Mapa na zadech prosim POMOC !

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Andre
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Ún 04, 2007 21:30

Mapa na zadech prosim POMOC !

Příspěvekod Andre » Ne Ún 04, 2007 23:19

Zdravim
Prosim o pomoc a radu, Asi pred 4 mesicema jsme si s manzelkou poridily Cincilku (Pipinka) a asi pred mesicem se ji udelala na zadech mapa.

Nevypadala ji srst uplne ale jak kdyby se skratila na pul. Vzdyt podivejte se sami -

http://www.inetmedia.sk/pip1.jpg
http://www.inetmedia.sk/pip2.jpg
http://www.inetmedia.sk/pip3.jpg
http://www.inetmedia.sk/pip4.jpg

-Stravua: dostavala "Smes pro Cincily Deluxe" a ted jsem ji kopil "Sluis Superior Menu" a rezu ji to granulama "White Molen" Sem tam dostane
hrozinky a 1x do mesice tu vytaminovou tycinku. + Sama se pak dokrmuje kytkama ( a ja si to pak za ni vypiju u manzelky ) .

- Klec ma zatim tu klasickou co prodavaji pro Cincilky + vybava tady foto : http://www.inetmedia.sk/byt.jpg (mam v planu ji udelat neco vecsiho)

- Pisecek menime kazdy den a ma ho porad k dispozici. Akurat si plete koupelnu z WC - takze se tam vzdy to i to :-(
- Behat chodime kazdy den vzdy tak hodku nekdy az 3.
Po fyzicke kondici se nic nezmenilo, je stejne prastena, beha jak blesk, kouse kable ( z 5 repraku mi jdou uz jen 2) bobky klasicke po celem byte.
Prosim poradte co ji mohlo udelat tu mapu na zadech.

Dalsi radu bych potreboval jak ji ochocit.
Bavi se semnou jen kdyz je v kleci, jak ji pustim tak me nezna, bat se me neboji, rada beha po mem pracovnim stole, nekdy se semnou pretahuje o papirky nebo mi vyleze po ramene, pomalu az na hlavu, ale kdyz ji chci pohladit nebo chytit tak konec, zacne utikat jak silena. A chytit cincilu neni zas tak jednoduche jak mnozi urcite vite. Pomuzou jen rychle ruce a capnout ji za ocas, pak si ji chvily pochovam a sup do klece. Jenze nekdy kdyz ji takhle capnu tak mi fakt osklive nadava, co me vzdy mrzi a padnou aj nejake ty chlupy.
Muzete mi poradit jak ji co nejlip ochocit.

Dik moc - budu vdecny za kazdou radu :-)
Andre

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Ún 04, 2007 23:52

Ahojky, to vypadá docela hrozivě. Jaktěživa jsem nic podobného neviděla. :shock: Vytrhané chlupy vypadají trošku jinak. Jako možné vysvětlení se nabízí možná plíseň případně nějaký parazit. To je má domněnka, jinak doporučuju zaslat fotky nějakému odborníku. Ale jinak má kožíšek nádherný.

Na to ochočení, zkus na ní často mluvit, dávat pamlsek z ruky. Když je někde zalezlá, upozorňovat na sebe nějakými zvuky, nejlépe škrábáním. Činčilka je zvědavá, někdy se vyleze podívat, co to je. Bylo by dobré se vyhnout nahánění, ale sama vím, že se to bez toho neobešlo. Prostě s časem si na člověka zvykne víc a víc. Dobré je taky lehnout si na zem a čekat, až činča přihopsá, někdy pak hopsá i na člověku.
Také mají činči rády teploučko, na to by se možná dala nachytat. U nás se ochočení projevilo tak po 4 letech výrazně, dneska už mám doma fyzicky méně aktivního dokonalého mazlíka ;-)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Ún 05, 2007 8:52

Kožíšek (krom těch map) má opravhu nádherný. No, co se týče toho co to je, bude lepší zajít k veterináči (ale aby rozuměl hlodavcům) nebo jak píše Terezka napsat někonu, kdo tomu více rozumí. A jako prevence by se hodil fungi-stop.
Když ji budeš chtít zavřít, tak ji nasip krmení a seno. Třeba půjde sama. Moje činčily chodí domů sami a když se jim nechce, tak je stačí jen malinko popohnad.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Ún 05, 2007 10:18

Mně to skoro přijde jako cestičky od nějakého parazita.
Teda pokud to není nějaká vyrážka na kůži, co by bránila růstu chlupů.

