nej nestoji, tak ji nebudu pacit nasilim z toho domku, coz ani neni mozne vzhledem k velikosti vstupniho otvoru.Kazda cincila je jina, nektera prijde sama a necha se vzit do ruky,moje ne, ikdyz me rada ma, ale je divocejsi.Kdyz uz je na domku, podrbat s enecha, pohladit, jako pejsek po hlave i dobu, ale jakmile bych ji chtela vzit do ruky a vytahnout, mizi v domku.Samozrejme, ze kdyby me ten veterinar rekl, ze ji timto skodim a ze ji lek muzu davat pouze presne nadavkovany z lekarny v lapslich na prasek naredeny s vodu, nebo cajem bylinkovym a oslazenym treba stewii ve strikacce, tak to nejak udelam, treba jinou kleci, tohle je skrinoklec, ale neni potreba, muze to dostavat timto zpusobem.Jaky je asi rozdil, kdyz nekdo prikrmuje a musi dlouhodbe po nejakem zakroku kasema prislazenyma glukopurem, nebo dava becko v tabletach B-komplex s
tim, kdyz cincila dostane obden bud vitminovy pamlsek, ktery obsahuje vsechna becka, nebo v krizalce a jde o ciste prirodni produkt?Podle me tahle druha varianta je lepsi a kdyz cincilka bere dlouhodobe leky, ktere vycerpavaji organismus, nebo jsou zatezi, tak ji zdravy pamlsek obden nemuze uskodit, potrebuje zvysene mnozstvi vitaminu prospesnych.Ten L-Karnitin, nebo koenzim Q10 mi rikal, ze je dobra vec v tomto pripade, akorat by se tezko urcovalo pro cincilu davkovani a mnozstvi a ze by to byl dalsi stres ji necim cpat.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Stř Črv 13, 2012 14:38

Ne, Jasmin, nikde jsem neřekla, že tomu rozumím. Ptala jsem se tě, jestli to, co říkáš máš podložené vetarinářem?
:D a momichodem, dozvím se, kdo je ten vet, který se zabývá speciálně šelestem u malých zvířat a je přes tyhle věci odborník? Jeho jméno stále tajíš :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 13, 2012 14:43

Děláme tady seznam veterinářů, tak bys nám mohla říci jméno dalšího odborníka na činčily, když je jich tak málo.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod tarja666 » Stř Črv 13, 2012 14:45

mi taky neříkal přímo kapsle, tak jsem to dostala z lékárny. Jen mi řekl, že si tam mám zajít.

jinak pořád nechápu, co myslíš tím stresem. Já jsem činčilce dávala lék před krmením večer. To už byla aktivní, takže žádné buzení. Během dvou podání léků si na to zvykla, takže jedla sama. A poté jsem se s ní muchlala a nakonec dostala krmení, takže to měla jako za odměnu. Tak kde je ten stres???
a zdravá činčilka může jednu góji za týden a nemocná obden? To je nějaké divné ne? U nemocné by se tím spíš měla dodržovat správná životospráva a né ji přecpávat pamlsky...

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod mates » Stř Črv 13, 2012 22:00

