Nabízená klec ve zverimexu specialně pro činčily

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Črc 27, 2005 19:10

To nemas zas tak malou klec, to ja se teda stydim, mela jsem mensi a byly v ni dve a navic posledni mesice, spis pul roku byly dost dlouho bez vybehu, tak jednou za mesic, pul hodky.:-(
Klec mela 80cm na vysku, 60 nasirku a 50 hloubku. Byla ale stavena tak, ze v ni byly dve patra a zebricky, cili pohyb tam mely a splhani nastesti. Samozrejme, ze cim vetsi klec, tim lepsi.

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Stř Srp 16, 2006 17:38

Hanka G. napsal:to je teda síla!!! :twisted: Kolik za ni chtěli??
Mo�ná si pletou činčily s křečkama, ani bych se tomu nedivila.........
:D :o :( :) :shock: 8) :lol: :cry: :oops: :P :x :evil: :twisted: :wink: :idea: :?:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Srp 16, 2006 21:43

Nějak nechápu, proč ty smajlíky :?:

romana

Příspěvekod romana » Čt Srp 17, 2006 9:41

Janča napsal:našla jsem zajímavý stránky, ty klece tam by byly fakt super, akorát jsem tam nenašla ceny... Tak kdo shání klec tak se mrkněte..
http://www.uh.brod.cz/voliery/


od tohoto pana mam klec ja, muzete se podivat do me galerie, stala kolem 8000kc...
Naposledy upravil(a) romana dne Út Zář 05, 2006 19:53, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Srp 17, 2006 9:59

Ješkovy voči :shock: , to je tedy sumička!
Pořád se chystám, že vybuduju svépomocí nějakou klícku a už je to rok, co jsem o tom začala mluvit a ne a ne se k tomu dokopat.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

prachy

Příspěvekod tuta » Čt Srp 17, 2006 11:48

tý brďo.. takový prachy... to já počítám jestli sním 3 nebo 4 špagety na jídlo a to mě to nový bydlení pro holky vyšlo tak na sedm stovek.....

Host

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 14:47

Hanka G. napsal:to je teda síla!!! :twisted: Kolik za ni chtěli??
Mo�ná si pletou činčily s křečkama, ani bych se tomu nedivila.........


no plast je nebezpečný i pro křečky... činčily nejsou samotný....

Host

Re: klece

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 14:49

Ina napsal:Stala asi 3500. Vidim reseni otevrit nejakej obchod, kde se budou prodavat na zakazku vyrabene, jako od Petry. Chystame se tam zajit za majitelem. Ty klece jsou pro fretky, ne pro cincily a strasne me udivuje, jak tam muzou prodavat lidi, kteri propaguji takove hovadiny. Tohle je ale vec take majitele a vedoucich, kteri to objednavaji. Pokud si otevru nejaky obchod, tak snad vim, co budu doporucovat a neco si o tom nastuduju, obzvlast, tykal-li se to zivych tvoru.



no jestli neni problem spis ve vyrobcích...

jako majitel obchodu bych asi chtela vyhovet zákazníkům a na trhu nejsou klece bez plastu (pokud nepočítám obří voliery na kolečkách... ono to neni černo-bílý

Host

Re: vitrina

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 14:54

Ina napsal:silene uzka a ty policky ze skla a plexi, to jeden opravdu nepochopi, kde tyhle napady berou.


v čem je konkretně polička ze skla nebezpečná??? plexi chapu...

Host

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 14:56

Pavla STEJSKALOVÁ napsal:Opravdu by chtelo zalozit specializované obchody kde by bylo vse jen pro cincilky co mohou a abi se tam dalo sehnat vsechno prone potrebné a hlavne by ten obchod mohl slouzit i jako poradna pro ty co nemají prístup na internet ,Bylo by to supr!A uz by bilo o pár problému méne nebylo by to jen o tom abi se co nejvíc prodalo ,ale abichom pomohli svým miláckum. :wink:


a to vsechno z dobrych materialu a nejlip za dve stovky...

Host

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 14:58

Terezka napsal:Ale všechno, co je za účelem ne zisku ale kvality, bývá prodělečné, na to bacha. Já bych to viděla asi takhle, co chodím do jednoho zverimexu. Paní má v přízemí v rodinném domku potřeby pro chovatele, nahoře zřejmě bydlí. Tím odpadají náklady na nájem. Je jí asi přes 50 let, ona prodává ve všední dny od 13 do 19 hodin. Ona to má jako přivýdělek, je u toho doma a navíc do domácnosti dodává ještě peníze manžel, takže ona je v pohodě. Kdyby někdo měl možnost si udělat obchůdek doma, ušetří si spoustu starostí.


až na to, že i když za rok vyděla třeba jen padesát tisíc musí státu odvést daně za 10000 = minimální daň z příjmu,...

