Zanedbávaný pejsek - jak pomoct? :(

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 11:33

Wulfina napsal:
Reňaaa napsal:Přesně Jasmin taky bych se vykašlala na nějákou krádež psa...třeba by se dal ještě zachránit.


Když pes má vnitřní krvácení, tak už mu nepomůže nic...
:roll:
Co by změnilo to, kdybych si ho vzala domů? Dobře byl by v teple a zemřel by dříve... Tím, že byl na zimě se mu zpomalil metabolismus a tak krvácení bylo velmi pomalé. Kdybych ho přenesla do tepla - neznámého prostředí, stoupla by mu hladina adrenalinu a krvácení by o hodně zrychlilo a přispělo by k tomu ještě teplo... Zemřel by o více hodin dříve...Takže by se pes zachránit prostě nedal...
Zachránit by se dal, jen kráděží v 8 týdnech života...

Ja nemyslela vzit ho domu,ale travt na tom, aby ho policajti odvezli hned.Fakt uz tohle muzou, jen musi byt svedci a na miste se to zdokumentovat, coz se stalo.Tady doslo k velkemu pochybeni.A sance tu byla, ze se zachranit mohlo, nebo treba ne, ale mohlo. A kolik mu teda bylo a tu krev v tlamicce melo cerstve a ty zranene organy, nebo ho ten zmetek triskal delsi dobu uz?Tohle by meli vedet i chovatele, kteri mu stene prodali, ikdyz jsou i taci, ze jim to je fuk, hlavne, kdyz prodaji a vydelaji.
Fakt se musi zmenit zakon, takze mili cincilari, davala jsem sem odkaz na tu petici ke stazeni a odeslani za zvyseni trestu ohledne tyrani zvirat, tak muzete pomoci a jeste to posilat dal, at je podpisu co nejvic, nez to prijde k hlasovani do parlamentu.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 13:18

Martej napsal:Hlavně kradeží člověk nic nevyřeší. Bude s tím mít jen oplitačky. Nehledě na to, že by ho pak v utulku nevzali. Jinak Wulfina si ho domů vzít ani nemohla, doma ma psi a i když je to kruté, kdo ví, co ten pejsek měl za parazity a nemoce :-( Já osobně bych hledala vinu u policie, kterým bylo jedno, co se psem bude.


přesně tak... Vzít ho domů by znamenalo ohrozit můj malý chov činčilek, moje kočky a psi.. a opravdu bych nebyla ráda, kdyby kdokoliv z mýho zvěřince něco chytl...
A další věc... běhat po soudech a přestupkových komisích není nic pro mě...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 13:20

Jasmínko... bohužel bydlím na vesnici, kde dětský zmetci neví coby roupama, každej si na vesnici dělá co chce, protože je to více míst k blbinám než ve městě...
Takže to ve finále vypadá tak, jak to vypadá... :cry:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 19, 2010 13:32

No nevím ale jelikož se tu bojiš jestli tvoji psi něco nechytli a přitom si díky nim si psa lákala z díry nebo co to bylo., tak to teď zní trochu blbě. Neříkám že vzít domů ale měl jet OKAMŽITĚ na veterinu, možná by to pomohlo možná ne. To se nedozvíme. Navíc Vet na vesnici ví velké...A to je rozdíl mezi náma z města a lidma z vesnice (neberte to jako urážku).

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Říj 19, 2010 13:48

Já sem z města a taky bych ho nevzala - to že psa lákáš neznamena, že spolu příjdou do kontaktu. A za druhé je jasné, kde by psa hledali, kdyby pan wulfinu udal. Pokud je mi známo, tak Wulfina volala hned na utulek, takže je chyba utulku, že pro něj hned nezajeli.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 19, 2010 13:58

No mám na to jiný názor, hold jiný kraj jiný mrav...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 19, 2010 15:02

Vem si to jinak-kdyby šlo o činčilku,měla jsi doma jen jednu místnost,vzala by jsi jí domů ke svým činčilkám když bys je mohla nakazit a riskovala tak jejich život?
Já bych se zachovala stejně,tohle je chyba útulku,na ně bych podala ev. stížnost.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 15:17

Reňaaa napsal:No mám na to jiný názor, hold jiný kraj jiný mrav...


