porod a původ Vily

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod jasmin » Út Dub 10, 2012 9:50

Ona to tak dela, ponevadz neni velkochovatelka a cincily nikdy nechovala jen kvuli zisku a mladatum, jsou pro ni a byly hlavne mazlicci, ktere i zachranovala.Je to ma kamaradka a ji verim stoprocentne vse, co mi kdy o cincilach rekla, napsala a kladla na srdce, od ni jsem se dozvedela vse do zacatku nejpotrebnejsiho.
Uvadet ji nebudu, nechci a neudelala jsem to ponevadz k tomu mam sve duvody a zvlaste zde.Jedna se o velkou odbornici pres cincily,znamou i ve svete, vic neprozradim.Ma vsak svuj specificky pristup k cincilam, ktery by mnozi asi nechapali, zvlaste chovatele, kteri je chovaji jen pro zisk a prestiz.Kazda samice, kdyz rodi, jak na bezicicm pase a jeste bez odpocinku aspon jednoho roku je pak odepsana a jednu takovou jsem mela moznost i zachranit pred vice lety od kozesinoveho chovatele a vzit si ji na doziti, tak vim, o cem mluvim.A od tehoz chovatele jsme pak jeste zachranovali a brali dalsi samici, ktera uz mu byla nanic, kdyz nemohla dal rodit a prala bych vam ji videt.Nejsme v prirode, tam si to zvirata koriguju sami a houby vime, kolika let se dozivaji, nebo dozivali tam.V prirode ma ovsem samice vetsi moznost uniku pred samcem, vice prostoru, je tam vice faktoru, jak ho pripadne odmitnout, je tam i vice samic apod.
Je to stejne i u jinych zvirat, cetne porody samice proste huntuji a nici, odebiraji ziviny aptd.Neni ani vyjimkou, ze takoveto samice mivaji pak po 6letech veku problemy se zuby a jine.Samozrejme, ze vyjimky existovat muzou, ktere jsou opravdu silne a dobre stavene, take jednu myslim nechala jeste zabreznout v 7letech, nebo dokonce v 8, to uz nevim presne, ale poznala, ze muze, ale hlavne jim urcite davala odpocinek az 2roky mezitim, kdyz byl prvni vrh pocetnejsi.
Nechci se tady ale dal dohadovat, napsala jsem to sem pouze jako radu pro slecnu, nebo pani, ktera defakto Vilu zachranila a umozni ji konecne klidny zivot bez stresu a aby byla jen samici do chovu na plozeni mladat a presuny dal.Myslim, ze sve si uz nejen zazila, ale i odrodila a ja uz bych ji proste dala klid, ikdyz se spravi a zklidni a zacne zase verit lidem, ale bylo toho na ni v kratke dobe moc.
Reagovat dal uz tedy nebudu, ponevadz opravdu jen vyjimecne sem na forum jeste napisu, kdyz je potreba, aby to bylo treba voditkem pro novacky apod.Pani se jiste rozhodne sama a nejlip, nebot se zda, ze ji opravdu zalezi na cincilce samotne a ne na odchovech.

Jen jeste dovetek, na ktery jsem zapomnela.Ted je nejdulezitejsi jeji odpocinek a klid od vsech tech stresu doposavadnich, posledni byl ten, ze prisla o mladata a i to vnima samice negativne.Navic je oddelena od sveho samce, ktereho ma rada a proziva dalsi stres a mozna i obavy, ze zase treba nekam poputuje.Ikdyby neprozila, co prozila a byla vpohode,tak by si stejne potrebovala aspon minimalne ten rok odpocinout a nezabreznout, coz v pritomnosti samce nejde.Tudiz ja bych se zamerila na jeji pohodu a duveru a vratila ji k samci, ponevadz tim, ze budou oddeleni delsi dobu ho pak nemusi prijmout.Nedala bych ho ale k ni bez kastrace, ktera by byla nutna.
Jinak Ti pisu vic do sz, co ted delat s ni, nez se to vyresi

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod martej » Út Dub 10, 2012 13:35

katerina.kat napsal:Moc jsem nepochopila o co jde ale vyrozumněla jsme že samice nerodila za sebou a před zabřeznutím dost nabrala a měla odpočinek.

Zkuste si přečíst celou diskuzi, ono to pak pochopíte, proč to tu všichni píšou.


