jak dlouho pouštíte činču po bytě??

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kdy pouštíte činčilku ven??

ve dne
37
35%
v noci
70
65%
 
Celkový počet hlasů: 107

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Út Bře 17, 2009 17:12

Kryštůfka pouštím téměř denně(max.obden)zhruba na hodinu,on už se pak stejně těší do klece na koupelnu :D .Jinak ho pouštím večer a to jen v ložnici,kde většinou skáče na postel a noční stolky.

Disable adblock

Avatar uživatele
koblížek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: Po Pro 01, 2008 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koblížek » Út Bře 17, 2009 19:51

Eddy běhá denně v podvečer (cca od sedmi kdy se vracím ze školy) zhruba dvě hodinky. Překousaného zatím nemáme nic běhá v kuchyni, kde se nedostane na kabely :) A ještě má po zemi spoustu větví, tak hlodá ty.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Bře 18, 2009 14:50

Petunia napsal:tak dneska v noci měla naše slečna parádní volnost po bytě, nevím jestli jsem špatně zavřela klec nebo je tak šikovná, ale v jednu když přítel odjížděl do práce si to pochodovala pěkně zvesela po obýváku a vůbec jí to nepřišlo divný... měla už vzhůru nohama celou chodbu a koupelnu... takže jsem jí lapila a vrátila pěkně do klece, pak už neutekla, asi byla unavená z tak dlouhého pobytu mimo klec, že jen okusovala větvičky :-)


To už se nám taky povedlo. Ráno jsem vešla do obýváku a viděla jsem jenom nějakou rychlou chlupatou kouli. Musela jsem vzbudit přítele, protože bych jinak nestlihla autobus. Měl z toho fakt radost, protože chtěl vstávat až za dvě hodiny.

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Ne Bře 22, 2009 7:39

Ahoj Niky pouštím mezi 18 a 19h záleží kdy se vrátím domů a většinou nechávám venku až do půlnoci. Pouštím ji skoro všude po bytě ale vždy ji zavřu v té místnosti kde zrovna jsem abych na ní viděla. Jinak je to zlatíčko dám jí vždy tak dvě větvičky na kousání po místnosti a ona si kouše je když chce a nábytku se zatím ani nedotkla.Má ráda topení tak si třeba zaleze za něj nebo nahoru a sedí a kouká pak začne lítat jako torpédo a pak zase za topení.....

Disable adblock

Avatar uživatele
Black_Anysek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Ne Led 25, 2009 15:18
Místo/Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Black_Anysek » Ne Bře 22, 2009 18:18

Někdy si činču pustím v pokoji třeba už ve dvě hodiny odpoledne,ona vše zkontroluje a spí mi pod postelí,když se jí zachce,tak se proběhne a pak zase spí,takhle jí mám puštěnou třeba do 22.hod,jinak ji puštím tak okolo sedmé hodiny večer taky do 22 hod :D

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Čt Črv 23, 2011 18:49

No, 7h večer je asi ještě den, co? :-D vždy ho pouštím cca. od půl 7 vždy hodinu, někdy hodinu a půl. On po půl hodině stejně zaleze pod postel, kde odpočívá tak čtvrt hodiny a zase frčí :-D takže asi tak :-)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Črv 23, 2011 19:00

já asi tak od 8 večer do 12, a někdy se to protáhne i do 1 nebo půl 2 :D

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Čt Črv 23, 2011 19:15

A kdy spíš? :-D jo, když makam v noci na počítači, tak ho pustím na tu hodinu a pak od doby, kdy zasednu k PC do doby, až z něj slezu :-) to bude teď hlavně o pátcích ;-)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Črv 23, 2011 19:16

já chodím spát tak 2 nebo ve 3 a vstavam kolem pul 10 :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 23, 2011 19:19

činčily pouštím, prakticky, když chci... Když je mi smutno, tak jdu za nima i ve 3 ráno, i 10 dopoledne i 16:00 odpoledne....
Ale krmení dostávaj pravidelně ve 22:00 (+- 30 min) :-)

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Čt Črv 23, 2011 19:51

my pouštíme mezi 19 a 20 na 2-3 hodiny, v pátek a sobotu i na 4-5 hodin. Jednou jsem pouštěla i dopoledne asi v 10, obě byly vzhůru a draly se ven, tak proč ne :) během běhání maj nastřídačku půlhodinkovou siestu pod gaučem :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Črv 24, 2011 17:03

já jak vidim, že jsou přes den vzhůru, tak za nima dycky zajdu, chvilu tam s nima blbnu a tak...ale pouštim skoro vždy až večer no :) když ale vím, že večer nebudu doma, tak se snažim je pustit předtím, než odejdu pokud je čas :)

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

venceni, krmeni atd.

Příspěvekod krevetka » Pá Črc 15, 2011 10:53

Od rodičů jsem pod stromeček dostala cincilku ( puvodne to mela byt holcicka - Josefinka) po necelem mesici jsem si vsimla, ze to opravdu holcicka neni :D Ale to nevadi? Ale jako zacatecnik mam spousty otazek a tak se obracim na vas zkusene chovatele :-) Od zacatku mam cicnilku na kukruicne podestylce ale premyslela jsem i o drevenych peletkach, ale mam strach aby to pro ni nebylo moc tvrde? Co se venceni tyka, je to obcas boj :-) I kdyz mam vsude po okoji hromady tresnovych vetvicek, nejvic ji zajimaji papirove kapesnicky v krabicce na peraku, zapomenuty casopis, nabytek, lino a zdi a hlavne kabely:-( Vencim ji podle casu a jak se vzhuru nekdy dopoledne, odpoledne, podle toho jak jsem doma,( ted mam do 25.8. dovolenou takze casu mame s cincilackem spoustu)ale pravidelne minimalne hodinu vecer .Chci se zeptat, jak presvedcit cicnilacka, aby se vratil do klece dobrovolne, aniz bych ho musela nahánět po celym pokoji ( i když mi prijde ze ho to vylozene bavi nechat se nahánět a vymyslet fígle jak mi porklouznout, a když jsem na nej s pritelem 2 tak ho to snad bavi ještě vic, ale na druhou starnu mam strach abych ho zbytecne nestresovala)? Párkrát se povede, ze zaleze do klece sam, ale to je vetsinou, když ma hladik a jde vyzkoumat jestli uz ma misticku plnou. Dekuji moc predem za všechny rady a reakce.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » So Črc 16, 2011 22:01

