Problémy s miminky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

catlingk
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: So Ún 25, 2012 20:48
Místo/Bydliště: Havířov

Problémy s miminky

Příspěvekod catlingk » Pá Bře 16, 2012 10:39

V úterý se naší samičce narodily dvě mimča,bohužel o jedno se moc nechtěla starat,objevily se mu na těle krvavé skvrny a druhý den umřelo.Dneska jsem objevila krev na druhém mladém a samička už ho také začíná odstrkovat.Máme ještě jednu samici,která porodila minulý týden a žádný problém,napadlo mě,že bych mládě přendala k ní.Máte s tím spíše dobré nebo špatné zkušenosti?

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s miminky

Příspěvekod Dora » Pá Bře 16, 2012 10:54

Osobní zkušenosti s tím nemám,ale vím, že kamarádka to dělala a proběhlo v pořádku...
jen je třeba překrýt pachy a myslím by to mohlo klapnout, záleží na samici.
Jen spíš mě napadá od čeho je ta krev? :-( není pokousané? v čem je hlavní problém...?
Samice bohužel odmítá miminko, když je špatné....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s miminky

Příspěvekod minlub » Pá Bře 16, 2012 11:45

Bohužel k samičce co rodila minulý týden už miminko nepřidáš. Muselo by se buď po odstavu mláďat nebo do tří dnů po porodu. Teď už má funkčních tolik cecíků, kolik je miminek. Takže to jedno by ostatní odstrkovali a u cecíků se hádali.
Když se přidává mimčo k cizí samičce, otře se o genitálie nebo popráší nové i její miminka pudrem, aby je nepoznala po čichu. Mě vždy stračilo otřít o genitálie a nestalo se mi, že by samička miminko nepřijala. Ale je potřeba hlídat jak se k němu chová a hlavně hlídat i samce, by na něj neútočil.

Kolik miminko vážilo po porodu a váží teď?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s miminky

Příspěvekod martej » Pá Bře 16, 2012 12:03

Nemáte fotku těch krvavých skvrn? Ty skvrny na povrchu taky krváceli ? Mohla byste prosím vyfotit miminko ? Jinak pokud miminku něco je a samička ho odstrkuje, tak ho nepřijme ani druha :-( Oni vycítí, že je něco v nepořádku.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”