Umřelo nám miminko

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Srp 02, 2010 8:05

S tím černá s černou to není pravda. Nesmí se křížit Tov x Tov nebo black velvet x black velvet + to samé bíle. Kdyby se nemohli křížit všechny černé pak by to platilo i o ebony, což není pravda.

Disable adblock

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 8:14

hmmm... tak každopádně já mám černou a bílou..... a stejně bylo něco špatně..... ještě mě napadlo.... je nějaká šance, že by mohli být příbuzní?mám je obě od jednoho chovatele. četla jsem tu, že když mají příbuzné činčilky mladé, mají pak problémy se zuby. když jsem ty moje nebožátka prohlížela, přišlo mi, že tu horní čelist nemají úplně nějak normální. nevím, nikdy jsem činčilátka neviděla, ale přišla mi i malá. je možné, že by se narodila předčasně?? mám spoutu otázek, na které si nedokážu odpovědět, ale nerada bych, aby se situace opakovala i příště. :(

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Srp 02, 2010 8:21

počkej až napíšou zkušení chovatelé tady z fóra:-) s mutacemi by problém být neměl.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Srp 02, 2010 8:50

pokud by byli příbuzní tak se zvyšuje pravděpodobnost výskytu genetických vad tak o 50%. Prostě to co je na těch činčilkách špatného se v další generaci projeví 2x výrazněji. Chce to zjistit jestli náhodou nebyli příbuzní, ale to že např. porodila předčasně může být způsobeno i těmihle výkyvy počasí.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 02, 2010 9:31

Misa napsal:hmmm... tak každopádně já mám černou a bílou..... a stejně bylo něco špatně..... ještě mě napadlo.... je nějaká šance, že by mohli být příbuzní?mám je obě od jednoho chovatele. četla jsem tu, že když mají příbuzné činčilky mladé, mají pak problémy se zuby. když jsem ty moje nebožátka prohlížela, přišlo mi, že tu horní čelist nemají úplně nějak normální. nevím, nikdy jsem činčilátka neviděla, ale přišla mi i malá. je možné, že by se narodila předčasně?? mám spoutu otázek, na které si nedokážu odpovědět, ale nerada bych, aby se situace opakovala i příště. :(


Pokud sis je brala od solidního chovatele, tak by ti příbuzné činčily určitě nedal. Jinak, dej sem fotky, třeba máš obě činčilky velvety. Chovatele v čr moc nepoznají, jesli se jim narodil tov nebo ne :-)
Jinak vážila si miminka, když se narodila ? Je možný, že se narodili předčasně a byli moc malinky. Taky se někdy stane, že při porodu se miminka nalokají plodové vody a pak umřou pár hodin po porodu.

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 10:42

miminka jsem nevážila, byla to docela fofr akce. po porodu tam bylo zaneřáděno, krom toho porodila tam kam si chodí ulevovat. ačkoli byla klec vyčištěná, znova jsem jí ulidila a mrtvé miminko jsem dala pryč. to druhé bylo dost studené, takže nejdřív proběhlo nějaké to zahřívání a pak jsem jí ho tam dala i s hnízdem zpět na stejné místo. ležela u něj ale stejně za pár hodin dopadlo stejně jako to první. až když jsem všechno znova uklidila, tak jsem si vzpomněla, že jsem je měla zvážit. asi se už toho nedopátrám. uvidím, co další vrh. budu už zkušenější já i činčilka. a pak bych jednu z nich nechala vykastrovat. jen nevím, jestli je lepší nechat vykastrovat samce nebo samici. nechci je mít odděleně, jsou na sebe zvyklí, spí spolu v jedný boudě, asi by se jim po sobě stýskalo. a nebo jsem moc přecitlivělá... nevím. ale když vidím, jak se pořád schání potom malém.... je mi jich líto.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 02, 2010 10:58

lepší je vykastrovat samce.....máte fotky rodiču?

