chov pouze jedné činčily ano či ne

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

chov pouze jedné činčily ano či ne

Příspěvekod Host » Čt Črv 03, 2010 21:45

Ahoj, právě jsem se zaregistrovala, mám doma samičku činčily už měsíc a půl a pořád mám pocit, že si u nás ještě nezvykla. Je vhodné chovat pouze jednu činčilku? Někdy mám pocit, že je jí smutno a potřebovala by parťáka.

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Črv 03, 2010 21:56

Ahoj, jsem zastánkyní chovu činčilek ve dvou. Jedné činčilce je smutno, člověk jí nikdy nemůže nahradit činčilího společníka, probrat kožíšek, popovídat si, mazlit se a hopsat, dovádět celou noc :)

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Pá Črv 04, 2010 7:05

Já mám jednoho činčiláka.. Ale dříve jsem sním měla dohromady 3... Ale musela jsem je dát pryč... Od té doby co je sám mu to vyhouje :) Je to jen na tobě... Je pravda,že činčilka bude ráda,když bude mít parťáka :)

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Pá Črv 04, 2010 7:45

já si taky nejdříve pořídila jednu samičku, ale taky pořád byla smutná tak jsem ji koupila kamaráda :D . Akorát v tomto případě musí žít odděleně dokud nedorostou :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Črv 04, 2010 12:53

Původně jsem měla jednoho činčiláka a nějak nebyl smutný z toho že byl sám. Ale když jsem mu pořídila kamaráda tak to teprv jde vidět jaké činčilky jsou, jak si povídají, jak se mazlí.

Je lepší když jsou 2 protože jim tolik nevadí když třeba jedu někde pryč. Nemyslím si že bude nějak trpět když bude jeden, je to na tobě. :)

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Črv 04, 2010 17:37

Svou první činčilu jsem měla samotnou a bohužel - trpěla tím. O činčilách se toho mnoho nevědělo a když pak bylo víc informací, z mé činčilky byla stařenka, která přišla o zrak a byla už příliš dlouho sama :(

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Příspěvekod Alexandrius » Po Črv 07, 2010 20:10

koukám že jsem na tom +- všicí stejně ;)
Já mám kluka 2a pukl roku a před rokem jsem koupil činčilí slečnu že mi připadalo že mu je smutno no a ted už nějak pomalu zbližuji :D
teším se až doopravím klec k lepšímu a budou oba řádit spolu krásný to pohled na 2 štastné činčilky :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 07, 2010 20:22

Já jsem zastánkyní pořídit činčilce kamaráda.My máme všechny v párečku a je vidět jak jsou spokojený-muchlají se,obýrají,spinkají spolu.
Máme jednoho činčiláčka,který nemůže být sám-jakmile ho oddělíme,přestane papat a je smutný.Takže určitě nechovat samotné. :)

sun.care
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Čt Črc 08, 2010 13:32
Místo/Bydliště: Mikulášovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sun.care » Čt Črc 29, 2010 9:19

ja o cincilkach moc nevim... Zacinam s nima...=)... A tak jsem se chtela zeptat: kdyz poridim cincilakovi cincilku bude z nich par nadosmrti? Nebo si hned zvykne na jinu cincilku a tamta cos nim byla uz ho nezajima a nesmutni po ni?....predem iky za odpoved...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 29, 2010 9:59

To je na povaze činčilky.Obecně ale jsou to velmi společenská zvířátka,když mají kamaráda,zvyknou si na něj.Ale pokud to není vyloženě vystresovaná činčilka která nemá ráda změny,tak se může dát k jiné.Jen ze začátku může trochu zhubnout a budou lítat chlupy než si na sebe zvyknou.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: chov pouze jedné činčily ano či ne

Příspěvekod Wulfina » Čt Črc 29, 2010 10:13

Ahojky - nejlepší spolubydlící pro činčilu - činčila! Mám malou skupinku činčilek a myslím, že nemáme žádné problémy :-) Občas se mezi sebou trochu poštěkaj, ale hned je to zas ok :)
Určitě doporučuju koupit druhou :-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Črc 29, 2010 10:17

sun.care napsal:ja o cincilkach moc nevim... Zacinam s nima...=)... A tak jsem se chtela zeptat: kdyz poridim cincilakovi cincilku bude z nich par nadosmrti? Nebo si hned zvykne na jinu cincilku a tamta cos nim byla uz ho nezajima a nesmutni po ni?....predem iky za odpoved...


