bernský salašnický

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Dub 19, 2012 9:14

Ahojki nechováte někdo toto plemeno pejska?Mi se hrozně líbí a jelikož se budeme stěhovat na venkov tak bych si ráda pořídila toto plemeno,jen na mazlíka ne na chov.Jak jsem bydlela s rodiči tak jsme měli německého ovčáka,ale raději bych salašnického nedávno ho měla jedna paní na veterině a úplně jsem se do plemena zamilovala :x

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod martej » Čt Dub 19, 2012 10:01

Já doporučuji koupit papírového, třeba se zálomkem v ocasu. U papírového máš větší jistotu, že bude pejsek zdraví. Je to těžké plemeno a trpí na dizplazii kyčelního kloubu a tak vybírat rodiče s testama a hlavně je lepší si projít internet a zajet se na jednotlivé pesany podívat a pa si vybrat společníka na 15 let ;-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Čt Dub 19, 2012 10:07

Sousedi mají dva berňáky a jsou úžasní, měli i mladé :) Moc krásné plemeno!!!

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Dub 19, 2012 10:15

Díky za rady tak budem schánět papírového taky bych ráda pesana co se dožije vyššího věku,jsou fakt suprovní.My měli Danečka-německý ovčák od většího štěněte nějací fakt hodní lidé ho nechali v lese uvázaného u stromu na řetězu,tak vděčného pejska jsem ještě neviděla a vyrostl z něho krásný a hodný pesan a dožil se 12 let a byl zdravý jak řípa.Některé lidi fakt nechápu :roll:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Terezka » Čt Dub 19, 2012 12:47

Wulfina má dva. Když tak jí napiš na mail, určitě ráda poradí.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod monisska » Pá Dub 20, 2012 2:30

Naše velmi dobrá známá je chová. Je to moc milá paní, máme od ní Kavalíry a spolupracujeme spolu. Určitě poskytne všechny potřebné rady :) tady odkaz na web: http://odzlatehoroxe.ic.cz/

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Schecke » Út Kvě 01, 2012 23:51

Doporučuji koupit misky na stojanu. Tito psi nesmí jíst ze země kvůli žaludku. Opravdu doporučuji pevnou ruku a dobrý výcvik. Jinak ze štěňátka vyroste pěkný neřád a nebo bojavec. Je to velice chytré a učenlivé plemeno ale bez výcviku se bude učit špatným věcem a ono zvládnout 50ti kilového psa není lehké. BSP milují všechny lidi ovšem pozor na jiné psi či zvířata. Co vím tak kočky jim nevadí, ale činčily by mohli zakousnout. Velice rádi se tahají o hračky a pro pohlazení udělají cokoliv :)

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wolf » So Kvě 12, 2012 20:53

Ahoj,
Berňáky mám dva.
Rozhodně nečekej, že si pořídíš kámoše na 15let. Berňáci se dožívají max kolem 10 let a v poslední době už ani to ne... Stýkám se s lidmi, co je mají a chovaj a dospěli jsme k závěru, že Berňák se dožívá už jen 7 let a bohužel postupem času i tohle přestává být pravdou...
Jinak berňáci netrpí ani tak na displazii kyčlí, jako Němečtí ovčáci, ale spíše na rakovinu a torzi žaludku. Na to navazuje krmení. Opravdu je u nich důležité právě kvůli zmiňované torzy. Krmit opravdu ze stojanu. A nejlépe kmit v nočních hodinách – kdy pes již nemá žádnou aktivitu.
S činčilama se snášejí velmi dobře, stejně tak jako s ostatními zvířaty – kočky, ježci, koně, krávy, ovce, kozy s jinými psi nejsou žádné problémy – dobře socializovaný pes nemá problém s lidmi a ani se zvířaty včetně jiných psů. (S těmi lidmi se musí brát v úvahu psova povaha a dovednosti (výcvik)– pokud ze psa vychováš hlídače, bude každý, kdo bude stát za bránou nepřítel, kterého rozhodně nebudou vítat, a jestliže psovi nevoní děti – jsou mu prostě nesympatický, tak s nimi taky vycházet nemusí...). Jak již bylo řečeno, je opravdu potřeba výcvik a pevná ruka. Jakýho si psa vychováš, takovýho ho máš!
A ano, zajeď radši pro papíráka – budeš mít alespoň přehled jaké "nemoci" či příčiny smrti potkaly psiskovo rodiče, prarodiče a další...
ChS od Zlatého Roxe je jedna z dobrých chovek, stejně tak, jako ChS Queen Elsa či ChS Carallsa.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 18:49

Ahoj,
tady jsem ti vyfotila ti moje děcka s činčilama :)
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_K ... incilarne/

Jsou to velcí obři a úžasné, jak umí respektovat malou bytost, jako je činčila... :)
ps: základ je výchova a výcvik :)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Kvě 20, 2012 19:04

Jé moc díky fotečky jsou parádní a je super že pokud se naučí že pesani to zvládaj i s čičikama.Pořád uvažujem o berňákovi,ale jen jednom jen nevíme ještě jaké pohlaví nechám si ráda poradit,a ta činčilárna se mi tak líbí :x

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 19:13

Činčilák je Charlie a na to, že je u nás asi měsíc, tak je nebojácný :) Dobře si na děcka zvykl :)

Jaké pohlaví?
No, to ti neporadím... Mě vyhovují psi a od fen už bych nikdy nešla... A jsou zase lidé, co jsou jen pro feny a do psů by nešli...
Psi
- pro mě jsou ideální
- jsou ostřejší k lidem
- o něco náročnější na výchovu a výcvik než feny
- nehárají
- mají větší sílu (logicky i váhu)

Feny
- jsou dominantnější k jiným fenám
- jsou spíše mazlivé k lidem
- jsou lépe vycvičitelné
- jsou soustředěnější
- jednou za půl roku hárají a tím se fena pro mě stává nepoužitelnou - při hárání je jistá změna nálady - falešné březosti, větší veterinární komplikace - záněty dělohy ...

