Zranění..

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Zranění..

Příspěvekod lululík » Ne Dub 08, 2007 15:43

moje kamarádka má činčilku a má ji nově.pořídila si ji proto že jsem jí řekla že když se rozhoduje mezi nějakým hlovavcem tag at si pořídí činčilku.holka je klidné povahy a je velmi pečlivá už měla několik zvířátek a o všechny se hezky starala.Ale asi před třemi dny mi volala že si její činčilák rotrhl u nosu ty dva "?pysky?" a já jí řekla že mu to normálně zaroste a bude po všem ale před asi půl hodinkou mi volala zas že mu zase z toho teče krev...na nic sem nečeklala a že bydlí jen pár baráků od nás šla jsem za ní.ten její činčilák to měl roztrhlí a šlo vydět ža ta kůžička co ty dva "?pysky?" spojuje je natrhlá...chudinka malej :cry: .tekla mu z toho krev ale po chvilce zaschla,měl jí i na zubech :roll: .a tak mě zajímá jestli sme udělali správně a nechali to jen tag zaschnout a at mu to zaroste a nebo sme měli jít na veterinu at se na to někdo podívá :oops: :?: Děkuji za jakou koli odpověd

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Dub 08, 2007 15:47

Návštěva doktora by byla to nejlepší. Ale pokud to není nic hrozného, tak bych to rozhodně desinfikovala nějakým jodisolem neb betadinem nebo čímkoliv. Případně bych to mazala nějakou hojivou mastí, nejdostupnější je asi Calciová mast. Kontrolujte, jestli zvířátko papá. Kontrolujte velikost bobků, jestli tedy něco jí.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Ne Dub 08, 2007 15:55

nevypadá to nějak hrozně a nemyslím si že veterina je to nejlepší řešení protože by mu to asi zašít nemohli nebo něco takového...vydezinfikovali jsem to ano a mast se jí pokusím nějak sehnat :wink: jinak normálně papká to co mu dává (občas sušený banán jako pamlsek,jakýsi granule které se osvedčili jsou v nich šípky a prostě vše co má být,a občas trochu to jablíčko a tag)bpbky stejné jako vždy.odhadujeme to na to že se kousl ale přerostý zoubky nemá!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Dub 08, 2007 15:58

Rozhodně kontrolujte, jestli žere. Jestli nežere, můžou jí přerůst zuby, a to tak, že snad i během týdne. Jestli mast nemáte, zeptejte se v lékárně, co by vám doporučili na hojení a zároveň, aby byla trochu desinfekční. Taky je možné, že než se ty nebo kámoška dostanete do lékárny, bude to téměř zahojené.

Disable adblock

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Ne Dub 08, 2007 15:59

děkuji :wink:(poctivě ohlodává všechny větvičky co mu dává div že tu klec nerozkouše) :lol:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Dub 08, 2007 18:04

Dávejte taky pozor, jestli se ranka nezanítí, myšáci hůř odolávají infekcím. Peroxid, genciana, ale vodová, ne lihová, ta by ho štípala. Genciana je takový ten tmavofialový roztok, prodává se v lékárně. Naší čičnilce tím natírali jizvu po operaci. Ta fialová barva časem zmizela :D

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Ne Dub 08, 2007 19:37

děkuji ti! :P

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Út Dub 10, 2007 19:33

tag co sem se byla koukat na činčilku kámošky tag už to má zahojený teda né upe ale má tam docela velký stroupek...

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Út Dub 10, 2007 21:34

To je dobře. :lol:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Stř Dub 11, 2007 15:51

Asi veterina nutná nebude, když se to tak hezky hojí. :wink:

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Stř Dub 11, 2007 19:27

taky mi to tag připadá a uvědomte si že to je jen kvůli vám že ste mi dokázali poradit a já už to jen řekla kamošce :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”