Výstavy činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 21, 2012 12:20

Já si už zvyknul :lol: :lol: Nejsem uznávaný chovatel ač výstavy hovoří o tom že velice kvalitní činčilky mám :lol: Tuto výstavu chválím a rád se jí zůčastním kdykoliv znovu. Do Srchu jezdím také pravidelně a znovu pojedu ale tato výstava mi dala minimálně stejně neli víc =D> A to i bez nějakých papírů které má mít posuzovatel... Upřímně blahopřeji vítězům a přeji mnoho chovatelských úspěchů =D>

Disable adblock

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 12:21

Nechápu o co vám jde. Téma už bylo dost jinde a vše jsme si tu vysvětlili a vy tu začnete opět rýpat. [-X co jako chcete? těší mě Kateřina Katová, byliště okr. Havlíčkův brod, vdaná, pracující? nebo co? nejsem extra chovatel a nepotřebuju mít www abych byla někdo :mrgreen:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod martej » Po Kvě 21, 2012 12:24

whisperkill napsal:Já si už zvyknul :lol: :lol: Nejsem uznávaný chovatel ač výstavy hovoří o tom že velice kvalitní činčilky mám :lol: Tuto výstavu chválím a rád se jí zůčastním kdykoliv znovu. Do Srchu jezdím také pravidelně a znovu pojedu ale tato výstava mi dala minimálně stejně neli víc =D> A to i bez nějakých papírů které má mít posuzovatel... Upřímně blahopřeji vítězům a přeji mnoho chovatelských úspěchů =D>


Mě to si nepřestane udivovat, co se tu v poslední době děje a je to čím dál horší. .......... Vám taky gratuluji :-))

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 12:28

Nevím kdo teda pusitl do oběhu takový kec, že se činčily které nevyhovují hned po hodnocní zkožkují?? :roll:
Ano kožkuje se tam, ve zvláštní místnosti (kterou jsem teda nenaštívila) ale činčily určené na kožku.
Já osobně byla na výstavě v polsku už několikrát, výstava je na dva dny....
V sobotu se hodnotí a učí kožkovat a v neděli jsou přednášky a vyhlášení vysledků, kterého jsou přítomny všechny vystavené činčily!!!!!!!!!!
S Lídou jsme tam vezli barvičky a angorky na ukázku a chovali se k nim pěkně, věřte že ani já ani Lída by jsme se svýma činčilama nenechali třepat, ale ani si to nikdo nedovolil.
Spíše jsme byly pro Poláky přínos tím, že viděli barvy a mutace které neznají a pokacali jsme o tom proč se chovají činčily na barvy!!!!!!
Barvy má jen okrajově pár polských chovů, ostatní chovají jen standardy na kožky!
Polsko je největší vývozce kožešin v Evropě, takže asi tak.Proto hodnotí pouze kožku.

Disable adblock

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 21, 2012 12:29

Děkuji a držím palce s Beige činčilkami =D>

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 21, 2012 12:29

chjo, lidi :( mohly tu být normální poznatky z výstavy činčilek. A místo toho to zmutuje v tohle.
Bohužel vidím, že jsem se v Michalově diskuzi opravdu nemýlila. :?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod ajtik » Po Kvě 21, 2012 12:31

Lidi nechápu proč se tu hádáte když se pak dohromady na některé výstavě sejdeme dokážeme se bavit jako dospělí lidé.Výstavy ZO mají a musí mít jistý řád zatím mi nikdo nenapsal námět ke změnám jen Martina.Proběhne změna v kategoriích. Dá se o všem normálně mluvit a lecos i přidat nebo ubrat.Jen jedno musí zůstat i když se vám to nelíbí - kvalita kožešiny protože u činčil je kožešina to hlavní. Je a bude to kožešinové zvíře i když jako domácí mazlíček.Nikomu by se nelíbilo kdyby měl místo nádherné chlupaté kuličky holátko.

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 21, 2012 12:32

Miriam to napsala přesně, hold se pozná kdo má zkušenosti.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 21, 2012 12:32

Tak si ještě sdělte, co jste si nestihli sdělit, než vám to zase zamkneme. Tato debata přesáhla únosnou mez. Rejpete Tu do sebe všichni navzájem, pak se vzájemně osočujete, kdo do koho rejpe. Neumíte se normálně bavit.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 21, 2012 12:39

také si myslím, že není zas tak těžké se domluvit v klidu.
ZO určitě bude rádo za podněty, aby se výstavy vyvíjely k lepšímu. ;)
Já osobně si myslím, že by mezi posuzovateli měli být jak ti, kteří se vyznají v kvalitě kožky, tak ti, co se specializují na barvy. Momentálně bohužel není v ČR žádný posuzovatel, který by se specializoval na barvy, a tak hold posuzují kožkaři.
Nicméně nyní je adeptkou na posuzovatele Monika Fazekašová, která se ve svém chovu zaměřuje na chov barevných mutací, čili se určitě časem dočkáme vítané změny :D

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 12:43

Já myslím že většina nerejpe, jen výměna názoru :-)
Za mě, vše co jsem napsala, nic nebylo myšleno jako rejpání do nikoho a do ničeho!!!!!
Nejsem členem ničeho, takže posuzuji vše jak co vidím... a z vlastní zkušenosti.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 12:56

Ještě jedna věc, co se mi líbila na Mladoboleslavské výstavě byla, že posuzovatel nehodnotil svá zvířata! Což jsem v ČR viděla po Vojkovicích poprvé :-)
Není to rýpaní, jen názor!!!!! Aby někteří zase to nepochopili jinak.
Podle mě, buď jsem chovatel nebo posuzovatel a posuzovat svá zvířata mi přijde dost neobjektivní. Není to narážka na ZO, aby to zas tak nevyznělo...
dělá to i ZO i činčilí klub.Jak píši Vojkovice a Mladá boleslav byly v ČR jedinní.
Je to muj názor, tak ho prosím tolerujte, děkuji....

