Co je to popadlo?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

De.n.ca
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Dub 22, 2007 15:22
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Co je to popadlo?

Příspěvekod De.n.ca » Po Srp 27, 2007 10:02

Čekala jsem nový přírůstek do mé činčilý sbírky. Samičku jsem před napočítaným porodem přesunula do jiné klece a čekala jsem až se mrně narodí. Když už bylo 3týdny po plánovaným porodu, vrátila jsem ji zpět k samečkovi, protože jsem měla za to, že to byl jen planý poplach a žádný mimi nebude. JENŽE: asi za dva dny jsem našla v kleci zadní nohu a plno krve. Samička porodila po dvou dnech, co jsem ji vrátila do klece a to pládě roztrhali a snědli. Jak je to možné? Všude čtu, jak jsou činčily vzorní rodičové, jak toto mohly udělat? Toto bylo jejich druhé mládě, prvnímu neublížili. Prosím, napiště mi svůj názor. Byla jsem z toho docela v šoku....

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Srp 27, 2007 10:28

Někdy se to stává. Činčila porodí a zakousne mládě a sní ho. Třeba věděla, že ho nezvládně, nebo mělo nějakou vadu. Většinou, když lidi před zakousnutím mládě zachrání, tak stejně nepřežije. Takže to asi ná svůj důvod.
Je mi líto mrněte, ale nezoufej, budou další. :wink:

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod domcha » Po Srp 27, 2007 10:49

Myslím, že jde o laktační psychózu. Samice mládě po porodu sežere. Je to způsobeno depresemi po porodu. Samozřejmě může to být i tím, že samice cítila, že s mládětem něco nebude v pořádku :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Srp 27, 2007 11:47

stává se to.... příroda je mocná... když jsem měla osmáky tak samice vždycky nejmíň 4 sežrala (nechávala si jich vždy pouze 8)... asi to tak muselo být

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”