Prognoza: Selháváni ledvin

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod kuchink » So Ún 02, 2013 8:06

Včera u mé činčilky, která byla nedavno na zuby, zjistili selhavani ledvin po vyšetřeni a testech, pres vikend máme do činčilaka dostat 50ml vody, s ledvinama souvisi to, že nejí je pohubly krmím ho přes stříkačku, v ponděli se rozhodně co dál, držte palce!!!

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod chovamcoumim » So Ún 02, 2013 8:58

Držím pěsti aby to zvládnul my museli nechat bohužel samečka uspat měl kameny tak vy to snad zvládnete [-o<

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod kuchink » So Ún 02, 2013 9:11

:( :( já už jsem uvažovala že ho nechám uspat, aby se netrápil ale pořád se snažím ,uvidime jak dopadne ten kluk ušaty už si dost vytrpěl:(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod Terezka » So Ún 02, 2013 9:34

Chudinka, tak ať to dobre dopadne. Držíme palce!

Disable adblock

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod kuchink » So Ún 02, 2013 10:05

děkujeme, je mi ho moc líto, spojily se mu zuby a problemy s kroužkem na penisu, a ted ještě ledviny, všechno se to nakupilo, jen bych chtěla říct že jestli zpozorujete že vám u přijde že činčilce smrdí z tlamky nemusi to byt jen zanět v tlamce ale ty ledviny protože mému činčilakovi tahne z tlamky, takže dávejte pozor

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod LUCIA » So Ún 02, 2013 12:32

A ako sa to prejavuje ze smrdi z pusiny?

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod kuchink » So Ún 02, 2013 18:00

já ho každý den dokrmuju takže někdo mi ho drží a já mám stříkačku a dávám mu to do pusiny a tím že jsem ho měla stále "pod nosem" tak jsem to cítila, takovy pach ktery nevim jak moc specifikovat.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod kuchink » So Ún 09, 2013 8:47

Tak mám činčilačka doma, od ponděli do včerejška byl hospitalizován na Veterině v Ostravě, krmili ho co hodinu dostaval pod kuži infuzi, potřeboval zavodnit, vypadalo to hodně špatně vysledky minuly patek byly děsive, včera byl znova na testech a výsledky vypadly výborně i doktorky se divily jak se hezky spravil, činčilaček je stále zalezly a spí ( byl tam v mistnosti s uknučenym jezevčikem) je celkem nevyspany a ten stres tam mu asi taky moc neprospěl, nemáte prosim nějake zkušenosti s hospitalizaci zvířatka co mám ted dělat a jak mu pomoci, snad se dá zase dokupy...

Děkuji za rady..

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod jasmin » Ne Ún 10, 2013 23:38

Hlavne klid pres den a pak, az bude aktivnejsi vecer ho hodne hladit po hlave, drbat a mluvit na nej.Musel to tam byt pro nej velky stres, skoda, ze nemaji hospitalizaci rozdelenou, psy a kocky zvlast a jina zvirata mala tez, jako hlodavci.
Dej mu kousek krizalky, mrkve susene a goji, klidne muzes ted davat kazdy den bud goji jednu, druhy den kousek krizalky a neuskodi take obden 1 seminko ostropestrce.Kdyby se nechal vzit do ruky, dej si ho na klin, polou mu ruku na hlavicku a druhou na srdicko a nech ho tak odpocivat, aby Te citil a Tvuj dotek.Take je dobre, kdyz by sis ho mohla vzit pres noc v kleci, pokud to jde k sobe, aby byl porad s Tebou a citil Te, uklidni ho to.
Drzim palce.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod Lenca » Po Ún 11, 2013 11:05

Záleží na povaze činčilky no, když byla moje Zoe na veterině celý den a ja si pro ní přijela ve 4 hodiny,tak jsem myslela,že už bude mit zakrok za sebou, bude oblbla narkozou a nejak to bude v klidu,jenže ji uspali až když jsem se ohlasila že jsem si pro ni přijela,takže tam byla celý den s kňučícími pejsky chudinka.Ale doma jsem ji jen nechala v klidu, snažila ji uplatit mlskama,ale nebylo ji dobře,tak si nevzala.V rukou bych ji stresovala,takže u nás bylo nejlepší ji prostě nechat ať se vzpamatuje sama a vzpamatovala se.

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod Zrzka » Stř Ún 13, 2013 8:25

přikláním se k Lenče... nechat činčilku v domácím prostředí - netahat ji, aby se vzpamatovala ze stresu... tahání je pro ni taky stres... jinak kroužek z chlupů na penisu je u kluků dost běžná záležitost - mám jich 14 a kontroluju jim pindíky jednou za dva týdny a tak půlka ho tam má, někdo jen pár chloupků, někdo dost, někdo nic...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod Wulfina » Stř Ún 13, 2013 11:26

Činču bych nechala bejt, netahala bych jí. Ale chodila kontrolovat, pokud by o mou přítomnost jevila zájem - přišla se podívat, kdo to přišel, dala bych jí něco dobrýho, pokud by o mě nestála nechala bych jí.
Když člověku není dobře, taky nestojí o kontakt s druhým člověkem, ale spíš má chuť zalíst pod pod peřinu a nerušeně odpočívat...

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prognoza: Selháváni ledvin

Příspěvekod kuchink » So Ún 16, 2013 14:28

děkuji za rady, činčilka už je mnohem lepší, ale stále ho musím dokrmovat a davat ATB jelikož se mu objevily eroze za stoličkama, nikdy jsem se s tim nesetkala a ani tady jsem se o tom tady nedočetla, doktorka řikala, že mu tam zůstavaji v těch erozich (dirkách) zbytky jídla, ale jinak je činčilak čily a celkem k světu ale ty dásna ho musí bolet

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”