genetika, křížení a prodej Blue Diamond

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Genetika Blue Diamont

Příspěvekod parisse » Út Lis 11, 2008 23:16

Martej napsal:jj. jsou obou genovy ;-) takže blue diamond carrier:-)
Takže když oba rodiče budou nosiči obou genů,narodí se mimi BDC?Teď napíšu mojí teorii jak jsem to pochopila,jestli něco bude blbě tak mě opravte,ju?
1)Je jedno jaká je to mutace,ale musí oba být VC a SC
2)Spíš otázka: Musí mít oba rodiče oba geny?
3)Když oba rodiče budou VC a SC na 50%,mimča budou 25 % BDC
4)Zas otázka:Kolik generací trvá,než se narodí čistej Diamont?(Aby to na něm bylo vidět.)Jaké musí mít rodiče,aby se vůbec mohl narodit?
5)Když je jeden z rodičů čistej Diamond,trvá vyšlechtění dalšího Diamonda kratší dobu

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Lis 12, 2008 0:28

Trochu ses do toho zamotala :) Blue diamond je prakticky violet sapphire. Stačí aby si měla rodiče, kteří jsou oba nosiči violet a sapphire genu. Takže oba rodiče museji být genový.
Blue Diamond je recesivní barva jako violet...takže aby se ti z blue diamonda narodil blue diamond,tak tam musíš dát zase něco, co má oba geny. Takže Blue diamond seti narodi třeba:

Saphire AVc + White AVC/SC
Blue Diamond + Standard SC/AVC
a pak třeba z standard SC/AVC + black velvet Sc/AVC...ale zase klesá pravděpodobnost,že se tinarodi:-)

jinak ja beru tak, že když se mi narodi po violetovi, violet nosič, tak je 100% nositel.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Lis 12, 2008 8:57

Napis ChinIT .Je super renomovany expert na tuto tematiku. Uplny genius.Urcite ti poradi :-) :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Lis 12, 2008 11:19

:lol: :lol: :lol:

Disable adblock

Luccy
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Po Říj 13, 2008 21:28
Místo/Bydliště: Blízko Hodonína

Příspěvekod Luccy » Stř Lis 12, 2008 18:13

jednoho hezkýho Diamonda mají v Hruškách u Brna , jsou na jejich webovkách popsaný i rodiče .. http://www.mmchinchillas.eu/onas_cz.html

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Stř Dub 29, 2009 9:47

tak jeste neco malo k problematice BD

mala ukazka toho co se nam muze narodit pri krizeni

matka: standard VC/SC
otec: standard VC/SC

6,25% standard
12,50% standard SC
6,25% sapphir
12,50% standard VC
6,25% violet
25% standard VC/SC
12,50% sapphire VC
12,50% violet SC
6,25% blue daimond (violet sapphire)

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Ne Zář 11, 2011 12:50

Ten první je opravdu krásný,jen bych měl docela obavy když čtu jaké jsou problémy s činčilama od M a M.Připadá mi to jako velká investice,hlavně od těchto velmi drahých chovatelů,když v dnešní době je tato mutace dobře sehnatelná v zahraničí i za 20tis.bohužel v ČR je nikdo nechce,jak pak udáte mláďata?

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Zář 11, 2011 14:14

My jsme si toho blue diamond velvetka kupovali,jelikož se nám líbí a cena nám vyhovovala,jelikož je fakt kvalitní a krásný a dali jsme si ho jako dárek k našemu 10.výročí :lol: .A pochybuji,že by u nás někdo ocenil tuto mutaci,takže určitě nebudeme prodávat na foru a v ČR.A než budou mláďátka si ještě počkáme,takže na nich nechceme zbohatnout jako někteří.Jinak děkujeme za příspěvky,jsou u nás sotva den tak uvidíme jací budou :D :D :D

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Ne Zář 11, 2011 16:20

Proč by nikdo tuto mutaci nemohl ocenit?jen proto že je drahá a ne každý je ochotný a může tolik investovat neznamená že to neocení.
Me spíš zajímá jak se pak taková mláďata udávají,na to musí být velmi dobré kontakty a známost chovu v zahraničí a stejně je problém je udat a musí se pod cenu.v zahraničí je normální cena BD kolem 20 tis.
A neřekl bych že MaM mají super kvalitní činčily,viděl jsem od nic pár zvířat a stejnou kvalitu najdu v českých chovech ze poloviční cenu.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Zář 11, 2011 16:44

Myslím, že od koho si kdo kupuje činči, je každýho věc. I to jestli je dokáže prodat....tato mutace je sen hodně chovatelů ( u většiny nespnitelný ) tak proč si ho nemůže někdo splnit :D

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Zář 11, 2011 17:11

Jen jsem chtěla ukázat nové činči a ne diskutovat o ceně :lol:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Ne Zář 11, 2011 17:13

verýk napsal:Myslím, že od koho si kdo kupuje činči, je každýho věc. I to jestli je dokáže prodat....tato mutace je sen hodně chovatelů ( u většiny nespnitelný ) tak proč si ho nemůže někdo splnit :D

Samozřejmě že je to každého věc,ale taky se snad můžu zeptat jak je to s jejich chovem a prodejem když mě to zajímá. :wink: těžko mi to řekne někdo kdo je nemá.

