Mladá samička

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Mladá samička

Příspěvekod Host » Út Kvě 23, 2006 12:24

Na těchto stránkach jsem nová a jak si je tak pročítám, tak zjišťuji spoustu věcí. Tou nejdůležitější je pro mě asi to, že samička nemůže být do 1roku být březí. To jsem dříve vůbec nevěděla a teď bych si za to nafackovala. Nejdřív jsme si pořídili Maxe a o dva měsíce později Mojinku, která tehdy měla asi dva měsíce. Po nějaké době co byli spolu jsme zjistili, že je březí. Ze začátku bylo vše v pořádku, ale měsíc před porodem (to ji bylo asi 9-10měsícu) začala mít problémy. Vypadalo to s ní hrozně. Celé noci jsem probrečela, že nám umře. Ale díky panu doktorovi žije a má tři krásná a zdravá mládatka. Každý den jsme museli chodit na injekce s antibiotikama a i doma jsme ji museli injekce píchat aby byla zavodněná. Jsem ráda, že je tohle škaredé období za náma a že to moje činičlka zvládla. Kdybych to věděla dřív, že nesmí být březí, tak bych ji nikdy k Maxovi nedala. Díky vašim příspěvkům se toho dost dozvím.

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Kvě 23, 2006 12:27

Tak tady koukej procitat uplne vsechno :lol: :lol: :lol: Ja jsem se tady taky hodne dozvedela.

Host

Příspěvekod Host » Út Kvě 23, 2006 12:30

Jo budu. Už tu sedím od rána

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Kvě 23, 2006 12:31

Anonymous napsal:Jo budu. Už tu sedím od rána


:lol: :lol: :lol:
Nez jsem si ja poridila cincilu, tak jsem tady sedela cele dny asi dva mesice nez jsem procetla uplne vsechno :lol: :lol: :lol:

Jak si tuhle stranku objevila?

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Út Kvě 23, 2006 12:47

Na to pořídit si činčilu mě přivedl přítel, ale chtěli jsme nejdříve samičku ale v obchodě měli jen samečka a jak mi ho dali do ruky,tak jsem si ho rovnou odnesla domů jak mě okouzlil. Nikdy předtím jsem totiž činčilu neviděla natož držela v ruce. No a tak jsem si začala kupovat knížky o činčilách abych se dozvěděla něco víc, ale pořád to nebylo ono a tak jsem zadala do vyhledávače na netu činčily a objevila tady tyto stránky. dozvím se víc jak z knížky

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Kvě 23, 2006 12:50

Anonymous napsal: dozvím se víc jak z knížky


Jo jo, to je pravda, je tady toho spoooousta...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 23, 2006 12:57

Bohužel tohle v knížce moc často nepíšou, že do roku by samička neměla mít mladé.
Já rodinku nikdy neplánovala, tak mě to nezajímalo, dozvěděla jsem se to až tady.

Host

Příspěvekod Host » Út Kvě 23, 2006 13:14

No právě, v knížce to nebylo a dozvěděla jsem se to až tady!

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Kvě 24, 2006 11:28

A bohuzel v mnoha zverimexech klidne prodaji spolu parecek mladat, ikdyz jsou treba sourozenci z jednoho vrhu a nereknou k tomu vubec nic, natoz, ze by nemeli sourozneci mit spolu mladata a jeste ke vsemu, kdyz mladat jsou sami. Vite v kolika zverimexech jsem uz videla spolu od mala pohromade vice cincilek, ktere se mohly velmi brzo sparit a pokud je neprodali, tak tam byly i nekolik mesicu, ale je to nezajima, hlavne, ze prodaji, takze lidem klidne prodaji i mladata sourozencu bez jakehokoliv upozorneni.

Lucka

malá

Příspěvekod Lucka » Ne Črv 18, 2006 12:40

Ahoj.
Já jsem teď dostala novou činčilí holčičku....jsou jí cca dva měsíce a mýmu Pikouškovi jsou dva roky....na první pohled si padli do oka, takže myslím, že soužití bude v pohodě....akorát si chci ujistit jednu věc, kterou vim, ale chci znát i váš názor.....dávám je teď vždycky k sobě, ale z toho, co mám načteno, tak dospívají zhruba na pěti měsících a mladý by měli mít nejdříve na 9 měsíci až na roce.....takže je jasný, že v této době by asi neměli bydlet spolu, ale můžou spolu aspoň na chvíli do výběhu?

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: malá

Příspěvekod Janča » Ne Črv 18, 2006 13:31

Lucka napsal:Ahoj.
Já jsem teď dostala novou činčilí holčičku....jsou jí cca dva měsíce a mýmu Pikouškovi jsou dva roky....na první pohled si padli do oka, takže myslím, že soužití bude v pohodě....akorát si chci ujistit jednu věc, kterou vim, ale chci znát i váš názor.....dávám je teď vždycky k sobě, ale z toho, co mám načteno, tak dospívají zhruba na pěti měsících a mladý by měli mít nejdříve na 9 měsíci až na roce.....takže je jasný, že v této době by asi neměli bydlet spolu, ale můžou spolu aspoň na chvíli do výběhu?


jedině za předpokladu, že z nich ani na chvíli nespustíš oči... už hodněkrát se stalo, že lidi říkali, že to "nějak" uhlídaj, a pak to skončilo dost rizikovýma porodama... Ale určitě je dobře, když si na sebe budou zvykat, pak bude mnohem jednodušší je dát k sobě... takže jedině pod dozorem, jinak jenom přes pletivo... Ale k sobě bych je nedávala dřív než bude samičce aspoň rok... je to dlouhá doba, ale to už je všechno jak má být a nehrozí žádný nebezpečí :wink:

Lucka

Příspěvekod Lucka » Stř Črv 21, 2006 16:58

No právě, že o ní mám samozřejmě strach....ale když vidim, jak se do sebe na první pohled zamilovali, tak se bojim aby je to pak nepřešlo...copak teď , teď je ještě mlaďounká, tak to podle toho co jsem četla, tak by relativně nemělo hrozit nebezpečí.....ale tak za měsíc....no, uvidim...snad jim to těch pár měsíců bude stačit přes klec......ale jsou spolu tak roztomilý, jak se očuchávaj a pusinkujou....a vůbec ona, to je taková zvědavka....Piky byl v jejím věku ustrašný pošuk....je vidět, že ona musela být hodně zvyklá i na lidi....