K Jasmin: Ani se jasmin nedivím, v době, kdy zkušený chovatel je pranýřován a nadává se mu, bych taky nic nezveřejňovala. Akorát by se tu zase jen pomlouval :roll: :roll:
Souhlasím s tím, že Villa by po porodu potřebovala ještě odpočinek. Než se stěhovala, tak měla přes 600 g a podle fotky od Mirrhy není ještě v 100% kondici, ale rozhodně se hodně zlepšila. Určitě bych ji hned nevracela do chovu a samečkovi bych pak dala jako kamaráda po odstavu jeho syna. Holky se zregenerují a nikdo nebude sám :))

Jinak s těma dvouma rokama je to přehnaný jen u někoho. U mě si činčily dávají pauzu na zimu - první a druhý vrh si odbydou na jaře a v létě a do jara si dávají pauzu. Samice má velké (ne vyžrané), s dobrou stavbou těla, dobrým kožichem a vitalitou a půl roku odpočinku jim stačí. Je to hodně individuální a člověk se musí ohlížet na tu samici a pokud myslí, že není něco v pořádku, tak by ji měl dát delší odpočinek.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Út Dub 10, 2012 19:09

Martej: takže Ty si myslíš, že by měla ta pauza být jak dlouhá. Jinak ano, Barunka opravdu kojí - hlavně to jedno malé, co jsme dokrmovali - mimochodem, už má 42g :) a od nás už nic nechce. Baruška (Vila) ho hlídá a čistí... Ale když odskáče Ája, tak k ní přiběhnou i ostatní. Tolik je pít nenechá, ale... malého kojí poctivě. Přibral za ty 2dny od nezdařeného porodu 6g.
Myšákovi jsme dnes dovezli větší klec, s tím že tam bude až do odstavu malých.

A pokud si to přečte Jasmin - nevím, jak nechat zabřeznout pak jen jednu samičku (Áju). To by šlo asi jen tak, že bychom museli holky oddělit, což nechceme. Dnes jsem nad tím celý den přemýšlela.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod martej » Út Dub 10, 2012 19:11

to takhle nejde říct :-)) VY určitě sama poznáte, kdy je ta doba, kdy se stabilizuje a její stav se zlepší :-)) Já bych počkala do té doby, kdy bude přibírat. Jak se její váha zastaví, zlepší se ji kondice a bude v pořádku, tak ji klidně můžete dát samečka zpět :-))

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Út Dub 10, 2012 19:26

Martej: děkuji, budeme tedy sledovat tu váhu :-)

S tím vykáním tykáním mám tady na fóru problém. Já jsem všem vykala, ostatní mi tykali, tak jsem si myslela, že se má tykat, propadala jsem si blbě. Tak já si to budu pamatovat, že Vám se vyká, omlouvám se.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod martej » Út Dub 10, 2012 20:07

Já bych raději tykala Sem si právě všimla, že vykáte, tak jsem se přidala Takže si budeme tykat? )
Jinak tady jsem našla fotku vily, když měla miminka: http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 1511&pos=2 , ale nějakou, kde by byla vidět celá jsem bohužel nenašla Ale aspoň tam jde vidět, jaké byla hezké miminko )

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Út Dub 10, 2012 20:43

Moc děkuji, Barunka (Vila) je srdíčko :) ale to jsou všichni :) ano ano, tykat (už jsme si to vysvětlily v SZ)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod jasmin » Út Dub 10, 2012 22:24

Ja bych ji prece jenom, ikdyby se zpravila uz zabreznout nenechala a kdyz, tak bych ji dala aspon minimalne rok pauzu, ponevadz rodila vickrat a hned za sebou v blizke dobe.
Jak to ale udelas, zalezi na Tobe.Ja osobne bych to resila tou kastraci samce, aby mohli byt vsichni pohromade a ji uz nechala v klidu.Pocitam, ze ji je asi 5 let?
A s kym je ted samecek?aby nezacal zase stresem hubnout on,ale samce ted k nemu davat bych se bala, ponevadz jakmile by citili samice,servali by se do krve, nebo mohli, stava se.Zvlast, pokud by byla nejaka samice v riji.
Opravdu nevim, jak radit, rozhodne nechci nikomu nutit svuj nazor.
Potrebovala bych ale vedet, kolikrat Barunka presne rodila a v jakych intervalech za sebou, nebo byla nejaka pauza?Ja si myslim, ze asi ne a kdyz, tak mala.Kdy rodila prvne a kolikrat, pisla bych o nazor te zname do Ameriky.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Út Dub 10, 2012 22:34

Jasmin: já jsem se to snažila zjistit, ale nedopátrala jsem se přesných údajů :( narodila se 8.5.2008

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod jasmin » Út Dub 10, 2012 22:43

No, pravdu se uz asi nedozvis.Ja jsem Kacku znala trochu, takze u ni se mela urcite jeste dobre.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod luciex » Stř Črc 11, 2012 10:26