ahoj, tak především zabav ty třešňový větvičky. Činči nesmí dřevo z peckovin, obsahuje malé množství toxinů, může se ti postupně otrávit. Jinak my taky odchytáváme. Často se povede, že jdou domů samy, a to pouze na misku a seno. Venku mu nedávej jíst, mají rychlý metabolizmus a měk by mít rychle hlad.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: venceni, krmeni atd.

Příspěvekod Wulfina » So Črc 16, 2011 22:13

Ahojky, dřevěné pelety používám jako podestýlku taky :-)
A super, fakt si je nemůžu vynachválit :-)
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_C ... 260056.jpg

A jinak jo, nahánění do klece je velmi těžká práce, než se to člověk naučí, rozhodně í to nestresuje natolik, aby z toho byla měsíc špatná :wink:

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

dřevené peletky

Příspěvekod krevetka » Čt Črc 21, 2011 20:05

Ma jeste dotaz ohledne drevenych peletek- musim je kupovat ve zverimexu nebo se daji pouzivat i ty co se prodavaji na topeni? dneska me s tim pritel nahlodal, ale ja se radsi zeptam zkusenych. Pritel tvrdi, ze je to uplne to same? diky moc
:oops:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 21, 2011 20:48

je to to samé, rozdíl je jen v tom že ve zerimexu na to dají nálepku zvířete a zvednou několikrát cenu :cry:
nejlepší jsou ty světlé- bez kůry, tolik nepráší a pomaleji se rozpadají

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 23, 2011 3:11

U nás se pouští denně na několik hodin. Čim víc, tim líp. Ale vždycky to taky nejde, že jo, takže to vyjde na dvojici třeba jen půl hoďka, ale většinou aspoň hodinu každá činča má. Čim nám činči přibývají, tím se jim ta doba volného pobytu trochu zkracuje, ale zdyž zůstaneme u tří várek, což asi zůstem, tak to jde nechat je i těch pár hodin. Pouštíme určitě večer, když je čas tak i ráno, aspoň na chvilku. Taky jsme měli už pár nocí s volnejma činčama. Nejftipnější bylo, když jsme měli ještě jen Chipa s Gadgetkou. Lítali zásadně po nás a hopkali pořád po posteli. Páni, to měli energie za dvacet..

Samo
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Črc 13, 2011 23:04
Místo/Bydliště: Žilina

Příspěvekod Samo » So Srp 20, 2011 18:46

Ja napríklad nemám problém chytit môjho Čika, proste nastavím ruky a on mi na ne vybehne. Púšťam ho zhruba od 22 00 do 01 00.

Mam 1 činčiliaka Čika - 7 rokov

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Srp 20, 2011 21:26

A kdy spis Ty?:-)

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Po Srp 22, 2011 9:45

Ahojky, my venčíme navečer tak do těch 22. Chytání bylo dřív taky dost honící, ale naše potvůrky si vypěstovali chorobnou zvědavost a tudíž, jakmile se přiblížím ke dveřím, tak všichni za mnou, aby o něco nepřišli :D A díky tomuhle je chytáme- rychle se nacpat za dveře a pak jen škvírou nastavit ruce... Kolikrát ani nestíhám :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Srp 22, 2011 10:14

Terdule napsal:Ahojky, my venčíme navečer tak do těch 22. Chytání bylo dřív taky dost honící, ale naše potvůrky si vypěstovali chorobnou zvědavost a tudíž, jakmile se přiblížím ke dveřím, tak všichni za mnou, aby o něco nepřišli :D A díky tomuhle je chytáme- rychle se nacpat za dveře a pak jen škvírou nastavit ruce... Kolikrát ani nestíhám :lol:

Jojo, to je bezva technika, oni jsou ze dveří úplně natěšený, přesně, aby o něco nepřišly :lol:

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Po Srp 22, 2011 12:31

No jo, horší než baby na pavlači :lol:

Samo
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Črc 13, 2011 23:04
Místo/Bydliště: Žilina

Příspěvekod Samo » Po Srp 22, 2011 18:43

jasmin napsal:A kdy spis Ty?:-)


No cez prazdniny sa to stiha. :)

Inak s tych dveri je uplne nateseny, aj keby to bol len zachod. No je kopu starosti kazdemu vysvetlovat, ze ked vbehne do dveri, tak ich uz nezatvarat.

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zrzka » Út Srp 23, 2011 22:48

Já mám tři kluky a pouštím je dohromady tak na dvě až tři hodiny od osmi do jedenácti, někdy déle, a to denně. Zabaví se spolu, blbnou, skáčou i po mně, když pracuju, a zaháním je postupně, protože do klece se jdou akorát vyčůrat a napapat a pak rychle ven. A to mám klec velkou skříňovou, takže mají spoustu prostoru na blbnutí i tam....

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”