Host

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 15:03

až na to, že i když za rok vyděla třeba jen padesát tisíc musí státu odvést daně za 10000 = minimální daň z příjmu,.. omluvam se překlep... za 100 000,-

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: vitrina

Příspěvekod Vlasticka » Čt Srp 17, 2006 17:49

Anonymous napsal:
Ina napsal:silene uzka a ty policky ze skla a plexi, to jeden opravdu nepochopi, kde tyhle napady berou.


v čem je konkretně polička ze skla nebezpečná??? plexi chapu...


V tom ze se muze rozbit..... a strepy muzou cincilu zranit. To se ti s drevenou polickou stat nemuze.

Normalni clovek klec se sklenenyma polickama nekoupi.

Host

Re: vitrina

Příspěvekod Host » Čt Srp 17, 2006 18:05

Vlasticka napsal:
Normalni clovek klec se sklenenyma polickama nekoupi.


no nepredpokladam, ze by cincila i kdyby se snazila sebevic rozbila tvrzeny sklo... ale jak myslis...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: vitrina

Příspěvekod Vlasticka » Čt Srp 17, 2006 18:08

Anonymous napsal:
Vlasticka napsal:
Normalni clovek klec se sklenenyma polickama nekoupi.


no nepredpokladam, ze by cincila i kdyby se snazila sebevic rozbila tvrzeny sklo... ale jak myslis...


Nerikam, ze se to sklo musi nutne rozbit, ale stat se to muze.... Myslim, ze je mnohem bezpecnejsi koupit klec s drevenyma polickama. Proc riskovat.....

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vitrina

Příspěvekod Biffi » Čt Srp 17, 2006 19:37

Vlasticka napsal:
Anonymous napsal:
Vlasticka napsal:
Normalni clovek klec se sklenenyma polickama nekoupi.


no nepredpokladam, ze by cincila i kdyby se snazila sebevic rozbila tvrzeny sklo... ale jak myslis...


Nerikam, ze se to sklo musi nutne rozbit, ale stat se to muze.... Myslim, ze je mnohem bezpecnejsi koupit klec s drevenyma polickama. Proc riskovat.....


Souhlasím s Vlastičkou, dřevo je určitě bezpečnější než sklo. Nikdy nevíš co se může stát.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Srp 17, 2006 21:39

romana napsal:
Janča napsal:našla jsem zajímavý stránky, ty klece tam by byly fakt super, akorát jsem tam nenašla ceny... Tak kdo shání klec tak se mrkněte..
http://www.uh.brod.cz/voliery/


od tohoto pana mam klec ja, muzete se podivat do me galerie, stala kolem 7000kc...


Hmm 7000,-- je dost velká suma. Já jsem zaúkolovala přítele, jeho taťku a sebe a zvládli jsem klec o rozměrech 100x80x60 za 500,-- Je sice pravda, že není nic moc extra nádherná, ale bohatě dostačuje... a pokoj mi nějak extrémně taky nehyzdí :)

Jinak voliéry jsou to moc hezoučký :)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vitrina

Příspěvekod tuta » Pá Srp 18, 2006 10:00

Biffi napsal:
Vlasticka napsal:
Anonymous napsal:
Vlasticka napsal:
Normalni clovek klec se sklenenyma polickama nekoupi.


no nepredpokladam, ze by cincila i kdyby se snazila sebevic rozbila tvrzeny sklo... ale jak myslis...


Nerikam, ze se to sklo musi nutne rozbit, ale stat se to muze.... Myslim, ze je mnohem bezpecnejsi koupit klec s drevenyma polickama. Proc riskovat.....


Souhlasím s Vlastičkou, dřevo je určitě bezpečnější než sklo. Nikdy nevíš co se může stát.