To, že na své psi lákám štěně, neznamená, že spolu přijdou do těsného kontaktu, jako když jsou venku...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 15:18

Martej napsal:Já sem z města a taky bych ho nevzala - to že psa lákáš neznamena, že spolu příjdou do kontaktu. A za druhé je jasné, kde by psa hledali, kdyby pan wulfinu udal. Pokud je mi známo, tak Wulfina volala hned na utulek, takže je chyba utulku, že pro něj hned nezajeli.


Oni byli pro, policajti to zatrhli... Protože majitel není při smyslech a nemůžeš mu brát jeho věc... :x

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 15:19

tenhle smajlík tam měl být :cry:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 15:19

minlub napsal:Vem si to jinak-kdyby šlo o činčilku,měla jsi doma jen jednu místnost,vzala by jsi jí domů ke svým činčilkám když bys je mohla nakazit a riskovala tak jejich život?
Já bych se zachovala stejně,tohle je chyba útulku,na ně bych podala ev. stížnost.


to byla chyba policajtů, vymlouvali se na to, že majitel musí nejdříve vystřízlivět, aby se mohl hájit a bla bla... :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 19, 2010 15:27

Co je na tom k hájení,týral tak vzít ne čekat až vystřízlivý a bude se hájit.Na o obhajoba není.No jo,co by se také od Pomáhat a chránit dalo čekat :twisted: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 19, 2010 15:49

minlub napsal:Co je na tom k hájení,týral tak vzít ne čekat až vystřízlivý a bude se hájit.Na o obhajoba není.No jo,co by se také od Pomáhat a chránit dalo čekat :twisted: .


Tak, tak ... :cry:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 19, 2010 17:14

minlub napsal:Vem si to jinak-kdyby šlo o činčilku,měla jsi doma jen jednu místnost,vzala by jsi jí domů ke svým činčilkám když bys je mohla nakazit a riskovala tak jejich život?
Já bych se zachovala stejně,tohle je chyba útulku,na ně bych podala ev. stížnost.


Ale ja nepsala že si jej měla vzít domů ale na veterinu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Říj 19, 2010 17:48

ale na veterin si ho nenechaj...ošetřej a pošlou domu.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 19, 2010 18:16

No tak tohle je už na veterině že...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Říj 19, 2010 18:24

žádnej veterinář ti neošetří zvíře z dobry duše, že si ho někde našla. Musíš se spojit v útulkem, který pak jedna s veterinářem. Wulfina se s utulkem spojila a ti ji řekli, že at ho tam necha a oni měli zasahnout a hned pro něj zajet.


tady je článek jak se zachovat, když jste svědkem týrání a co legislavita považuje za týrání: http://www.csopvlasim.cz/stanice/rady/tyrani.php

a tady je zákon o týraní zvířat: http://csth.teraristika.cz/csth/zakon246.htm

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 20:56

Utulek se mel okamzite spojit s policii, ponevadz uz ten zakon ma platit, ze v pripade podezreni, ze je nekde tyrane zvire a zranene za ucasti svedku se tam muze.Tady musela zrejme pochybit i policie.Jako ten pripad v srpnu v tech vedrech, jak to bylo v telce, ze odmitli z auta vzit psa, ktery se tam uvaril:-(.Melo by se to zmedializovat a nenechat usnout a splachnout, aby si priste dali pozor a tohle se proste nemohlo vic stat.Tady se dalo dle toho utoku ocekavat, ze stene bude hodne zranene, nemeli odjizdet, ale proste ho odvezt do utulku na osetreni, stene, kao toho zraneneho Maxe.a jen diky tomu, ze se mu dostalo osetreni ihned, tak prezil i vnitrni krvaceni a otok do mozku.melo by se to ohlasit tem ochrancum zvirat, ti jsou zbehlejsi i v tech zakonech a pripadech a nechat to pak pripadne presetrit.Je to hnusny, co jineho dodat.Kdyby tam byl zraneny clovek, tak by ho snad tez odvezli.Vite, jak to stene muselo do rana trpet, kdyz se dusilo vlastni krvi?Kdyby ho videl vet, tak by ho aspon uspal, aby netrpelo, pokud by uznal, ze neni sance a trpi.
Aspon, ze se chudinka najedlo pred smrti asi prvne a poradne.Co to bylo kurna za zmetka?Asi bych to ohlidala kdyz jsi odtama, ponevadz za cas tam muze mit dalsi stene:-(.V nekterych zemich, myslim, ze i USA, kdyz se neco takoveho stane, tak, nejen, ze dotycny jde sedet a dostane tucnou pokutu, ale i dozivotni zakaz mit jakekoliv zvire a to melo davno platit i tady.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 21:01