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 11:01

:wink: no jasně že mám, zrovna pátrám, jak to sem dát. :-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 02, 2010 11:02

musíte je nahrat někam na internet..bud sem do galerie a nebo do jiné a pak stači jen adresa obrazku ...mrkněte do navodu a když vám to nepude, tak mi je můžete poslat na mail a ja je sem dam :-)

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 11:50

:-) už jsou v galerii.... Najdete je tam jako Dášu a Čendu. sice se neznáme, ale vykat mi tu nikdo nemusí... stále se cítím docela mladě..... Míša

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 11:52


Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Srp 02, 2010 12:09

Já bych řekla že je to black velvet a wilson white tak že letal faktor by být neměl. Nejsem moc machr na mutace tak mě když tak opravte.

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 12:23

už jsem to psala na předešlé stránce. ale je to taky pouze můj názor. chovatel mi neřelk, co je to za mutace.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Srp 02, 2010 12:45

ale jsou krásní Black&White super kombinace. Jaké mají rodiče?

Misa
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Srp 01, 2010 21:18

Příspěvekod Misa » Po Srp 02, 2010 13:17

no... to nikdo neví..... já jsem si je koupila od jednoho chovatele, který je rozhodně nechová pro potěšení.... takže vůbec nemám o jejich rodokmenu ponětí. prostě mi byli přes jenoho mého známého dovezeny bez nějaké informace. pouze pohlaví jsem si řekla že chci do páru. Nejdřív bílá Dáša a pak jsem jí pořídila novou činčilárnu a kamaráda Čendu. Čenda byl teprve 4 měsíce starý, když jsem ho dostala. takže jsme čekali až nám dospěje a tahle březost pro nás byla spíš překvapením. na další už snad budeme připraveni. když už víme, že je Čenda schopnej... :wink: jen mě mrzí, že to takhle dopadlo. moc jsem se těšila, až se činčilí miminka narodí. na druhou stranu jsem ale s nima nepočítala. snad se mi Dáša z toho zážitku nějak oklepe. zatím vypadá hrozně. možná je taky unavená z porodu. nevím. hlavně aby teď byla v pořádku ona.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Srp 03, 2010 11:15

Jestli je bílá činčilka Tov se pozná na zadních nohou (jsou víc chlupatý)-kdyžtak je vyfoť a dej sem fotku.Zkušenější kouknou a poradí,já to moc nepoznám :D Někdy nemusí mít masku ani proužky na nohou,to jsem měla já teď u miminka.
Nebo koukni sem a zkus porovnat nohy: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9552

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Út Srp 03, 2010 15:12

To co miminkám bylo se stejně nezjistí... mě tento týden porodily dvě samičky každá po dvou mláďatech... u jedné jedno mládě umřelo druhý den u druhé se narodilo už mrtvé a bylo strašně velké a přežilo to druhé co mělo jen 36g a vesele si řádí v kleci... to je příroda.. ani se to nedá moc ovlivnit... to mimčo co umřelo včera jsem se snažila dokrmovat, ale nešlo to, vzdalo to, nepolykalo a už jen umíralo.... taky mělo 36g... ale nevím jseli to je o váze, protože se jedné mé činčilce podařilo odchovat takto malá (35g) trojčátka a i přežilo činčilátko co se narodilo a mělo 19g..... někdy to tak prostě je... ty činčilky mají asi něco v sobě nedovyvinutého, třeba něco s trávením, ledvinama.. to může být cokoliv...taky jsem z toho byla hotová, protože to byly dvě pink white holčičky a narodily se na mou svatbu...tak jsem se těšila....a jedna je už pryč... ale to se stává...

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Út Srp 03, 2010 19:04

to je na chovech asi to nejhorší :-( hold se to stává

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Čt Črv 09, 2011 16:28

Zdravím,

Chovám činčily už 8 let, a za tu dobu mi též několik mládat zemřelo. Jednou mi Gedžitka porodila trojčata a když sem přišla o půl hodiny dýl ke kleci našla jsem jedno z nich sežrané, jen kus hlavy zůstal a jedna packa. Bylo to pro mě opravdu drastický pohled, kor když sem to musela čistit a vyndavat. Zbylá dvě mládata ale přežila a stali se z nich zdravá dvojčátka. Po3 letech mi jeden z nich během léta (velice divné) jako jediný ze všech činčil ochuravěl na bronchitidu. Veterinář mu píchnul antobiotikum, ale během 3 hodiny ranní mi naposledy vydechl v dlani. Byla to má nejkrotší a nejoblíbenější činčilka a odešla mi :(
Šněhurka, jeho bratříček žije zatím stále, ale od smrti Šmudli na bronchitidu už není takový jako dřív, Straní se všem, samotář, papá sám, už není haví, rpostě jakoby mu to dvojče moc chybělo.

