Chov na činčilách pod 500 g

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 17:02

Wulfina napsal:Víš, to ej právě to, že teď všichni plašej s tím jde do chovu, nejde do chovu... :roll: Bohužel to tu na fóru vyznívá tak, že kdo nemá činčilu minimálně 700g, tak je méněcenná...

Jinak činčilky pěkné...

Myslím že trochu přeháníš jako vždy. 500g samec a 550g rozhodně není 700g :wink: A ve váze to opravdu není, někdy je kvalitnější menší činčilka než velkej obr. Jen na váhu se koukat nedá.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 23, 2011 17:08

Nepřeháním.. ale když si přečteš témata za poslední půlrok, tak je to samí 550g, aby mohl do chovu, a samička musí mít 550g, aby mohla do chovu a měla mladé.. atd.. já se pak ani nedivim, že lidi se zbavují činčil s malou váhou, když si přečtou tohle...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 17:17

Nemusí se jich zbavovat, to je každého věc a jeho rozhodnutí. Ale připadá mi serióznější nabídnout samičku co má nízkou váhu na mazlíka, když chci chov a nemám prostor, než jí dát samce jen proto že je to můj mazlíček a chci si jí nechat.
On chov není jen o tom dát k sobě činčilky a čekat na miminka, ale také jim poskytnout nejlepší podmínky a neohrožovat je na zdraví.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 23, 2011 17:19

může bejt oddělená...

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 17:21

to ano, ale to je přeci její rozhodnutí zda jí nechá oddělenou a pořídí jí třeba kamarádku nebo jí prodá

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 23, 2011 17:52

Ano, je, ale myslím, že je to zbytečně pod tlakem...

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Zář 23, 2011 18:01

Děkuji minlub za zastání :) Kdybych měla činčilku od malinka,rozhodně by byla situace jiná a třeba bych si jí nechala na mazlíka,ale činčilku mám skoro teprve jen 3 měsíce,čekala jsem jestli doroste váhy,při které mi byla prodána,ale ukázalo se,že informace o váze byla nepravdivá.
Váha činčilky se pohybuje mezi 540-550, a těch 550 měla jen jednu chvíli,ale to jsem jí asi moc přilepšila.Ted už má okolo 540g a to podle mě už na mládata není :(

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Zář 23, 2011 18:21

Ono změna prostředí, změna granulí a pachů může činčilku váhově hodně ovlivnit. Jestli ti byla prodána jako 550g a má 540, tak to nic neni. Já se za poslední 2 roky několikrát stěhovala a díky tomu jsem mohla na myškách pozorovat jak jim změna prospěla nebo naopak uškodila. V jednom bytě prospívali a jinde se jim nelíbilo a tak šli s váhama dolů a trvalo jim doslova měsíce než se vzchopili..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 18:33

Změna prostředí u dospělé činčilky může způsobit že jde s váhou i o 100g dolů když je stresovější. Rozdíl je jestli je činčilka drobnější celkově a nenabrala nikdy nebo jestli váhu měla a zhubla.
Je u tebe krátce, potřebovala by zůstat kde je, aby si zvykla, dorostla jí srst a začala nabírat. Vila je kvalitní co vím a viděla jsem na fotkách, ale je už u 3. majitelky tak to chce čas a ne jí hned dávat dál. Nevyřazovala bych jí hned z chovu, bude dávat pěkné miminka.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 18:38

Wulfina napsal:Ano, je, ale myslím, že je to zbytečně pod tlakem...

Možná ano, ale lepší stokrát upozornit než aby lidi nevědomky udělali chybu. I kdyby ti 9x vynadali a 1x poděkovali, stojí to za to kvůli činčilkám.
To, jak se kdo vyjadřuje a jak se kdo zachová už je individuální. Taky nejsi zrovna nejtaktnější, tak to nevyčítej druhým :D

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Zář 23, 2011 19:05

Byla mi prodána jako 600ti gramová. to ani nevím,že jsem už 3. majitel. Vila už je zarezervovaná,tak to prosím již dál neřešte ;)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 23, 2011 19:05

Já nic nikomu nevyčítám... :wink:

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Pá Zář 23, 2011 20:18

tak to se nedivím, že s váhou kolísá, jako už je 4krát stěhovat, to bych asi šílale i já :D Jinak já nepsala, že je v tom něco špatného jen, že mě udivilo to slovíčko bohužel :wink:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » So Zář 24, 2011 8:59

Mě spíš docela zaráží problém s tím že někdo prodává své činčily.Je to snad každého věc ne?

