Kousaní

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Kousaní

Příspěvekod Konci » Ne Črc 28, 2013 18:41

Zdravím, mám 2 měsíce starý mláďátko, doma ho mám pár dní. Zvykal si hezky, na ruku si vlezl, nebál se. Ale začal strašně kousat, jakmile strčim ruku do klece(abych mu tam dal vaničku, seno, cokoliv) tak přihopsá a začne mi ohlodávat ruku. Úplně ho přestalo zajímat lezení po ruce a podobný skopičiny, jenom kouše kouše a kouše. Přejde ho to? Čim by mohl bejt způsobenej takovej převrat?

Disable adblock

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Kousaní

Příspěvekod hyperzuzik » Ne Črc 28, 2013 19:30

Cincilka len ohryzkava alebo kuse? moj drobec si zvykol mi ohlodavat prsty a potom prisiel na chut aj nechtom (aj na nohach :-D ). to je zevraj normalne. ked kuse, tak treba asi pomalicky, navykat pamlskami...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 28, 2013 19:56

Jé, to je normální :)
Ochutnávání je normální (zkouší, jestli se nejíš) a nebo to může být činčilí láska. Pár činčilek se okusuje a vyjadřují si tak svou náklonnost a lásku :)

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Kousaní

Příspěvekod Konci » Ne Črc 28, 2013 20:28

Doteď to ale nedělal, už mu nemůžu strčit ruku do klece protože to fakt bolí jak hryže...a do toho tak zvláštně prská

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 28, 2013 20:58

hryže do krve?

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Kousaní

Příspěvekod Konci » Ne Črc 28, 2013 21:03

Ano hryže do krve, dám mu tam ruku on si na ní skočí, párkrát kousne tak lehce že to jenom zalohtá a pak hryzne do krve.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 28, 2013 21:04

Oj, tak to normální moc není...
Používáš pořád stejný mýdlo? Parfém? Máš doma ještě nějaké zvíře?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod Terezka » Ne Črc 28, 2013 21:06

Když jsem měla Ferdíka, reagoval agresivně na psí pach, když jsem si hladila cizího psa.

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Kousaní

Příspěvekod Konci » Ne Črc 28, 2013 21:09

Máme doma ještě dva psy, kočku a morčata. Ale kousl mě zase zhruba před 20 minutama když jsem mu dával vaničku a to jsem s žádnym se zvířat do styku nepřišel. Ruce mi nijak agresivně nevoní/nesmrdí...Začalo to včera když jsem mu dával seno tak mě hryznul, já se leknul a on utekl z klece, protože ho ještě ven nepouštím. Tak jestli si teď myslí že hryznout je pro něj vstupenka ven...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 28, 2013 21:29

Přesně tak, když přijdu od psů, tak činčily mě nesnášej..

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Kousaní

Příspěvekod Konci » Út Črc 30, 2013 23:40

Tak jsem ho zkusil pár dní nechat vydejchat se. Dneska jsem mu chtěl dát nějakou dobrotu, která ho nakonec stejně nezajímala protože jediný co chtěl tak hryzat do mě. Nevím co dělat, přijde mi čim dál tim víc agresivnější..

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod Dora » Stř Črc 31, 2013 0:19

nemůže být z něčeho ve stresu?může to být hluk, klec na rušném nevhodném místě, děti, zvířata....
myslím si že se spíše bojí proto utočí, že mu dáváte ruce do jeho teritoria...

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Kousaní

Příspěvekod Konci » Stř Črc 31, 2013 13:10

Ale on byl v pohode, zvykal si na me vcelku dobre a rychle, ale jednou me kousnul a pak utekl z klece. Od ty doby hryze ale ne ze by se bal...prijde mi ze kouse vylozene za ucelem zase zdrhnout. Jenze poustet ho zatim opravdu nemuzu protoze se nevrati a je temer nemozny ho dostat zpatky..

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Kousaní

Příspěvekod Kobylatko » Stř Črc 31, 2013 13:17

Zkus si vzít silnější rukavici já to tak měla u myší (bodlinatých) a pak je to přestalo bavit :D

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Kousaní

Příspěvekod Moni96 » Čt Srp 01, 2013 11:26

Nevím, nezkoušela jsem to, ale někde tady na fóru jsem četla zkusit zatahat za uši nebo trošku prstem o čumáku. (Zatahání za uši by prý nemělo bolet). Ale jestli na tebe není moc zvyklý, zase aby se tě pak nebál :?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kousaní

