Skoro nic nežere!

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Skoro nic nežere!

Příspěvekod Ivanka » Pá Bře 30, 2007 10:19

Ahojte, jsem zase tu, protože mám problém a nevím, jak moc je závažný!
Mám od Janči přes rok starého ebonka, který je dost drobné tělesné konstrukce a od malička vybíravý v jídle!
Jenže asi od minulé soboty pokoročila jeho vybíravost natolik, že lze přesně vyjmenovat potravu, kterou ještě jí: seno (jen pampeliškové listy), bodlák, z Witte Molen granulí jen ty bílé, ovesné vločky, tvrdý rohlík, rozinku (max. 1 ks), vodu.
Začal odmítat jakékoliv jiné granule, šípky, jablíčko a větší množství rozinek než 1 kousek.
Zoubky ho zřejmě nebolí, hlodá poličky siporex a zdi jak o život, zoubky jsou hezké žluté a oči nemá nijak uslzené.
Běhá a skáče celkem normálně (teda po pravdě - vždycky byl knedla, takže občas stávkuje a nejde ven nebo jde a sedne si k oknu, ale oproti normálu to je beze změny).
Bobky normální - jednou větší, jednou menší, ale opět bez výrazných změn oproti dřívějšku.
Možná mně přijde trochu smutnej a dost se haštěří s Mikinkem.
Mám strach, že časem přestane jíst úplně všechno a pojde hlady!
Co s tím? Mám ho tahat na veterinu, když nemá žádné příznaky nemoci krom vybíravosti v jídle? Nebo mu mám dát dietku a nedávat nic než granule, seno a vodu, až vyhládne a sežere to? Napadlo mně, že to je ze stresu, jak se te´d "hádá" s Mikim, ale jak to mezi něma můžu vyřešit?
Díky za názory a rady...

Disable adblock

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Pá Bře 30, 2007 10:25

Nevim, ale nepises tu hmotnost. Takze ani zda a v jakem intrevalu hubne. Je mozne, ze min ji, ale muze si drzet stejnou vahu.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Bře 30, 2007 10:31

Ono ja tiez zistujem,ze moj mysiak uz nejedava toloko kolko papakal...a niektore veci tiez uz nemusi...ale granulky pekne papa..seno,voda,siporex....tiez sa mi zda,ze je to ide mnzostvo ako ked bol maly...ale myslim,ze je o.k. pokial ti nejako nechudne..

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Bře 30, 2007 10:32

Ivanko, dávej mu do stravy hroznový cukr, aby měl nějakou energii navíc.
Bohužel na tohle mi doktorka řekla, že pokud činčila nebude chtít jíst, tak jíst nebude a když si usmyslí, tak umře hlady. Takže občas takové to, když nechce jíst granule, až dostane hlad, začne je jíst, není zcela na místě. Někdy je potřeba činče dávat hlavně to, co jí chutná, zejména když je na pokraji smrti hladem.
Ještě nám doktorka radila na podpoření chuti k jídlu dávat denně jednu čtvrtku obyčejného B-komplexu, my jsme ji rozpouštěli ve sladkém čaji, jinak by to Ferdík nepozřel.
Naposledy upravil(a) Terezka dne Pá Bře 30, 2007 10:33, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Bře 30, 2007 10:33

Terezka napsal:Ivanko, dávej mu do stravy hroznový cukr, aby měl nějakou energii navíc.
Bohužel na tohle mi doktorka řekla, že pokud činčila nebude chtít jíst, tak jíst nebude a když si usmyslí, tak umře hlady. Takže občas takové to, když nechce jíst granule, až dostane hlad, začne je jíst, není zcela na místě. Někdy je potřeba činče dávat hlavně to, co jí chutná, zejména když je na pokraji smrti hladem.


uhaaaa..... :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Bře 30, 2007 10:57

AHojky,
já mám od Janči Shreka a mám stejenj prblém, žere jen to co chce.....pamlsky nežere skoro vůbec...jediný co si za odměnu vezme jsou vločky, genule mi zatím žere, ale o proti žrouťasům, co mám doma, jí horzně malinko.Zkouším mu teď do vody dávat jablečnej ocet- taky podporuje chuť k jídlu a torchu se to zlepšilo.
Jinak je oproti tvému peciválovi hrozně hyperaktviní, všechno okusuje a nevypadá, že by nějak strádal:-) Jen hald žere míň........je jak malé dítě, ,, rači si du hrát, než abych jedl!!!" Zkus mu koupit kdyžtak tekutý vitamín B a dávej mu ho do vody....ja osobně teď na něj taky přecházím, protože se mi vždycky zvedá kufr, když ředim jablečný ocet vodou :lol: :lol:

