Bydlení s Činčilou

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

JJ1998
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Čt Srp 15, 2013 8:42

Bydlení s Činčilou

Příspěvekod JJ1998 » Čt Srp 15, 2013 8:51

Dobrý mám jednoho činčiláčka Freda je moc hezký hodný ale v noci se s ním nedá spát.Asi ho budu muset dát pryč jelikož se sním nedá spát,ani nefunguje když ho přesunu do jiného pokoje.Mám nějakou jinou možnoost než ho dávat pryč?třeba ho nějakým způsobem uklidnit? [-o<

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod Lenca » Čt Srp 15, 2013 10:09

Při pořizování činčilky je nutné vědět, že jsou noční tvorové, proto mají mít přes den klid a večer ožívají. Někteří jsou živější a mají potřebu dělat pořádný randál, stěhovat a kousat domečky,lomcovat s pletivem, ničit napáječky, shazovat misky atd... :) u nás činčilky běhají večer 4 hodiny,takže jsou ulítaní a pak jsou na noc unavení, ale jak kdy :) na rámus si jde částečně zvyknout, nás už chroupání větviček vůbec nebudí.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 15, 2013 23:59

Jak psala uz Lenca prede mnou, mela sis nejdrive zjistit, co cincila obnasi a ze je to nocni tvor, ktery pres den musi spat v klidu, tudiz opacny biorytmus a rezim s lidmi.
ja jsem resila pred lety ten samy problem, kdy jsem si dokonce musela brat dovcu, abych se vyspala :) a to jsem ale vedela, do ceho jdu.Ze to ovsem bude takova sila,jsem necekala, kazda cincila je jina.V noci radej vsechny, nektere mene, jine vice.Vincentek tak strasne lomcoval kleci kovovou, ze to byl rachot, jako kdyz padaji plechy a to byl v predsini.Ze bych se ho zbavila, to ani nahodou, patrala jsem po reseni.Zkusila jsem kastraci, pomohla jen na 2 dny, kdy po ni byl unaveny a spal sam :) , pak to zacalo nanovo.Takze mi pak pomohl chovatel a klec celonerezovou, kterou mi udelal ze dvou kleci.Tam mohl lomcovat jak chtel, spala jsem jak zabita a jeho to desne stvalo :) :) .
Nedavej ho pryc, zpusobis mu stres a bude Ti chybet, reseni se snad da najit.Nevim, v jake mas cincilu kleci, musi mit hodne prostornou a velkou, nejlepe volierua pravidelny vybeh vecer pod dozorem, aby se unavil.
Pokud bys mela zajem, ja mam tu klec na prodej,ve ktere to neni slyset, ponevadz mame drevenou volieru, skrinoklec.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod minlub » Pá Srp 16, 2013 9:14

Skus špunty do uší. Před spaním ho unavit a dát do klece co nejvíc hraček, např. větvičky na okus, ytong, ruličky od toaletního papíru, špalíšky ze dřeva atd.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 16, 2013 9:59

My jsme včera myšata taky pustili po pokoji a najednou byl v kleci klid. Krásně spinkali. Není to sice na celou noc, ale aspoň par hodin :-). Bohužel je to tak, v noci dělají bordel a přes den vyčerpáním spí :-).

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Srp 16, 2013 12:53

Určitě činču nedávej pryč,vono se to dá zvládnout a částečně si člověk i zvykne.Horor byl jak jsme se přestěhovali do nového,ložnice ještě nebyla obyvatelná činče měly svojí místnost,a přilehlá místnost je obyvák kde jsme měli základnu několik měsíců,takže jsme slyšeli v noci vše od napáječky po lomcování,přeci jen 37 klecí je rachot,první noci byl děs,pak jsem nafasovala špunty,bylo to lepší a pak jsem už spala bez ních zvykla jsem si na rachot.Jak jsme se přestěhovali do ložnice je na opačném konci baráku tak jsem zase pro změnu nemohla spát z toho ticha,tak mám v ložnici aspoň jednu skříňoklec a spím jak nemluvně :lol:

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod Chuckova Veverka » So Srp 17, 2013 20:15

Před lety jsem řešila stejný problém, jenom s tím rozdílem, že jsem měla klec hned vedle postele a přestěhovat ho do jiného pokoje nešlo. Nejdřív jsem zjistila, že dávat Čipovi do klece domeček je pěkná blbost, celou noc ho okusovat. Hned druhý den šel z klece ven. Ale i tak si vždycky něco našel na okusování, co dělalo aspon trochu kravál. Denně jsem ho venčila minimálně 2hodiny, ale i tak večer dělal kravál. Řešila jsem to špunty do uší, no a po nějaké době jsem si zvykla a špunty už nepotřebovala.
Dej tomu čas a taky si zvykneš.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod Wulfina » Ne Srp 18, 2013 15:56

Jo, to je jedna z věcí, se kterými se člověk musí smířit, když zvolí zvířátko činčilu...
Daj se buď použít špunty do uší, nebo před tím, než jdeš spát (2 hoďky - hoďku před tím, než jdeš spát) činčilku pustit z klece, do klece jí nainstalovat jabloňové větve, prolézačky... a nebo ji přestěhovat na druhý konec bytu...
Nicméně na hluk, který činčila dělá se dá zvyknou... chce to čas :)

