Podestýlka

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Podestýlka

Příspěvekod kulaaa » Ne Črv 12, 2011 21:38

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli tato podestýlka je vhodná i pro činčily http://www.svetchovatelu.cz/asan-pet-fa ... e-42l.html, mám piliny, ale je z toho hroznej bordel, tak hledám něco lepšího. Můžete mi poradit?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črv 12, 2011 22:01

mě se to nějak nezobrazuje ale jestli je to Asan vhodný je
piliny jsou moc prašné,neměli by se činčilkám dávat,když už tak hobliny neprašné

jako podestýlky jsou dobré topné peletky- občas je mají v akci třeba v Obi http://www.pelet-on.cz/produkty/stelivo.html
ve Zverimexu je mají také,ale moc drahé,přitom je to jedno a to samé

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Ne Črv 12, 2011 22:10

ty dřevěný peletky jsou dobrý.já kupuju hobliny od Vitapolu a jsou dobrý vůbec nepráší.ale samozřejmě že s nima dělaji činčilky drobet bordel :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črv 12, 2011 22:12

tady mají pelety přímo v ČB,třeba by Vás vyšli levněji a vydrží mnohem déle než hobliny- http://www.pelet-on.cz/kontakt.html

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Ne Črv 12, 2011 22:24

díky za tip. :) zatim jsme s hoblinama spokojený a zase tolik činčilek nemám.kupuju 60l za 69Kč :)

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Příspěvekod kulaaa » Po Črv 13, 2011 16:16

Díky za radu, koupila jsem ty dřevěný pelety a to mám dát na celí spodek? Paní ze zverimexu mi říkala že jenom tam kam čůrá, ale mě to přijde divný, nebo mám dát ještě něco pod ty pelety?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 13, 2011 16:19

tam kam dáváš hobliny dáš pelety
činčilky se časem naučí chodit na jedno místo tak jim někdo dává pelety jen na to místo nebo do záchůdku.ale není to nutnost,můžeš dát po celém dně
pod to nic už nemusí,jak bude čůrat,budou se rozpadat- tak uvidíš kam chodí nejvíce

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Črv 13, 2011 17:03

Já měla dříve peletky po celém dně a pak když jsem zjistila kam chodějí čurat,tak jsem jim dala zachodky s peletama a chodí mi jen do peletek ;) jsou supr,nepráší a jde vidět,kdy je potřeba uklidit, že se rozpadnou. A nerozhazují je všude kolem :)

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Příspěvekod kulaaa » Po Črv 13, 2011 17:50

To je mi jasný, ale přece nebude chodit jenom po tom plastovym dnu nebo jo?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Črv 13, 2011 19:36

Já mám samičku na plastovém dnu ;) a samečka na kovovym s novinama a nevadí jim to,stejnak jsou vetsinou na poličkách a v horních patrech.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Příspěvekod kulaaa » Po Črv 13, 2011 19:41

LenkaKarlovyVary napsal:Já mám samičku na plastovém dnu ;) a samečka na kovovym s novinama a nevadí jim to,stejnak jsou vetsinou na poličkách a v horních patrech.


Já mám samečka, ale nechce se mi ho nechávat na tom plastu, i když ty pelety asi taky nejsou nějak přijemný, na chození, to hobliny byli lepší, ale zas ten bordel.... tak já teď fakt nevim.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Příspěvekod kulaaa » Po Črv 13, 2011 20:52

Jak to teda máte s podestýlkou vy? Dáváte jen pelety na čůrání a necháte je běhat po holim plastu, nebo tam něco dáváte? Hobliny už nechci

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 13, 2011 21:00

v létě dávám hobliny- když máš fakt hobliny (ne kupované prašné,to je spíš drť),tak jsou super ani tolik nepráší jako pelety- jen se musí častěji měnit
v zimě dávám pelety,mění se míň často ale zase se víc práší
dávám po celém dně,párkrát jsem to zkoušela u prvních činčilek a stejně mi čůrali všude možně a převrhávali záchůdek.chci to teď v jedné kleci znovu zkusit tak uvidíme :wink:

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Příspěvekod kulaaa » Po Črv 13, 2011 21:12

minlub napsal:v létě dávám hobliny- když máš fakt hobliny (ne kupované prašné,to je spíš drť),tak jsou super ani tolik nepráší jako pelety- jen se musí častěji měnit
v zimě dávám pelety,mění se míň často ale zase se víc práší
dávám po celém dně,párkrát jsem to zkoušela u prvních činčilek a stejně mi čůrali všude možně a převrhávali záchůdek.chci to teď v jedné kleci znovu zkusit tak uvidíme :wink:


