Napájačka

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
janielik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Stř Ún 21, 2007 10:32
Místo/Bydliště: Bratislava

Napájačka

Příspěvekod janielik » Čt Ún 22, 2007 10:34

Prosim, neporadil by mi niekto, čím dezinfikujete napájačky? Pocula som, ze dobrý je peroxid vodíka, ale nezdá sa mi to, tak som to radšej neskúšala.

Vďaka.

A inak máte môj obdiv za to všetko, čo pre činčilky a ich chovateľov robíte. Ja mám tie svoje už 6 rokov a vtedy by som teda každú radu ocenila :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Ún 22, 2007 10:40

já je vymývám jednou týdně horkou vodou, a bohatě to stačí... první napaječka mi takhle vydržela spostu let, a když se mi pak přestala líbit, tak jsem ji vyhodila a koupila novou - lepší než strkat jim chemikálie přímo do vody, aspoň podle mě, jsem na to háklivá :)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Ún 22, 2007 10:49

Taky vymývám napaječku jen horkou vodou a stačí to :wink:

Avatar uživatele
janielik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Stř Ún 21, 2007 10:32
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod janielik » Čt Ún 22, 2007 10:51

tak to robim aj ja a este navyse im ju vytriem kefkou na flasky, ale aj tak som uz niekolko krak menila napajacky....asi som prilis narocna a hned ako sa mi napajacka co len trochu nezda, vyhodim ju...naco riskovat...

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Ún 22, 2007 10:55

ja tiez vrelou vodou... :D

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Ún 22, 2007 11:20

janielik napsal:tak to robim aj ja a este navyse im ju vytriem kefkou na flasky, ale aj tak som uz niekolko krak menila napajacky....asi som prilis narocna a hned ako sa mi napajacka co len trochu nezda, vyhodim ju...naco riskovat...

dělám přesně to co popisuješ a zatím spokojenost na obou stranách, kartáčem a horkou vodou ji čistím vždy když měním vodu, a když ji víc ožužlou než je zdrávou vyměníme :lol:

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Čt Ún 22, 2007 11:41

také napáječku vymývám pouze horkou vodou a každý večer ji drbu takovým tím kartáčkem na nádobí :wink:

kovbojicek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: So Lis 04, 2006 17:45

Příspěvekod kovbojicek » Čt Ún 22, 2007 12:15

jeste se da pouzit roztok octa, proti bakteriim... kdyz tam zbytecek zustane, cince se nic nestane a bakterie budou fuc

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Ún 22, 2007 12:36

Já taky vymývám horkou vodou a zatim to vždy bylo OK

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Čt Ún 22, 2007 13:54

Já taky horkou vodou a někdy kartáčkem. :wink: :wink: A Mazlík si zatim nestěžuje. :D

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Ún 22, 2007 17:47

Ja pouzivam peroxid vodika. Zabije vsetko svinstvo. Cistim to tak 1x za 2 tyzdne.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 22, 2007 17:52

Zadnou napajecku nepouzivam - mam natolik svou cincilu rad, ze se ji denne venuji a tak ji dopreji misku s cerstvou vodou kazdy den .... denne ji vymeju vrouci vodou a pokazde dostane cerstvou vodu - pouzivam vodu Rajec /kdyz jsem doma troufnu si vodu z naseho petadvacetimetroveho vrtu/.

Tohle je zvyk uz od dob co jsme meli velkochov kraliku.

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Čt Ún 22, 2007 18:03

Sepp napsal:Zadnou napajecku nepouzivam - mam natolik svou cincilu rad, ze se ji denne venuji a tak ji dopreji misku s cerstvou vodou kazdy den .... denne ji vymeju vrouci vodou a pokazde dostane cerstvou vodu - pouzivam vodu Rajec /kdyz jsem doma troufnu si vodu z naseho petadvacetimetroveho vrtu/.

Tohle je zvyk uz od dob co jsme meli velkochov kraliku.


..a lidi, co mají napaječky, své činčily nemají tolik rádi, tolik se jim nevěnují a nedopřejí jim čerstvou vodu každý den? :) :D

já napaječky vymývám teplou vodou a kartáčkem a jednou za čas octovou vodou..