Taky se stal, že Gedžitka porodila jediné činčile a to žilo jen dva dny, bylo slabé, přestože bylo jediné. Podle mě ho porodila předčasně, vypadalo moc vyzáble, a tak no jakoby to ještě nebo hotovo to tělíčko, i když od pohledu bylo normální. Víte jak to myslím??

Minulý rok mi Gedžitka zas porodila trojčátka, všechny přežili, ani jedno nezakousli a nesežrali. Ale po prvním týdnu od porodu záhadně z ničeho nic zemřelo stejným způsobem, jak byla uvedený první článek diskuze jedno z mládat. Běhlao hopsalo a během 5 minut sem ho našla mrtvé.
Za další dva týdny, necelé, jsem našla v ještě lepším stavu opět mrtvé další mládě z těch tří. Bohužel pitva na naší veterina stále hodně peněz a já na to neměla v té době, takže jsem se už jen modlila aby žilo alespon to třet.
Přežilo, je to hlka a jmenuje se Šmoulinka, je celá bílá, jen ocásek, ouška.. prostě silver white :)
Před 5 dny mi ale poprvé porodila. Blylo tovelmi rizikové pro ni. Mám na to zveřejněný článek, je hned na vrchu s názvem PROVORODIČKA......
Mládě nepřežilo, včera zemřelo, podrobnosti se můžete dočít v onom článku, kde popisuji průběh i co po porodu postihlo Šmoulinku za problémy jako vyvřeznuté dělohy a zároven od toho střeva. Zatím ale žije, doufám, že je zachráněná.