Dřevo může být taky nebezpečný, co takhle třísky?
A sklo? spousta lidí tu má skleněné koupelny, ty by mohly taky rozmlátit...
Barča i Matylda bydlí ve skleněném akvárku, předtím měla Barča hozenou přes dřevotřískovou poličku plexisklo - proto aby tu poličku nesnědla, nikdy se ho nepokusila ožírat (možná je jen hloupoučká, netuším). Křečci umělou hmotu ale ničí mnohem víc než činčily (volila bych ale z tvrdších plastů). Myslím, že klec s umělou hmotou nemusí být zas tak zlá (teda myslím, že horší než chovné klece je máloco)
M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: prachy

Příspěvekod STYRO » Pá Srp 18, 2006 11:37

tuta napsal:tý brďo.. takový prachy... to já počítám jestli sním 3 nebo 4 špagety na jídlo a to mě to nový bydlení pro holky vyšlo tak na sedm stovek.....

Tak to si můžeš dát i 5, ale jenom jednou :wink:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: vitrina

Příspěvekod Vlasticka » Pá Srp 18, 2006 14:52

tuta napsal:
Biffi napsal:
Vlasticka napsal:
Anonymous napsal:
Vlasticka napsal:
Normalni clovek klec se sklenenyma polickama nekoupi.


no nepredpokladam, ze by cincila i kdyby se snazila sebevic rozbila tvrzeny sklo... ale jak myslis...


Nerikam, ze se to sklo musi nutne rozbit, ale stat se to muze.... Myslim, ze je mnohem bezpecnejsi koupit klec s drevenyma polickama. Proc riskovat.....


Souhlasím s Vlastičkou, dřevo je určitě bezpečnější než sklo. Nikdy nevíš co se může stát.


Dřevo může být taky nebezpečný, co takhle třísky?


Trisky jsou porad lepsi nez strepy....
Ja bych to neriskovala, ale jestli nekdo ma tu odvahu....

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Pá Srp 18, 2006 18:24

Já půjdu proti proudu. Souhlasím s tutou.

Taky myslím, že to sklo nebude až takový problém, protože polička ze skla nebude ani moc dlouhá ani moc široka a pravděpdobně bude z hrubšího skla než normální okenní tabule, takže se určitě tak lehce nerozbije.

Do voliéry(ani klece) bych ji ale nedala spíš z estetických důvodů. Bude rychle upatlaná a bude to vidět. A taky si myslím, že by to nevypadalo moc hezky.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Zář 08, 2006 11:42

Ach jo a ja mela takovou radost :( !Koupila jsem cincam klicku krasnouckou za 2000kc! pomerne i velkou-rozhodne vetsi nez byla ta puvodni! A ted se tady dozvim ze plastovy spodek je spatny :cry: ! No uvidim jestli ji cinci okusujou a kdyz tak pujdou do stare klicky a pokusim se taky vyrobit nejakou novou sama-az zase uskudlim penizky :) . nebo udelam mensi a propojim ji s puvodni :) . Ale je fakt hezka :( !

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Zář 08, 2006 14:31

Závisí, jak je plastový spodek provedený. Pokud by se nedostali k hranám, tak by to nemuselo být špatný. Já používám plastovou misku s pískem. Ze začátku okusovali hrany, ale teď jich to ani nenapadne. Stačilo jim, že to otestovali.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Zář 08, 2006 15:17

styro napsal:Závisí, jak je plastový spodek provedený. Pokud by se nedostali k hranám, tak by to nemuselo být špatný. Já používám plastovou misku s pískem. Ze začátku okusovali hrany, ale teď jich to ani nenapadne. Stačilo jim, že to otestovali.


nápodobně.

Host

Příspěvekod Host » Ne Zář 17, 2006 17:48

boruvka311 napsal:Ach jo a ja mela takovou radost :( !Koupila jsem cincam klicku krasnouckou za 2000kc! pomerne i velkou-rozhodne vetsi nez byla ta puvodni! A ted se tady dozvim ze plastovy spodek je spatny :cry: ! No uvidim jestli ji cinci okusujou a kdyz tak pujdou do stare klicky a pokusim se taky vyrobit nejakou novou sama-az zase uskudlim penizky :) . nebo udelam mensi a propojim ji s puvodni :) . Ale je fakt hezka :( !


pokud mas tu "dratenku" tak nemusis hned vyrabet celou klec, ale místo plastového spodku nechat udělat buď akvarko, nebo kovovy suplik, nebo proste kovovy kvadr bez horní podstavy a je vyreseno akvarko, ktery jsem si nechala vyrobit ja (teda pod osmaka) ma rozmery (v*s*h) 20*75*60 nechala jsem si tam udelat takovy ty "zasupovaci dvířka" a vyjde me asi na necelou petistovku

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”