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Pá Bře 30, 2007 11:28

myslim si,ze je docela dulezite,aby jsi ho zacala vazit a pak sama uvidis jestli je to vazne,nebo mu to proste k zivotu staci :) muj pes napriklad zere jen dvakrat tydne coz je docela bida.byla jsem z toho taky hodne spatna,ale doktor mi rekl ,ze je to proste takovy typ.je hubenej ale spokojenej takze mu davam co ma rad ale nenutim ho.nemyslim si ze mys ho musela nechat vyhladnout davej mu proste to co ma rad a vaz ho a pak teprve uvidis :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Bře 30, 2007 11:52

a Barča taky nežrala... a byla pěkně hubená, pořídila jsem jí kamošku a začla baštit trošku víc ale byla furt hubená, pak jsem jim dala Terezku na hraní a jsou všechny 3 obrovský, protože Terka sežere všechno proto musí baštit rychleji než Terka (nebo ji k jídlu nepustit)... Už jsou všechny tři jak nafukovací balonky...
Jedinej kdo u mě nežere tak je pan Mišák A. - ale pokud bude bydlet s Terezkou tak podle mého změní i názor na jídlo...
Barča vydržela nežrat zhruba 10 let (teda žrát málo) a zuby má jak 2,5 letá (to mi řekl loni veterinář)... Takže bych to katastrofálně neviděla, prostě jen nemá hlad...
Ť.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Bře 30, 2007 12:06

Díky za rady!
No, na váhu ho ani omylem nedostanu! Ale řekla bych, že nehubne.
Celkově se mi zdá v dobré kondici, asi mu fakt budu teda dávat jenom to, co ještě milostivě pozře, protože jeho nemoc nejspíš opravdu bude "mlsnost"! :roll:
To béčko do vody zkusím, třeba pak dostane hlad i na granule! A budu pozorovat. Pokud to bylo beze změny nebo přestal jíst i to, co si vybral, že mu te´d zrovna chutná, tak zkusím nechat udělat koprologii, kdyby náhodou... :?

Mimochodem, když jsem prosila přítele, kterej pracuje doma, a´t se mrkne, jestli tam už Ebík neleží nataženej, tak mi ho vyfotil, jak ho zrovna přistihl - motal se kolem misek a seníku, potvora mlsná. :lol:

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Pá Bře 30, 2007 12:19

Ivanka napsal:Díky za rady!
No, na váhu ho ani omylem nedostanu! Ale řekla bych, že nehubne.
Celkově se mi zdá v dobré kondici, asi mu fakt budu teda dávat jenom to, co ještě milostivě pozře, protože jeho nemoc nejspíš opravdu bude "mlsnost"! :roll:


Na vážení mám trik, nebo spíše postup. Zůstala mi malá přepravka /tak +-20x15/. Když je čas vážit /2x do měsíce/, tak stačí spáče /vážím úmyslně těsně pře probuzením, jelikož je klidnější/ přemístit do přepravky /má v ní i mlsku, takže se ani nebrání. Zvážím přepravku s činčilou a pak samotnou přepravku, odečtu a mám "čistou" váhu. Celé vážení jedné činčily trvá tak 45-60s.

Avatar uživatele
janielik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Stř Ún 21, 2007 10:32
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod janielik » Pá Bře 30, 2007 12:32

Sepp napsal:
Na vážení mám trik, nebo spíše postup. Zůstala mi malá přepravka /tak +-20x15/. Když je čas vážit /2x do měsíce/, tak stačí spáče /vážím úmyslně těsně pře probuzením, jelikož je klidnější/ přemístit do přepravky /má v ní i mlsku, takže se ani nebrání. Zvážím přepravku s činčilou a pak samotnou přepravku, odečtu a mám "čistou" váhu. Celé vážení jedné činčily trvá tak 45-60s.


nepoznam cloveka, ktory by sa rad vazil a s cincilkami je to asi rovnake :D ale ty si im dobre presiel cez rozum :D :D :D