Před půlrokem Gedžitka opět vrhla další trojčátka. první žilo jen 2 hodiny. Další dvě přežila a byla zdravá. Po skoro už dvou měsících stáří z ničeho žnic jedno z dvojčat ochuravělo. Moc nepapalo, bylo takové zlvadlé ale dne předtím bylo naprosto v pořádku. Vždy když sem si ho vzala do ruky pookřálo a něco spapalo i jablíčko mělo rádo. Po pár dnech sem ho našla ráno, když sem vstávala v jkleci mrtvé na boku, a tatínek a Gedžitka u něj byli, ale už to nepomohlo. Dodneška nevím co se mu s talo, že tak náhle ochuravělo.
Po necelém měcíci této záhadné smrti už vlastně jediné z trojčat žilo dál. Jmenovala Šmudlinka, byla smetanově šedá (Silver) ale hodně světlá. Byla nádherná a zdravá. Když sem přišla večer jednoho dne z nákupu našla jsem ji ležet pod seníčkem, nikoli na boku, ale bříšku, rozpláclou jak kdyby jí přejel parní válec. Oči měla otevřené a já i můj přítel jsme si už mysleli, protože se nehýbala ,ž e je mrtvá. Vzal ji do ruky, a chtěli sme ji odnéést na zahradu a zakopat, když najednou z ničeho nic se prudce škubla a zapištěla,celé tělíčko se jí rázem našponovalo a vzdychla. Byla živá a byl to skutečně moc bolestivý pohled na ni. Pravděpodobně si zlomila páteř při špatném seskoku z poličky. Z toho kde ležela jsme došli k názoru, že spadla z velké výšky a přerazila si páteř o seníček a dopadla na břicho pod něj. V tomto případě ochrne celé tělíčko a zvířátko má už jen svalové křeče v těle. Navíc se při pádu musela praštit do hlavy, protože měla velkou bouli na lebce a na tom místě pustila srst, takže tam byla holá. Žádné náznaky kousanců, nic takového. Moc ráda vždy šplhala po pletivu až navršek klece, bohužel špatný odraz, nešikovný seskok, pád z výšky 1 metru, během kterého si poranila hlavičku a přerazila páteř způsobiltrvalé ochromení zvířátka, které už jen dožíval v polestech. Kdyby si přerazila jen tu páteř mohla by žít dál, ale s tím poraněním hlavičky došlo otoku mozku a zvířátko mi zemřelo v náručí u polštáře vedle mě po hodině a půl. Jediné co sme mohla v ten čas udělat bylo čekat až zemře a nebo mu pomoct, ale na to jsme srdce němal, tak jsem s ním alespon byla až do konce, aby nebylo samo... :(
Vím, že tyto žalostné chvíle jsou moc bolestivé, ale i když nikdy nezapomeneme, je třeba žít dál s tím, že budeme věřit v lepší život dalšího nastávajícího mládátka.
Z chyb a těchto neštatných nehod se můžeme poučit ale nezanevírejte nad světem a nepřemýšlejte nad tím, že už nechcete další mládě. Je to chyba. Já se ponaučila během těch let mnohokrát.
U činčily která si utrhla nožičku a po anputaci nepřežila operaci, jsem odstranila všechny zbytečné blbůstky v kleci, jako jsou hooupavé ebříky , kovové záchyty, kde se zvířátko může zachytit, vše kde by se mohlo chytnou a ublížit si. Odnehody toho mláděte, jsem od minulého roka rozdělila klec na dvě ptra, aby se už nikdo nemohlo opakovat to, že se činčilka zabyje díky velké výšce. Na dno klece dávám hodně podestýlky, aby při nechtěném pádu měli co ejměkčí dopad, což velmi dobře funguje.
Mnoho věcí jsem odstranila a upravila. I tak se ještě stane pár nehod, ale díky těm řpedešlím mám možnost se co nejvíce vvarovat a nebo už vím jak postupovat. Třeba u činčily s vyvřezlím střevem jsem tenrát nevěděl co to je, ani atipické chování činčily jako náznak, Proto mi zemřela v dlani s vnitrřnostmi na ruce. Před pár dny se to u mé prvorodičky zopakovalo, ale já už věděla co mám dělat, poznala jsem její divné chování a hned mi trklo že to bude ono, a taky bylo. Vrátila sme vnitřnosti zpět dovnitř, na nic nečekala a běžela na veterinu. Zachránili jsme ji, alespon prozatím.

Neztrácejte naději.. :idea:

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Re: Umřelo nám miminko

Příspěvekod Radka » Čt Črv 09, 2011 16:42

Nellynka napsal:ahoj ,
dnes nám umřelo miminko ,narodilo se před 4 dny s váhou 30 g ,jedináček ... dnes umřelo .. nevíme ale proč protože jsem jej sledovala pořád ,deset minut před tím něž sem ho našla mrtvé běhalo po kleci jakoby nic (plné života) a najednou jdu kolem klece a ono bylo mrtvé :( .... je pravda .že více jsem u něj viděla samečka než samičku ,ale pít mu dávala ,tak nevím :(
je mi to moc líto

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črv 09, 2011 17:18

Můžu se zeptat jaké mutace máš u sebe?
Je to hodně náhod a problémů s miminkama od jedné maminky.Je možná že něco geneticky není v pořádku když tolik mláďátek je tak ostabených že omarodí nebo zemřou.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Čt Črv 09, 2011 17:32

taky mi to přijde podezřele moc náhod najednou.. a nenakrejvá ji třeba syn?

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Čt Črv 09, 2011 20:59

No tak, jestli to byla otázka na mě, tak mám hlavní matku, zakladatelku rodiny (standard) koupená ve zverimexu před 8 lety, tatínek dětí je většinou Činčiláček (Mozaik) pořízený v zoofarmě za plzní.
Matka a otec nejsou sourozenci, ani nemají stejnou srtst, čili typ.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črv 09, 2011 21:06

A kolik váží?Někde asi bude problém když máte tolik úmrtí :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”