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Ún 05, 2007 12:16

taky jsem se s tím ještě nesetkala... buď bych šla na veterinu, anebo bych poslala fotky MVDr. Švehlový (www.cincily.cz)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Ún 05, 2007 13:20

Nebo zkuste zaslat fotky do info@vetnemocnice.cz k rukám MVDr. Lenky Chylíkové(mail pro celou nemocnici, proto je nutné napsat adresáta).
Je to doktorka, ke které chodíme a jsme s ní moc spokojení. Třeba Vám odpoví.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Ún 05, 2007 13:58

Co se týče chytání, doporučuji systém který tady zavedla Camilla (přepravka) a já dotáhl do dokonalosti :wink: (proutěný košík na houby). Když ho položíš směrem k činče na bok, nevěřím že by se nezašla dovnitř podívat, co to je. Pak ho jen zvedneš a činča kouká, co se děje, popř. okusuje proutí. Stejně je nosím na výběh (mám dvě a na rukách jsem to nezvládal): otevřu klec, přiložím košík a činče skočej dovnitř. Občas některá trucuje, tak musí ta druhá čekat, než se jí uráčí.
Na mazlení činče moc nejsou, u nás vlastně funguje jenom lehnout si na zem a činče si najdou novou prolézačku. Posledním hitem je prolézat uvnitř teplákové nohavice (tedy Lojzík, Miška se tam už nevejde :wink: ). Jedná se taky o slušnej adrenalín, pokud si činča vevnitř zmyslí, že jí vyhládlo a něco by zakousla :twisted: .

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Ún 05, 2007 14:18

Ahojki, mi to příjde spíš jako ožraný kožíšek. Já vidím srst na některých místech (mapách) zkrácenou. Je tomu tak? Nebo na těch místech kožíšek chybí až na kůži?

Co se týče ochočování je nutný kontakt. Já svoje mišany před puštěním pronesu po bytě... a když je chci dát zpátky... tak je raděli několikrát předtím chytím (dám jim křížalu) a zase je pustím. Pak nedělají při odchytu problémy :wink:. Jinak žádné mazlení se nekoná. Jen když mám v ruce něco dobrého... :twisted: tak to se příjdou podívat co to je... a občas se nechají pohladit. Nebo když ležím na zemi a pozoruji některou z nich, tak mi jiná v nestřežené chvíli skočí na záda.

Andre
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Ún 04, 2007 21:30

Příspěvekod Andre » Po Ún 05, 2007 14:23

Terezko, Zanda, Camilla, Styro
Moc vam dekuji za pomoc, preposlal jsem muj topic obou doktorkam tak snad mi pomuzou. Kdyz se dozvim nevo new dam vam urcite vedet.

Heh ten odchyt ma logigu. Jeste dneska pujdu koupit nejaky kos :D
Nekde jsem tady cetl ze Cincilky nejsou moc chytre, to bych ale oponoval. Ja mel par metod jak ji ochytit ale po par dnech si zapamatovala v kterych mistach ji jeji svodoba konci a kdyz me spatri se jen postavit ze zidle hned utika na otevrene prostrastvy kde ma moznost manevrovat :twisted:
A to nemluvim o tom jake cesty si nasla aby se dostala za skrin. Mezeru mezi skrini a stenou jsem vycpal rulickama novin a mezeru mezi podlahou starejma hadrama. Asi tyden byla bezradna, ale pak prisla na to ze ty hadry se daji vyhrabat ven nebo ze staci vyskocit z pohovky odrazit se od steny a preskoci i rulicky novin. To kdyz jsem videl tak jsem rezignoval a popravu ji nalezi misto za skrini.
A jeste se vas chci zeptat. Kupujete jim nejake hracky ? A jak je to se samotou, netrpy kdyz je sama ?