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Ne Zář 11, 2011 17:15

chovamcoumim napsal:A než budou mláďátka si ještě počkáme,takže na nich nechceme zbohatnout jako někteří.


Nechápu.co tím myslíte?nebo spíš se mám ptát koho?

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Zář 11, 2011 17:17

Co k tomu napsat,zatím jsou mladí a chtěla bych vědět kde teda seženu bd velvet za 20 000kč,scháněla jsem a nikdo neměl tak jsme si koupili od MM. :lol:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Po Zář 12, 2011 10:46

V zahraničí se BD dá sehnat dost dobře,tam už se řadí mezi běžnější mutace.to jen u nás je to pořád vzácnost.
a proč BD velveta?to mi připadá jen jako tmavší Bd,to obyč. Bd má tu správnou klasickou modrou barvu kterou každý chce.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 12, 2011 11:13

Myslím, že je snad každého věc jakou činčilu si do chovu pořídí a jak barevnou. Chovamcoumim tu chtěla ukázat nové přírůstky, ne diskutovat o ceně, prodeji a barvě. To můžete v tématu v mutací, kam jste již psal.

BD Velvet a BD je dost velký rozdíl, BD Velvet je málo k sehnání a je dražší. Je tmavší než BD a má znaky velveta. Kvalitní Velveti mívají krásně kulatou hlavu a hustý, sametový kožíšek.
Mě osobně se moc líbí, protože mám ráda všechny mutace s velvetem. Také bych BD Velveta chtěla, ale odchovat, ne koupit, to je pro mě větší radost.

Myšky jsou krásné :wink:

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Zář 12, 2011 11:20

On se nám moc líbí a je to fakt velký rozdíl,když porovnámHarleyka s Mášenkou.Na světle má nádhernou barvu a tobě Moni přeju ať se ti podaří ho odchovat to by byla fakt bomba :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 12, 2011 11:32

Mášenka je po 2 BD, takže bych předpokládala že by kvalita mohla být horší. Ale to musíš posoudit ty, máš je doma oba. Jaké má rodiče sameček?
Díky, samička se samečkem ještě rostou, tak uvidíme co se jim pak zadaří :wink: ale šance je

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Zář 12, 2011 11:43

Mášenka kvalitně je v poho jen je drobnější,nemá 700g,ale 580g takže v poho,už nabrala,po porodu to bylo horší.Jinak Harley má rodiče blue diamond velvet a afro violet bdc :lol: A v předcích má genovky po standardech,safírech a violetech,tak myslím,že v pohodě.Že je Máša po dvou bd je nešťstná volba,ale chovatel asi taky v počátku nevěděl,že to není nejlepší volba,ale je hlavní že je v pohodě a samičku co odchovala má dobrou.Na to že má pět měsícu tak má váhu 420g v pohodě na to že je afro violet sc,nabírá suprově,ale na samečka má času dost :lol: :lol: :lol:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Po Zář 12, 2011 12:03

Já se jen ptal protože mě to zajímá.chtěl bych mít pár na BD ale taky mám obavy kdyby se mi to narodilo jak to udám :oops:
co je to Afro Violet BDC :?:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 12, 2011 12:03

Váha není vše, jde také o kvalitu kožíšku, barvu (kterou vidíš jen pod světlem), povahu atd. Po porodu a kojení ubere skoro každá a váhu špatnou nemá :wink: Samička roste hezky, ale už bych na ní dávala jen genovky vzhledem k rodičům a prarodičům.
A co k samečkovi plánuješ?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 12, 2011 12:17

chovcincil napsal:co je to Afro Violet BDC :?:

Dle mého názoru nesmysl, je to vlastně jako Afro Violet AVC/SC- violet s genem violeta.
BD je violetsafír, takže BDC=AVC/SC, takže nemůže být Violet AVC/SC ale pouze Violet SC.
Některé spolky a chovatelé ale propagují BD jako barvu, ne mutaci violetsafír. Proto se někde můžeme setkat s např. Standard Grey AVC/SC/BDC
tady se řešilo něco podobného: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... hlight=bdc

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Po Zář 12, 2011 12:32

aha,ale u nás to používají jen MaM ne???nikde jsem to neviděl

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 12, 2011 12:39

to nevím, viděla jsem to jen u nich

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Zář 12, 2011 14:33

Uvažujeme co k nim dáme,ale potřebovali bychom poradit co k samečkovi BD velvet a samičce Afro violet sc,aby byla jak kvalita tak procentově dobré mutace

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”