Jitka mi jí prodávala s tím že váží 600g,když jsem ji dovezla domů,tak vážila něco kolem 460,pod 500g to bylo určitě.byla jsem z toho velmi zděšená.
Hned po pár dnech se u ní objevila plísen,tu jsme vyléčili.Villa začala přibírat ale i když po 3 měsícíh nenabrala váhy s kterou byla prodáváná rozhodla jsem se ji prodat a koupit hold jinou.
Bydlela zde se samičkou,měli se rádi a byli velmi spokojení.Villa krásně papala a oproti začátkům u nás byla později opravdu štastná.Bylo to naní prostě vidět jak byla veselá.Došla si pro mlsku a nechala se hladit.
Je mi uplně jedno jak si toto okomentujete.Jen jsem vám chtěla napsat jak to bylo.
Nové majitelce se omlouvám za trápení,ale před prodejem měla 550g a je její chyba že si pro samičku nedojela až k nám aby si zkontrolovala váhu.To už bylo na ní a nevim jak bych si pomohla že bych lhala teda.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Stř Črc 11, 2012 11:08

Luciex, já jsem nová majitelka. Myslím, že obě víme, jak to bylo. To že jsem pro ni nedojela? Přivezli nám ji naši známí, kteří jeli tuto trasu, co je na tom špatného? Je to pro nás opravdu dálka a když pracuji, nemůžu si vzít jen tak den volna. I když jsem to také zvažovala. Nicméně, měla mít váhu takovou, jaká byla slíbena. A to neměla. Proč jste mi neodepsala na můj mail a reagujete až prostřednictvím tohoto fóra za takovou dobu?
Každopádně všechno toto už je naprosto zbytečné řešit. My ji máme rádi, už má váhu 650g, takže je snad spokojená. Otěhotnět ji znovu nenecháme, málem to minule nepřežila stejně jako ti maličcí. Řeknu Vám, že tento hrůzný zážitek bych opravdu nepřála NIKOMU !!! Myslím, že jsme si já i Vila (naše Barunka) zasloužili, abych věděla tuto historii dopředu + to ohledně váhy. Hledala jsem činčilku, která bude moc být se samečkem, což není teď možné. Tohle jste věděla !!! Bydlíme v paneláku a máme je jako mazlíčky + jsme chtěli, aby měli občas malé - máme 2 samičky a 1 samečka. Sameček musí být teď zvlášť, až do doby než ho necháme vykastrovat. Nehodlám se Vily (Barunky) zbavovat, protože už by neměla mít malé. My to bere jinak. Měla jste ji prodat jako mazlíčka, ne už do chovu a to kvůli váze i kvůli množství porodů a vysílení, které se u ní denně projevuje !!! To byste za ni ale nedostala ty peníze, které jste dostala, že?
To ale už opravdu nemá cena řešit.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod luciex » Stř Črc 11, 2012 12:01

Měla jsem v posledních měsících moc práce,jsem sem šla až ted a email mi přišel jen jeden ohledně počtu porodů a na ten jsem odpovídala.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Stř Črc 11, 2012 12:13

Luciex, s tím mailem máte pravdu. Odpověděla jste mi ale nějak později, zapomněla jsem. Jenže informace podaná před koupí a po koupi, po tom nevydařeném porodu, se liší. Ale to opravdu nemá cenu řešit. Ať si o tom každý udělá obrázek sám. Přiznám se, že já bych od Vás už raději činčilku nekoupila.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Ladus » Stř Črc 11, 2012 16:24

A mi se zase zdá Luci, že nás zase taháš za nos :^o Vím, co jsi mi psala tenkrát o Ville proč ji dáváš pryč. A navíc Jitky jako chovatelky si velmi vážím a nějak věřím jakou měla váhu před prodejem. Komentovat ani nebudu fotky s činčilou na tvém, dnes už nefunkčním FB. Ale zase je pravda a štěstí, že se Villa (Barunka :-)) dostala do.dobrých rukou a dala se docela dokupy. Co bylo se nemá asi řešit tak snad už bude jen lépe :-)

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porod a původ Vily

Příspěvekod Myrrha1 » Út Pro 17, 2013 16:54

Po dlouhé době jsem se přihlásila na toto fórum a to proto, že už asi vím, proč je Barunka (Vila) tak často vysílená a proč tenkrát ten porod nezvládla. Dnes jsme byli na veterině, protože se nám zdála divná (míň a s obtížemi jedla, prskala atd.) a doktor nám předepsal léky na srdíčko. Takže si myslím, že těmi častými porody se jí to jen zhoršilo. Tenkrát jsem ji kupovala, protože jsem chtěla aby měla malé, bylo mi řečeno, že do chovu je vhodná (lživý údaj o váze), což nebyla pravda. Myslím, že Barunka opravdu už neměla jít do chovu. Uvádím to jen pro celistvost celé této záležitosti. Váhu má už přes 700g a je v jedné kleci se vykastrovaným samečkem a samičkou a krom těch zdravotních problémů je spokojená...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”