Andre

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Ún 05, 2007 14:29

hračky jim kupuji dřevěné ve zverimexu... mám je i na stránkách pod odkazem klece...
viz tady. http://cincilavdome.wz.cz/hra%E8ka%20star%E1%20klec.jpg
nebo jim dávám roličku z toaletního papíru, plyšáka..
když je činča sama, měla by mít hodně vašeho času... já mám všechny činči v páru, zdá se mi to lepší.. ale zas nemám tolik času pro každou z nich..

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Po Ún 05, 2007 14:30

Andre napsal:Terezko, Zanda, Camilla, Styro
Moc vam dekuji za pomoc, preposlal jsem muj topic obou doktorkam tak snad mi pomuzou. Kdyz se dozvim nevo new dam vam urcite vedet.

Heh ten odchyt ma logigu. Jeste dneska pujdu koupit nejaky kos :D
Nekde jsem tady cetl ze Cincilky nejsou moc chytre, to bych ale oponoval. Ja mel par metod jak ji ochytit ale po par dnech si zapamatovala v kterych mistach ji jeji svodoba konci a kdyz me spatri se jen postavit ze zidle hned utika na otevrene prostrastvy kde ma moznost manevrovat :twisted:
A to nemluvim o tom jake cesty si nasla aby se dostala za skrin. Mezeru mezi skrini a stenou jsem vycpal rulickama novin a mezeru mezi podlahou starejma hadrama. Asi tyden byla bezradna, ale pak prisla na to ze ty hadry se daji vyhrabat ven nebo ze staci vyskocit z pohovky odrazit se od steny a preskoci i rulicky novin. To kdyz jsem videl tak jsem rezignoval a popravu ji nalezi misto za skrini.
A jeste se vas chci zeptat. Kupujete jim nejake hracky ? A jak je to se samotou, netrpy kdyz je sama ?

Andre


AD chytani -- me staci nechat po celou dobu vybehu otevrenou klec.. cinca se probehne, vykoupe, zjisti co kde je noveho, zaleze pod televizi a kouka .. kdyz ji to prestane bavit, tak se sama vrati do klece /napit, najist/ - pokud ji v tu chvili nezavru dvirka, tak opet beha venku.. kdyz ji chci opravdu dostat do klece, staci chvilku ji "premlouvat" a rozumi tonu hlasu, takze si sama zaleze do klece .. vi, ze klec je jei teritorium a ze je v nem v bezpeci...

AD hracka:
nevim, zda se to da povazovat za hracku, ale v celku ji to zabavuje: http://www.cheeky.estranky.cz/clanky/+- ... --houpacka

Andre
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Ún 04, 2007 21:30

Příspěvekod Andre » Po Ún 05, 2007 14:30

lwici:
Dik i tobe, Ta srst je skracena, neni to az na kuzi. Ja ji nikdy nevidel se kousat. Nekdy se drbe za uchem ale to je vsechno.
To chytani a pousteni ma taky neco do sebe, urcite vyzkousim :D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Ún 05, 2007 14:34

Taky si myslím, že dvě jsou lepší než jedna, dokážou se zabavit sami když člověk nemá čas. A taky může jedna spát na měkkém :wink:
Obrázek

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Ún 05, 2007 14:35

Sepp napsal:AD chytani -- me staci nechat po celou dobu vybehu otevrenou klec.. cinca se probehne, vykoupe, zjisti co kde je noveho, zaleze pod televizi a kouka .. kdyz ji to prestane bavit, tak se sama vrati do klece /napit, najist/ - pokud ji v tu chvili nezavru dvirka, tak opet beha venku.. kdyz ji chci opravdu dostat do klece, staci chvilku ji "premlouvat" a rozumi tonu hlasu, takze si sama zaleze do klece .. vi, ze klec je jei teritorium a ze je v nem v bezpeci...

já je bohužel musím přenášet do jiné místnosti... přítel by mě zabil, kdyby hryzly jen do části nějakého dřeva, kterého je v našem bytě až moc..

