Evžének má miminko :-)

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Ne Črc 02, 2006 19:43

Liliana napsal:Ze stránek MVDr Švehlové:
Přestože mláďata činčil už druhý týden ochutnávají seno a za týden obvykle i granulky, je třeba jim stále dávat mléko, které jim pomůže dobře trávit i "dospěláckou" stravu.

Jenže z toho je patrné, že se jedná až o třetí týden života a on má necelej týden :-) Já jen, že bych mu to zabavil a dal na poličku, kam nemůže

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Ne Črc 02, 2006 22:16

ted si termín nevybavuju ale asi něco okolo 14dnů???ale buď to měli jako pochutinu nebo to jenom zkoušeli co to je a jak to chutná, ale min. 3týdny jestli se nepletu je důležitý mlíko
spíš to bere jako hračku... moji prckové to měli taky dosti nízsko u dna klece a píš si z něho ze začátku děla pelíšek :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Črc 03, 2006 7:05

oni všechno zkouší, ale ze začátku to nejí, kousnou do toho, ale hned to vyplivnou....

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Črc 03, 2006 18:46

to je normální, zrovna si všimnul že má zoubky, tak zkouší, k čemu jsou :wink: . Nic před ním neschovávej, nech mu přístup ke granulkám, k senu i napaječce... časem přijde na to, k čemu to je, zatím to má jako hračku... To moje adoptovaný pídě taky strká do papule na co přijde :wink: . Každopádně je ale moc dobře, že ti takhle přibírá, ten přírůstek je naprosto v normě a znamená to, že mu to mlíko nevadí a roste tak jak má, takže by s tím neměly být problémy... že nazačátku trochu shodil nevadí, když to teď nabralo ten správnej směr... Takže hodně štěstí!!! :D

Disable adblock

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Po Črc 03, 2006 22:04

Takže dnes máme týden ... zatím žije. Všechno jsem nechal dole, misku s granulema, seno a napáječku, na kterou by mohl dosáhnout...
Nehubne, něco přibral, ale pořád má chudáček málo ....... :-(
Myslel jsem, že to asi bude samička, ale dnes jsem se díval a víc bych se přikláněl k samcovi.. což by bylo perfektní a mohli by spolu zůstat ... pokud to zvládneme a přežije .....

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Črc 03, 2006 23:42

PETE.cz napsal:Takže dnes máme týden ... zatím žije. Všechno jsem nechal dole, misku s granulema, seno a napáječku, na kterou by mohl dosáhnout...
Nehubne, něco přibral, ale pořád má chudáček málo ....... :-(
Myslel jsem, že to asi bude samička, ale dnes jsem se díval a víc bych se přikláněl k samcovi.. což by bylo perfektní a mohli by spolu zůstat ... pokud to zvládneme a přežije .....

Pokud baští, řádí a roste, tak věř že to bude dobrý :!: :P

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Črc 04, 2006 7:18

nám holky při dokrmování přibýraly ale i bývaly na váze, ale nakonec jsou zdravý a veliký - a nenažraný :lol: Sotva otevřu klec, už mi obě lozí po rukou, mám co dělat, abych je v tý kleci udržela - hlavně ráno, když jdu do práce... :lol:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Út Črc 04, 2006 20:59

tak malej od pátku .. to je za 5 dní přibral skoro 10g a už baští z lžičky jak vzteklej, dokonce si ju občas drží packama, abych mu ju nevzal :-)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Črc 04, 2006 21:42

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Črc 04, 2006 21:44

PETE.cz napsal:tak malej od pátku .. to je za 5 dní přibral skoro 10g a už baští z lžičky jak vzteklej, dokonce si ju občas drží packama, abych mu ju nevzal :-)


:lol: :lol: :lol:
to je znamení chuti nejen do jídla, ale hlavně celkově do života!
aby z něj ještě nebyl do týdne buřtík! :lol: :lol: :lol:
Pete, jsi skvělá máma! :wink:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Út Črc 04, 2006 23:04

no .. už aji utekl :-) vyšplhal po kleci obehnaném pletivem, a vylezl horní částí, kde pletivo na mříži není ... asi ( neviděl jsem to) .. každopádně jsem ho našel ve starém domečku, kterej leží vedle klece na koberci ..
Budu mít v pátek novou klec a tam bude mříž o velikosti 1.5cm na 20 cm ( výška a šířka) .. Z toho by už utéct neměl, že ?
A jinak se už vydrápe po mřížích na poličky, které sou tak 30 cm nad dnem :-) takže jsem tam dal zpět "schody", když už tam stejně vyleze.
Snad se nezabije pádem :-)

