Co vše zakázané už činči ochutnaly?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Čt Ún 19, 2009 15:26

Čaj se dělá z květů, to vím určitě :wink: a ibiškový čaj můžu doporučit, je výborný :wink:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 19, 2009 16:39


Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

ibišek

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Ún 19, 2009 17:01

strava činčil je striktně daná. Pokud někdo experimentuje, musí si uvědomit, že hazarduje se zdravím zvířátka. POZOR NA TO. Bez ibišku takového nebo makového ti určitě vydrží. kup si radši ve zveráči sušené šípky. Kytky určitě z dosahu !!!!

Avatar uživatele
Black_Anysek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Ne Led 25, 2009 15:18
Místo/Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Black_Anysek » Čt Ún 19, 2009 21:17

Třeba je ibišek nějaký jedovatý,ale ten standartní,co se často pěstuje v českých domácnostech rozhodně není,to už bych musela být dávno mrtvá,protože když si dělám čaj,tak ho užírám a stejně tak je můj názor,že činčile nemůže rozhodně nic udělat...a že květy činčám nepatří taky není pravda,co třeba heřmánek nebo sedmikrásky? :)

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Ún 19, 2009 21:32

Sušeny heřmanek či sedmikrasky určitě neubliži . Ale se zeleným opatrně , větši množstvi nadýmá , ja neusušene nedavam vubec .

barus.nm
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Stř Lis 26, 2008 11:34

Příspěvekod barus.nm » Pá Ún 20, 2009 12:23

Tak my heřmánek sušený milujeme, kdyby Max mohl, tak sní celý pytlík na posezení. Ale jinak hitem číslo jedna jsou tkaničky-od tepláků, od kapuce mikiny, na botaskách... To si k nim sedne, chytne si je do tlapek a žvejká... Tak jsem mu jednu na hraní věnovala a vždycky se o ní při venčení přetahujeme. Taky mi upil z hrnku ovocný čaj a džus a dvakrát do roka dostane arašídovou křupku, to je taky mňamka. Dostal i nabídnuto vánočního cukroví, ale k tomu jen čuchnul a šel pryč, nezájem. Poslední oblíbenou pochoutkou se však stávají dveře, roh postele a skříň a to podotýkám, že ke hryzání má každý den čerstvou větvičku, v kleci i při běhání minerální kostku a celou prolézačku ze dřeva, kterou může klidně zlikvidovat. Jenže zakázané ovoce holt chutná líp :)

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Pá Ún 20, 2009 12:50

Nevim, jestli jde o zakazane ovoce... Jestli spis to nebere tak, ze z ciziho krev netece. :)

barus.nm
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Stř Lis 26, 2008 11:34

Příspěvekod barus.nm » Pá Ún 20, 2009 12:54

Vidíš, to mě nenapadlo... My máme takovou "hrazdu" na hraní, když běhá venku. Má tam žebříčky, 4x hopkátko, tunýlek (ten mu ale většinou slouží jako špajzka-hází tám větve,jablka,bobečky...)větvičku, minerální kostku, takovou výhledovou plošinku... Celé je to z krásného dřeva vyrobené jen pro jeho nezbedné zoubky, ale málokdy se toho dotkne. Asi je opravdu tak chápavý, že chce, aby mu to vydrželo dlouho. A dveře konec konců nepotřebujeme :)

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Pá Ún 20, 2009 13:02

Tak všem díky za názor, dočetla jsem se tady na fóru, že někteří lidé dávají sušený květ ibišku činčilám i jako pamlsek a vzhledem k jeho vlastnostem opravdu nevěřím, že by mohl činčilám ublížit.Třeba takový šípkovo ibiškový čaj co jsme dnes viděla v lékárně by asi naprosto milovali, ale nekoupila jsem ho. No tak asi jí jednou začas ten sušený květ dám,ale samozřejmě jako se vším s mírou!

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Stř Kvě 20, 2009 18:00

Moje činčilky se snaží ožírat květy orchedejí. A když nedosáhnou na květy, tak se pustí i do listu. :(

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

Příspěvekod faník » Stř Kvě 27, 2009 17:19

moje mi bere křupky :lol:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Kvě 28, 2009 10:16

naše činči občas choděj okusovat kaktusy - moc jim šmakuje opuncie :lol:

Avatar uživatele
MartinaK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Pá Led 30, 2009 21:09
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod MartinaK » Čt Kvě 28, 2009 21:24

Maxík je taky úplně divej do ibišku. Jednou jsem ho od něj chtěla dostat tak jsem zvedla s činčilou i kytku, jak byl zakousnutej :) . A taky mu šmakoval vřes. Jinak taky klasika, jen ty kabely ho moc neberou. Ale taď má smůlu, běhá po chodbě a tam toho k okusování moc není. Pravda, dneska servel ze zdi kus tapety :) . Jinak z jídla měl jenom granulky, seno a nějaký pamlsky, víc nic. Hlídám ho.

