Zvracanie

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Coudy

Zvracanie

Příspěvekod Coudy » Čt Led 05, 2006 16:52

Stalo sa vam uz ze cincilka zvracala? Mne ano a mam strach. Moze to byt od toho ze nieco zjedla co nemala??? Alebo je to daco vaznejsie? :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Led 05, 2006 17:08

Předloni předepsal veterinář Lumpíkovi antibiotika podávaná do tlamičky. Když už je bral dlouho, také se mu udělalo špatně.
Nevím, co by ve Tvém případě mohlo být příčinou, ono jich bude asi hodně, od banálních po vážnější. Asi to může být tím, že činčilka něco spapala - běhala před tím, nebo měla jen granulky? V každém případě bych se poohlédla po nějakém šikovném veterináři.
Co můžeš udělat je pečlivě prohlídnout krmení a vodu, vyčistit pořádně klec a omrknout podestýlku. Prostě pokusit se najít něco, z čeho by to mohlo být. Teoreticky by na zklidnění mohl pomoci odvar z heřmánku, ale chtělo by to prokonzultovat s veterinářem, minimálně telefonicky. Chápu, že počasí u vás asi není žádná lahůdka, tak můžeš na veterinu zkusit nejprve zavolat a promluvit si o tom.
Držíme pacinky, ať je vše brzy v pořádku :)

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

zvraceni

Příspěvekod Ina » Po Led 09, 2006 20:10

Uz jsem Ti psala do soukrome zpravy, ale jeste pro ostatni, kdyby nahodou se s necim podobnym setkali, pisu sem.
Pravdepodobne to vypada a muze znamenat problem se zubama, bud prednima, nebo stolickama, to musi posoudit odborny veterinar pres cincily a jejich zoubky.
Takto me zvracela moje jedna samicka pred tremi lety,ktera mela problemy se zoubkama. vypada to jako zvraceni, ale neni, jen se cincila po jidle davi, ponevadz to nemuze rozkousat a travit.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”