Problémy se zuby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Ún 28, 2008 16:13

Peťulinka napsal:jak poznám že má činči přerostlé zuby? nebo spíš jaká délka je dobrá...čikouš občas, třeba při pití nebo jen tak divně chroustá až vrže zubama, nemůže je mít přerostlé? žere úplně normálně, nehubne, okouše co mu přijde pod nos a minerální kostku taky občas okousne...myslíte že jsou ty zvuky ok? :?


jj. neboj, oni vržou zubama, když jsou spojeny :-D :D to je naproto v pohodě.
Pokud má činčila přerostlé zuby, tak to poznáš tak, že například malo žere, žrádlo nekouše, ale žužla, má oslintanou tlamičku, ubírá na váze ;-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Čt Ún 28, 2008 16:21

Martej napsal:
Peťulinka napsal:jak poznám že má činči přerostlé zuby? nebo spíš jaká délka je dobrá...čikouš občas, třeba při pití nebo jen tak divně chroustá až vrže zubama, nemůže je mít přerostlé? žere úplně normálně, nehubne, okouše co mu přijde pod nos a minerální kostku taky občas okousne...myslíte že jsou ty zvuky ok? :?


jj. neboj, oni vržou zubama, když jsou spojeny :-D :D to je naproto v pohodě.
Pokud má činčila přerostlé zuby, tak to poznáš tak, že například malo žere, žrádlo nekouše, ale žužla, má oslintanou tlamičku, ubírá na váze ;-)


tak to je super, čikoušek je teda asi v pořádku, jsem ráda :D děkuju moc, já kdybych vás neměla... :)

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 02, 2008 10:32

...
Naposledy upravil(a) Bibinka dne Út Bře 25, 2008 14:07, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Bře 04, 2008 22:36

JSi z Brna, zajeď na veterinu na Palackého. Vyšetření stojí kolem 200,- (odhad) a budeš klidná, že nehrozí problém.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Bře 08, 2008 19:55


Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 09, 2008 1:34

...
Naposledy upravil(a) Bibinka dne Út Bře 25, 2008 14:07, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Bře 09, 2008 2:08

Pokud se tam vážně nemůžeš dostat (já si to neumím představit), tak požádej někoho jiného, ať ji tam vezme. Nemusí se o nic starat, tam si ji vytáhnou z přepravky (nebo krabice), vyšetří a stejně i vrátí. Pokud by ale šlo o nemoc, je lepší když se začne léčit co nejdřív.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 09, 2008 7:21

Nevěřím, že pracuješ 24 hodin denně, nonstop. Jsou soboty a neděle, odpoledne - nemyslím, že v době mobilů by byl problém zavolat a domluvit se na Tobě vyhovujíicím čase. Po prázdninách bude - pokud dobře počítám - za 5,5 měsíců - to chceš riskovat? Stačí, aby činča přestala žrát nebo si vybírala jenom něco a za takovou dobu jí budou chybět důležité složky stravy a může dojet na selhání matabolismu apod. V práci funguje něco jako dovolená, práce přesčas a náhradní volno nebo jen snaha se domluvit s kolegou apod. Zkus to vyřešit co nejdříve.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Bře 09, 2008 13:51

Ona asi mysli Velkonocne prazdniny za 1,5 tyzdna :-)

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 09, 2008 14:14

.....
Naposledy upravil(a) Bibinka dne Út Bře 25, 2008 14:07, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Bře 09, 2008 14:30

Já bych o jedné alternativě věděl. Co tak požádat někoho z tohoto fóra? Z Brna je tu přece plno lidí. Ale možná to fakt počká až po velikonocích. To si musíš rozhodnout sama :wink: .

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 09, 2008 17:27

Bibinko, nerozumím větě " o prázdninách tam nikdo nebude ", kde? Na veterině nebi u Tebe v práci? Veterina prázdniny nemá. Napiš mi na soukromku, kde pracuješ. Třeba něco vymyslíme. Pokud se veterina nestihne do 15 hodin, je pohotovostní příplatek, tuším 500,- Kč. Nějak podražili :( .

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Bře 09, 2008 20:51

přesně tak pohotovost je přesně 500 Kč... Ale není to zas tak hrozný, když si vezmeš, že tím zvířátko může přestat trpět... Vzala bych si i volno ale od pátku nastupuju do lázní a předtím musím oběhnout hafo doktorů... Ale kdyžtak mi zkus písnout třeba se v práci nějak domluvím
M.
PS: a přeji tvé mamce brzké zotavení

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 09, 2008 22:26

...
Naposledy upravil(a) Bibinka dne Út Bře 25, 2008 14:08, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Bře 09, 2008 22:45

Sama můžeš zkontrolovat akorát hlodáky, zvyšek bys měla nechat na veterináře :? .

