Nabízená klec ve zverimexu specialně pro činčily

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Nabízená klec ve zverimexu specialně pro činčily

Příspěvekod Ina » Po Lis 22, 2004 13:06

Tak jsem vazeni byla v jednom zveraku zase po dlouhe dobe, protoze vim, ze se tam v�dycky akorat vytocim a opet me nezklamali:-(.
Meli tam v nabidce klec pro cincily kde byly barevne mrize. Sice byla prostorna a vicepatrova, ale policky a platformy(patra) z plasu a z plastu take domecek a prolezacky. Jak muze byt tohle schvaleny, to nechapu jen ja. Hlavne ze o tom pisou ve vsech publikacich, jak je to nebezpecny, pokud cincila plast pozre, argumentem zerejme nejsou ani cincily, ktere se veterinari pokouseji zachranit na ucpani strev plastem a umelou hmotou.
Naposledy upravil(a) Ina dne Stř Srp 10, 2005 13:01, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Hanka G.

Příspěvekod Hanka G. » Po Lis 22, 2004 13:09

to je teda síla!!! :twisted: Kolik za ni chtěli??
Mo�ná si pletou činčily s křečkama, ani bych se tomu nedivila.........

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Lis 22, 2004 13:15

Člověku je z toho smutno... Klece co Ina popisuje jsem viděla na zahraničních webech. Samozřejmě �e zdaleka ne na v�ech, ale nebyly ojedinělé. Jen �koda, �e u� se dostaly a� k nám. Kdyby rad�i prodejci dovezli ty pěkné dřvěné hračky a ostatní blbosti, na které si tu předáváme adresy...

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

klece

Příspěvekod Ina » Út Lis 23, 2004 13:10

Stala asi 3500. Vidim reseni otevrit nejakej obchod, kde se budou prodavat na zakazku vyrabene, jako od Petry. Chystame se tam zajit za majitelem. Ty klece jsou pro fretky, ne pro cincily a strasne me udivuje, jak tam muzou prodavat lidi, kteri propaguji takove hovadiny. Tohle je ale vec take majitele a vedoucich, kteri to objednavaji. Pokud si otevru nejaky obchod, tak snad vim, co budu doporucovat a neco si o tom nastuduju, obzvlast, tykal-li se to zivych tvoru.

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Led 06, 2005 12:11

To ja jsem problém s klecí vyře�ila.. Dřív jsem měla vyrobenou od dědy, velká, obehnaná pletivem, ale po několika letech mi jí úspě�ně prohryzali! Tak jsem s tátou mýho přítele vymysleli náhradu - a osvědčila se. Kostra se sehnala levně - 2 vyřazené vozíky z obchoďáku. Pak stačí dokoupit plech a nějaký dráty (těma původníma mezerama se mi jeden procpal). Chce to ale někoho kdo umí pracovat s kovem - mě se osvědčil automechanik :).

Maru�ka

Příspěvekod Maru�ka » Čt Led 06, 2005 14:01

Nejlep�í klec je ta, kterou si sám vyrobí�, teda kdy� je na to prostor a mo�nost :wink: Měla jsem na jednu činčilu takovou tu bě�nou malou. Man�el mi udělal novou velkou klec a hned jsem do ní nastěhovala dvě holky. Je prostorná. Akorát ty poličky a ty boudičky dostávají zabrat :?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

pozor

Příspěvekod Ina » Čt Led 06, 2005 14:37

Bacha u tech kovovych kleci, pokud se pouzivalo letovani a svarovani pomoci kyselin. Potom to chce omyt octovou vodou a poradne osprchovat.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

klec pro činčily

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Led 06, 2005 16:10

Kdy� jsem se rozhodla koupit pro Gertrudu novou klec, začala jsem pátrat v Annonci, proto�e ve Zverimexu jsou dost drahé a mé kutilské schopnosti bohu�el končí u výměny �árovky, a nemám ani nikoho �ikovného, koho bych mohla o výrobu klece pověřit. Na inzerát jsem sehnala klec, jakou nabízí i pí. �ďárská jako klec chovnou http://www.cincila.cz/ , a jsem s ní v rámci mo�ností velice spokojená. Vyhovuje mi teď i pro dvě činčily. Dobře se čistí, má dvě koupelny, tak�e ka�dá činčila má svou, koupelny se dají snadno otevřít i zavřít, kdy� by bylo potřeba, mů�u činčily velmi jednodu�e oddělit, nemů�u si vynachválit násypné krmítko, díky kterému si činčily do misky nekálejí a neházejí pelety po zemi, atd. atd. atd. Na to, kolik prostoru zabere, v ní mů�ou i trochu běhat (v tunýlku - běhají tam stále, tunýlek je jejich zamilované místo).
Jediné, co je trochu na závadu, je to, �e budu muset sehnat jiný stůl do kuchyně, proto�e na stávajícím mi trůní klec s činčilami. Bojím se ji dát někam jinam, proto�e ji ho mohl shodit kocour, který je jako tank a u� rozbil např. televizi. Ale to není vada klece, nýbr� mých organizačních schopnstí. :)