Je trochu rozdíl chovatel a mazlíčkář.Ono většině z vás co čtu se nelíbí že is někdo dovolí prodat činčilu kterou má doma.Kde by pak ale ty chovy v čechách byli?Prodej na obměnu chovu nebo vyřazení nechovných jedinců je normální jak u nás,tak v zahraničí.Přeci nechcete po chovateli aby nevhodné kusy dále kříži,to by bylo zle v tu chvíli co by jste si od takového páru činčilu koupili a měli s ní problémy.
Ono většinou není tolik prostoru aby si chovatel mohl všechny nechat a nechat je dožít.Třeba já kdybych si nechal ty co mi nevyrostli a nevhodné do chovu už nechovám- v každé kleci by byl někdo na dožití.Navíc proč by to měl být takový problém když seženu činčile domov s odpovídající péčí,ne-li lepší?

A zrovna když kouknu na stránky Wulfiny ty váhy u činčil jsou nízké,takže se nedivím že jí tak vadí upozorňování na nevhodné váhy do chovu.Obrana je útok.

A proč se pořád řeší váhy?Možná proto že když na sebe budeme dávat čím dál tím menší,nakonec budeme mít činčily velikosti morčete s dožitím max. 2 roky.Navíc,čím menší činčila tím větší roziko že při porodu nastanou komplikace nebo neukojí mláďata-ty jí vysajou a bude mít zdravotní problémy.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 24, 2011 10:18

Co prosim??? :shock:

Ano, prodej je každého věc, ale třeba já bych se svých miláčků nezbavovala jen proto, že maj nízké váhy... Např.: U Čikyna a Míči - jsou z kožešinové farmy, prožili si toho fakt dost, ale jen proto že nemaj 600g, tak se jich nezbavím.. Dala jsem jim klidný život a jde na nich vidět, že jsou vděčný... Stejně tak s Alicí, uvědomuju si, že není vhodná do chovu, je celkově menší, ale je to miláček, kterej nám dělá velkou radost a tak se jí zbavovat nehodlám... Nikomu nic nevyčítám, jen říkám, že když se tu podíváte na hafo příspěvků, tak se nováčkům pěkně motá hlava a to má za následek to, že pod nátlakem se zbavují svých činčil. jenž nikomu nedochází, že je nabídnou člověkovi, co o činčách nic moc neví a činčila je zas tam, kde byla, nováček se pak zas dozví, že k ní samce dát nemůže a činča je znovu prodaná a tak dokola.. pak končí ve zverimexech a pak tu brečíte, jak tam je činča a tam a jaký to jsou chudinky... příjde mi to vůči činčám dost nefér.. to je jako by si někdo pořídil psa a jen proto, že je bez papírů, tak ho prodá... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 24, 2011 10:28

A info pro tebe chovcincil:
Mě nezáleží na tom, kolik činčily váží, ale jak jsou na tom zdravotně a psychicky. Chovám pro svou radost a nechci aby z nich byli nějaký šampioni či co, mě stačej, že mi dělají společnost a kdybych chtěla chovat, tak jako Jitka z peček, či Monča, tak bych taky byla pro činčily s vysokými váhami, ale narozdíl od ostatních, mám barák a hafo místa, moje miláčky bych dožít v klidu nechala, možná je to tím, že jsem spíše mazlíčkář a neměla bych srdce se jich zbavovat...

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » So Zář 24, 2011 11:04

Ano,každý má jiné zaměření,chápu.Tak ale neryjte do ostatních že se snaží upozorňovat nízké váhy,ohrožují se tím přeci zvířata a o ty jde předně.A že vy si je necháte,vaše věc ale nenuťte to jako jediné správné.

Ale mláďata odchováváte a prodáváte dále do chovů.Což je dost nezodpovědné,šíříte nízké váhy dál a pak se nelze divit že v čr je tolik zvířat co má váhu pod 500g,ne-li 400g v dospělosti.To že jste mazlíčkář a ne chovatel přeci neznamená že budete na sebe dávat co chcete a jak jen proto že to jsou mazlíčci a jsou tak spokojený.To by mohl říct i ten co má u sebe 2 bílé mutace- mají se nejraději :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 24, 2011 11:07

chovcincil napsal:
Ale mláďata odchováváte a prodáváte dále do chovů.


