Kolotoč

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Kolotoč

Příspěvekod FiffiQ » So Dub 18, 2009 17:24

Na přání některých členů tu mám fotky kolotoče, který vyrábím. Je mi jasné, že se vyrojí mnoho kleriků, kteří to odsoudí a pošlou mě do horoucích pekel. Nicméně moje činčilka je slepá a bojí se běhat venku, kolotoč je pro ní jediná možnost, jak se opravdu dost proběhnout. Pro ostatní ho dělám proto, že jsem o to byl prostě požádán.

Abych předešel některým zbytečným výtkám předem,..
Kolotoč je uzevřený a má jen jedno zavěšení = nehrozí nebezpečí skřípnutí.
Spoj je zkosený do hladkého přechodu a šrouby jsou ze zapuštěnou hlavou (v podstatě ani nejsou na spoji patrné) = o to se jí taky nic nestane.

A pár technických dat. Šířka - 200mm, Průměr - 300mm, Obvod - ca. metr (pro představu kolik asi tak činčilka uběhne)

Pokud by měl někdo zájem, není problém. Pište,.. :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ještě jedna věc,.. nepokládám to za zrovna úspěch. Sice to funguje, ale,.. no, každý vidí,..

Obrázek

Obrázek

A ještě jedna starší věc,.. v zadu vidíte kolotoč, taky je naprosto bezpečný, protože má závěs nahoře, kam se činčilka nemůže dostat.

Obrázek

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Dub 18, 2009 17:34

Díky za fotky, vypadá to zajímavě :), to si teda pěkně vyhraješ.
Jen si nedovedu představit, jak činča přijde na to, že má v kolotoči běhat :).

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Dub 18, 2009 17:57

Terezka napsal:Díky za fotky, vypadá to zajímavě :), to si teda pěkně vyhraješ.
Jen si nedovedu představit, jak činča přijde na to, že má v kolotoči běhat :).


Taky jsem si myslel, že to nepochopí, ale jako každý hlodavec to pochopila hned,.. :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Dub 18, 2009 18:37

hezká práce. myslím, že pokud někdo o kolotoč stojí, tak bych si nehcala udělat tento ;-) vypada bezpečně

Disable adblock

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Ne Dub 19, 2009 16:26

Tady je video, aby bylo vidět, jak to běhá. Na pohled působí dosti těžkopádně. Ale založiskování hřídele dělá svoje,.. ;)

http://eliska.degu-web.net/P1000298.avi

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Po Dub 20, 2009 10:24

Myslím, že nápad je to dobrej, činča alespoň zažije zase něco nového :D

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Kvě 02, 2009 0:01

Eliška v kolotoči,.. konečně se mi povedlo jí natočit,..


Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=Qf2fqlgyisg

Soubor:
http://eliska.degu-web.net/eliska.avi

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » So Kvě 02, 2009 9:16

To je moc hezký chválim za šikovnost. nemá to chybu :wink: :lol:

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » So Kvě 02, 2009 10:26

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,tak to nemá chybu!

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » So Kvě 02, 2009 10:59

ten kolotoc je bomba... jen nemam tak sikovne ruce abych si ho vyrobil :) dal by se u tebe obednat?....

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Kvě 02, 2009 11:38

jakubcincila napsal:ten kolotoc je bomba... jen nemam tak sikovne ruce abych si ho vyrobil :) dal by se u tebe obednat?....


SZ :arrow: :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Kvě 03, 2009 10:07

Kolotoč vypadá moc bomba..... že bych ho dala holkám jen tak na hraní?

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Ne Kvě 03, 2009 11:16

tuta napsal:Kolotoč vypadá moc bomba..... že bych ho dala holkám jen tak na hraní?


Eliška se ho nemůže nabažit,.. zdá se mi, že v něm uběhne aspoň kilometr denně. :D

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Kvě 16, 2009 21:40

Ještě dvě videa, tohle jsou nové kolotoče (docela jsem se už polepšil),..
Kvalita je šílená, ale zkuste zaznamenat, jak rychle jedou Eliščiny pacičky,.. :D

http://www.youtube.com/watch?v=NsiX6dk9skk

A ještě deguš,..
http://www.youtube.com/watch?v=Ovugtlc4EHA

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » So Kvě 16, 2009 22:49

Teda musím ti napsat, že jsi mě moc "nepotěšil" protože činčilka, kterou jsem adoptovala v jejích 2 letech byla zvyklá na kolečko, bohužel tedy nevyhovující a nebezpečné. Tak jsem jí ho vzala a dlouze hledala bezpečnou náhradu. Nakonec se mi podařilo v Německu sehnat vyhovující model a tak jsem ho za velké peníze koupila a nechala si ho poslat. Den poté jsi založil toto téma s vlastní výrobou. Samozřejmě moje objednané kolečko je velmi podobné tomu tvému no asi jsem mohla polovinu peněz ušetřit....ale pozdě bycha honit že......no tak hodně štěstí.

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Kvě 16, 2009 23:08

Pajafa napsal:Teda musím ti napsat, že jsi mě moc "nepotěšil" protože činčilka, kterou jsem adoptovala v jejích 2 letech byla zvyklá na kolečko, bohužel tedy nevyhovující a nebezpečné. Tak jsem jí ho vzala a dlouze hledala bezpečnou náhradu. Nakonec se mi podařilo v Německu sehnat vyhovující model a tak jsem ho za velké peníze koupila a nechala si ho poslat. Den poté jsi založil toto téma s vlastní výrobou. Samozřejmě moje objednané kolečko je velmi podobné tomu tvému no asi jsem mohla polovinu peněz ušetřit....ale pozdě bycha honit že......no tak hodně štěstí.