:D
Prostě za mě jedině pes...

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Kvě 20, 2012 20:15

Moc díky za rady je pravda že jsme měli dva psy a jednu fenečku a je pravda že psi byli lepší i povahově

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 20:20

:D :D Ale není to 100% každej pes je jinej... a může se stát, že narazíš na "psa blbce" a bude to pravej opak :D

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Po Kvě 21, 2012 6:51

Určitě budu informovat :D a budu ráda pokud ti nebudou vadit dotazy,to víš chybama se člověk sice učí,ale raději je předcházet :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 21, 2012 10:47

Vůbec ne, pokud to bude v mých silách, ráda pomůžu :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 21, 2012 10:54

Fotky nemají chybu =D> :)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Stř Črv 13, 2012 16:39

Já mám domě berňáčka jednoho : Brita ( o něm www.brit-max.websnadno.cz ) jsou to super psi, kteří opravdu dost trpí na nemoce různých druhů :( Já mám bez PP, ale ani u pejsků s PP bohužel není žádná jistota, že se dožijí vyššího věku. Znám pejska bez PP, který má 11 let, a pak bohužel chovnou papírovou fenku, která se utrácela na 2 letech :( Je to hodně přešlechtěný plemeno, průměrný požitý věk je 7 roků. Můj má 7,5 let a 1.května (těsně před Maturitou) jsem musela asistovat při jeho operaci - torze žaludku a sleziny ( bohužel se asi moc napil, když byli vedra ) , a už jsme nevěřili, že to přežije, ale naštěstí je to bojovník. Není to jediný onemocnění...... Ale ani naše zážitky s ním mi nedovolí berňáčky zavrhnout, určitě si zas jednou berňáčka koupím, protože jsou to nádherní psi :D

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Stř Črv 13, 2012 16:57

tady důkaz, že jsou to zlatíčka :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Črv 13, 2012 17:08

Taky moc hezký :)

Tak hafíkovi hodně zdravíčka :*

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Stř Črv 13, 2012 23:00

To jsem nikdy nevěděla, že jsou tak náchylní :shock: Sousedi v ulici na baráku mají dva a zdají se v poho, ale vyhýbám se jim obloukem raději :D

Tak ať se hafanovi daří a hodně zdravíčka :)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod genca » Stř Črv 13, 2012 23:36

Na torzi žaludku (slezina ho dost často doprovází) trpí všechna obří plemena, ale kupodivu třeba i ohaři, u kterých to majitel hůř pozná, protože mají hluboký hrudník a při torzi se žaludek může posunout víc do dutiny hrudní. Zrovna tenhle semestr jsme o tom měli výbornou přednášku.
A jako skvělá prevence se dá psům přišít žaludek ke stěně břišní, jde to i laparoskopicky a je mizivá šance, že by pak ještě k torzi mohlo dojít.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Črv 14, 2012 7:23

Krásný fotečky a snad bude pejsan v pohodě,my už pomalu začínáme vybírat pejska tak snad najdem nějakého krasavce a berňák to u nás vyhrál :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 7:27

genca napsal:Na torzi žaludku (slezina ho dost často doprovází) trpí všechna obří plemena, ale kupodivu třeba i ohaři, u kterých to majitel hůř pozná, protože mají hluboký hrudník a při torzi se žaludek může posunout víc do dutiny hrudní. Zrovna tenhle semestr jsme o tom měli výbornou přednášku.
A jako skvělá prevence se dá psům přišít žaludek ke stěně břišní, jde to i laparoskopicky a je mizivá šance, že by pak ještě k torzi mohlo dojít.


Tak tak, Berňáci jsou prostě degene. Mojí kamarádce berňáci zemřeli ve 4, 5 a v 7 letech. Což je bohužel žalostně málo :(
A tak jsme zvědavá jak to bude s mýma děckama... Letos oba slaví 4 roky...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 7:28

chovamcoumim napsal:Krásný fotečky a snad bude pejsan v pohodě,my už pomalu začínáme vybírat pejska tak snad najdem nějakého krasavce a berňák to u nás vyhrál :lol:


Tak sledujte hlavně rodokmen - koukejte na věk (hlavně babiček, dědečků - nechte si vypsat podrobný rodokmen), povahu, a hlavně onemocnění... :wink:

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 8:40

Děkujeme, snad už bude v pohodě ( ještě od 4 let nám trpí na artrozu, na ní nám však náš veterinář doporučil léky, který jsou drahá ,jako prase, ale úžastně pomáhají, a nedám na ně dopustit - v 7,5 letech nám nezakulhá a přitom před tím než začal užívat léky kulhal po každé procházce:D )
Přišití žaludku je dobrá prevence, ale většinou se to dělá již po prodělání, málo kdo nechá psa operovat jen kvůli přišití a ještě znám bohužel psa, kterému přišili žaludek po torzy, na nějaká veterině a k nám přišel z další torzí. Takže si člověk nemůže být vždy jistý :)
nechci strašit, to ne, jen jsem se chtěla podělit se svými zážitky ;) Při pořízení jakého koliv zvířete člověk musí počítat s nemocemi, to je všude :)
Super chovka je Mokrovousy - na jejich stránkách si můžeš najít i v kolika a na co zemřeli všichni jejich odchovanci a opravdu se někteří dožívají krásnýho věku. Pan Pečenka má skvělé fenky s úžastnýma povahama, má je vycvičené a moc hodné :) Opravdu se jim věnuje!!

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”