Příspěvekod Lenca » Čt Srp 01, 2013 13:22

Budu držet palce,aby se činčilka zklidnila,začala ti věřit a nebyl to její způsob dostávání z klece. Vím, jaké to je mít kousavou činčilku a nám se bohužel po 3 letech nepodařilo kousání odnaučit. Ale věřím,že vám se to určitě podaří, činčilka je ještě malá a až si zvykne na prostředí tak určitě přestane. Naše Zoe začala kousat až později,nekousala hned od začatku. Když běhá tak je to náš miláček, ale v kleci kouše do krve. Zná nás, nebojí se, ani to není pro ní únik z klece, po 2 letech se začala i trošku mazlit, ale prostě jde po ruce bezdůvodně. Vždy musím varovat návštěvy aby k nim přes mříže nestrkali prsty a stejnak si je tam nutně musí strčit, tak se pak diví když po nich vyjede :D sestra si taky nedala říct a nutně musela Zouinku vyndavat rukama z klece, po druhé se ji již vyhýbala s jizvou na ruce :D ale ona není zlá, prostě jen nemá ráda ruce ve svém teritoriu (a také dolní ret v blízkosti teritoria :D ) Ale každý večer je pouštím ven tak,že mi vyskočí na ruce a to nekouše. Stejně tak nekouše,když jim dávám najíst,ani když něco přerovnávám v kleci, pouze když jen tak bezdůvodně dám ruce do klece. Tak to řešíme jen tolerancí jejich bydlení, to je její a naše ruce tam nemají co dělat bezdůvodně :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Kousaní

Příspěvekod Kobylatko » Čt Srp 01, 2013 14:14

Naše Rokyša ta zas dycki šíleně ječela a prskala když jí někdo sahal do klece :lol: řvala i když sem ji chtěla vytáhnout ale už je to vpohodě :D ona je takovej prdloušek muj .

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: Kousaní

Příspěvekod KARBURAToR » So Srp 24, 2013 11:55

Náš činčilák nás kouše, když vyžaduje pozornost a nebo když chce něco dobrého. Ale kouše jenom jemně.
Jinak tahání za uši asi nepomůže, protože to Pepovi dělám, když ho drbu za krkem... Vůbec se nebrání, jako by mu to bylo jedno. Taky ho tahám za čumák a to se mu taky líbí. Když mě při drbání pod krkem silněji kousne, tak ho chytnu za břicho... prostě se tak navzájem pošťuchujeme :lol:

Nejjistější je, když ho plácneš přes čumák. Po čase zjistí, že ho plácneš, když dělá určitou činnost a přestane.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Kousaní

Příspěvekod jasmin » Ne Srp 25, 2013 1:28

S tim placnutim po cumacku ale opatrne, abys mu neublizil.nejrive by to ale chtelo zjistit pricinu.Proslo mi za ta leta rukama mnoho cincil a to dokonce i trapenych, zanedbavanych, ale u zadne jsem nikdy nezazila agresivitu na me.Odkud ji mas, nemohl mu nekdo ublizovat a ted se jen boji lidske ruky, kterou si s tim spojil?Ma pres den klid na spani, neni nicim a nikmy rusen pres den:Psal jsi, ze mate vice zvirat, i to by mohl byt problem, ponevadz je citi a muze se i bat.Zvlast, jestli kolem klece behaji, jako treba kocka.
Zkuste ho od nich nejak separovat.Doporucila bych, pokud to neni timto, tak s pamlskem zdravym a vhodnym pro cincilu.Vem ho do ruky a otevri klec.Pokud bude utocit, tak nahlas rekni sorry, ale kdyz tohle delas, tak pamlsek nedostanes.Musi z Tveho hlasu vycitit nastvanost a ne malou, ale nervat zase.Kazdopadne by to ale chtelo zjistit pricinu proc se tak deje.Pokud byl nejak trapeny, nebo ze spatnych podminek od nejakeho mnozitele, zveraku, tak nejakym potrestanim v nem jeste vic posilis neduveru a strach.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kousaní

Příspěvekod žanda » Ne Srp 25, 2013 8:32

A nemáš něčím namazané ruce? Že by ho dráždila ta vůně a chuť?
Zkus mu nejdřív dát mlsku a až pak mu tam vkládat ty věcičky.. třeba se zaměstná dobrotou..

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Kousaní

Příspěvekod chovamcoumim » Po Srp 26, 2013 16:27

Jo to naše Sisa je taky velká hryzací koule,jsou jí tři roky samce dohryzala při seznamování paráda jí bylo od něho dostat jsem měla snad všechny prsty do krve a ještě pak držela a nechtěla pustit .Tak jsem si řekla samečka hold nedostane,dostala plyšáka a tak po roce jsem jí chtěla dát kamarádku.Vypadalo to že bude vše ok,ale ta druhá samička si začala na ní dovolovat,ale to se Sisalce nelíbilo,tak zase dohryzaná a oškubaná činča a mé prsty zas do krve,to jsem se už fakt naštvala.Jak chodí ven tak je to v pohodě,u klece má žebříček tak si chodí ven sama a domu taky ,ale někdy si ji chcí ponosit a tak jeji záliba čurkneme na paničku a možná i kousneme,ale už se trochu uklidnila.Mám poslední týdny novou metodu,naháním jí po kleci a drbu za ušima,nějak se jí to začalo líbit drbání vydrží i čtvrt hoďky,ale pak jí to zas láká mě hryzat.Ale aspoň trochu si zvykla,jí to bavilo od mala.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”