:lol:

Andre
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Ún 04, 2007 21:30

Příspěvekod Andre » Po Ún 05, 2007 14:35

Sepp napsal:
Andre napsal:Terezko, Zanda, Camilla, Styro
Moc vam dekuji za pomoc, preposlal jsem muj topic obou doktorkam tak snad mi pomuzou. Kdyz se dozvim nevo new dam vam urcite vedet.

Heh ten odchyt ma logigu. Jeste dneska pujdu koupit nejaky kos :D
Nekde jsem tady cetl ze Cincilky nejsou moc chytre, to bych ale oponoval. Ja mel par metod jak ji ochytit ale po par dnech si zapamatovala v kterych mistach ji jeji svodoba konci a kdyz me spatri se jen postavit ze zidle hned utika na otevrene prostrastvy kde ma moznost manevrovat :twisted:
A to nemluvim o tom jake cesty si nasla aby se dostala za skrin. Mezeru mezi skrini a stenou jsem vycpal rulickama novin a mezeru mezi podlahou starejma hadrama. Asi tyden byla bezradna, ale pak prisla na to ze ty hadry se daji vyhrabat ven nebo ze staci vyskocit z pohovky odrazit se od steny a preskoci i rulicky novin. To kdyz jsem videl tak jsem rezignoval a popravu ji nalezi misto za skrini.
A jeste se vas chci zeptat. Kupujete jim nejake hracky ? A jak je to se samotou, netrpy kdyz je sama ?

Andre


AD chytani -- me staci nechat po celou dobu vybehu otevrenou klec.. cinca se probehne, vykoupe, zjisti co kde je noveho, zaleze pod televizi a kouka .. kdyz ji to prestane bavit, tak se sama vrati do klece /napit, najist/ - pokud ji v tu chvili nezavru dvirka, tak opet beha venku.. kdyz ji chci opravdu dostat do klece, staci chvilku ji "premlouvat" a rozumi tonu hlasu, takze si sama zaleze do klece .. vi, ze klec je jei teritorium a ze je v nem v bezpeci...

AD hracka:
nevim, zda se to da povazovat za hracku, ale v celku ji to zabavuje: http://www.cheeky.estranky.cz/clanky/+- ... --houpacka


JJ Pipinka taky nekdy vleze sama do klece aby se nabumbala nebo hodila rychlou koupel, ale jak me vidi vstavat uz je hned venku.
btw: kde se daji poridit tak velke klece ?

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Ún 05, 2007 14:36

No já jim jako hračky dávám roličky od "toaleťáku" nebo kousky kartonu zavěsím na větev nebo poličku. Někdo dává kolíčky na prádlo, nebo vařečky. Já jsem našla starou "špulku" od nití a ta měly taky úspěch. Nebo jim občas zmačkám list papíru a hodím jim to jen tak do domečku. To je potom legrace. Celou noc se honí a snaží se tu papírovou kuličku "ukrást" jeden druhému. Taky jsme měli žebříček... než ho sežrali. Dávám jim i vetvičky večer před spaním. Dokážou u toho sedět i 2 hodiny a hlodají a hlodají... a hlodají :lol:.

Já osobně jsem pro 2 a více činčilek. Ony si pak samy vystěčí a když je někdy nepustím ven... tak mě sice "pěkně zdrbnou", ale společně se zabaví. 2 si spolu můžou povídat. A je jedno jestli jsou to 2 kluci nebo 2 holky. Obojí je naprosto vpohodě :lol:.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Po Ún 05, 2007 14:39

camilla napsal:
já je bohužel musím přenášet do jiné místnosti... přítel by mě zabil, kdyby hryzly jen do části nějakého dřeva, kterého je v našem bytě až moc..

:lol:


Zajimave - me cinca nehryze zadny nabytek .. v kleci ma dost veci na okus a venku pro ni mam prouteny kosik a ted si i oblibila varecku -- takze na zarizeni bytu, zadne skody /tam kde zkusila koaxial, jsem to obalyl vrstvou elektrikarske pasky a je pokoj/...