Wulfina napsal:
minlub napsal:Vem si to jinak-kdyby šlo o činčilku,měla jsi doma jen jednu místnost,vzala by jsi jí domů ke svým činčilkám když bys je mohla nakazit a riskovala tak jejich život?
Já bych se zachovala stejně,tohle je chyba útulku,na ně bych podala ev. stížnost.


to byla chyba policajtů, vymlouvali se na to, že majitel musí nejdříve vystřízlivět, aby se mohl hájit a bla bla... :roll:

Coze?To si delas srandu, ne?Tak uz tohle bylo jasne pochybeni a nechut se tim zabyvat, stejne, jako v pripadu toho upeceneho psa v aute v tech vedrech, kdy je pry majitel prosil, aby mu otevreli aspon okynko.
Tohle bych wulfino nenechala a presne tak, jak Ti to rekli to oznamila tem ochrancum zvirat.Opravdu je to silene a nemelo by se to nechat splachnout.Jsou tady od toho, aby pomahali a ne, aby jeste rekli neco takoveho.Evidentne se jim nechtelo nic podnikat, to je cele.A melo by se to dostat treba do televize, jako i jine kauzy.To stene by si to zaslouzilo, co si muselo vytrpet.A, aby si pani uvedomili, ze priste se takhle zachovat nesmeji.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 21:03

Jsem uplne zdesena tim komenatrem, jake hajeni?Jak se muze defakto vrah, ikdyz psa hajit?Na tohle zadna obhajoba byt snad nemuze, umlatit stene a tyrat ho zrejme celou dobu.To je stejne, jako kdbyby se mel hajit vrah ditete.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 21:05

Martej napsal:ale na veterin si ho nenechaj...ošetřej a pošlou domu.

To stene bylo na tom tak zle, ze by ho neposlali nikam, ale nechali si ho tam, navic, kdyz ta veterina byla v utulku primo.Jako toho Maxe tam meli na kapackach taky pekne dlouho.To stene mohla zachranit okamzita operace, jako Maxe, odsat krevni srazeniny vsude, kde bylo treba, hlavne z okoli plic a papulky.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 21:08

Ja bych ho nechala odvezt, nebo ho odvezla sama a tam by si ho nechali a svedectvi by bylo, v jakem bylo stavu.Z toho bys nic nemela.A jeste bych okamzite kontaktovala ochrance zvirat, aby to zmedializovali a dostalo se to do televize, pak uz by bylo vyhrano a ty bys z toho nemela vubec nic, ponavdz by se tam zverejnil ten hajz co to udelal a cely postup.
telefon na toho Bobala si napiste vsici, nikdy nevite, kdy s necim podobnym prijdete do kontaktu, tak mate kam volat o postupu.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 19, 2010 21:21

Jenže bohužel v naší republice to chodí tak že kdo pomáhá je byt...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 21:46

No, a to se musi zmenit.Hresi se nato, ze se lide boji.Kdyby se bal tenkrat i ten pan Bobal, tak fenka boxera uz nezije, nemohla se chudak ani vycurat, vykadit, jak ji vylezala deloha:-(.Kdyz jsem to videla ve zpravach, tak se mi udelalo soufl.A kdyz volali majitele, tomu to bylo jedno, ze to musi pry vydrzet.Tak tam proste za asistence svedectvi policie vnikli a fenku zachranili.To vis, ze majitel vyhrozoval, ale nakonec byl myslim souzen, ponevadz se to nezametlo pod koberec a medializovala to televize a tak to vzdy chce.Strasne lidi to pobourilo a tak se spis ten povedenej majitel zaleknul.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 19, 2010 21:51

Holky, urcite se nato nevykaslete, nenechte to usnout a ty wulfino podej kdyztak co nejvic info, kdyz nekdo bude chtit.A Zkus zjistit po sousedech v okoli vic info a jmeno toho zmetka a jak dlouho tam to stene tyral a mel.
Dnes se s vama loucim.Muzu vam rict, ze me bylo celou noc tak zle, zvracela jsem a musela zustat doma, tak zle mi dlouho nebylo,migrena, jak prase.Jdu spat, neni mi fakt dobre, jsem vzteky uplne bez sebe, dobrou noc.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”