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Po Bře 17, 2008 17:29

Tak dnes jsem konečně zašla k doktorovi Skulovi na palackého náměstí v Brně s Kulíškou. Očičko měla jen podrážděné a dal mi pro ni obyčejný opthalmo framikoin a chtěl za to skoro 300kč....já se snad picnu a ještě mi řekl že ta moje činčila je sameček....dneska mám opravdu blbý den....

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Bře 17, 2008 17:35

proč blbej hlavně že to neni nic važneho a že je to samec neni zadna tregedie:)

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Bře 17, 2008 17:44

Bibinka napsal:Tak dnes jsem konečně zašla k doktorovi Skulovi na palackého náměstí v Brně s Kulíškou. Očičko měla jen podrážděné a dal mi pro ni obyčejný opthalmo framikoin a chtěl za to skoro 300kč....já se snad picnu a ještě mi řekl že ta moje činčila je sameček....dneska mám opravdu blbý den....
Bibinko,Kulíška je od Bukovský,viď?Nezdá se mi,že by se Bukovská spletla.Pokud si ty sama nejsi jistá,hoď sem fotky :wink: :wink: Ale fakt se mi nechce věřit,že by se Bukovská sekla :roll: :roll:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Bře 17, 2008 18:08

Bibinka napsal:Tak dnes jsem konečně zašla k doktorovi Skulovi na palackého náměstí v Brně....

To jsi byla na fakultě? Žeby novej doktor, doteď tam byl p. Hauptman a p. Jekl?

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Po Bře 17, 2008 18:14

Palackého náměstí a třída Palackého je rozdíl. Kde jsi přesně byla?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Bře 17, 2008 18:30

nene Palackýho náměstí není Palackýho třída... škoda, není to tak daleko od sebe (tuším, že v řečkovicích) to není do krpole tak daleko... na veterině palackého by to bylo za 200 a určitě kvalitní prohlídka stoliček a léky bys koupila podle doporučení (borová voda tuším stojí 30 kaček)
M.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Út Bře 18, 2008 8:17

Ahoj všem. Včera večer jsem vzala Bubáška na veterinu. Měla oslintanou bradičku a sahá si do pusinky. Trochu také drobila granulky :( Doktor udělal rentgen a prohlídku zoubků a zjistil, že má některé zoubky zkažené a některé se hýbou. Dnes večer jde na operaci zoubků a uvidí se co jí v pusince zůstane :cry: Doktor mi rovnou řekl, že neví jak dlouho ještě vydrží žít, kvůli tomu, že bude mít míň zubů, takže vůbec není jasné jak se jí bude papat :cry: Nevím co mám dělat, celou noc jsem nespala a pořád nad tím přemýšlím. Doufám, že to moje malá myška přežije ve zdraví. Držte nám dnes večer pěstičky. Děkujeme

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Bře 18, 2008 8:30

Maru napsal:Ahoj všem. Včera večer jsem vzala Bubáška na veterinu. Měla oslintanou bradičku a sahá si do pusinky. Trochu také drobila granulky :( Doktor udělal rentgen a prohlídku zoubků a zjistil, že má některé zoubky zkažené a některé se hýbou. Dnes večer jde na operaci zoubků a uvidí se co jí v pusince zůstane :cry: Doktor mi rovnou řekl, že neví jak dlouho ještě vydrží žít, kvůli tomu, že bude mít míň zubů, takže vůbec není jasné jak se jí bude papat :cry: Nevím co mám dělat, celou noc jsem nespala a pořád nad tím přemýšlím. Doufám, že to moje malá myška přežije ve zdraví. Držte nám dnes večer pěstičky. Děkujeme
Jejda tak to je mi líto.Budu na vás s mýma myšákama večet myslet.Držte se

secreet
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: Pá Bře 07, 2008 19:18

Příspěvekod secreet » Út Bře 18, 2008 8:37

rekni mu, at ji napise ty analgetika Metacam a davej ji 5kapek denne, ztlumi ji to zanet a bude snaze moci prijimat potravu.
Kup si bezmlecnou kasi Nominu super, nared ji vodou a prikrmuj, pokud nebude sama bastit, tak ji s tim budes muset krmit aspon dvakrat denne.
A na vytirani tlamicky je dobre Tantum Verde.
Ty jsi aspon udelala, co je potreba, nechala jsi udelat rentgen, nebo to napadlo automaticky tveho veta, coz je spravne narozdil od nekterych lidi, kteri si sice poridi cincilku, ci jine zvire, ale kdyz prijde zdravotni problem, tak se nato vykaslou, nemaji cas, penize a jine vymluvy.
Budu na vas myslet, aby to dobre dopadlo.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Út Bře 18, 2008 9:23

Ten rentgen hned udělal doktor sám od sebe, prohlédl pusinku a hned dneska ji zoperuje, i přesto, že už měl naplánovanou jinou operaci, ale myšce musí rychle pomoct tak operace šli stranou. Já budu doufat, že to dobře dopadne.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”