Oko

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mia

Oko

Příspěvekod Mia » Ne Bře 05, 2006 11:16

Zdravím Vás ,
objevila jsem že moje činčilka začala línat kolem očka.Má tam tavej olysalej flíček.Nevíte co by to mohlo být??Máte s tím někdo zkušenostA jestli s tím rovnou k veterináři nebo to nějak vyléčím sama??Měla jsem podezdření na zánět spojivek ,že slzí a z toho má špatnou tu srst kolem oka,,,pomohly by oční kapky?? :(

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Bře 05, 2006 12:05

pokud v téhle oblasti, kde nemá srst, nemá stroupky, tak by to mohla být plíseň. Doporučuji fungistop do písku, pokud by se to zhoršovalo, tak dát přímo na postižené místo pomocí tampónku do uší - ale pozor na oči, aby se jí to tam nedostalo.....

Naše Rozárka to taky měla, viz toto foto, je to sice špatně vidět, ale vpravo sedící myška...
Obrázek

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Bře 06, 2006 15:02

Nechci strasit, ale nekdy olysale ocicko znamena take priznaky problemu se zubama, kdy prerostle zuby a vroubky tlaci na slzne kanalky. Myslim, ze jsi psala, ze jsi z Brna. Pokud mas nejake pochybnosti a cincilka navic napadne zvyka, nebo ma mokrou bradicku, tak bych zasla na tu kliniku Palackeho.Tam delaji i kompletni rentgeny zubu, korenu kvuli vylouceni moznych budoucich problemu kvuli spatnemu rustu a postaveni zubu kvuli spatnym korenum a v tom pripade se alespon vi, ze lecba nema zadyn smysl a brouseni zubu.Pokud ale ji bez problemu a nedrobi, tak to zrejme bude problem s ocickme, ale stejne bych tam zasla, jsou tam machri a velmi odborna pece.

Mia

Příspěvekod Mia » Ne Bře 12, 2006 13:36

camilla napsal:pokud v téhle oblasti, kde nemá srst, nemá stroupky, tak by to mohla být plíseň. Doporučuji fungistop do písku, pokud by se to zhoršovalo, tak dát přímo na postižené místo pomocí tampónku do uší - ale pozor na oči, aby se jí to tam nedostalo.....

Naše Rozárka to taky měla, viz toto foto, je to sice špatně vidět, ale vpravo sedící myška...
Obrázek


A kde ho koupím?? V lékárně nemají ve zveráku taky neeee :roll: Nebo hledat jinde?

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Bře 13, 2006 8:07

Musis ho objednat po internetu, jina moznost asi neni. Myslim ze Ivanka psala, ze se da koupit nekde v Brne, najdi si temata s nazvem Fungistop a nekde je tam myslim adresa nebo popis jak se tam dostanes. Jinak objednat v tom cincilim obchode u p. Hrusecke pripadne Zdarske.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Bře 13, 2006 9:32

Já ho koupila v pet's centrum v Praze, ale byla to šlupka, 20 gramů stálo 220 Kč. :shock: Ale co bych neudělala pro moje holky :wink:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Bře 13, 2006 9:39

Petra Hrušecká má prozatím obchůdek mimo provoz, prý aktualizuje stránky, ale pak dá vědět.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Bře 13, 2006 9:51

Maru napsal:Já ho koupila v pet's centrum v Praze, ale byla to šlupka, 20 gramů stálo 220 Kč. :shock: Ale co bych neudělala pro moje holky :wink:


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ja koupila za 240 Kc cele kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Bře 14, 2006 15:51

Vlasticka napsal:
Maru napsal:Já ho koupila v pet's centrum v Praze, ale byla to šlupka, 20 gramů stálo 220 Kč. :shock: Ale co bych neudělala pro moje holky :wink:


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ja koupila za 240 Kc cele kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


prosimtě a kde???????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
taky bych potřebovala, balení jsem měla jen půjčené ze zverimexu....

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Stř Bře 15, 2006 6:50

Já když jsem zjistila na netu, že za to bych měka kilo, tak jsem myslela, že vyletím z kůže :shock: Ale bohužel jsem měla Pižitku teprve krátce a fungistop jsem jí chtěla za každou cenu koupit :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Bře 15, 2006 7:05

Dovolím si sem zkopírovat jeden příspěvek z Pandory. Je to reakce na jeden příspěvek o nemocných očích. Nechci nikoho děsit, spíš je to zajímavá informace:

"ahoj Moniko a vsichni

prominte za dlouhy mail, ale clovek by nekdy neveril, co se zviratkum stava...

tenhle tvuj pripad nebude jiste podobny nasemu, ale chtela bych se jen zminit, aby meli vsichni predstavu do jake miry se muzou problemy s ocima vyvinout. nestalo se mi to u cincily, ale u tentokrat u morcete.

