Kočka, pes a činčila

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Tonča
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Črc 02, 2012 14:26

Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Tonča » Po Črc 02, 2012 14:30

Dobrý den, máme doma jednu činčilku a přemýšlíme o pořízení kočky, ale bojíme se aby naší činčilce něco neudělala. Jaké máte zkušenosti s kočkou a činčilou chované v jednom bytě? Děkuji za odpovědi. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kočka a činčila

Příspěvekod Lenca » Po Črc 02, 2012 15:34

tak..muj sameček se prý u bývalých majitelů honil s kočkama po baráku a vše prý v pohodě.Pak jsem ho dostala a bývalého přítele kočka se činčil bála, oni ji skákali na záda :D a ona chudák uplně hotová :D potom mi činčily hlídala tchýně a ta má kočky a jedno kotě je furt přes klec otravovalo, pořád tam packama šmatlalo a i drápkama, tak ho vždy činčily počurali ale za chvilku u nich zase otravoval...bylo to malé kotě co neposedělo..a asi před 3-4 týdny jsme si pořídili ročního kocoura a kocour se jich bojí :D oni ho opět jako všechny šikanují skákáním na záda, prohání ho a nedaj mu pokoj, pořád ho chodí budit :D tak spíš musíme hlidat a okřikovat činčily aby nechali chudáka kocoura :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka a činčila

Příspěvekod minlub » Po Črc 02, 2012 16:08

Měli jsme dlouho jednu činčilu a kocoura. Mates se činčiláka spíš bál a když běhal, klidil se někam do výšky. Když byl v kleci, obhlížel ho a očuchával. Nikdy jsme neměli problém. A to první byl pořízený činčilák, pak až kocour.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka a činčila

Příspěvekod žanda » Po Črc 02, 2012 16:29

Naše kočka se činčil bojí. Je zvědavá, přes pletivo je hrdinka, ale jak se otevřou dvířka, tak před činčilkama utíká. Nemám nejmenší problém. Pri vážení mi asistuje, ale nikdy se mi na činčilu nevrhla. Chovám i myšky a ani na ně se nikdy nevrhla...

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kočka a činčila

Příspěvekod Lenca » Po Črc 02, 2012 16:45

přesně tak, přes pletivo to jsou hrdinové :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka a činčila

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 02, 2012 17:40

Mám 2 kočky a činčily a nikdy žádný problém nebyl :)
Dokud jsou činčily v klecích, kočky se pohybují v činčilárně, jakmile se pustí činčila z klece, kočky zdrhaj...
Ani na činčilí miminka nemaj (bíkybohu) tolik odvahy, aby po něm šli :)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka a činčila

Příspěvekod genca » Čt Srp 02, 2012 19:02

My máme tři kočky, ale jsou dost zvědavý a už mi párkrát po činčilce skočily. Jestli by jí ublížili to nevím, ale zkoušet to radši nebudu :D takže když mám některou činčilu venku, kočky odháním jinam.

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Činčila a pes

Příspěvekod Somsi » Po Zář 10, 2012 20:41

Dobrý den,
máme asi roční činčilku a včera jsme si domů přinesli dvouměsíční, čtyřkilové štěňátko. Činčilák byl do té doby úplně normální a aktivní, ale od té doby, co je doma pes, je asi nervózní, stále psa sleduje a hlavně NEPIJE, NESPÍ A NEŽERE. Jenom sedí a pozoruje štěně. Vím, že činčila a pes by se spolu měli snášet a můžou si na sebe zvyknout. Jak dlouho to zvykání asi trvá? Nemůže činčilák ta pár dní umřít žízní? Přemůže žízeň, hlad a nevyspanost jeho strach? Bydlíme ve studentském bytě a nemůžeme je ani rozdělit. Prostě musí spolu být v jedné místnosti. Když jsme dnes šli na několik hodin se psem ven, kontroloval jsem stav vody i krmiva, ale neubylo. Zvyknou si na sebe jen tak nebo je mám nějak seznamovat?

