koule na běhání

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kangarooo
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Pro 02, 2010 22:55

koule na běhání

Příspěvekod kangarooo » Čt Pro 02, 2010 23:18

Ahoj nedávno jsem byla ve zverimexu a našla jsem kouli na běhání pro činčily a fredky. Přemýšlela jsem nad tím zda ji nekoupit mému činčilákovi, ale zároveň nevím jak by na ni reagoval. Nemáte s ní nějaké zkušenosti? Předem děkuji za odpověď.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Pro 03, 2010 9:39

dle mého je to nepřirozený pohyb a týrání toho zvířete :roll: Myslím, že nejštasnější je to zvíře, když může volně pobíhat.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Pro 03, 2010 9:51

Souhlasím asi by je to ani nebavilo,protože když jsou puštění tak běhaj jako střely a šmejdí kde se dá to je baví. :lol:

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 16:36

Neřekla bych týrání.Čipka v ní běhá co ji mám,samozřejmě,až po důkladném vyběhání na volno a musím říct,že je náramně spokojená.Líbí se ji,že může všude,kam na volno nemůže a pěkně v ní řádí.A nejradši má,když to rozpálí přes celý pokoj a já ji chytám.Rozhodně bych to ale nebrala jako náhražku pohybu na volno.Je to jen zpestření.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 03, 2010 16:44

a jak to vypadá?o tom jsem ještě neslyšela.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 16:53

Mrkni na
http://www.kralici.cz/cincily/alba.asp?a=58
mám tam pár foteček

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: koule na běhání

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 16:59

Tak tohle nám ve zveráku zakázali prodávat, zvíře nemá možnost úniku z koule, tudíž jde o týrání zvířete a kdyby zě někdo udal, dostaneš pokutu a zvíře ti odeberou...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 03, 2010 17:06

tak to jsem fakt ještě neviděla,co lidi nevymyslí.připadá mi to jko trápení,snaží se dostat ven,běží a nejde to.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 17:47

Když si myslíte,že jsem tyran svého zvířete,tak si to myslete.Těžko to ale může posuzovat a odsuzovat někdo,kdo s tím nemá zkušenost.

kangarooo
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Pro 02, 2010 22:55

Příspěvekod kangarooo » Pá Pro 03, 2010 18:13

No jedná se o to, že Macin běhá normálně v pokojíčku a co jsem pryč na vysoké tak ho naši nechávají proběhnou po celém bytě, nebo sám uteče z pokojíčku protože ve větší části bytu má nábytek za který může zalést aniž by ho mohl někdo jednoduše vyháhnout nebo vyhnat. Druhá věc je že jsem se nedávno dozvěděla, že zapoměli zavřít dveře do koupelny a Macin našel prášek na praní a vypískoval se v něm. Proto i z tohoto důvodu přemýšlím o kouli na běhání jelikož by měl přístup do celého bytu a zároveň by nemohl nic špatného sežrat. A samozdřejmě, že by měl normální pohyb v pokojíčku bez koule.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 18:21

Tak na kouli radši zapomeň,ať z tebe neudělají to co ze mě a aby tě náhodou někdo neudal za týrání!

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 03, 2010 18:53

Laďka napsal:Když si myslíte,že jsem tyran svého zvířete,tak si to myslete.Těžko to ale může posuzovat a odsuzovat někdo,kdo s tím nemá zkušenost.

Já si rozhodně nemyslím že jsi tyran své činčilky,to vůbec ne.Jen říkám svůj názor obecně.Pokud je tvoje činčilka na to zvyklá a tobě se to líbí proč ne.Jen říkám že své bych to nekoupila.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 18:55

kangarooo napsal:No jedná se o to, že Macin běhá normálně v pokojíčku a co jsem pryč na vysoké tak ho naši nechávají proběhnou po celém bytě, nebo sám uteče z pokojíčku protože ve větší části bytu má nábytek za který může zalést aniž by ho mohl někdo jednoduše vyháhnout nebo vyhnat. Druhá věc je že jsem se nedávno dozvěděla, že zapoměli zavřít dveře do koupelny a Macin našel prášek na praní a vypískoval se v něm. Proto i z tohoto důvodu přemýšlím o kouli na běhání jelikož by měl přístup do celého bytu a zároveň by nemohl nic špatného sežrat. A samozdřejmě, že by měl normální pohyb v pokojíčku bez koule.


Co takhle zabezpečit pokoj, proti takovýmto nehodám?
http://www.cincily.cz/bydleni.asp je to psané kousek níž - Běhání po bytě.. doporučuji přečíst... :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 18:56

Laďka napsal:Tak na kouli radši zapomeň,ať z tebe neudělají to co ze mě a aby tě náhodou někdo neudal za týrání!


Prosim tě, uklidni se, nikdo o tobě nic neřekl...
Jen ti tu všicí říkáme, že ta koule je prostě nevhodná!

