Seznamování samečků

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Seznamování samečků

Příspěvekod mluvkka » Stř Ún 20, 2013 23:12

Zdravím všechny :)
Včera jsem si přivezla domů nového krásného Violetka, samečka. Je starý pět měsíců. Už mám doma jednoho chlapečka, Black Ebony Velvet, tomu je 3/4 roku.
Malýho jsem po přivezení dala ještě v přenosce ke kleci aby si Velvetek čuchnul, že je tu někdo nový. Ten ale okamžitě začal šílet, úplně rval za mříže od klece a oba na sebe prskali. Tak jsem je oba vyndala a zkoušeli jsme je k sobě s přítelem pomalu přibližovat, ale Velvet se po něm hned ohnal, kousnul ho no čumáčku, až mu vyrašila krev.
Tak jsem to už pak víc nepokoušela. Jednak aby si malej odpočinul a jednak kvůli karanténě. Celou noc pak oba na střídačku "štěkali" jak to činči dělají, když se bojí. Takže jsme se nevyspali ani my, ani oni :D

Jsou každý ve své kleci, ve stejné místnosti. Vždycky když pohladím nového, tak si umyji ruce dezinfekčním mýdlem a pak až sahám na druhého. Doufám, že nevadí mít je v jedné místnosti.
Dneska jsem byla s malým u veterináře a ten má podezření na plíseň, tak odebral šupinky z uší a srst a za týden budou výsledky. Paní chovatelka mi při prodeji řekla, že činčík plíseň měl ale že už je zdráv. Takže jsem o tom věděla a s tím jsem si ho také brala, protože to není nic, co by se nedalo popř vyléčit :)
Dala jsem mu tedy nový písek od Vitacraftu a do toho jsem nasypala malinko dětského pudru. Nechala jsem ho vykoupat a pak jsem mu suché ouška namazala Canestenem, ještě zadní nožičku,- má jí trošku olysalou - a ocásek, má na něm malinkou bouličku. Ještě mu teče malinko jedno očičko a má ho neustále jakoby přivřené, tak to jsem mu očistila odvarem z heřmánku - okolí - a očičko vykápla Opthalmoseptonexem.
Takže dokud se nedozvím výsledky, tak je budu takhle držet zvlášť. Ještě asi odeberu od obou dvou bobíky a pošlu na koprologii.
Tak snad dělám vše správně.
Děkuji za případné rady a připomínky :)

Disable adblock

Vrátit se na “Bydlení”