mláďátko nepřibírá

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jarka

mláďátko nepřibírá

Příspěvekod Jarka » Pá Srp 12, 2005 8:03

Ahoj,
mám dotaz, kdy začnou narozené myšky přijímat normální činčilí potravu?
Narodily se nám myšky 1.8. a jedna je hodně malá, musíme ji krmit sunarem a skoro vůbec nepřibírá.Sice nehubne,ale taky moc neroste,nemám představu zda to dožene.
Když se narodily , tak to nejmenší vážilo 42g,ostatní 43g a 44g.Zjistili jsme asi za dva dny, že to malé od samičky vůbec nepije, tak jsme začali krmit cca po dvou hodinách sunarem.Než jsme začali krmit zhublo na 38 g a teď , to je týden kdy jej krmíme a váží 47g. Je živé v kleci běhá,už zkouší papat i seno, ale zaráží mně, že je tak maličké.
Nevím si rady, stále přemýšlím, co ještě pro to malé udělat aby začala nabírat rychleji na váze.
Nehodlám to vzdát, ale občas mě napadlo, zda nezachraňujeme mrně, které stejně nepřežije.Může mít nějakou vadu, která se nebude slučovat se životem? Ti druzí váži kolem 65g.
Díky za rady,ahoj Jarka

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Srp 12, 2005 17:33

já bych zkusila přidávat mu ovesné vločky se sušeným mlékem - už jsem takhle malou myšku dokrmovala, chutná jim to a hezky potom přibrala... nebylo to sice stejné jako v tvém případě - ten první týden jsme jí nic nedávali, pila od mámy, ale byla menší než bráška tak jsem jí začala přidávat tohle (myslím že jsem se o tom dočetla někde v knížce jako doplňkové krmivo pro činčilí mimča). navíc se to malý myšce asi papá líp než granulky a seno, snadněji si s tím poradí..

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Srp 12, 2005 17:55

Činčilím maminám se dává na posilněnou směska z ovesných vloček, sojové mouky, glukopuru a snad i sušeného mléka (teď si to přesně nepamatuju). Takže možná bych zkusila tu směsku co píše Janča případně malinko osladit glukopurem.
Hlavně to nevzdávej, dobře to dopadne :lol:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Srp 12, 2005 18:30

to vobec nie je kriticka vaha pre tyzdnove mlada.Vazi uplne v pohode, nemusis sa stresovat.Dokrmovane mladata su vzdy mensie a chudsie.Oni to potom dobehnu. :D

Disable adblock

Markéta

neváží málo?

Příspěvekod Markéta » Stř Srp 23, 2006 21:21

Přidám do této diskuze svoji otázku, mám činčiláka narozeného 12.7.2006 a když jsem ho dnes vážila, má 150gramů, není to na jedináčka, co má mámu jenom pro sebe, málo?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Srp 24, 2006 7:37

To Jarka: Jak rostou? Lepší než sunar je kočičí mlíko nebo mlíko pro štěňata, které jsem používala u Terryho. Někde jsem četla, že kravský mléko je málo výživný, že telata zdvojnásobí svou velikost za moc, moc dní, kdežto koťata po dvou dnech. Nevím jak u štěňaž, ale Terry přibýval na váze jedna radost.

To Marketa: já myslím, že to není špatná váha.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Srp 24, 2006 12:15

Měl bych dotaz k mlíku pro dokrmování, zatím to není akutní, ale může se to někdy hodit: Objevil jsem v obchodě sušené kočičí mléko, myslíte si že na dokrmování by bylo vhodné, nebo bych měl shánět raději čerstvé (nesušené)?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Srp 24, 2006 14:01

Někde jsem to tu tuším zachytil, že by se to dalo sehnat na veterině.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Srp 24, 2006 14:10

Ve Zdravé výživě jsem viděl i sušené kozí, možná by taky bylo vhodnější než sunar.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Srp 24, 2006 14:38

ano sušený. I já to mléko pro štěňata koupila sušený. Nikde jinde jsem to kočičí ani štěněčí neviděla, tak jsem šla k veterináři, že bych si u něj chtěla objednat kočičí mlíko. chvíli na mě zíral, pak mi řekl, že v pohodě a za dva dny jsem si pro to mlíko k němu jela. Sice mi přivezl to pro štěňata, ale zkušenosti s ním mám výborný. A strašně hezky voní. Dokrmila jsem jím Áju a teď i Terryho (Ája Terrymu pak tůůůůze záviděla, že on může bumbat a ona už ne). :lol:
Jo, nevim, kolik ta plechovka měla, počítám, že tak 200-250g, to bych se musela doma podívat, z hlavy to nevim a stálo mě to 125 Kč. :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Srp 25, 2006 23:21

Ano, ide o susene mlieko. Susene macacie mlieko.Zrejme moze byt aj psie ale nie kravske ani ine koli obsahu laktozy a malej vyzivnosti ako tu nadomnou bolo uvedene.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”