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

vitrina

Příspěvekod Ina » Čt Led 13, 2005 13:08

Jestli jste nekdo z Hradce, tak tam maji cincily v jednom zveraku v takove vitrine uzavrene, kde maji sklenene a plexisklove policky, coz je dost nebezpecne. Uz aby tady byl nejaky novy zakon o prechovavani a podminkach vhodnych pro zvirata v obchodech, na tohle se neda vazne uz divat. Pry Nemci vydali nove narizeni pro chovatele vsechny, ze musi cincily chovat v klecich vysokych minimalne 1metr na vysku. Jeste by to chtelo ty zverimexy, kdyby se tam vsude sli podivat.Ta vitrina byla sice vysoka, ale silene uzka a ty policky ze skla a plexi, to jeden opravdu nepochopi, kde tyhle napady berou.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Led 13, 2005 14:14

Asi je to v celé republice stejné. V jihlavském TESCU chovají činčilku v AKVÁRIU bez domečku.Sedí nacpaná čumáčkem v rohu,proto�e se nemá kam schovat.Je tam u� několik měsíců,proto�e je silně předra�ená.Je mi jí líto,ale i kdybych jí koupila, tak tam hned strčí jinou.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Led 30, 2005 21:11

našla jsem zajímavý stránky, ty klece tam by byly fakt super, akorát jsem tam nenašla ceny... Tak kdo shání klec tak se mrkněte..
http://www.uh.brod.cz/voliery/

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 01, 2005 13:58

Asi bych neměla příliš mluvit o tom, že mám nevhodnou klec taky :( . Když v obchodech toho moc nenabízí a je to silně drahé.

petra.sarrah

voliera na zakázku

Příspěvekod petra.sarrah » Stř Ún 02, 2005 23:20

to samé jen pod jiným názvem www.voliery.zde.cz P.Roder
tel:572634427,mob: 603165906,má vystavenou volieru v Obi ve Štěrboholech moc hezká ale ceník jsem také ještě neviděla :?

Pavla STEJSKALOVÁ

Příspěvekod Pavla STEJSKALOVÁ » Čt Kvě 05, 2005 11:07

Opravdu by chtelo zalozit specializované obchody kde by bylo vse jen pro cincilky co mohou a abi se tam dalo sehnat vsechno prone potrebné a hlavne by ten obchod mohl slouzit i jako poradna pro ty co nemají prístup na internet ,Bylo by to supr!A uz by bilo o pár problému méne nebylo by to jen o tom abi se co nejvíc prodalo ,ale abichom pomohli svým miláckum. :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Kvě 05, 2005 12:01

Ja bych do toho i sla, ale sehnat lidi dalsi a nevim, jak to udelat.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 05, 2005 12:06

Ale všechno, co je za účelem ne zisku ale kvality, bývá prodělečné, na to bacha. Já bych to viděla asi takhle, co chodím do jednoho zverimexu. Paní má v přízemí v rodinném domku potřeby pro chovatele, nahoře zřejmě bydlí. Tím odpadají náklady na nájem. Je jí asi přes 50 let, ona prodává ve všední dny od 13 do 19 hodin. Ona to má jako přivýdělek, je u toho doma a navíc do domácnosti dodává ještě peníze manžel, takže ona je v pohodě. Kdyby někdo měl možnost si udělat obchůdek doma, ušetří si spoustu starostí.
Naposledy upravil(a) Terezka dne Čt Kvě 05, 2005 13:13, celkem upraveno 1 x.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Kvě 05, 2005 13:06

Terezka napsal:Ale všechno, co je za účelem ne zisku ale kvality, bývá prodělečné, na to bacha. Já bych to viděla asi takhle, co chodím do jednoho zverimexu. Paní má v přízemí v rodinném domku potřeby pro chovatele, nahoře zřejmě bydlí. Tím odpadají náklady na nájem. Je jí asi přes 50 let, ona prodává ve všední dny od 13 do 17 hodin. Ona to má jako přivýdělek, je u toho doma a navíc do domácnosti dodává ještě peníze manžel, takže ona je v pohodě. Kdyby někdo měl možnost si udělat obchůdek doma, ušetří si spoustu starostí.

no, to je prave ono.Taky to tak vidim.

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Čt Kvě 05, 2005 13:32

Já teda asi taky nemám zcela ideální klec, chtěla bych časem pořídit větší. Zatím to činčám vynahrazujju dostatečně dlouhým výběhem. Viděla jsem jednu jedinou klec, ale vypadala spíš jako kotec pro králíky, i když byla velice prostorná. Byla ze dřeva, ale já se bojím, že to moje "hlodaci komando" byse tím brzo prokousalo. Mám taky omezené finanční prostředky, zatím na klec můžu dát tak 3tisíce. Takže nezbývá než šetřit a šetřit. Nemám ani tušení, kolik taková "správná" klec asi stojí???