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Út Črc 04, 2006 23:53

Naši prckové než se naučili pořádně skákat tak jak žaby chodili po kostíčkách pletiva a za chvilku se naučili chodit i povětvích. Počkej uvidíš a čím dál víc se budeš divit :lol: co je schopněj provést :lol:
Jentak dál a né že mu "mámo" ukradneš tu lžičku :lol: :lol:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Stř Črc 05, 2006 16:54

Když se narodil, tak měl cca 35g .. No a do 5 dní, co byl ještě s Evžénkem, tak s váhou šel dolů na 32g ... Evžének asi neměl mléko, takže byl asi těch 5 dní hlady :-( No a od pátku, kdy jsem ho začal dokrmovat má 42 - 43 g... (10 g za 5 dní )
Doufám, že se Evžének má tam nahoře dobře :cry:
Jinak děkuju všem za podporu, rady ..

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Čt Črc 06, 2006 20:50

ahoj. Včera jsem psal, že má cca 42g .. no dnes navečer měl už 50 g .. což je teda za den nějak moc :!: :?: ... No, Ivanka měla pravdu, pomalu z něj bude pěkný buřtík :-)

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Črc 06, 2006 20:57

PETE.cz napsal:ahoj. Včera jsem psal, že má cca 42g .. no dnes navečer měl už 50 g .. což je teda za den nějak moc :!: :?: ... No, Ivanka měla pravdu, pomalu z něj bude pěkný buřtík :-)

Lepší buřtík než vyžlátko, však on to pak vyběhá:-) Buď rád že příbýrá :shock: :lol:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Čt Črc 06, 2006 21:02

Radka.o napsal:
PETE.cz napsal:ahoj. Včera jsem psal, že má cca 42g .. no dnes navečer měl už 50 g .. což je teda za den nějak moc :!: :?: ... No, Ivanka měla pravdu, pomalu z něj bude pěkný buřtík :-)

Lepší buřtík než vyžlátko, však on to pak vyběhá:-) Buď rád že příbýrá :shock: :lol:

To určitě .. ale je to moc velký skok ... doteď jsem byl rád za každý gram a dnes najednou 8 ? :-) :-) Ale pořád chudáček nemá jméno ... Ještě si nejsu jistej, jestli je to sameček nebo samička. . Občas mu omylem řeknu Evžénku .............

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Črc 06, 2006 23:48

Jejda, snad jsem to s tím prohlášením o "buřtíkovi" nepřivolala... :lol: :oops:
Je to ale veselé čtení o tom, jak se má malej "buřtík" fajn!
Evžének je určitě moc šťastnej, že se malej drží a že to tady jde dobře i bez něj! :wink:
Když nevíš, jestli je to holka nebo kluk, dej nějaké neutrální jméno, třeba Niki,... :wink:
Však ty si "mámo" skvěle poradíš!!!

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Črc 07, 2006 17:42

no, já myslím, že není důvod, proč mu neříkat Evžének... pro tebe to přece JE neutrální jméno :lol: ... Navíc Evžének se tam nahoře určitě nebude zlobit, že ho chceš mít u sebe dál, i když v mladším vydání... všichni se držte!

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Črc 07, 2006 17:54

Janča napsal:no, já myslím, že není důvod, proč mu neříkat Evžének... pro tebe to přece JE neutrální jméno :lol: ... Navíc Evžének se tam nahoře určitě nebude zlobit, že ho chceš mít u sebe dál, i když v mladším vydání... všichni se držte!

Zrovna teď jsem nad tím přemýšlel :-) A vůbec netuším a nic mě nenapadá... jméno Evžének se mi moc líbí ... Všechny činčilky byly Evžénci krom Ferdy :-) ( bylo by divný mít vedle sebe dvě, které by měly stejné jméno :-) :-) :-) ) Nechci se toho jména vzdávat, navíc když je to teď s největší pravděpodobností klučina .... a potomek po Evžénkovi III.
O víkendu se rozhodnu :-)

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » So Črc 08, 2006 21:32

myslím si, že je to sameček .. nevím jak velká mezera by u dvou týdeního samečka měla být, ale řekl bych, že prcek tam má tak asi2 mm mezeru +/- ... Jinak už Ferda s malím bydlí v nové kleci ... ze které zatím neutekl :-) a ani by neměl ....

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » So Črc 08, 2006 22:10

Tak to by bylo super, pokud je to kluk, to by mohl u tebe zůstat s taťkou Ferdíkem a nebude hrozit příbuzenské spáření! 8) :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”