Lucka

Příspěvekod Lucka » Stř Črv 21, 2006 17:23

To mě taky napadlo, vymyslet to nějak tak, aby tu klec měli rozdělenou, ale nevim, jak to provést....tak zatím mají klec každý svou a jsou vedle sebe.....i tak k sobě můžou čuchat, tak snad až je pak budu dávat k sobě, tak se přijmou normálně.....
já právě byla až překvapená, jak na sebe reagovali....možná je to tím, že Piky je vlastně zvyklý na králíky, tak jí přijal úplně normálně.....
Akorát jsem řešila dilema.....jednal klec je velká, tam pak budou bydlet a jedna menší.....tak nevim, jestli v té velké má bydlet holka a v té druhé kluk (tak jsem to zatím udělala, někde jsem to tak četla, jinde jsem ale zase četla, že je lepší dávat holku ke klukovi, protože ten si tolik nehlídá teritorium....tak nevim :?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Črv 21, 2006 17:25

Lucka napsal: je lepší dávat holku ke klukovi, protože ten si tolik nehlídá teritorium....tak nevim :?


Ano mas pravdu. je to tak.

Lucka

Příspěvekod Lucka » Stř Črv 21, 2006 17:29

Alice napsal:
Lucka napsal: je lepší dávat holku ke klukovi, protože ten si tolik nehlídá teritorium....tak nevim :?


Ano mas pravdu. je to tak.


Tak myslíš, že je mám raději prohodit, než se zabydlí? Aby pak nebyl problém při stěhování k sobě?
A co ty říkáš na to běhání spolu, dokud je tak malá? Mohlo by se už na dvou a půl měsících něco stát...takže radši neriskovat....já si to tak teda myslim, z toho co jsem četla, ale ujišťuju se u zkušených :)

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Stř Črv 21, 2006 21:46

Ja bych k tomuto tematu měla dotaz. Jak to dělala činčila v přirodě?? Tam určitě musely zabřednout i mladší samičky než roční?? Víte o tom někdo něco??

Lucka

Příspěvekod Lucka » Stř Črv 21, 2006 22:15

Sharona napsal:Ja bych k tomuto tematu měla dotaz. Jak to dělala činčila v přirodě?? Tam určitě musely zabřednout i mladší samičky než roční?? Víte o tom někdo něco??


Nad tím jsem taky přemýšlela, jak to řeší příroda....ale je možný, že v přírodě prostě ne všechny samičky přežijí, nebo nevim.....protože tam jim nikdo nevysvětlí, že první rok nemůžou, tak nevim.... :?

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Črv 21, 2006 22:20

Mně k tomu napadá jediná věc, že v přírodě žije víc samců a samic pohromadě, mladí se starýma. Tak si třeba matky své dcery instinktivně hlídají až do doby jednoho roku nebo naopak samci, pokud mají na výběr mezi mladinkou samičkou a samicí starší 1 roku, vyberou podvědomě ke spáření tu starší a připravenou na pohodový porod...
V zajetí tyhle instinkty asi pozbydou nebo pokud mají na výběr jen z jediné samice, pud zachování rodu jim velí vrhnout se i na tu mladinkou...
Nějak tak to asi bude. Nejsou blbí, aby si ve volné přírodě odrovnali všechny mladice a pak vymřeli...

Lucka

Příspěvekod Lucka » Stř Črv 21, 2006 22:30

I to je možný, že když jich žije víc pohromadě, tak si vyberou tu starší.....chytrá holka :D ....to mě nenapadlo

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Stř Črv 21, 2006 22:34

Ja jsem pravě myslela jestli nejsou v přírodě nějak méně choulostivé. Protože u jiných zvířat, prostě jakmile může tak samec oplodní celé stádo samic. Je možné, že si častěji vybere tu starší, která se mu bude asi i víc nabízet.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Črv 21, 2006 22:46

Ja by som v ziadnom pripade nepustala tak mladu samicku spolu s dospelym samcom.je to zbytocne riziko. To je moj nazor. Stat sa moze cokolvek. :wink:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Črv 22, 2006 10:46

Nemyslim, že bych zkoušela mladou samiču pouštět k samci. To po tom co jsem si zde přečetla fakt nezvladnu. Měla bych o naši Nerušku strach (má 6 měsíců) a mám ji ve vedlejší kleci. Jenom jsem uvažovala jak je to v te přírodě, protože tam to nikdo neoddělí. Třeba tam přežijí prostě jen ty silnější

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Črv 22, 2006 16:59

Sharona napsal:Nemyslim, že bych zkoušela mladou samiču pouštět k samci. To po tom co jsem si zde přečetla fakt nezvladnu. Měla bych o naši Nerušku strach (má 6 měsíců) a mám ji ve vedlejší kleci.


To bude najrozumnejsie.Usetris seba aj cincilku. :D

Haňulka

Příspěvekod Haňulka » Ne Črc 23, 2006 9:58

V kolikati měsících může činčila zabřeznout? Vím že by měla až je starší než rok. Ale když je neustále s dospělým samcem, tak v kolikati měsících už je to možné?

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”