větve z ovocných stromů

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Pro 13, 2010 20:45

My dáváme činčám suché větve z jabloně nebo hrušně.Čerstvé se nám moc neosvědčily,protože z nich měli průjem a stejně jím více chutnají sušené . :P

Disable adblock

peposh
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Led 03, 2011 13:59

Naše skúsenosti

Příspěvekod peposh » Po Led 03, 2011 21:14

Skúsim zosumarizovať naše skúsenosti.

Vetvičky som narezal ešte skôr, ako sa k nám prvá myš nasťahovala. Voľba padla na plánku (divo rastúcu jabloň), ktorej miniaturne nekonzumovateľné jabĺčka mi z dnešného podľadu prišli ako dokonalý konárový BIO produkt...
Je pravdou, že naša prvá klietka veľmi nesplňovala kritéria pre čiči klietku, no práve vetvičky z jablone mali myške ukázať, že u nás bude lepšie ako vo zverimexe.

Po tom čo padlo rozhodnutie o realizácii normálnej klietky, kde moja žena vyriešila klasickú 'dilemu' skriňoklietky-klietky jednou vetou: nič podobné skrini predsa v obývačke nemáme!, sme po obmedzenom záujme čiči o konáriky vybavili klietku všetkým možným len nie konárikmi.

No tie 2 čo tam ostali, sa po čase stali priestorom pre slušnú akrobaciu teraz už dvoch našich myšiek. Keďže klasická klietka je prirodzene uspôsobená pre rôzne uložené konáre, pomaly ich začalo pribúdať. Na moje veľké prekvapenie, každý nový konár sprevádzal po inštalácii slušný rachot, pričom ráno bol konár po väčšine oholený do tla. Sprvoti som to prisudzoval myšiakovi Rickimu, či nedoniesol nové zábavky, no nakoniec ako sa ukázalo po prinesení novej vetvičky z jablonky, všetko bolo inak...

Oni tie pôvodné sa stihli na preslnenej logii počas leta úplne vysušiť, pričom tie čerstvé sú stále skôr na lozenie ako obhrýzanie.
Takže moja skúsenosť je: Narezať dnes, podávať cca za rok :D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Led 04, 2011 22:21

U nás presne naopak: čerstvé halúzky sú na druhý deň holé, tie tenšie ešte aj rozhryzané na triesky, staršie vetvy, ktoré majú kôru už viac do červena, vydržia asi naveky, do nich sa hryzne tak raz za týždeň.

barry
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Po Zář 24, 2012 10:52

Re: větve z ovocných stromů

Příspěvekod barry » Po Říj 01, 2012 11:40

A co větvičky z vinné révy? Nemyslel jsem na okus, ale jen pro lezení.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: větve z ovocných stromů

Příspěvekod žanda » Po Říj 01, 2012 17:39

to mě nikdy nenapadlo. Jak tvrdé dřevo to je? Rozhodně i když to bude větev na prolézání, tak ji budou tak jako tak kousat. Jedovaté to dřevo ale není, tak proč to nezkusit? :wink: Ale hlídej bobečky, jestli po tom neprůjmují nebo nemají zácpu... A rozhodně mě zajímá tato zkušenost. Tak sem po nějaké době užívání napiš, prosím. :)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”