Ale pri tvem mnozstvi je to asi fakt tezke uhlidat - co poridit nabytek jen z kovu a skla ;)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Ún 05, 2007 14:40

velký klece se většinou vyrábějí doma nebo u truhláře... naše klece jsou doslova dělané na koleni v obývacím pokoji.... ráda bych měla zase nový, nebo bych na tyhle dala alespoň kolečka, aby se s nimi dalo manipulovat...

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Po Ún 05, 2007 14:44

Andre napsal:JJ Pipinka taky nekdy vleze sama do klece aby se nabumbala nebo hodila rychlou koupel, ale jak me vidi vstavat uz je hned venku.
btw: kde se daji poridit tak velke klece ?


Klec je po Burundukovi - je to ptaci voliera pro drobne ptaky /mezera mezi dratky je 14 mm/. Jinak se da koupit v jakemkoliv vetsim zverimexu - cena me vysla kolem 6.000,- ale dneska uz se da sehnat i levneji.. nicmene mam "rozjednany" dreveny kotec: http://www.cheeky.estranky.cz/clanky/+- ... a-_part-2_

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Ún 05, 2007 14:45

Sepp napsal:...Zajimave - me cinca nehryze zadny nabytek...

Tak mne už činče taky nehryžou nábytek :wink: ... protože to co zbylo se nábytkem dá jen těžko nazvat :twisted: .

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Ún 05, 2007 14:45

Andre napsal: JJ Pipinka taky nekdy vleze sama do klece aby se nabumbala nebo hodila rychlou koupel, ale jak me vidi vstavat uz je hned venku.
btw: kde se daji poridit tak velke klece ?


Udělat :wink:. Já mám velkou skříňovou a nemůžu si ji vynachválit. Ostatně činčám mám pocit se také víc líbí :twisted:.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Po Ún 05, 2007 14:46

camilla napsal:velký klece se většinou vyrábějí doma nebo u truhláře... naše klece jsou doslova dělané na koleni v obývacím pokoji.... ráda bych měla zase nový, nebo bych na tyhle dala alespoň kolečka, aby se s nimi dalo manipulovat...


Tak ta ma klec mela kolecka uz od vyrobce - je to vazne lepsi, pokud potrebujes s kleci manipulovat. Jinak na drevene se daji taky namontovat - kolecka /vsesmerova/ se daji koupit i v Baumaxu a k prisroubovani staci par vrutu

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Ún 05, 2007 14:50

STYRO napsal:
Sepp napsal:...Zajimave - me cinca nehryze zadny nabytek...

Tak mne už činče taky nehryžou nábytek :wink: ... protože to co zbylo se nábytkem dá jen těžko nazvat :twisted: .


Tohle by ti na to řekly moje činčily: :twisted: (Mišuňa), :twisted: (Ryčí), :twisted: (Saru), :twisted: (Zorro), :twisted: (Nýna), :twisted: (Benji)

Andre
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Ún 04, 2007 21:30

Příspěvekod Andre » Po Ún 05, 2007 14:53

lwici napsal:
STYRO napsal:
Sepp napsal:...Zajimave - me cinca nehryze zadny nabytek...

Tak mne už činče taky nehryžou nábytek :wink: ... protože to co zbylo se nábytkem dá jen těžko nazvat :twisted: .


Tohle by ti na to řekly moje činčily: :twisted: (Mišuňa), :twisted: (Ryčí), :twisted: (Saru), :twisted: (Zorro), :twisted: (Nýna), :twisted: (Benji)


6x Cincila ? a to mas jakou klec ? :shock:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Ún 05, 2007 15:02

Tak momentálně 180x100x70 rozdělenou na dvojskříň a jednu klec 100x90x50. Ale příští týden přivezeme ještě jednu skříň... tak to budeme mít 180x100x70 (pro 1 pár a jednoho klučinu) + 180x100x70 na 3 rošťandy.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”