To je mi líto. No, ale aspoň si ho možná bude činčilka více vážit. Pro zajímavost, jaká byla ta cena? :)

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » So Kvě 16, 2009 23:47

Je to udělané hezky. Já bych měla možná strach že činčila nebude vědět jak zastavit či vyskočit a uběhá se. Stalo se mi to u křečka.

Jaktože je Eliška slepá? :(

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Ne Kvě 17, 2009 9:41

Pan doktor to nezjistil, prý to cukrovka není, na to moc málo pije. Má očko komplet celé prorostlé nějákýma cévkama, které jí v tom oku porušily uplně všechno - takže nevidí vůbec, nebo jenom hodně málo.
Prý to může mít od narození, není nutné, aby si toho od té doby kdokoli všiml, přecijenom zvířata zvládnou věci o kterých se nám ani nezdá. Bere to prostě tak, jinak ten svět nezná,.. A nevypadá, že by jí to vadilo. :)

Tohle foto nedoporučuji slabším náturám (ale fanouškům Pána prstenů se bude líbit, jak mi bylo řečeno),..

http://eliska.degu-web.net/ocicko.jpg

Jinak ten kolotoč je velmi lehký, sám o sobě nemá moc velkou setrvačnost a když se činčila zastaví, zastaví se to celý.

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Čt Črv 04, 2009 20:45

Dalších několik nových fotek a videí,..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A video,..

http://www.youtube.com/watch?v=Rz_HgcGKA_c

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Črv 05, 2009 21:41

Já jsem proti kolotoči pro činčily. Ne ani z důvodu bezpečnosti, ale kvůli tomu, že je to pro ni nepřirozené. Čincila totiž na rozdíl od ostatních hlodavců neběhá, ale skáče, což tam dost dobře nejde. Jasně že se to naučí využívat, ale pro mne je to jako medvěd na kole :? .

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Pá Črv 05, 2009 22:13

STYRO napsal:Já jsem proti kolotoči pro činčily. Ne ani z důvodu bezpečnosti, ale kvůli tomu, že je to pro ni nepřirozené. Čincila totiž na rozdíl od ostatních hlodavců neběhá, ale skáče, což tam dost dobře nejde. Jasně že se to naučí využívat, ale pro mne je to jako medvěd na kole :? .


Já to chápu,.. ale jak už jsem psal. Ona je slepá a bojí se běhat venku (nechce z klece ven) a než abych jí nechal pez pohybu, přijde mi tohle jako ideální řešení.
Mimochodem, proč myslíš, že je pro ní přirozenější skákat. Podle mě je to jenom taková deformace z chovu. Původem je z celkem rovných náhorních plošin, kde si myslím zaskákat příliš nemůže,..

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Črv 05, 2009 22:20

Anatomie - silné zadní končetiny.
Ano, v určitých případech může být kolotoč přínosem, ale ne ve všeobecnosti. Někdy by možná šlo použít i tady zatracované vodítko - postroj. Ale je třeba posuzovat případ od případu.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Črv 06, 2009 9:19

FiffiQ napsal:
STYRO napsal:Já jsem proti kolotoči pro činčily. Ne ani z důvodu bezpečnosti, ale kvůli tomu, že je to pro ni nepřirozené. Čincila totiž na rozdíl od ostatních hlodavců neběhá, ale skáče, což tam dost dobře nejde. Jasně že se to naučí využívat, ale pro mne je to jako medvěd na kole :? .


Já to chápu,.. ale jak už jsem psal. Ona je slepá a bojí se běhat venku (nechce z klece ven) a než abych jí nechal pez pohybu, přijde mi tohle jako ideální řešení.
Mimochodem, proč myslíš, že je pro ní přirozenější skákat. Podle mě je to jenom taková deformace z chovu. Původem je z celkem rovných náhorních plošin, kde si myslím zaskákat příliš nemůže,..


oni skáčou pořád místo běžného běhání - jdou oběma zadníma nohama najednou.... Nejlíp je to vidět na malých mimčách... když se narodí, tak jen chodí - hezky střídají levou a pravou. Na to ale ty jejich nožičky vůbec nejsou vhodný, jak maj dlouhý chodidla, tak se strašně kolébají a občas i přepadávají na stranu :lol: . Tak se brzo naučí, že pohodlnější je poskakovat oběma nohama zároveň, a to je vážně úplně jinej pohyb než když běhá třeba potkan.....
Ale jinak co se týče mého názoru na kolotoč, tak nemám nic proti... v tvým případě je to skoro nunost, protože už jsem měla v péči činčilku, která nikdy neměla dost pohybu, a bylo to příšerné, měla úplně atrofované svaly.... Takže když jinak nechce běhat, tak je to nejlepší řešení... A když ho bude mít v kleci zdravá činčilka, která bude mít i výběh venku, tak proč ne, činči se zabaví kdečím, a když jí to bude bavit, tak je to docela vděčná, bezpečná a tichá zábava :). Ale to platí jen u kolotoče který je dostatečně bezpečný, ten šprušlový ani náhodou ;)

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » So Črv 06, 2009 11:11

Taky si myslím že na tom není nic špatného činčila tam běhá jen když se jí chce,nikdo ji nenutí a když nechce, tak ji tam nikdo nedonutí. Takže proč né? Je to každého věc jestli kolotoč bude mít nebo ne.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Črv 06, 2009 13:24

Ještě bych dodala, že ten kolotoč lze z klece vyndat, aby nedošlo k tomu, že by činčila běhala, až by se uhonila.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”