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 22, 2007 18:07

yanka napsal:
Sepp napsal:Zadnou napajecku nepouzivam - mam natolik svou cincilu rad, ze se ji denne venuji a tak ji dopreji misku s cerstvou vodou kazdy den .... denne ji vymeju vrouci vodou a pokazde dostane cerstvou vodu - pouzivam vodu Rajec /kdyz jsem doma troufnu si vodu z naseho petadvacetimetroveho vrtu/.

Tohle je zvyk uz od dob co jsme meli velkochov kraliku.


..a lidi, co mají napaječky, své činčily nemají tolik rádi, tolik se jim nevěnují a nedopřejí jim čerstvou vodu každý den? :) :D

já napaječky vymývám teplou vodou a kartáčkem a jednou za čas octovou vodou..


:?:
Proc pises neco co jsem nenapsal??? Ja jen napsal, jak to delam ja - kdyz nekdo pise, ze mu staci vymyt napajecku jedno za tyden ci dva, tak je to jeho vec - stejne tak jako ja mam pravo napsat, ze sve cincile podavam denne cerstvou vodu do denne ciste misky.

Bavi te to??

Avatar uživatele
janielik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Stř Ún 21, 2007 10:32
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod janielik » Čt Ún 22, 2007 20:37

Alice napsal:Ja pouzivam peroxid vodika. Zabije vsetko svinstvo. Cistim to tak 1x za 2 tyzdne.


Nebojis sa, ze by mohol peroxid cincilkam uskodit?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Ún 22, 2007 20:49

Ako moze peroxid uskodit? Je to to najsterilnejsie a najnezavadnejsie co existuje. Po par sekundach vyprcha a flaska je 100% sterilna.Obcas im ho pridavam aj do vody na dezinfekciu. Ja sama ho pravidelne pijem a pouzivam miesto kvapiek do nosa.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Ún 22, 2007 20:58

Seppe nikdo z nás nedává činčilám vodu do napaječky jednou týdně. Všichni měníme vodu denně. Převařenou horkou vodou se napaječka desinfikuje jednou za týden! Já osobně to dělám každý den. Misku z vodou se nedávám, protože cincila má tak přímo kontakt s vodou a mohla by si namočit kožíšek.

Zkus zmírnit tón svého projevu. Chápu, že jsme proti tobě tady všichni "Mača", ale nemusíš nám to neustále dávat najevo! Hezkým klukům sluší víc úsměv na rtech a smysl pro humor než arogance.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 22, 2007 21:01

lwici napsal:Seppe nikdo z nás nedává činčilám vodu do napaječky jednou týdně. Všichni měníme vodu denně. Převařenou horkou vodou se napaječka desinfikuje jednou za týden! Já osobně to dělám každý den. Misku z vodou se nedávám, protože cincila má tak přímo kontakt s vodou a mohla by si namočit kožíšek.

Zkus zmírnit tón svého projevu. Chápu, že jsme proti tobě tady všichni "Mača", ale nemusíš nám to neustále dávat najevo! Hezkým klukům sluší víc úsměv na rtech a smysl pro humor než arogance.


:?: :?:

Proc mi podsovas neco co jsem nerekl ani nenapsal. Kde sem rekl, ze kdo ma napajecku dava vodu cincilam jednou tydne?!

Psal jsem o tom, ze JA davam cincile denne cerstvou vodu do ciste misky ... nikde jsem nenapsal, ze kdo to dela jinak to dela spatne ... proste jsem konstatoval SVUJ nazor ... o to tu jde, nebo ne??

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Ún 22, 2007 21:09

Lidi já fakt dneska nemám vůbec náladu na urovnávání sporů :( . Nemohli byste to odložit do příštího týdne, pak už bych mohl být použitelnej :roll: . Prosím prosím 8) .

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Ún 22, 2007 21:13

STYRO napsal:Lidi já fakt dneska nemám vůbec náladu na urovnávání sporů :( . Nemohli byste to odložit do příštího týdne, pak už bych mohl být použitelnej :roll: . Prosím prosím 8) .


- je mi lito mrnete, presto po tobe nechci, abys neco "urovnaval" a kdo vi, treba uz tu pristi tyden nebudu ... to vis "nepiskam stejnou notu" a Vaclav uz kvuli me musi menit pravidla fora ... kdo vi co bude v pondeli.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Ún 22, 2007 21:21

STYRO napsal:Lidi já fakt dneska nemám vůbec náladu na urovnávání sporů :( . Nemohli byste to odložit do příštího týdne, pak už bych mohl být použitelnej :roll: . Prosím prosím 8) .