A to si vzal kde???? :shock: Já vždycky do inzerátu dala poznámku, že na mazlíka a všichni co si mláďata brali, si jsou vědomi toho, že to bude mazlík... Takže zas jako přestaň kecat, když neznáš fakta!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Zář 24, 2011 11:24

Pokud chce mít člověk od činčil miminka, měl by si uvědomit, že záleží z velké části na něm, jaké kvality se potomci narodí, jaký bude mít samice průběh těhotenství a porod. Pokud chce někdo činčily dát do chovu, měl by dodržet základní pravidla, aby nepřišel o samici a nevychoval nemocné činčily s gen. vadami. A je jedno jestli je mazlíčkář, chovatel či Velkochovatel.

Samozřejmě riziko při těhotenství a porodu tu je stále, ale je na nás, abychom toto riziko zmenšily a ne naopak cíleně zvyšovali, jen, proto, že my máme činčily na mazlíčka.Proto bychom měli na sebe dávat činčily se správnou váhou a kvalitou. A to ne kvůli tomu, abychom všichni vychovavali suprové činčily, ale kvůli tomu abychom neohrozili samotnou samici a také, abychom za deset let tu neměli činčily, které jsou nemocné a dožívají se pouze pěti let.

U menších samic je velké riziko, že mládě bude moc velké, samice se rychleji vyčerpá a přijde o potřebné vitamíny. Třeba o vápník a pak má problémy se zuby a nebo díky demineralizaci zemře na vyčerpání.

Opravdu mě zaráží, jak člověk, který o sobě tvrdí, že činčily bezmezně miluje a že by pro ně žil, je tak úmyslně ohrožuje a ještě se tím chlubí :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 24, 2011 11:40

Mě tady zaráží věcí... :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Zář 24, 2011 12:02

nevím, co tě tu zaráží, ale mě by docela zajímalo, proč je vlastně dáváš do chovu a snažíš se je umyslně ohrozit. Chápu, že je máš ráda, ale tak proč jim nepořídíš partnery stejného pohlaví?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 24, 2011 12:17

A jako koho dávám do chovu?? Já nikdy neřekla, že budu chovat - za účelem třeba jako ZO ČSCH. Já opakuju, že činčily mám jen pro svůj relax. Tím pádem nikoho do chovu nedávám a taky po činčilách nic nechci, jen chci, aby mi dělaly společnost a dělali mi radost...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Zář 24, 2011 13:50

Jakmile máš rodinu, od které odchováváš miminka jsi chovatel ať se ti to líbí nebo ne a máš za své zvířata když je dáš k sobě zodpovědnost.
Chovatel neznamená majitel více rodin co má za cíl něco vyšlechtit.

A bohužel velmi často se činčilky co byli prodány na mazlíka z určitého důvodu objeví v chovech. Nikdy nevíš kde činčila od tebe zkončí a kolik vystřídá majitelů. Nevíš zda všichni budou seriózní a sdělí veškeré informace o činčile a zda chovatel pozná že by neměli do chovu.

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » So Zář 24, 2011 13:58

Wulfina napsal:
chovcincil napsal:
Ale mláďata odchováváte a prodáváte dále do chovů.


A to si vzal kde???? :shock: Já vždycky do inzerátu dala poznámku, že na mazlíka a všichni co si mláďata brali, si jsou vědomi toho, že to bude mazlík... Takže zas jako přestaň kecat, když neznáš fakta!


A kde je jistota že u majitele na mazlíka zůstane?že časem zvíře neprodá bez informací nebo bude stejného smýšlení jako vy a pořídí mu protějšek???

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » So Zář 24, 2011 14:02

Wulfina napsal:A jako koho dávám do chovu?? Já nikdy neřekla, že budu chovat - za účelem třeba jako ZO ČSCH. Já opakuju, že činčily mám jen pro svůj relax. Tím pádem nikoho do chovu nedávám a taky po činčilách nic nechci, jen chci, aby mi dělaly společnost a dělali mi radost...


Myslím,že si trochu nevidíte do pusy.
Na stránkách máte psáno Chovatelská stanice…..do chovu nám přibyli…….v našem chovu naleznete……odchovy máte očíslované jako vrhy A,B,C….tak jakpak nepovídáte že nejste chovatel,vždyť vy to přímo PÍŠETE!


Chov jako chov,ať už malý nebo velký.řídí se stejnými pravidli- nepřipouštět moc mladé,moc staré a moc MALÉ!!! :!:

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”