S tím obchodem je to super nápad. Mám objednáno asi 3 měsíce z činčilího obchodu, ale zatím mi nic nedošlo. Dochází mi písek, nemám siporex, no trochu mě to už štve. Nevím, jestli si to mám obstarat sama, nebo čekat, jestli mi zboží přijde... Asi zajdu do zveráku. :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Kvě 05, 2005 13:36

Radko, já když jsem si nechávala v Baumaxu nařezat činčilí "skříň" 1,80m vysokou, tak mne materiál stál necelé 2000,- Kč (tuším 2000,- Kč i s dvoumetrovou smrkovou fošnou na police). Pokud máš možnost, doporučuji domácí výrobu. Za stejné peníze bude klec mnohem lepší, než koupená.

Jarka

Příspěvekod Jarka » Pá Kvě 13, 2005 7:35

Ahoj Ivo,
nemáš nějaký návod na pracovní postup pro výrobu klece? To jsi zvládla sama? To tedy klobouk dolů.Chtěla bych pro naše myšáky taky tak pěknou velkou klec ale výrobu sama asi nezvládnu.Manžel by to svedl je velmi šikovný a slíbil , že klec udělá, ale my jsme na tom dost špatně s časem.
Před časem jsem viděla klece na stránkách Petry Hrušecké, které byly na zakázku, napsala jsem nějaké dotazy ohledně těch klecí , ale neodepsala mi.
Jestli by Tě to příliš neobtěžovala napiš prosím Tě něco kolem té výroby, rozměry z čeho, kde to koupit atd.Myslím, že budou všichni činčiláří rádi.Kvalitní a cenově dostupné klece pro naše myšáky na trhu chybí.
a každá rada je dobrá.

Díky Jarka :)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Kvě 13, 2005 8:02

Ono to nebylo až tak složité. Kostra je z lamino desek (konkrétně z Baumaxu), kde mi je nařezali přesně na míru. Ty jsme pak doma sešroubovali a byl hotov základ. Ostatní je lidová tvořivost a improvizace. Docela mne baví dělat ručičkama (živím se mozečkem :lol: ), tak jsem si to docela užila. Rozepíši se o tom, když tak dám i fotky do galerie. Jen prosím o strpení, jsem po výměně oken v celém bytě a zatím je to tu jako po výbuchu. Musím uklidit a třeba i najdu disk s fotkama :lol: . Vlastně o tom bych se taky mohla rozepsat, jak nesli výměnu oken kluci.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Kvě 13, 2005 9:58

Výměnu oken u nás dělali před dvěma měsíci. No vyřešili jsme to tak, že jsme Ferdíka i s klecí na den vystěhovali do prázdného bytu. Bylo to přes den, byl tam většinou sám a chrupkal, takže nic zvláštního. Jinak výměna oken nebylo nic zase tak hroznýho, až na tu zimu, bylo to na začátku března, brr. :?

Bleška

klec

Příspěvekod Bleška » Pá Kvě 20, 2005 15:17

Ahoj lidi, ja jsem si koupila Cendu (cincilka holka) asi jako mesicni mimino a byla opravdu mala. K ni jsem koupila i klec. Samozrejme ji zacala byt asi po 3 mesicich mala a musela jsem s ni travit mnoho casu, pri jejim probihani po byte. Pak jsem donutila tatu a manzela, aby spolu neco vymysleli a oni i kdyz nejsou z moji Cendy nijak nadseni, tak mi (Cende) vyrobili uplne uzasnou velikou klec. Spodek je plechovej, takova jakoby vana (rozmery 1,20 x 80) a pak je konstrukce, ktera je opletivovana :-)) a vnitrek udelal manzel ze dreva - peknou probihacku. Sice je po tom trictvrte roku pouzivani pekne okousana, ale vidim, ze Cende uplne vyhovuje. Jeste tam ma par vetvi a vecer tam lita jak raketa. Takze rada na zaver, donutte nejblizsiho kutila aby Vam vyrobil klec sam, je to nejlepsi a myslim, ze i levnejsi, nez kupovat ve zverimexech, kde to tak vypada, ze tomu moc nerozumneji.
Ahoj

K.a.r.l.i.cz.e.k.

Příspěvekod K.a.r.l.i.cz.e.k. » Stř Črc 27, 2005 8:46

Teď mám menší klec (asi1x0,5x0,5m - můj špatný odhad), ale chystám se na stavbu takového kotečku, co by se hodil i jako doplněk bytečku :) . Všichni píšete o laminu, ale co sním udělají jedny činčilí hlodáčky? Já právě řeším materiál.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Črc 27, 2005 12:13

Vůbec nic hlodáčky s laminem neudělají. Když z něho uděláš jen "krabici" kolem, kde nebude roh, za který by se hlodáčky mohly zachytit, je to v pohodě. Předek mám ze dřeva a to samozřejmě ohlodané je. Snad v psaní návodu trochu pokročím :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”