Styro... kašlem na činči a zajdeme na...Obrázek

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Pá Ún 23, 2007 8:15

Seppe, zkus se občas nechovat jako "Mistr světa" :!: :!: :!: :wink:

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Pá Ún 23, 2007 14:49

Sepp napsal:
yanka napsal:
Sepp napsal:Zadnou napajecku nepouzivam - mam natolik svou cincilu rad, ze se ji denne venuji a tak ji dopreji misku s cerstvou vodou kazdy den .... denne ji vymeju vrouci vodou a pokazde dostane cerstvou vodu - pouzivam vodu Rajec /kdyz jsem doma troufnu si vodu z naseho petadvacetimetroveho vrtu/.

Tohle je zvyk uz od dob co jsme meli velkochov kraliku.


..a lidi, co mají napaječky, své činčily nemají tolik rádi, tolik se jim nevěnují a nedopřejí jim čerstvou vodu každý den? :) :D

já napaječky vymývám teplou vodou a kartáčkem a jednou za čas octovou vodou..


:?:
Proc pises neco co jsem nenapsal??? Ja jen napsal, jak to delam ja - kdyz nekdo pise, ze mu staci vymyt napajecku jedno za tyden ci dva, tak je to jeho vec - stejne tak jako ja mam pravo napsat, ze sve cincile podavam denne cerstvou vodu do denne ciste misky.

Bavi te to??


sorry, ale napsal, ne? a neber všechno hned jako útoky. zdá se mi, že se pořád jenom bezdůvodně urážíš. no ale jestli tě to baví.. z tebe aby si člověk fakt nedělal srandu, podle tvých reakcí to totiž vypadá, že když se rozdával smysl pro humor, zřejmě jsi chyběl.. :)

češtinářské vysvětlení mojí reakce: když pokračuješ větu za pomlčkou, zpravidla toto pokračování rozvíjí to, co se píše před pomlčkou. kdybys to nějak jinak oddělil, nebrala bych tě za slovo. když napíšeš "Zadnou napajecku nepouzivam - mam natolik svou cincilu rad, ze se ji denne venuji a tak ji dopreji misku s cerstvou vodou kazdy den", tak to celkem razantně pozmění význam toho, co jsi chtěl napsat.

taxi pro příště dej pozor na formulaci, aby tě náhodou někdo jako já nedejbože nechytil za slovo, když ti to tolik vadí.. 8) :D

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Pá Ún 23, 2007 16:52

yanka napsal:
sorry, ale napsal, ne? a neber všechno hned jako útoky. zdá se mi, že se pořád jenom bezdůvodně urážíš. no ale jestli tě to baví.. z tebe aby si člověk fakt nedělal srandu, podle tvých reakcí to totiž vypadá, že když se rozdával smysl pro humor, zřejmě jsi chyběl.. :)

češtinářské vysvětlení mojí reakce: když pokračuješ větu za pomlčkou, zpravidla toto pokračování rozvíjí to, co se píše před pomlčkou. kdybys to nějak jinak oddělil, nebrala bych tě za slovo. když napíšeš "Zadnou napajecku nepouzivam - mam natolik svou cincilu rad, ze se ji denne venuji a tak ji dopreji misku s cerstvou vodou kazdy den", tak to celkem razantně pozmění význam toho, co jsi chtěl napsat.

taxi pro příště dej pozor na formulaci, aby tě náhodou někdo jako já nedejbože nechytil za slovo, když ti to tolik vadí.. 8) :D


Pane boze, to je stale dokola a dokola. Proc "rejpes do me" a pak sama napises "taxi" ... ovsem - u tbe se jedna o vtip, ze? Ale kdyz neco podobneho napisu ja, tak je to hned duvod reagovat ve smyslu, ze ja napsal to a to a protoze tam je pomlcka misto carky, tak to znamenaze to a to .... zkus radeji mene uvazovat nez neco napises. Nebo hodlas "prudit" kazdeho? Kazdy prispevek, ktery se ti bude zdat, ze neco jineho rika, nez je tam napsano?? Navic nechapu, proc me urazis? Urazim snad ja tebe?? Co ti je vubec do toho, jestli mam nebo nemam smysl pro humor.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Pá Ún 23, 2007 18:10

Nechcete se na to dohadování vykašlat??? :cry: :cry: Radši si z toho dělejte srandu ne?? :lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”