Ahoj,

přečetla jsem si celé forum a musím reagovat a někde i nesouhlasit s názory, protože mé zkušenosti se proti jiným liší. Máme činčilku a je stará 7 let, vlastně skoro 8. Šelest na srdci jí doktoři zjistili asi už před třemi lety, ale žádné léky jsme nedostali. Před 7 měsící ale začalo kýchání, a podivné hekání jak tady uváděla jasmin a od veta jsme dostali léky na srdíčko. Nastala otázka jak do činčilky vpravit léky, tak napoprvé se nám podařilo, že si tabletku spapal sám :) úspěch trval jeden den :D pro představu bere 1/8 léku karsivan, který dlouhodobě posiluje srdíčko. 1/5 enap a nově bere 1/8 prilactone. S porcováním léků jsem nikdy neměla problém. Vzhledem k tomu, že jsem nevěděla ani od veta, že by mi tabletky nadrtili v lékárně nebo dali do kapslí musela sem si poradit sama. Tabletky krájíme obyč žiletkou (takové jak se prodávaly dřív) u léku Karsivan a prilactone je to velice jednoduché. Lék má výborný tvar, hůř to jde u Enapu, jak všichni víte je to kulatý prášek bez zářezů, ale dělit jej na 1/5 není žádná maturita. Chápu, že při 1/10 je to nemožné rozdělit doma. Ale proč reaguji. Jak sem psala dáváme 3 druhy léků naší činčilce. Nedokážu si představit, když sem viděla hromádku 1/10 jaká hromada by musela být u nás. Léky podáváme ráno a večer a také je dáváme v kousku křížalky a to už celých 7 měsíců. Souhlasím s tím, že by se činčilce něměly dávat dobroty a přežírat ji sladkostma, to jí ubližuje, ale každé činčilce vyhovuje něco jiného v podávání léků. A u vás zafungovala stříkačka (ale taky namíchaná s něčím sladkým u někoho jen s vodou) a u jiných zase kousek křížalky nebo goji. Také pro každou činčilku to nemusí být příjemné se stříkačkou a pokud by stříkačku odmítala tak si myslím, že by se jasmin dostala do situace, kdy by ji musela chytit a nějak ji přinutit 1-2ml vypít. To je zcela jistě myšleno tím stresem. Pokud se budeme bavit o goji podle počtů, když ji bere ob den, tak jsou to 3-4 goji týdně a to si myslím, že činčilce neubližuje (klidně bych to prostřídala s křížalkou). S gojii nemám zkušenost ale přirovnala bych to k naší křížalce. Nedávno jsme byli na kontrole a srdce, zuby jsou v absolutním pořádku a naše činčilka je vitální. Doslova vet řekl ve formě. Také sem se radila s vetem jestli nemůže kousek jablíčka škodit a neškodí, ale musí se omezit ostatní pamlsky. Nemám pocit, že bych našeho Matesa přežírala, krásně přibírá na váze a drží si formu. Takže at si každý chovatel asi vybere sám co činčilce vyhovuje, ale kousek dobroty a v ní lék neškodí. Též to mám potvrzen od lékaře. Možná pokud by se jednalo o mláďátko tak tam je to diskutabilní, asi bych od toho ustoupila. To je jak dítěti cpát denně čtvereček čokolády. Ale dospělému? proč ne... Jasmin najdi si co vyhovuje tvé činčilce nejvíc a co vás obě méně stresuje, činčilka stres cítí i z tebe a když budeš vpohodě, tak ti třeba vypije i tu stříkačku :lol: Bohužel naš příběh pokračuje: nejen že má šelest, ale má i prorůstání kořenů zubů do kosti a před 5 lety měl záněty očí. Léku jsem poznala mrak, ale když si vzpomenu co pro něj bylo nejvíc stresující tak to bylo třeba kapání do očí a mohla sem ho pak muchlat, hladit, cokoli a stejně to v něm zůstalo, strach z rukou. Pokud by to šlo jinak vollím jinou variantu. Neříkám, že by to každý měl dělat stejně. Jen potvrzuji slova jasmin, ano potvrdil mi to také vet je to možné, ale kousek a nepřehánět, o porcování léků sem nevěděla a poradila sem si, jasmin to určitě zvládne taky :) jste na začátku braní léků a je dobré, že je berete ob den, takže doporučuji vyzkoušej co nejcvíc činčilce vyhovuje a tak léky podávej. Tak doufám, že tato diskuze pomůže zodpovědět otázky na šelest a každý ať si pak zvolí variantu. Jedna nebo druhá obě jsou správné. Trochu sem se rozepsala, tak si počtete...máme krásnou, zdravou myšku, hopsá jak drak a vy co dáváte jedny léky ob den, nebo jen jeden lék buďte rádi....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 13:22

Jasmínko, ty mě nadzvedáváš skoro každým tvým příspevkem...
Jelikož si do teď nebyla schponá říct jméno toho tvého fantom veta, tak sem se zeptala jinde na tuto problematiku...

Paní veterinářka Chylíková napsala:

Dobrý den,

zda tato uživatelka konzultuje své příspěvky s veterinářem moc nevím. Každopádně již v počátku je trochu omyl, protože šelest srdce není onemocnění, to je pouze symptom a tento symptom může souviset s více vadami nebo onemocněními srdce. Někdy dokonce může být důsledkem jiného než srdečního onemocnění.

