Odvrhnutý samček

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veroni
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Črv 20, 2011 15:22

Odvrhnutý samček

Příspěvekod Veroni » Ne Črv 17, 2012 8:00

Dobrý deň,
potrebujem radu, mám doma párik aj s mladým, ktorý ale pôjde za chvílku k novému majitelovi a nedávno sa mi naskytla príležitosť zobrať si bieleho samčeka, keď som prišla domov dala som ho do malej klietky, ktorú som dala do klietky kde mám svoje činčilky. O pár hodín som ich chcela zoznámiť osobne takže som dala nového samčeka a moju samičku do prepravky lenže oni sa začali strašne biť. Cez noc bol teda nový samček oddelený a samička si označkovala kompletne celú klietku. Boli v kontakte cez mreže klietok. Dnes ráno som to skúsila znova. Ale samička sa zase začala biť a poranila mi toho nového samčeka. Prosím poraďte čo mám robiť, aby sa skamarátili. :(

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvrhnutý samček

Příspěvekod genca » Ne Črv 17, 2012 8:59

No, úplně jsem nepochopila, co přesně máš v úmyslu. Jestli přidat nového samce ke stávajícímu páru, tak to rozhodně nedělej. Jde sestavit chovnou skupinu více samic a jednoho samce, ale nikdy ne naopak.
Jestli chceš seznámit samici s novým samcem a původnímu samci pořídit jinou samici, tak jim dej trochu čas... Přes klec bych je seznamovala delší dobu, zkusila je společně pustit (s přenoskou osobní zkušenost nemám, jen vím, že se to doporučuje)... Klec pořádně vyčistit, než je tam dáš, případně tam nechat pár dní bydlet samečka a samičku pak přidat - ony bývají dominantnější, takže je lepší přidávat samici k samci, než naopak.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Odvrhnutý samček

Příspěvekod Lenca » Ne Črv 17, 2012 10:23

No,pokud jsem to pochopila správně, tak jsi donesla samečka nového domu a hned ho strčila do té malé klece k těm dalším ve velké, tak to muselo být hlavně pro toho nového hrozný stres :( nové prostředí a okamžitě nové činčilky. Samičky jsou hodně dominantní a brání si svoje území,tak byl vetřelec. Já bych tomu dala čas a nechala je nejdřív,at si zvyknou,že vůbec v místnosti je někdo nový.Hlavně měla byt dodržena karanténa, aby ti náhodou nepřenesl něco na tvé činčilky,ale ted už je to bohužel jedno. Hodně štěstí,aby si časem zvykli, někdy se to podařit nemusí.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Odvrhnutý samček

Příspěvekod Lenca » Ne Črv 17, 2012 10:25

a jak řekla genca, bohužel dva samci spolu být nemužou,když je v místnosti samice :( by se o ní prali.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”