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod ajtik » Po Kvě 21, 2012 13:04

Beru to jako názor ale i ve světě si posuzují své činčily. Oni si je neklecují takže vše je anonymní a myslím že v tom množství ani neví která to je a také proto posuzují dva.Toto pravidlo jsme zavedli právě po Vojkovicích protože kdyby to zůstalo farma Bobina by nemohla nikdy vystavovat.Což by byla škoda.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 13:24

whisperkill napsal:Já si už zvyknul :lol: :lol: Nejsem uznávaný chovatel ač výstavy hovoří o tom že velice kvalitní činčilky mám :lol: Tuto výstavu chválím a rád se jí zůčastním kdykoliv znovu. Do Srchu jezdím také pravidelně a znovu pojedu ale tato výstava mi dala minimálně stejně neli víc =D> A to i bez nějakých papírů které má mít posuzovatel... Upřímně blahopřeji vítězům a přeji mnoho chovatelských úspěchů =D>

Na kolika výstavách jste byl? kolik činčil vystavil a jaké máte ceny? vyzdvyhujete chovatele co nejsou v žádné organizaci že organizace jsou špatné ale na jejich výstavy jezdíte.
Ajtik a jak je tedy zabezpečeno to, aby posuzovatel nevěděl která činčila je jeho? přihlíží se tedy k barvě? jak vím do které kategorie mám činičlu přihlásit?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 13:42

Ajtík..... nemohu posoudit zda v zahraničí posuzovatelé měli své zvířata, nevím s jistotou
Ale každopádně v tom množství co bylo v holandsku 150 zvířat v belgii 500 je rozdíl když u nás jich je pár a 80% posuzovatelů...
I většina cen šla k posuzovatelům.( Tím nechci říct, že to bylo zkreslené, spíš že to působí blbě)
A ukázkou toho proč si myslím, že by to nemělo být byla volba šampiona!

katerina.kat..... proč si myslíte že chovatel, který není v organizaci je horší než ten co tam je??? Vždyť většina chovatelů co právě není v organizaci, chová o moc let dřív než tu vůbec nějaká oragizace byla!!! Tak spíš nevidím důvod proč by tihle chovatelé tam měli se registrovat, navíc většina členů ZO jsou chovatelé krátce, tak proč by se jim zaběhlý chovatelé měli podřizovat?? A to je asi hlavní, proč se tu furt na něco naráží..

Prosím pokuď nechcete diskutovat, tak muj příspěvek ignorujte, nechci vyvolávat hádku.

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 21, 2012 13:53

Od Vojkovic na každé :lol: Vozím tak 3 činčilky a končí nejhůře ve 2.třídě :lol: A nevyzdvihuji chovatele co nejsou registrováni jen říkám že mají také kvalitní chovy. Kde jste byla vy? Já jen že soudíte co neznáte :wink:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 14:02

Můj názor je, že to nepodáváte jako objektivní názor ale hledáte chyby. Pokud se mi někde něco nelíbí tak to řeknu a ne že v každém příspěvku přidávám něco dalšího. Teď z toho vyplynulo že jedna výstava je nejlepší, druhá má plno chyb a ještě jsou zkresleny výsledky (čím?podplaceny?) a když se zeptám na třetí výstavu raději mi nikdo neodpoví proč? ta je tabu? nebo vedlejší a není středem zájmu ani jedné stran co se hádají :wink:
W: Budu hned na příští výstavě. Nejsem chovatel co by na to měl vystavovat a taky to o sobě neříkám. Ale chci zjistit jaké kvality činčilky mám doma pak spíše jezdit koukat.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod minlub » Po Kvě 21, 2012 14:05

whisperkill napsal:Od Vojkovic na každé :lol: Vozím tak 3 činčilky a končí nejhůře ve 2.třídě :lol: A nevyzdvihuji chovatele co nejsou registrováni jen říkám že mají také kvalitní chovy. Kde jste byla vy? Já jen že soudíte co neznáte :wink:

V Srchu se Vaše činčilky dle katalogu umístili v 1., 3.tř a 4.tř

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod martej » Po Kvě 21, 2012 14:25

proboha proč zase rejpete ??? to je hrozný :roll: to tu závist ovládá všechno ?? Nevím jak někdo jiný, ale já jsem na výstavě ččk nebyla a tak nemohu soudit, co se mi tam libilo a co ne. A to, že někdo udělá lepší výstavu, neznamená, že je ta druhá horší. Myslím, že naopak díky této výstavě se může hodně věcí změnit i u ZO pro příště. Nechápu, proč tu všichni na druhý musí házet špínu. Já třeba nejsem v ZO jen kvůli tomu, že mě nenabídli nic, co by bylo pro mne impulzem pro to, dát příspěvek, ale rozhodně netvrdím, že ten kdo je v zo, je špatnej chovatel. a tak nechápu proč lidé co jsou v ZO trdí opak.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 21, 2012 14:28

Konec rýpání.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”