Pěkný den

Lenka Chylíková
Animal Clinic

Tak ať si teď každej udělá obrázek sám...
:)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod minlub » Čt Črv 14, 2012 14:23

téma rozděleno viewtopic.php?f=3&t=13480

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod katerina.kat » Čt Črv 14, 2012 20:27

Šelest jsme neléčili sice u činčil ale u jiných zvířat ano. Vždy bylo nutné přesně dodržet dávkování. S těmito léky není sranda. Pokud se dá více, můžou snížit tlak nebo zastavit srdce nebo zpomalit srd. akci. A činčila je velmi malá, předávkovat se může snadno. Určitrě bych neexperimentovala moc s dělením. Přiklním se k dělení léků v lékárně či jinému způsobu dle rad veterináře. Nevím jak kdo, ale já bych si netroufla dělit mini tablety na 10 dílů a činčile bez obav dát. nic se na ní nemusí projevit ale můžu jí poškodit srdíčko nebo zkrátit život.

Pamlsky by se měli střídat a dávat s mírou. Nejlépe dávat bylinky a vše sušené to je pro ně přirozené.Rozhodně nemohu souhlasit dávat něco sladkého či Goji ob den. Goji zrovna není nejmenší a všeho moc škodí. Vitamíny jsou sice prospěšné, ale ne ve vyšší dávce. A pochybuji, že když se dá lék v Goji už se nedá nic jiného. Takže logicky buď je činčila pouze na Goji a strádá na pamlskách nebo má i další a je přecpávána.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Lída » Pá Črv 22, 2012 8:17

dlouho jsem na foru nebyla, proto reaguji až nyní..

názory jsou rozdílné, což je i dobře, protože každý má asi jinou zkušenost.
šelest na srdíčku jsme neléčili, zkušenosti nemám.
ale vím, že každý veterinář a každá klinika může mít jiný názor...
více hlav, více rad.
pokud bych měla nemocnou činčilku a ta by byla natlačená v boudě, nechtěla by léky
stříkačkou.. nevidím důvod, proč ji ho nedát do křížaly nebo pamlsku a zkontrolovat, zda ho sní.
podle mě je to tu zbytečná hádka.. pokud to Ina konzultovala s veterinářem, tak má právo léčit
tak, jak ji poradil..
rady dostala, je to na ní..
nezapomeňte, že i veterinář je "doktor", který léčí dle svého nejlepšího uvážení..

jiný případ - měla jsem činčilku co nechtěla jíst po příjezdu k nám naše granule a trochu mi zhubla.
podle mě i podle kontroly veterináře byla naprosto zdravá a nic jí nechybělo. co mi řekl?
dejte jí co chce... ona začne jíst a bude to dobré... ano, dostala do granulek trochu přimíchaných
vloček, obilovin.. no a měl pravdu.. dnes baští co ostatní, ale přibral a spravil se..

činčila je jako malé dítě - jde - li jí o život... udělej výjimku.. až se vyléčí... bude dobře.

někteří chovatelé dávají rady odborné (díky za ně), někteří "lidové", ale i ty můžou zachránit
život zvířatka..

Ino, jak jsi dopadla?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Dora » Pá Črv 22, 2012 10:15

Pokud by podávání stříkačkou tvořilo stresovou situaci pro zvíře nemocné na srdce, tak mu to uškodí daleko víc než goji či jablíčko!
Každý den, proavidelný stres v pravidelnou dobu...hmmm..... Navíc stupňující se stres, protože s dalším a dalším podáním vzniká i stres počáteční z očekávání že to přijde atd... Myslíte že je to vhodné pro nemocné zvíře?????
Navíc goji má bohatý zdroj vítamínů a minerálu, není extrémě sladké, tak proč je to horší než když do jiných léků přidáváte glukozový cukr a nikomu to nepřijde divné a v čem je to horší než přidávané syntetické vitamíny??
Navíc kdo kde a odkud vzal a má potvrzé kolik se může dávat goji za týden???
Někdo to tu napsal a všichni se toho drží a opakují to, nebo ne???Máte to někdo nějak podložené????

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod katerina.kat » Pá Črv 22, 2012 11:00

Vždyť na dávkování Goji tu vždy striktně všude upozorňuje Jasmin možná proto reakce Tarji666????? Většina tu přece psala svou zkušenost a nezamítla podávání v pamlsku.... jen že dlouhodobě by volili jinou variantu což potvrdil i veterinář a byl uveden zdroj......nevím no, ale když činčila bere léky třeba rok je vhodné jí denně cpát Goji? vždyť pak nemůže pomalu nic jiného. a srovnávat to s glukozovým cukrem který se přidá občas při problému a ne skoro denně dlouhodobě mi připadá zcestné....to co je vhodné pro jednu neznamená že je pro druhou to ano, ale když je na stříkačku zvyklá a jde si pro ní (což taky bylo někde poznamenáno) proč stres????? já teda nevím jak vy, ale moje činčilky se mě nebojí. přes den jsem v práci, tak nejsou zvyklé že bych u nich byla permanetně. ale když přijdu vylezou z domků nebo přijdou k pletivu zkoumat kde jsem. otevřu klec a minimálně se jdou podrbat. a to jich mám více. pokud je činčilka zalezlá v domku a bojí se asi je někde problém......