kdysi pred rokem cenda spatne zral a hubnul. byl kontrolovan na nekolikati veterinach kvuli zubum, dokonce i uspavan a rentgenovan, pro jistotu zuby brousene, ale zadne velke zlepseni. po jedne z poslednich operaci - tedy spis lehkych zakroku jsem zjistila, ze ma nejak vic cervene jedno oko a mel ho trochu zvetsene. hlasila jsem to doktorce, ta rikala, ze to vypada na glaukom a dala mi kapky na zmirneni nitroocniho tlaku a zanetu. zas byl na dva mesice pokoj, cenda vypadal, ze zere a pribira na vaze.

zniceho nic, jednoho rana se na nej podivam a jeho oko bylo velike, bile zakalene, okolo cervene. hned jsme sli na veterinu, kde byli prekvapeni, jak se to tak mohlo rychle vyvinout. kapali jsme, kapali, antibiotika chodili denne pichat, ale oko nakonec nezachranili. pani doktorka hlavne vypadala celou dobu dost nervozne, ze se ji stav zviratka nelibi. nakonec sme se domluvili, ze oko musi vyoperovat a mrkne se jeste na ty zuby a prozkouma slzne kanalky, ze tam nekde musi neco byt.

cendu odoperovali, krasne mu to zasili a poslali nas domu - opet jsme chodili denne na antibiotika. vypadalo to opravdu na glaukom. po tydnu jsme meli jit vytahnout stehy, ale v ten den presne to odoperovane oko, tedy to misto, cendovi zrudlo a napuchlo. pani doktorka hned rekla, ze si tam cendu necha, ze mu to musi znovu otevrit, vycistit, udelat nove rentgeny... a tak taky jeste ten den udelala. vecer mi volala telefonem, ze se to sice normalne nedela, ale ze si tam cendu par dni necha a bude jej mit porad pod dohledem, navic ze denne mu musi pichat asi dvakrat jakesi injekce (antibiotika, proti bolesti atd) a trikrat denne oko proplachovat. akorat tam mam prijit a donest mu pytlik s nejakou oblibenou zeleninou a seno, ktere zere. (pripadala sem si, jako kdyz bych sla na navstevu za pribuznym do nemocnice).
tam mi pani doktorka ukazala rentgeny, na kterych nebylo temer nic patologickeho videt (a ze uz sem videla nejakych rentgenu) a rekla mi, ze se domniva, ze cely problem byl v tom, ze si nekdy davno asi musel cenda zapichnout neco ze zradla do dasne, ale do hloubky. proto to neslo videt venku na dasni, ale zub ho bolel, ale neslo to videt na rentgenu. ale stalo se to, ze se mu udelala nejaka uzka pistel od zubu k oku a tudy sel hnis ven, proto zanet oka. nakonec - ale opravdu az nakonec po odoperovani oka a zasiti, doslo k tomu, ze se zanet usidlil i u zubu.

finalne tedy vytrhly zub, bez oka a ted si ho tam nechali na tyden, kdy o nej uzasne pecovali, protoze jak mi vysvetlili, museli znovu udelat pruchod (diru) skrz lebku od oka k vytrhlemu zubu a tohle nekolikrat denne proplachovat a cpat mu antibiotika a doufat, ze to zvire prezije, nebot jak rekla doktorka - normalne je to pripad na utraceni, ale vy uz sem chodite pul roku a zvire se projevilo jako silne s vuli do zivota a vsichni ho tu tak zname, ze jsme jej utratit nemohli a zkusili jsme to. (nebudu rozvadet financni naklady, ale tak... milacek je milacek. navic, oni mi spoustu plateb jeste odpustili).
pak se jeste pani doktorka projevila tak, ze mi obden telefonovala cenduv stav a ackoliv nemela sluzbu, tak za nim na veterinu chodila se slovy "je to muj pacient, musim se o nej postarat", kupovala mu zeleninu a tak. byla jsem opravdu mile prekvapena.
Jmenuje se MVDr. Katerina Hruba, byla to veterina VETS 4 PETS na Hurce. Tusim, ze si pani doktorka ted delala nejakou specializaci na male hlodavce. Tedy nevim, zda ona, ale nekdo z personalu ano. Pro ty, kteri tam kdysi s chlupatymi milacky chodili, tak pridavam informaci - poridili si inhalacni narkozu....

takze zaverem bych rekla - jedna navsteva veteriny a dokonce ani nekolikati veterinarnich ambulanci nemusi pravy problem odhalit. takze bych nevahala zajit s tvoji cincilou znovu, popr. jinam......

M*"

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Bře 15, 2006 11:41

Take jsem nemohla uverit, hlavne, ze to ten morcik prezil vsechno. To muselo byt narkoz a vseho, ta doktorka je asi take dost dobra, chtelo by to ji dat do sekce veterinaru odborniku pres mala zviratka.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”