Avatar uživatele
petra.sarrah
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: Ne Ún 18, 2007 12:56
Místo/Bydliště: PRAHA

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod petra.sarrah » So Srp 24, 2013 21:21

Ahoj záleží na tom jaký jí dáváš prostor pokud je činča pořád jen v kleci bude dělat vše pro to aby jsi byla v noci vzhůru s ní.
můžeš ji i obelstít a to tak že jí obrátíš režim :wink:
pokud jsi doma přes den kdy ona spí -vzbuď jí (možná mě někdo odsoudí, ale funguje to a nemůžu si stěžovat)
taky samozřejmně záleží na tom jak je myšák starý a jak je zvaklý na kontakt

já s holkama taky spím v jednom pokoji jen s tím rozdílem že pokoj se dá zavřít nejsou v něm kabely na které by se dostali a klec je celodenně otevřená takže můžou kdykoliv ven.

ano někdy mě taky vzbudí ale stačí trochu zamlaskat nebo udělat jiný zvuk a je ticho :-)
jen to chce trpělivost

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod Lenca » So Srp 24, 2013 22:03

Tak já zrovna souhlasit nebudu, protože mého Alfonska měla dříve rodina,která ho nenechala ve dne spát aby nedělal bordel v noci a mužu říct,že se to negativně odrazilo na jeho psychice a rozhodně nevypadal jako spokojená zdravá činčila. Sice se k tomu přidaly další špatné podmínky,ale určitě to hrálo svou roli. Potom co si u mě navykl na spánek a klid,tak se vyspinkal "do růžova" a začal být úplný zlatičko, hodně se změnil.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod jasmin » Ne Srp 25, 2013 1:10

Tak ja tez nejenze nebudu souhlasit, ale jsem doslova zdesena z toho nazoru, ktery zde doporucujes o zmene byoritmu a rezimu u cincily.V zadnem pripade tohle nedoporucuji a nedelat to!Komu vadi, ze je cincila norni zvire a zvire s vecerni aktivitou, at si poridi jine zvire, treba morce, ale ne cincilu.Tou nasilnou zmenou, kdy ji budis ji zadelavas na budouci vazne zdravotni problemy, spickoví chovatele mi uz kdysi kladli na srdce, v zadnem pripade nejenze cincile nemenit jejich rezim spanku a aktivity, ale take si jich vubec pres den nevsimat, ikdyz budou vzhuru chvilkove, nebo bastit apod.A to proto, ponevadz to udela clovek jednou, ze kdyz ji vidi vzhuru, tak k ni jde, nebo ji dokonce zacne hladit v kleci a vyndavat ven a ona si to zakoduje do hlavy a pokazde, kdyz clovek vejde do mistnosti, nebo projde kolem bude automaticky vzhuru, vzbudi se a bude nato cekat.Tim se ji rozhodi totalne jeji byoritmus, coz muze zpusobovat ruzne zdravotni problemy, i pozdeji, krece, zachvaty, selest na srdci atd.
Takze tohle opravdu ne, je to to same, jako kdybyste v noci budili decko, aby si slo hrat a obratili mu rezim, nebo i cloveku.Mnoha lidem by to zpusobilo casem zdravotni problemy, jako tem, kteri treba delali a delaji dlouhodobe nocni smeny apod.Pak maji problem usnout normalne vecer, maji potize se spankem, mnozi hubnou,nebo pribiraji, kdyz v noci jedi boli je hlava casto, maji i zazivaci problemy apod.
Takze v zadnem pripade tohle nezavadet a cincilu nechat ve dne v klidu a spat, az do vecera, kdy se sama probouzi k delsi aktivite.Kazda to ma jinak, co jsem u tech svych predeslých pozorovala.Nektera byla vzhuru a aktivni uz v 6 navecer, dalsi az treba v 10, 11vecer.Tak dlouho mnoho lidi cekat nemuze, tam uz se da ji treba nenasilne probudit, ale minimalne do 6, 8 do vecera by se to melo dodrzet a nechat je byt, vyjimkou je pouze nutne dokrmovani, nebo podavani leku, tam to jinak bohuzel nejde, ci prevoz, veterinar apod.Ale to se nedela casto, nebo dokonce denne.

Avatar uživatele
petra.sarrah
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: Ne Ún 18, 2007 12:56
Místo/Bydliště: PRAHA

Re: Bydlení s Činčilou

Příspěvekod petra.sarrah » Ne Srp 25, 2013 14:05

:-) děkuju děvčata za reakce :-) samozřejmně záleží na povaze myšáka, myšáci si samozřejmně dělají co chtějí :-) nabudu Vám vyvracet vaše názory, každý má právo k tomu říct své :-) jiné podmínky a možnosti .u mne toto zafungovalo občas je přes den vzbudit - vše trvalo jen 2 dny.. od té doby co mne opustila Sára to Archi naučil další příchozí...já nijak nezasahovala ..je pravda, že ne vždy je v noci klid :wink: , pokud mají dostatek pohybu chodí si spát podle svého.
dnes je z nich celkem pravidelný budíček :-) v 5 hodin ráno :lol:
držím palce ať u tebe myšák zůstane a sžijete se spolu ono opravdu není tak děsné spát s nimi v jednom pokoji:-)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”