Menstruacia

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

NIKO

Menstruacia

Příspěvekod NIKO » So Led 14, 2006 11:19

:? Bry den. Mam cca jeden a pol rocnu samicku cincily, posledne 3 dni malanejake ine spravanie, krotkejsia, menej behala, menej zrala. Malo bobkov v kliteke, myslel som si ze ma zapchu, dal som jej par krat biely zivy jogurt nariedeny vo vode, nechal behat po izbe (dneska o 2 rano, rally Pariz Dakar po izbe) :shock: . Dneska kukam do klietky a jedna policka od krvy, pozeram na cincilu a mala krvave pohlavne organy. Kde by som sa docital nieco o menstruacii cincil ? Je to normalne v polovici januara ? Ako spoznam ze to je naozaj menstruacia a nie nejake zranenie ? Co s tym ? Som chlap, tak mi prosim troska poradte. :lol:

Disable adblock

NIKO

este toto

Příspěvekod NIKO » So Led 14, 2006 11:21

K tomu zvlastnemu spravaniu patrilo obtieranie papulky o stenu klietky (predne zuby mav poriadku, stolicky bohuzial nemam ako pozriet). Dalej som si vsimol ze "cuva" a sucha popri tom zadkom po polickach. Kolko taka menstruacia trva u cincili a ako casto do roka byva ?

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Led 14, 2006 12:04

a máš k té činčilce samečka??? jestli ano, tak mohla být březí a to co se stalo mohl být samovolný potrat!

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Led 14, 2006 12:11

taky se mi to nezdá normální... mám činčilky už řadu let a takový chování jsem u nich ještě nikdy neviděla...

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

rada

Příspěvekod Ina » So Led 14, 2006 12:25

cincily maji menstruaci, ale nekrvaci, maji jen bily vytok husty.Tohle neni normalka, muze byt zranena, zanet pohlavnich organu, nebo to muze byt i z ritnoho otvoru a proto ta zacpa a muze se jednat o problem daleko vaznejsi, streva, muze hrozit zauzleni strev. Ja bych rychle zajela byt Tebou k veterinari, ale k nejakemu odbornikovi, jinak ti neodborni, co s nimi nemaji zkusenosti ji muzou spise svym tapanim a pokusama jen ublizit.V odkaze na veterinare jsou i nejaci na Slovensku vytypovani.

Angela

Příspěvekod Angela » So Led 14, 2006 13:19

velmi dobry veterinar na slovensku:
JURAJ FREY- PEZINOK
vedla parku
utekaj!!!

NIKO

to je blbe

Příspěvekod NIKO » So Led 14, 2006 16:16

Tak ste ma nepotesili, samceka nema, cize o potrat nejde. V pripade, ze cincili nemaju "krvavu" menstruaciu bude to asi z ritneho otvoru, navstivim veterinarku, mozno uraz, alebo zapcha ?

NIKO

Příspěvekod NIKO » So Led 14, 2006 16:36

Omluvam sa, ze floodujem toto forum, ale isto kazdy asi vie ako mi je. Napadlo ma este toto. Krv je cerstva, syto cervena, to znamena z konca traviaceho traktu. Volal som veterinarke, ale momentalne nemohla hovorit do mobilneho telefonu, skusim jej zavolat neskor. Ak by mal s tym niekto skusenosti, prosim napiste sem, alebo ma kontaktujte na ICQ 327-701-817. Dakujem vopred.

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » So Led 14, 2006 22:18

Ahoj NIKO, nechci tě děsit, ale teď jdu napsat mou zkušenost - vyhřezlé střevo. Taky měla krev u řitního otvoru a dopadlo to špatně :cry: . Jdu to napsat, pak si to přečti. Držím palce, ať to není zrovna tohle. Bude to v "nemocech".

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”