drolení granulek

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Raduška

drolení granulek

Příspěvekod Raduška » Pá Bře 31, 2006 15:07

Ahojki,ctěla jsem se zeptat co může být našemu činčilákovi - když mu dám granule tak jak je´baští zbydou po něm rozdrolené drobečky...poradíte mi...

Disable adblock

Majka

Příspěvekod Majka » Pá Bře 31, 2006 15:20

Tak to by me taky zajimalo.Pozoruji to u Matese uz asi 3 tydny.Papa granulky a pak mu v misce zbydou jakoby rozmelneny drobecky.Driv mel normalne prazdnou misku.

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Pá Bře 31, 2006 15:54

A jak dlouho mu trvá než granulku rozkouše?Jestli dlouho,tak by to mohl být problém se zuby,ale nechci strašit,podle mě to bude to jen nejaká blbost :wink: .

Majka

Příspěvekod Majka » Pá Bře 31, 2006 16:03

Ty zuby uz me taky napadly ale bojim se na to vubec myslet.Granulku sezere asi hned, teda ten muj.Nevim jak je to u Radusky.

Disable adblock

Raduška

Příspěvekod Raduška » Pá Bře 31, 2006 16:05

on jí rychle akorát nechává ty drobečky.teď jsem koukala na ty jeho zoubky a nemá je přerostlé, jsou oranžové a myslím že v pohodě tak snad to bude fakt nějaká blbost....

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Pá Bře 31, 2006 16:10

Tak to bude asi opravdu naká blbost,u obouch :wink: .

Majka

Příspěvekod Majka » Pá Bře 31, 2006 16:13

Kez by to byla blbost, ale je mi divny ze driv mel misku prazdnou bez drobecku.

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Pá Bře 31, 2006 16:45

Třeba sou ty granule křechčí a tak se drolí na drobky :roll: ...To bude O.K :P .

Majka

Příspěvekod Majka » Pá Bře 31, 2006 16:52

Kdepak granulema to nebude, teda aspon u me.Zkousela jsem vic druhu.A bylo to u vsech.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Bře 31, 2006 17:22

Pozor na to, přerostlé nemusí být jen přední hlodáky, ale mohou to být i stoličky :!: Pečlivě činčilky pozorujte, udělějte si čas a sledujte, jak dlouho papají a jestli papají bez potíží. Pokud by se cokoliv podezřelého objevilo, honem se objednejte na veterinu - viz osvědčení veterináři. Není to sranda a nesmí se to prošvihnout. Myslete na to, že čím dřív s přerostlýma stoličkama jdete na veterinu, tím vyšší má činčilka šanci na uzdravení. Šance jsou opravdu hodně vysoké, jsou veterináři kteří to mají zmáknuté a poradí si s tím :D
Mají činčilky dost větví a kostek na okus? Drobení mohou způsobit i malinko méně obroušené přední zoubky a to nemusíte na první pohled poznat. Pak by činčilka papala vcelku v pohodě, jen by drobila.

Majka

Příspěvekod Majka » Pá Bře 31, 2006 18:10

Pokusim se mu nejak na ty zuby podivat, ale nedokazu si predstavit jak to udelam je to divoch.Na hlodani toho ma spoustu.

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Dub 13, 2006 13:07

Tohle mi Woody dělá s minerálním kamenem, nejsem ještě tak zběhlá v činčilích věcech, ale měl by ho i jíst, nejenom ukousávat, ne? On prostě odkousává kousíčky a ráno má málem novou podestýlku...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”