Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kamzl
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Pá Črv 21, 2013 8:35

Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod kamzl » Pá Črv 21, 2013 9:25

Zdravim,
že se do toho tady takhle montuju do toho bydlení činčil.

V čem je nevhodné/nevýhodné mít činčiláky v terárku/akváriu?

Mě se to osvědčili z důvodu nepořádku v domě, kdy s klece všechnu podestýlku činčiláci vyházeli vysloveně na koberec. S terárka se tohle nestane.

Další věcí je noční hluk kdy klec byla neustále atakována zuby. I ohledně bezpečnosti činčil si myslím že terárium je vhodné.

Samotnou kapitolou je údržba tam je to pravda horší než s klecí, což já osobně a rád oželím a i kvůli estetice si čas na údržbu najdu.

Disable adblock

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Moni96 » Pá Črv 21, 2013 12:13

Mám takový dojem, že terárko je nevhodné zejména v létě, kdy se v něm zdržuje větší teplo, a pak i vlhko ;)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod tarja666 » Pá Črv 21, 2013 12:22

Dobrý den,
terárium a akvárium je pro činčily velmi nevhodné a to z důvodu vlhkosti, která se v akváriu drží. Činčilka pak může chytat plísně a podobně. Zvlášť v těchto vedrech tam musí být jako ve skleníku.
Pokud Vám dělá starosti nepořádek, doporučovala bych pořídit skříňoklece, kde je pletivo jen na přední straně. Hodně se tím nepořádek eliminuje, ale nikdy se toho asi nezbavíte úplně. Každopádně mně stačí dvakrát denně zamést před klecema a je to :) nic příšerného. Navíc se dají nechat vyrobit klece na míru, které vypadají opravdu hezky :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Lenca » Pá Črv 21, 2013 14:20

Přesně jak píše Tarja. Navíc bych dodala,že málokdo bude mít v teráriu připevněné poličky. Ikdyž jsem teda viděla,jak šikovny truhlář udělal moc hezkou dřevěnou "kostru" poliček v teráriu.I tak jsem to zkritizovala kvuli vlhku a v létě vedru. navíc vypadali jak ve výkladní skříni :( Ted přes ty vedra máme v místnosti vlhkost 63, což je hodne,je to jako v zimě a v tom uzavřenem skle bude mnohem větši.Mám volieru a klece a zametam před nimi ráno a večer, těch 10 minut co mi to zabere mě netrápí, víc by mě trápilo,kdybych měla doma čisto a plesnivé činčilky, které si nemužou hopsat po poličkach a ničit je. Když jsou jen za pletivem,mám s nima i větší kontakt, než kkdyby byli izolovani za sklem.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 21, 2013 15:14

Asi tak, činčila není ještěrka nebo želva, aby musela žít v teráriu... :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod jasmin » Ne Črv 23, 2013 14:41

Je to absolutne nevhodne a pro cincily dokonce nenebzpecne po zdravotni strance, nejen kvuli plisnim, ale take ji muze zabit a zvlast nyni to vedro, ktere v terarku musi byt, jako ve skleniku, muze to nastartovat i srdecni problemy.Navic neni moznost, jak bylo psano policek, vetvi vhodnych, cincila potrebuje splhat a skakat.A to ani nechci domyslet, jak velke to akvarium asi je, nebo terarko, pokud stejne, jako v nich trapi cincily ve zverimexech, tak potes koste.Pokud nekomu vadi neporadek a ze se po nich musi vice uklizet a cincilu kvuli tomu a i hluku, ktery vydava kousanim, ktere je k jejimu zivotu a zdravi dokonce nutnost, tak by si cincilu nemel vubec porizovat radeji.Cincila musi hlodat vhodne vetve a domecky a policky pro ne,zavrena v akvarku dlouho nevydrzi.
Urcite skrinoklec, je pro ne to nejlepsi, co muze byt, hlavne i z hlediska prostornosti pro ne, ponevadz vyska klece pro jednu cincilu by mela byt 80cm nejmene, spise 1m a 75cm sirka.Cim vyssi skrinoklec, tim lepe pro ne.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črv 23, 2013 16:03

Ti lidi co chcou cpát chudáka činčilu do akvárka/terárka tak bych je tam strčila taky a šup na slunko.Takový lidi nemaji ani fantazii postavit klec když už chci dát sklo tak postavím klec třeba 1m vysokou a od spodní části do výšky třeba 40cm dám sklo at nelítaj hobliny a zbytek pletivo ale stejně tak jako tak nepořádek bude.Nebo akva klec je taky řešení ale činčila není osmák nebo pískomil a už vidím jak někdo bude kupovat akvarko/terárko dost velký pro činču které není levná záležitost aby mohl udělat akva klec.A další věc co nechápu je proč je pro někerý takový problem sehnat si za pár korun skřín nebo za odvoz nebo ji koupit v bazaru a k tomu pletivo za 30kč v zelezářství :D ,jo jasně ono je levnější koupit akvárko/terárko za 3000,- aby bylo dost velky.Lidi myslete,pane bože.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Lenca » Ne Črv 23, 2013 19:36

co je akva klec? :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črv 23, 2013 19:53

Akvarko spojené s klecí,mám ji udělanou pro pískomily bo dělali fakt děsný bordel :lol: víc než ostatní,vlastní fotku mám v druhém počítači tak aspon hodím odkaz.Klec není moje.http://kamcuska.rajce.idnes.cz/osmacci/#DSCF0776.jpg

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Wulfina » Ne Črv 23, 2013 20:35

Jé, to je super :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črv 23, 2013 21:20

Právě když už chcou činčilu cpát do akvárka tak tohle bych schválila,akvárko jo ale s nástavbou jdou nádherně udělat poličky a do patra (nástavby na akvárku) se krásně dostanou po žebříčku a jde udělat i patro do akvárka takový stoleček :D .Když akvárko tak tohle :wink: .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Kobylatko » Čt Črv 27, 2013 17:14

Tak to je ta moje akvaklec :mrgreen: http://kobylatko.rajce.idnes.cz/piskousi/#Obraz4193.jpg ale fotka nic moc

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Je vhodné místo klece terárium?(akvárium)

Příspěvekod Kobylatko » Čt Črv 27, 2013 17:39


Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”