Nové akvárko

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nové akvárko

Příspěvekod tuta » Stř Črv 28, 2006 10:46

Ahoj všem...
Ráda bych se poradila o výrobě zadní stěny terária (
nebo spíš klece, pro činčilu) - v podstatě se bude jednat o složeninu skleněného akvária 100x50x50 a kovové konstrukce 100x70x50, kterou z bočních stran (každá 50x70) a z vrchu potáhnu pletivem (100x50) - takže to bude dobře větrané. Na zadní stěnu jsem se rozhodla vyrobit členité pozadí - máte někdo praktické zkušenosti? Zatím mám pružnou umělohmotnou desku jako podklad, dále králičí pletivo na rozčlenění pozadí, povrch zatím volím mezi montážní pěnou a betonem (obojí ztvrdne na kámen, ale s PU se líp a jednodušeji pracuje), které zkombinuju se dřevem. Můžete mi poradit nějaké praktické tipy, aby to celé bylo co nejlepší?
Martina

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 28, 2006 10:51

Ahoj, to je supr. Možná něco na ten způsob mají ve zverimexu v Pet Centru na Chodově. Dvě stěny jsou plastické s výstupky, aby na nich činčilky mohly sedět. Vypadá to jako pískovcová skála a je to hodně dobrý.
Tvoje činča z toho bude určitě nadšená. :wink:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: Nové akvárko

Příspěvekod Vlasticka » Stř Črv 28, 2006 10:54

tuta napsal:Ahoj všem...
Ráda bych se poradila o výrobě zadní stěny terária (
nebo spíš klece, pro činčilu) - v podstatě se bude jednat o složeninu skleněného akvária 100x50x50 a kovové konstrukce 100x70x50, kterou z bočních stran (každá 50x70) a z vrchu potáhnu pletivem (100x50) - takže to bude dobře větrané. Na zadní stěnu jsem se rozhodla vyrobit členité pozadí - máte někdo praktické zkušenosti? Zatím mám pružnou umělohmotnou desku jako podklad, dále králičí pletivo na rozčlenění pozadí, povrch zatím volím mezi montážní pěnou a betonem (obojí ztvrdne na kámen, ale s PU se líp a jednodušeji pracuje), které zkombinuju se dřevem. Můžete mi poradit nějaké praktické tipy, aby to celé bylo co nejlepší?
Martina



To vypada na super klec, doufam ze pridas fotecky do galerie az bude hotova :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

nechce někdo staré akvárko? a dík za chválu.......

Příspěvekod tuta » Stř Črv 28, 2006 11:21

Ahoj, dík za chválu..... Bára doteď bydlí v něčem podobným, až na to, že je to o něco menší - akvárko tuším 70x35x35 a a klec 70x50x35. Nemá to ale zadní stěnu, jednu poličku na přechodu skla a klece a druhou nahoře na které je trubička z napáječky a Bára na ní ráda odpočívá. Pokud někdo máte zájem tak se můžem domluvit - budu mít přece nové a snad lepší (předtím v tomto akvárku bydleli osmáci a taky se jim tam líbilo).
Martina
PS: Kolika let se dožívá činčila?

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: nechce někdo staré akvárko? a dík za chválu.......

Příspěvekod Vlasticka » Stř Črv 28, 2006 11:37

tuta napsal:PS: Kolika let se dožívá činčila?


Rika se ze 10 - 15 let, pri dobre peci az 20. Ja mam 10 leteho cincilacka a ty roky na nem vubec nejsou znat :wink:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Stř Črv 28, 2006 12:50

Wau to bude krásná klec, chtělo by to fotky pro inspiraci :-) :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Črv 28, 2006 13:26

Ahoj,
tak Te u nas vitam, to jsi Ty, jak si chces vzit tu nechtenou cernou cincilku, vid? Uz aby byla odtamtud pryc, kde neni vitana a chtena.
To terarko bude super urcite a cincilkam se tam bude libit. Schvlane by me zajimalo v jake klicce je ta cerna samicka, kterou si chces vzit. Pokud to byl nevhodny darek, tak pocitam, ze to bude take velmi nevhodna klicka atk maximalne pro morce.:-(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 28, 2006 15:53

Činčilka je dlouhověká, já mám taky desetiletého Ferdíka, za měsíc máme narozeniny.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Črv 28, 2006 21:20

Terezka napsal:Činčilka je dlouhověká, já mám taky desetiletého Ferdíka, za měsíc máme narozeniny.


ja mam 13 rocneho Suma :lol:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Srp 02, 2006 17:16

Páni, tak takouvou nádheru bych asi taky měla pořídit :)

Forty

Příspěvekod Forty » Čt Srp 03, 2006 10:32

no to my jsme teprve na začáku, Skipinek, náš prvorozený :wink: má teprve rok a další dva lumpíci ještě ani to ne :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”