O měnění mi vůbec nejde, on mi ty hobliny vyhazuje z klece a každej den několikrát musim vysávat. Teď ale zase s těma peletama dělá docela rámus jak jsou po celim, ale nechci ho nechávat na holim plastu, co by jste mi doporučili?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 13, 2011 21:17

když máš jednu klec je to jedno.já mám třeba více klecí a pelety hrozně práší.mám nejradši hobliny ale ty hrubé,od truhláře- ty kupované je spíše drť
s jednou klecí bych doporučila ty peletky,nejen že vydží déle ale hezky sajou a je vidět kam čůrá- můžeš denně vybrat rozpadlá místa a vydrží ti déle

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Črv 13, 2011 22:17

Používám pelety a těm, co chodí na záchůdej, je dávám jen tam. A k hoblinám - pokud seženeš od Pana Maliny (dělá i seno a to je super), ty jsou přesívané a jdou, jiné kupované jsou děsné.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Črv 13, 2011 22:43

Samička byla od mala zvyklá na hobliny,tak nechtěla být na peletách a vždy si vyhrabala místo a seděla na plastu,asi ji tlačily do pacek,pak si ale zvykla a potom jsem zavedla ten zachudek a nemyslím si,že to je nějak špatné,aby byla na tom plastu,stejnak přes den spi v domku a když se vzbudi tak je na dřevenych poličkach.hlavne když budeš mit ty pelety po celém dně,tak si myslím,že ten plast bude po nějaké době flekatý a zničený od moči. Zkus zavést ten záchudek,jestli ti do něj bude chodit,to zaleži na činčilce.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 14, 2011 11:57

Doporučuju dřevěné peletky :wink: jako podestýlka jsou super :wink:

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Příspěvekod kulaaa » Út Črv 14, 2011 18:56

Tak všem moc děkuju za rady, nejdřív vykoumám kam chodí a pak udělám ten záchod, snad se mu to bude líbit :-)

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » So Črv 18, 2011 12:02

Přešel jsem na ASAN, je to určitě lepší, než kupované hobliny, dost drcené a mraky prachu. Bral jsem i od truhláře, ale tomu je už konec, je pravda, když jsou pořádné hobliny, tak toho prachu bylo méně a kluci měli pořád co na okus. Z Asanu není žádný prach v pokoji, to je určitě výhoda. Dobře pohlcuje pach, taky dobře saje a snadno se s tím manipuluje. Kluci ze začátku trochu ochutnávali, ale časem je už pohoda. Kupuji to velké balení 42l, něco přes 300Kč. Měním asi za 14 dní, teď co jsme krmili Cipíska, tak jsem musel měnit každý týden(bylo to cítit, prostě jiná strava), ale už se to zlepšuje, pomalu jí sám, snad se dostaneme na těch 14 dní jako u Míši.
Takže poku jsou hobliny od truhláře za pakatel, nechal bych je, ale pokud se něco kupuje, šel bych rozhodně do Asanu. :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črv 18, 2011 12:04

Jojo Asan je taky dobrej, když máš 2-4 činčily, jakmile jich máš víc, tak to prostě by ses nedoplatil...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črv 18, 2011 12:11

Mně byl před pár měsíci doporučen asan - pro králíka. Tak má králíček u mamky asan a maminka je s ním velice spokojená (více než s peletami, které jsou super). Amélka to nebaští, takže fakt dobrá volba podestýlky, ale popravdě já bych to svejm činčilám nedala. Bála bych se. Teda při výběhu ochutnaj kde co, ale přecejenom z těch dřevěnej pelet mám lepší pocit, že si nic neudělaj. Možná ho časem u činč nakonec zkusim, ale to bude ještě chvíli trvat.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črv 18, 2011 12:16

Asan je papír teda spíše buničina. Rozloží se hned po namočení do vody. :wink: pokud ho zvíře sežere, tak se mu nic nestane, protože se rozloží :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črv 18, 2011 12:24

No mně to právě jako čistej papír nepřišlo ani náhodou, působilo to na mě poněkud plastoidně. Ale to je čisttě můj dojem, nevim, z čeho všeho to vyráběj. Ale jak řikám, králík to má pár měsíců a pohoda.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črv 18, 2011 12:39

No, právě se mi tu rozčiluje chlap, řeknu vám, nejlepší matroš, na kterej činči čůraj, jsou smlouvy. Takže papír vede.. :(

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”