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Pá Bře 30, 2007 15:00

moje činči se váží dobře, ale když vážíme Martiny činči, taky je dáváme do přepravky. mám normální kuchyňskou váhu, u které se ani nemusí odečítat (proste se tam položí přepravka, pak se to vynuluje, a když tam dáme činču, ukáže to už jen její váhu). určitě to zkus, ta váha je docela směrodatná..

když ho budeš denně vážit, uvidíš, jak na tom je. mně třeba teď ještě činčilky rostou, e-mu mi za týden přibírá i 20 gramů, ale kdybych ho nevážila, ani by mi to nepřišlo. když zvířátko (nebo i člověka 8) ) vidíme každý den, hůře si všímáme výkyvů hmotnosti..

jinak b-komplex do vody taky doporučuju. jablečný ocet sice zvýší chuť k jídlu, ale na druhou stranu zrychluje metabolismus..

přeju hodně štěstí, třeba se rozjí sám od sebe!

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Pá Bře 30, 2007 16:59

Za tuhle radu mi moc nenadávejte :D - dá se použít jako nouzové řešení, jak zvážit činčilu, která na váze nevydrží ani omylem.
Chytne se činča, dá se do tenké látkové tašky a tašce se zavážou uši. A tahle vrtící se taška se zváží, sice se hýbe, ale z váhy neuteče. Trvá to pát vteřin a myslím, že je to lepší, než chytat utíkající činčilku a strkat ji zpátky na váhu. Potom se odečte váha tašky. :D
Teď už se vážíme bez problémů, jistí to pamlsek nebo kousek dřívka. :D

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Pá Bře 30, 2007 17:16

My máme vážení bez problémů. Vezmu Mazlíka a položim ho na váhu i s pamlskem. Než dojí pamlsek, tak ho mám zváženýho. :wink: :wink:
Ivanka: třeba má jen takovou vybíravou náladu a za chvíly zase začne jíst. :wink: :wink:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Bře 30, 2007 18:06

čaky napsal:myslim si,ze je docela dulezite,aby jsi ho zacala vazit a pak sama uvidis jestli je to vazne,nebo mu to proste k zivotu staci :) muj pes napriklad zere jen dvakrat tydne coz je docela bida.byla jsem z toho taky hodne spatna,ale doktor mi rekl ,ze je to proste takovy typ.je hubenej ale spokojenej takze mu davam co ma rad ale nenutim ho.nemyslim si ze mys ho musela nechat vyhladnout davej mu proste to co ma rad a vaz ho a pak teprve uvidis :wink:
týýbrďo to ty naše potvory jsou každý den v 18h vpozoru a hlásí že mají hlad :lol: a to jim občas přes den ještě někteří občas něco šoupnou... :?
Jinak Ivi držíme palce ať začne baštit normálně.

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Pá Bře 30, 2007 18:45

:lol: ja sem taky snila o psovi "zroutovi" a misto toho mam psa anorektika :lol: :lol: ted uz si z toho delam srandu,ale byli doby kdy nezral ani sunku ted si ji obcas da 8) poradne se nazere jen kdyz k nam nahodou zabloudi nekdo kdo ma taky psa :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Bře 30, 2007 18:51

čaky napsal::lol: ja sem taky snila o psovi "zroutovi" a misto toho mam psa anorektika :lol: :lol: ted uz si z toho delam srandu,ale byli doby kdy nezral ani sunku ted si ji obcas da 8) poradne se nazere jen kdyz k nam nahodou zabloudi nekdo kdo ma taky psa :lol: :lol: :lol:


to víš konkurence dělá divy :-D:-D Musíš u pořídit nějakej vhodnej žroutobudič :-D

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Bře 30, 2007 20:12

čaky napsal::lol: ja sem taky snila o psovi "zroutovi" a misto toho mam psa anorektika :lol: :lol: ted uz si z toho delam srandu,ale byli doby kdy nezral ani sunku ted si ji obcas da 8) poradne se nazere jen kdyz k nam nahodou zabloudi nekdo kdo ma taky psa :lol: :lol: :lol:

no to bude asi opravdu tím že máme 2 závistivý feny.... :lol: ale je taky pravda že Bona dá přednost před šunkou kornů nebo musli tyčince či tmavýmu rohlíku a před Ájou zas nemáš šanci jíst ředkvičky nebo kedlub :lol:

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Pá Bře 30, 2007 20:19

:lol: :lol: :lol: to vis nesmis je nechat divat tolik na telku,ted je to sama stihla linie....... :lol: :lol:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » So Bře 31, 2007 22:33

:lol: :D :lol: :D

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”