Většinou, když si pořizuješ páreček, tak si rychle mezi sebou vyříkaj, jaký jsou pravidla a pak se sameček začne vtírat a zůstanou spolu už na furt :-)
Co budeš dělat s mláďatama? Víš, kam je budeš dávat?

sun.care
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Čt Črc 08, 2010 13:32
Místo/Bydliště: Mikulášovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sun.care » Čt Črc 29, 2010 12:44

Wulfina napsal:
sun.care napsal:ja o cincilkach moc nevim... Zacinam s nima...=)... A tak jsem se chtela zeptat: kdyz poridim cincilakovi cincilku bude z nich par nadosmrti? Nebo si hned zvykne na jinu cincilku a tamta cos nim byla uz ho nezajima a nesmutni po ni?....predem iky za odpoved...


Většinou, když si pořizuješ páreček, tak si rychle mezi sebou vyříkaj, jaký jsou pravidla a pak se sameček začne vtírat a zůstanou spolu už na furt :-)
Co budeš dělat s mláďatama? Víš, kam je budeš dávat?
ja se jen ptam jak to u cincilek je, jinak si zatim budu porizovat jen jednoho...

sisssa
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: So Črv 19, 2010 12:20

Příspěvekod sisssa » So Pro 11, 2010 17:22

Ahojte, narodila sa mi tentokrat jedna cincilka- samcek, uz mal 3 mesiace, tak som ho oddelila pred 2 dnami od rodicov, no je smutny :( nema zatial surodenca a bojim sa, aby netrpel. Ako ho mam zabavit?
Dost casto na mna teraz aj prskal po tom oddeleni od rodicov... Neviem co mam robit :( mam pocit, ze moc ani nepapa.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Pro 11, 2010 18:58

Pokud si ho nechces nechavat, tak by mel jit co nejdrive do noveho domova, v pozdejsim case a kdyz je jim vic, nez ty 3mesice, tak uz si zvyknou a trpi vic zmenou.Nejlepsi je mlade odstavit mezi 2-3mesicem kdyz dosahne tech 250g a pak ho jeste nechat zvlast odstavene od rodicu, aby si zvyklo byt bez nich, ale nemelo by byt u nich na dosah, to muze byt ten problem.Pokud si ho chces nechat, tak mu porid kamose stejneho pohlavi:-).Jinak se mu musis ted vic venovat.

sisssa
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: So Črv 19, 2010 12:20

Příspěvekod sisssa » So Pro 11, 2010 19:43

No, ja si ho nechcem nechat, berie si ho domov moja kamoska, ktora sa on bude starat :) takze lasku bude mat. ja len nemam s tymto skusenosti, tak som sem napisala.
Malinky ma presne 3 mesiace a je pekny velky, takze to nie je problem. Len obcas naozaj na mna prska, ako keby bol na mna urazeny..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 11, 2010 19:52

Bylo by nejlepší kdyby šel do nového domova hned ať si zvyká jinde.Může cítit rodiče a to ho stresuje.
Je potřeba kontrolovawt váhu,jestli přibírá.Kdyby stál nebo ubíral delší dobu bylo by to potřeba řešit.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 12, 2010 22:31

Pokud mu uz jsou 3mesice a ma tech 250g, tak souhlasim, aby uz sel do noveho domova a zvykal si pomalu tam.Ty rodice, ktere citi ho opravdu muzou stresovat a chce k nim a urazeny klidne byt kvuli tomu muze, to cincilky umej uplne ukazkove.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”