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Pá Kvě 29, 2009 14:30

Já naše činči taky hlídám ale nám už zkusily všechno. Nejvíc jim chutnají listy s fíkusu benjamínka. Doufám že je pomalu netrávím. Problém je že ho máme v místnosti kde činči běhají a prostě se nedají uhlídat. To je má zkušenost. :P

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Út Črv 02, 2009 20:09

no jo kytičky..
mě jednou činčilák výtal na parapetu u okna( samozřejmě zavřeného :) ) ale na tom okně byla i kytička, dlouho mi trvalo než zakořenila a trochu povyrostla, ani nevim co to bylo zač, ale Myšánkovi chutnala :D z květináče totiž vykukovali jen takové stopečky, těch lístečků nebylo moc, ale byly všechny pryč :lol:

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Črv 02, 2009 21:11

Tak čikitka ochutnala brambořík. Má bolesti břicha, malý bobky a oči ji nereagujou na světlo. Už se to ale trochu lepší. Takže bacha na kytky. Nemáme 100% jistotu, že to má od toho bramboříku, ale už se stěhoval do jiný místnosti.

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Út Črv 02, 2009 21:46

:o chudáček malej, snad to rozchodí, no já už od té doby taky mám kytičky jinde :)

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Příspěvekod Alexandrius » Út Črv 02, 2009 21:56

J9 co mu právvě přijde pod nos ale poc toho v pokoji nemám a kytky už žádný nehcci aby se mu něco stalo
Pár kabelů,nábytek i reporduktory už taky zkusil alo to jsem ho nepochválil :D

Srnka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Út Ún 24, 2009 20:48
Místo/Bydliště: Košice

Příspěvekod Srnka » Stř Črv 03, 2009 16:00

predvčerom kábel od lampy, krížom ho prekusla a to bola lampa zapnutá, len s ňou zablikalo, našťastie sa nič nestalo, akurát lampu nemám. :lol:

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Stř Črv 03, 2009 18:22

No to měla velké štěstí, ale radši by se ted měla pár dní pozorovat.Přeju hodně štěstí a málo překousnutých káblíku :wink: :wink: :wink:

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Stř Črv 03, 2009 19:13

No tak já jsem ted vracela skripta do knihovny ve velmi zajímavém stavu....nejvíc Niky chutnal Občanský zákoník. Což se jí ani nedivím pač ta úprava ochrany zvířat co tam je, je opravdu tak akorát na rozkousání.

Srnka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Út Ún 24, 2009 20:48
Místo/Bydliště: Košice

Příspěvekod Srnka » Čt Črv 04, 2009 16:39

jo, zatiaľ vyzerá byť v poriadku, asi to len prekusla a ústami sa nedotkla, otec povedal, že keby áno, tak je dávno po nej.

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Čt Črv 04, 2009 18:24

Nemusí být po ní nám se to jednou stalo už jsem tu o tom psala Šmudla nám překousla káblík a dostala pořádnou pecku naštěstí to odnesly jen zuby, pusa a fousky, které se jí legračně skroutili. Zuby měla ohořelé, ale ty odrostly. Jen pusu měla plnou boláku a pár dnů měla problém se nažrat. Je fajn že se té tvojí nic moc nestalo. Každopádně pokud to jde tak káblíky projistotu dát pryč nebo hlídat. Příště by to nemuselo tak dobře dopadnout. :wink: :wink: :wink:

Srnka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Út Ún 24, 2009 20:48
Místo/Bydliště: Košice

Příspěvekod Srnka » Čt Črv 04, 2009 18:57

jediný zapojený kábel v celej izbe a ten prekusne. na budúce aspoň budem vedieť, že aj to stačí. Zuby som jej nepozrela, ale fúzy má ok a normálne žerie, tak jej asi nič nebude...

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Út Led 04, 2011 16:30

Z potravin tak akorát si líznul lízátka a z věcí kabely, telefon, cedulky z oblečení, sešity, knížky, omítku a další :-D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”