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Dora » Pá Črv 22, 2012 11:17

bylo psáno ob den? .... tak myslím že když se střídají pamlsky ob den a něco se do toho přibalí, že není problém....
A na střídání jednoho kousku něčeho na přilepšení a zpestření nevidím nic špatného :-)
A moje činčily za mnou samozřejmě chodí a žebrají, nechají se pohladit a tak, ale když jde o podávaní něčeho nedobrého ze stříkačky.... tak to samozřejmě nechtějí, že.... :-) což je přirozené.
A jestli činčilka se víc bojí, tak to může samozřejmě kromě jiného i souviset právě s tou nemocí!!!!!!
Navíc každá je povahou jiná, nehledala bych za tím nic :-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » So Črv 23, 2012 0:06

Lidus, diky za optani, jsme na tom dobre, nebo aspon lepe.V te goji je to super podavat, ponevadz se ta osminka do ni, kdyz se nakroji krasne obali, jako do modeliny.:-) a ona se na tu goji moc tesi a ten lek si samozrejme sama dobrovolne rada vezme.Takze tohle mame vyresene:-).Pro me je to daleko lepsi, pohodlnejsi a i pro cincilku, davat ji lek bez buzeni a stresu v goji.Kdo chce, at si dava strikackou, kazdeho vec.Navic v te goji do sebe dostane zaroven jako protilatku radu vitaminu a prirodni antioxiadant, coz je velmi potreba.
Takze se opravdu loucim, ale pouze se zbyteckem cincilaru, ktere jsem mela rada a jen doufam, ze ted, co jste vyjadrili svuj nazor nebudete take v neoblibe,ahoj.A stevie se tez nebojte, neni pravda, ze nic do organismu neda, je to take docela silny prirodni antioxidant.Doufam, ze tento prispevek do rana nezmizi, ale vedi o nem lidi nastesti.

katerina.kat napsal:Vždyť na dávkování Goji tu vždy striktně všude upozorňuje Jasmin možná proto reakce Tarji666????? Většina tu přece psala svou zkušenost a nezamítla podávání v pamlsku.... jen že dlouhodobě by volili jinou variantu což potvrdil i veterinář a byl uveden zdroj......nevím no, ale když činčila bere léky třeba rok je vhodné jí denně cpát Goji? vždyť pak nemůže pomalu nic jiného. a srovnávat to s glukozovým cukrem který se přidá občas při problému a ne skoro denně dlouhodobě mi připadá zcestné....to co je vhodné pro jednu neznamená že je pro druhou to ano, ale když je na stříkačku zvyklá a jde si pro ní (což taky bylo někde poznamenáno) proč stres????? já teda nevím jak vy, ale moje činčilky se mě nebojí. přes den jsem v práci, tak nejsou zvyklé že bych u nich byla permanetně. ale když přijdu vylezou z domků nebo přijdou k pletivu zkoumat kde jsem. otevřu klec a minimálně se jdou podrbat. a to jich mám více. pokud je činčilka zalezlá v domku a bojí se asi je někde problém......


Pouze jeste musim reagovat na tento prispevek, ktery jsem predtim necetla a opravdu se loucim.
Takze Vy budete neustale zpochybnovat i nazor pana doktora Jekla, ktery sem dala pred tydnem Mates?To snad opravdu uz neni mozne.Nechte to laskave na veterinarich, kteri tomu rozumi a vyjadrili se.
A neobavejte se, s moji cincilkou je jinak naprosto vse vporadku,nestarejte se o ni.To, ze je zalezla pres den v domku a spi, nebo ze do domku zmizi, pokud bych ji chtela rusit s nejakou strikackou a leku v n ve dne neznamena, ze je nejaka divna.Je naprosto v pohode a je o ni vyborne postarano.A podavani goji obden, byt dlouhodobe ji opravdu nevadi a skodit nebude.Pokud chcete neustale zpochybnovat a stourat se v tom, tak to bezte rict vetovi,ze doporucuje dle Vas blbosti a ze vy to vite lip, nez on.
Dora to myslim a nejen ona vyjadrila presne nejen dle selskeho rozumu, ale i nazoru vetreinarů.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”