Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Alexandrius » Stř Bře 06, 2013 16:09

Rád bych se zeptal, když mi umřelo mladé :/ .... jestli samička nebude mít potíže s mlékem co má.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 06, 2013 18:02

To je mi líto :(

nicméně, matce kontroluj cecky, mlíko by se mělo normálka vstřebat...

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Alexandrius » Čt Bře 07, 2013 14:45

Dobře děkuji, a ještě bych se chtěl zeptat mám 4 činčilky 2 kluky a 2 holky. Už bych nechtěl aby měli mladé nemám na to je dát pryč když jsou tak krásní. Ale nevím jak to udělat když je musím mít v jedné místnosti. Když dám kluky a holky zvlášt nepoperou se mi klucí v říji ?? Nevím si s tím rady chi postavit novou klec tak abych jí tomu přizpůsobil.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Wulfina » Pá Bře 08, 2013 8:46

samečky vykastruj a nech je normálka po párech...

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Bře 08, 2013 14:18

My máme v místnosti jak páry tak holky a kluky a nikdy žádné problémy nebyly,jak na holky přišla říje tak si kluci poradí s klukama co maj v kleci si pohopsaj po sobě a je klid na všech frontách :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Alexandrius » Ne Bře 10, 2013 16:45

chovamcoumim napsal:My máme v místnosti jak páry tak holky a kluky a nikdy žádné problémy nebyly,jak na holky přišla říje tak si kluci poradí s klukama co maj v kleci si pohopsaj po sobě a je klid na všech frontách :lol: :lol: :lol:


Tak ted nevím .... :/ ted jsem ještě zmatenější #-o

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod saskie » Ne Bře 10, 2013 21:47

Já bych zdravé jedince, u kterých to opravdu není životně důležité, nekastrovala. Hlavně to nemusí nic vyřešit. I po kastraci je bude dominance i druhé pohlaví zajímat. Takže kluci spolu vůbec nemusí vycházet ani pak. Jak jsou na tom činčilky přibuzensky a od jakého staří se navzájem znají? Samozřejmě je velice pravděpodobné, že samci budou obzvláště v době říje samiček sobě nebezpeční. Na druhou stranu samci (ale i samičky) můžou mít nadřazenostní boje nehledě na okolí (tedy budou se hádat, i když žádná jiná činčila v dosahu nebude). Sama mám dva samce (brášky, vrh po sobě) ve stejné místnosti, kde je i plodná samice. Jejich mamina. Ale ještě donedávna byly ve stejné místnosti i jiné holky, nijak k nim příbuzné, kvůli kterým se také kluci nehádali. Znali se ale od miminek. Problém mi udělala jiná samice, která přišla až po jejich dospělosti a nenarodila se u nás. Když ona začla s říjemi, kluci to časem nezvládli a samička musela do jiné místnosti (ani nesousedící). Výběh mají také každý zvlášť, daleko od sebe, takže už je víceméně klid. Ačkoli si musím dávat bacha, aby ji necítili ani ze mě. Chci říct, že to není úplně stoprocentní, že se budou kluci rvát, ale ta pravděpodobnost je hodně vysoká a chce to pečlivě sledovat a pak hned jednat. Možná postačí jen klec navíc pro nadřazeného samce v době říje. Možná bude třeba oddělení trvalé. Mimochodem rvát se o pozici můžou i samice.

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Alexandrius » Po Bře 11, 2013 14:43

S příbuzností to je tak že mám páreček a ty mají 2 syny jen je o rok starší a ty jsou spolu od malička ty nemají problém. Spíš ten starší syn nesympatizuje s tatkou:/ chci dát mamku a tatku k sobe a do jiné klece brášky. Kastrace by byla možná u tatky aby nebyly mladata, brášky bych nechal tak jak jsou. Celí život jsou v jedné místnosti v patrové kleci. Jak byly od sebe odděleny otec a mamka tak ty si musí na sebe zvyknout, ale to si nemyslím že bude problém :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod saskie » Út Bře 12, 2013 22:36

Alexandrius napsal:Dobře děkuji, a ještě bych se chtěl zeptat mám 4 činčilky 2 kluky a 2 holky. Už bych nechtěl aby měli mladé nemám na to je dát pryč když jsou tak krásní. Ale nevím jak to udělat když je musím mít v jedné místnosti. Když dám kluky a holky zvlášt nepoperou se mi klucí v říji ?? Nevím si s tím rady chi postavit novou klec tak abych jí tomu přizpůsobil.

Alexandrius napsal:S příbuzností to je tak že mám páreček a ty mají 2 syny jen je o rok starší a ty jsou spolu od malička ty nemají problém. Spíš ten starší syn nesympatizuje s tatkou:/ chci dát mamku a tatku k sobe a do jiné klece brášky. Kastrace by byla možná u tatky aby nebyly mladata, brášky bych nechal tak jak jsou. Celí život jsou v jedné místnosti v patrové kleci. Jak byly od sebe odděleny otec a mamka tak ty si musí na sebe zvyknout, ale to si nemyslím že bude problém :)

Nevím jestli se v tom dobře orientuji. Z prvního příspěvku čtu 2 holky, 2 kluci, z druhého chápu 1 samice, 3 samci. Pokud platí to druhé, tak je to jako naše rodinka, jen jsou bráškové blíže k sobě a rodiče nebyli dlouhodobě odděleni. (A jiná mláďata neměli.) Taťuldu máme vykastrovaného, protože se u něj pak projevila nervová nemoc, která může být dědičná, při oddělení od samičky byl ale zcela apatický a umřel by. Nebylo to snadné, ale opravdu nebyla jiná možnost. Zvládl to naštěstí dobře a sice to trvalo několik týdnů, než se dal fyzicky i psychicky zase do pořádku, ale mají se se samičkou i synáčkama (se kterými ho občas pouštím) stále moc rádi.
Držím palce, ať se to vydaří a kluci se nehádají, mohlo by to vyjít. Pokud se rozhodnete k té kastraci táty, tak hodně štěstí, aby to bez komplikací zvládl. A samička ho k sobě přijala.

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Alexandrius » Stř Bře 13, 2013 15:08

Ano platí to druh. Přesně ta to chystám brášky s sobě a mamku s tatkou k sobě, a tatku vykastrovat. nevím jestli ten starší ze synů se bude mít za dobře s tatkou ale se samičkou už spolu byly takže by to problém být neměl :) tedy v to doufám a děkuji za podporu. Časem budu informovat jak vše jde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod minlub » Stř Bře 13, 2013 18:33

Necituj prosím přímo předcházející příspěvky, je to pak hůře přehledné. Viz. pravidlo č. 8 viewtopic.php?f=4&t=4317
opraveno

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Re: Mládě umřelo nebudou potíže s mlékem ??

Příspěvekod Alexandrius » Čt Bře 14, 2013 18:24

Ou za to se omlouvám :/ .... to mi nedošlo ... děkuji za upozornění

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”