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Somsi » Út Zář 11, 2012 17:15

Děkuji za přesun mého dotazu do neaktivní diskuze.. místo toho, aby mi někdo poradil.. činčilák umírá žízní, nežere a nespí. Padají z něj chlupy a když ho pustím, zaleze do nejmenší díry a vydává podivné zvuky. Přece je možné, aby si na sebe zvykli...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 11, 2012 17:25

Ano, činčilák je ve stresu... lze aby si na sebe zvykly, ale ne tak, že oba prdnete do stejné místnosti...
Pokud nemáte šanci oddělit, budete se muset rozhodnout, kdo půjde z domu... Protože takhle váš činčilák opravdu zemře...

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Somsi » Út Zář 11, 2012 17:43

Děkuji za odpověď.. přemístili jsme klec do neobydleného pokoje. Je tam klid a nesmrdí tam pes. Činčilák se už pomalu začal pohybovat.. a snad bude i žrát. Říkal/a jste, že si na sebe můžou zvyknout. Tak jak to bude nejlepší? Ještě jednou děkuji za odpověď. Osobně mám raději činčiláka, ale nevzdáme se ani jednoho..

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod tarja666 » Út Zář 11, 2012 17:44

myslím si, že chování činčily naprosto jasně vypovídá o tom, co činčile je. Činčila se psa bojí a je ve stresu. Měli jste je na sebe nechat zvyknout postupně. Teď bych určitě oddělila - váš studentský byt je jen jeden pokoj s hlavními dveřmi? Nemáte více pokojů? Já jen, že většinou studentské byty mají alespoň dva pokoje - pokud tomu tak je i vás, zkusila bych se se spolubydlama domluvit, zda by jedno ze zvířat dočasně nemohli mít u sebe, než si na sebe zvyknou, jelikož pokud nic neuděláte, činčilku moc dlouho mít nebudete, pokud v těchto vedrech ani nepije.
Jinak si myslím, že dotaz o radu zde nebyl přesunut proto, aby jej nikdo neviděl a neporadil, ale proto, že už tady jednou takové téma bylo, tak aby to bylo všechno pohromadě :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 11, 2012 17:50

Štěně za vašeho dohledu by měl navštěvovat místnost, kde činčila je - nejlépe jen projít a pak zas pryč... takhle opakovat aspoň 8x za den - pes, přijde a odejde (je dobré, aby štěně o činčiláka nejevilo zájem) - činčila si bude zvykat na pach psa - dobré je, aspoň 2 týdny tam se psem chodit a zas odcházet, někdy přijdete s ním, někdy bez něj...
Když saháte na psa, nesahejte na činčlu (to platí do té doby, než se činčilák naučí znát pach psa).
Je potřeba, aby se pes choval tiše, aby u klece neštěkal, do klece nevrážel a netancoval kolem klece...
Po 2-3 týdnech JEN chození do stejné místnosti se psem můžete přejít k prodlužování času - už neprojdete, ale se štěndem třeba sem tam si tam sednete a budete na činčilu koukat, po 5 min se zvednete a odejdete... prodlužujte čas... činčilák si začne zvykat i na přítomnost psa - to samozřejmě bude trvat déle... Ale takovými pomalými kroky se dopracujete k normálnímu chodu domácnosti se psem a činčilou... :wink:

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Somsi » Út Zář 11, 2012 21:06

Velice děkuji.
Činčilák už se dokonce trochu napil. Nevím, jak dlouho ho tam budu most mít, protože spolubydlící si časem doveze kočku :D ale snad se to povede.
Máme hodně místností, ale málo míst, kde by mohl mít přes den klid.
Ještě jednou děkuji. Za návod, jak je spolu skamarádit.
Přeji hezký zbytek dne.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 11, 2012 21:11

Kočka se seznamuje lépe než pes... nevim proč, ale je to tak... na kočky činčily reagují lépe než na psa...
Nicméně držím palečky :wink:

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Somsi » Út Zář 11, 2012 21:23

Kočka se s činčilou seznamuje stejným způsobem jako pes? Když si slečna přiveze kočku už za týden, máme ku klec zase stěhovat nebo ho tam můžeme nechat a zase to vyzkoušet násilnou formou?

