Srst

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Zorka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: Út Kvě 06, 2008 16:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Srst

Příspěvekod Zorka » Po Črv 23, 2008 15:42

Naše činča měla plíseň, je už skoro vyléčená, ale chtěla jsem se zeptat, když fouknete do srsti vaší činčilky, vidíte kůži? My té naší jo. Záleží na kterém místě, někde víc, někde míň. Dáváme jí Fungistop do koupelničky. Koupe se jednou denně a má písek White molen (nevim jak se to píše). Ještě ty místa, kde byla předtím plíseň potíráme prstem Fungistopem. Předem za jakoukoli odpověď děkuju.

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Po Črv 23, 2008 17:39

hustota a kvalita srsti je dána z velké části genetickou výbavou.. (když porovnáš průměrného standardka a třeba whita, tak je tam velký rozdíl) takže to moc neovlivníš.. ale vyčesáváním a vhodným pískem se dá trošku vylepšit.. :-)

Avatar uživatele
Zorka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: Út Kvě 06, 2008 16:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zorka » Út Črv 24, 2008 18:59

Diky :) .

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Črv 25, 2008 8:52

Záleží na kvalitě(hustota) srsti. Jak píše Denča je to dáno geneticky. Kvalitním pískem a pravidelným vyčesáváním lze kvalitu nepatrně zlepšit. Nejméně kvalitní bývají bílé činčily. Standard je naopak nejkvalitnější. Nicméně není to 100% vázané na mutaci. I barevná mutace může mít kvalitní srst a standard může mít naopak velmi nekvalitní. Když fouknu Blackýmu(standard) do srsti nemohu ji skoro rozfouknout. Má výbornou hustotu. Když toto udělám Nelikovi(wilson) tak se vytvoři kolečko, které se pomalu stahuje a kůže je viditelná.

Disable adblock

Avatar uživatele
Zorka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: Út Kvě 06, 2008 16:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zorka » Stř Črv 25, 2008 14:11

Ta nase je standartka, ale srst nema moc kvalitni. To neva, ale prijde mi, ze je nachylna k plisnim. Muze to byt tou srsti??

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Stř Črv 25, 2008 20:14

A nemáš v bytě nějak vlhko??? To by se tam plísním dařilo, a tím se více šířily na činču.

Avatar uživatele
Zorka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: Út Kvě 06, 2008 16:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zorka » Stř Črv 25, 2008 22:36

Koupili jsme odvlhčovač, takže vlhko by být nemělo. Když je zapnutý, máme kolem 40% a když vypne, tak kolem 50%.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Srst

Příspěvekod Kobylatko » Út Črc 23, 2013 10:50

Ahoj chtěla bych se zeptat jak je to s kvalitou kožíšku u 6ti leté činčily písek máme sepiolit,granulky berkel takže v tomhle bych problém neviděla plíseň nemá ale přesto pelichá.Může to být i tím počasím?Nebo už se jen kožíšek zhoršuje věkem :D ?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst

Příspěvekod Wulfina » Út Črc 23, 2013 11:41

Kožíšek se zhoršuje věkem, prý ve 2 letech činčlky je kožíšek nejhezčí, pak postupně řídne...

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst

Příspěvekod Dora » Út Črc 23, 2013 18:24

V 6 letech je srst horší než u mladé činčily, nejpružnější srst je v období 5-10 měsíců, pak už je zvíře řazeno jako s "dospělou" srstí, ale do 2 let se stejně tak jako dobarvuje, roste, tak i houstne srst.Nejkvalitnější je kolem 1 roku. Od 2 let se to zhoršuje,ale záleží na péči majitele!V různém období je srst různá dle období a "zrání" srsti .Vliv má i teplota v místnosti, takže pokud nemáte v chovné místnosti klimatizaci a teplotu okolo 20 stupňů, bude srst horší než třeba v zimních měsících, nebo místnostech kde je stálá teplota celoročně 15-20 stupňů.
Ale nejdůležitější je samozřejmě genetická výbava!!Kvalitní zvířata s minimální péči mají stále krásnou srst, jiná se můžou koupat 2x denně a furt působí "zplihle".Samozřejmě k přihlédnutím k barevné mutaci....

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Srst

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Srp 18, 2013 11:13

Já jsem teď denně Žolimu vyčesávala chuchvalce, mění kožíšek a to je vždycky síla, jsem alergik a to vždycky cítím nejhůř. Už je v poho, nevím jaká je mutace, ale je šedivý, oči tmavé, uši velké a růžové. Amy je white wilson nebo jak, ta nelíná, ale má na levé straně takové zacuchané dredy, nejsem sto jí to vyčesat, možná vystříhnout, ale to bych ji musela lapit a někdo by musel asistovat. Ji to evidentně netrápí, nechci ji stresovat, stačí když pojedeme zítra na kontrolu a event. korekci zubů.

Chico
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Ne Srp 18, 2013 21:21

Re: Srst

Příspěvekod Chico » Ne Srp 18, 2013 21:28

Ahojky mám dotaz. Neviete čo mám robiť s dredami na spodnej strane stehnie tzv. na prdelce. činčiláka som dostala staršieho ako už nechceného mazlíčka :( . Bol v docela zanedbanom stave. Srsť sa mu už popravila ale teraz som si všimla že má dredy..Mám to odstrihnúť? :?:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Srst

Příspěvekod ajtik » Ne Srp 18, 2013 22:13

Ostříhat doroste mu to.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Srst

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Srp 20, 2013 13:15

Včera jsme byli na korekci zubů a při té příložitosti jsem taky poprosila ostříhat dredy. Teď je to opět krasavice, zuby by měly být taky OK, nebyl nutný větší zásah, jenom lehká korekce.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”