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 19:20

Mě jen Wulfi naštvalo to odebrání zvířete.Já si myslím,že se o ně starám víc než vzorně a to,že Čípa leze do tý koule naprosto dobrovolně a ráda,je fakt.Myslím,že to není tak hloupý zvíře a pokud ji to nebude vyhovovat,tak tam vleze jednou,maximálně třikrát a víc ji tam nedostaneš.Je mi jasný,že není nutné s tím souhlasit a já to po nikom nechci a ani tu kouli nikomu nedoporučuji,jen to mám vyzkoušený.Jinak jsem klidná.Každý máme nějáký zkušenosti a já umím akceptovat názor druhýho.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 19:25

A proč si to vztahuješ na sebe? Když se prokáže, že někdo týrá zvíře, tak mu je zvíře odebráno, tak to u nás ve státu funguje...
A bohužel tuto kouli shledali veterináři a ochránci zvířat, jako týrání...

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 20:12

Vztahuju to na sebe jen z toho důvodu,že jsi napsala,že mi při udání můžou zvíře odebrat.Já to beru stejně jako když je pes na vodítku.Má snad možnost volného pohybu,úniku?A kolika psům se to líbí?A proč jsou zvířata ve zverimexech?Mají tam snad vždycky vhodné podmínky pro život?To ochráncům zvířat a veterinářům nevadí?A proč ty koule teda jsou k dostání téměř všude?A co kolotoče?Taky mi to nepříjde jako bezpečná hračka,pokud se v blízkosti pohybuje další činčila.Je tisíc a jedna věc,která se nám líbí a která ne.Já beru na vědomí,že s koulí nesouhlasíš a že s ní nesouhlasí asi nikdo.A tímto bych ráda s touto tématikou zkončila

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 20:20

Pleteš si pojmy a dojmy... :roll:
Pes na vodítku být může a nemusí, já své psi na vodítku nemám... chodí na volno, záleží na volbě páníčka, zda chce použít vodítko nebo ne, ať se ti to líbí nebo ne, pes je zcela podřízen člověku, ale rozhodně pes, kterej je veden na vodítku není týraný!
Další věc, Zvířata ve zveráčích, jsou pod veterinárním dohledem, tam, kde veterinární dohled není, by zverimex měl být hlášen a v případě prokázání týrání zvířat, jim zvířata též odeberou...
Kolotoče, Z kolotoče může zvíře dobrovolně vylést a zas zpátky vlést, z koule ne!

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Pro 03, 2010 20:37

Chjo.Pořád mám pocit,že si myslíš,že do tý koule tu Čipku cpu násilím a nechám ji tam půl dne.Opravdu tam jde zcela dobrovolně a když se ji nechce,tak tam prostě nejde.Je to jen a jen její volba.Nelákám ji tam na žádný pamlsky ani nic takovýho,ani ji nepřemlouvám.A když přijede ke kleci a bouchne do ni,tak hned letím a vypustím ji.Máme to takhle nacvičený.A teď ji jdu dělat na tři hoďky poličku,tak se omlouvám,budu tu až zítra.A pokud znáš nějáký odkaz nebo něco,kde si můžu od odborníků přečíst,že pobyt v kouli je týrání,tak mi ho pošli.Ráda si to přečtu.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 03, 2010 20:40

Pokud do toho chce sama a líbí se jí to v čem je problém?
Téma tu bylo zkušenost s koulí :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 20:45

Tak máš pocit špatný... Já si nemyslim nic takového, protože věřím, že nejsi malé dítě, které si chce vše vydupat násilím... Já ti jen říkám, co mi bylo řečeno... Je to spíš varování než cokoli jiného... :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 03, 2010 20:52

Tu máš celý znění zákona...
http://csth.teraristika.cz/csth/zakon246.htm

Udělej si obrázek sama... zvířeti do hlavy nevidíš... :wink:

Avatar uživatele
KAKTUS1010
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 532
Registrován: Stř Bře 28, 2007 16:10
Místo/Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KAKTUS1010 » So Pro 04, 2010 18:19

A čo stale riešiš ked sa to tomu zvieratu pači a leze tam samo tak v čom je problem keby to ta činčila nechcela tak to nerobi....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Pro 04, 2010 19:04

Ja si take nemyslim, ze jde o tyrani, zvlast, pokud se ji tam libi.U cincilky clovek hned pozna, co ji bavi a z ceho je vystresovana.Nasilim ji nekam cpat by bylo tyrani, ale jestli s eji to libi, proc ne.Jako zpestreni ji mozna tez poridim.Nehrozi ale, ze by se tam nekde zasekla nozicky, ci by u nich stacil prstik,aby nebyl problem?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Pro 04, 2010 19:08

Jen by mě zajimalo, jak víte, že se to ty činčile libi ? To že běha ?? Můj názor je takový, že když tě někdo zavře do zorba koule,tak ti nic jiného nezbyde než běžet. Neber to jako utok, ale myslim, že to je nepřirozené prostředí pro činčilu a i nepřirozený pohyb.

Jinak myslim, že když rodina nedokáže uhlídat činčilaka, když je v kleci, tak ti bude koule na prd...leda, kdyby si ho měla v tý kouli nonstop.

A hlavně koukam, že v ty kouli jsou díry na hodně blbém místě....takže hrozí zaseknutí nožičky.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”