Nezlobte se prosím, že mám tak hloupé otázky, ale činčilu mám poprvé v životě a vůbec nevím, jak reagují na různé podněty, situace a změny. Jsem rád,že existuje takové forum, kde odpovídají lidé, kteří mají zkušenosti.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod tarja666 » Út Zář 11, 2012 21:49

My máme doma dvě kočky. Žádná činča, kterou jsme domů dovezli, neměla s kočkou problém. Nijak na ně nereagovaly a nevšímaly si jich :D

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Somsi » Út Zář 11, 2012 21:55

Děkuji, už jsem začal číst váš web. Jelikož jsem se psy taky úplně od mala, ale svého úplně vlastního a na vlastní zodpovědnost mám prvního, určitě mi budou Vaš příjemně čtivé články ku prospěchu.

Takže kočku do pokoje pustíme a uvidíme jak se bude Činčilák ze začátku chovat...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 11, 2012 22:13

Kočky mám 2 a ke klecím prostě přišli... Neseznamovala sem nikoho s nikym, kočky prostě přišly (samozřejmě za mýho dohledu) a činčily si jich ani nevšimly... Až když se kočka přišla podívat, co to tam běhá, tak nejdříve činčila byla taková "vypardlá" ale brzo se otrkala a šla zkoumat kočku, kočka po přiblížení činčily se zdekovala :D
Psi jsou prostě složitější a nevim proč činčily se jich prostě bojí více než koček...

Somsi
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Po Zář 10, 2012 20:34

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Somsi » Út Zář 11, 2012 22:31

Děkuji, cítím se už mnohem lépe. Ty tři dny jsem byl snad více nervózní než Činčilák. Hold se musíme přestěhovat do většího :D

btw: děkuji i za vaše stránky, vím, že to sem nepatří, a nejsem až tak daleko, ale naše štěně má 9 týdnů. Je v pohodě, hned jsem ji '"naučil" chodit na vodítku, ví, kdo jsem a chodí se ke mně schovávat, když se cítí ohrožená apod. Ale mám problém, že s přítelkyní máme patrovou postel a ona když nás nevidí, tak strašně kňučí. Říkám, že je mladá a spím s ní dole.. celý život jsem měl postelové psy... a tady opravdu nevím jak ji co nejrychleji naučit být v noci v klidu. Nejhorší je, že tím kňučením budí i sousedy. Nějak to zvládneme, ale kdyby jste měla chuť mi něco poradit.. tak prosím použijte j.somsi@gmail.com.

Děkuji

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 11, 2012 22:48

Ohledně štěnda, písnu mejla :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Lenca » Stř Zář 12, 2012 16:52

když jsme si přivezli kocoura,tak jsme problem trošku měli...v noci činčilky strašně houkali,ale kocour se ke kleci zprvu neodvažil přibližit,takže si na sebe zvykali pachem a po několika dnech přestali už houkat,když se přibližil,tak ho počurali, zaštěkali si a ted je Miunka s nim kamaradka, ty dva se pořad prohání. a maličká Sofí na něj pořad skače a šikanuje ho. Jen co vyskoči ven z klece tak okamžite zbystří kde je kocour a hned za ním :D další dva si ho nevšimaj a on jich také ne.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Kobylatko » So Ún 23, 2013 22:39

Nemužu tu najít vhodné téma ale když už je v nadpisu pes tak to dám sem :D .Dostala sem naročný ukol najít plemeno psa ,měl by prý vypadat takto http://www.pejskar.cz/jezevcik-dlouhosrsty-kralici-391/ ale asi 40cm vysoký :D ,vubec nemužu přijít na to co by to mohlo být.Má to prý hlavu jezevčíka :lol: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Wulfina » Ne Ún 24, 2013 8:38

To budeš hledat často.. páč hledáš vořecha... :roll:
40cm jezevčík neexistuje...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Kočka, pes a činčila

Příspěvekod Kobylatko » Ne Ún 24, 2013 20:16

Je to prý jezevčíku podobný :D ,že už takových psu vyděli víc.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”