Něco na příbrani

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Něco na příbrani

Příspěvekod kuchink » Út Bře 12, 2013 18:21

už přes dva měsíce už dokrmuju činčilku kvuli zubům, má eroze v dásnu a všechno co spapá tak si vynda z tlamky jelikož mu to tam zapadá do těch dírek, činčilka je hubenoučka, a už nevím co do něj nacpat aby mi přibral, tak prosím o nějake rady

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod minlub » Stř Bře 13, 2013 18:36

Co vše jsi už zkoušela? Krmíš Rodicarem?

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod kuchink » Čt Bře 14, 2013 17:42

Jj Rodicare přidavam do všeho, Rodicare s jablkem , Rodicare přidany s trochou osmizrne kaše(nemléčné), on když si vezme granule tak si to pak packou vytahuje, (v utery jedem do Brna), ale potřebuju aby mi trošku přibral a po 2 měsicích už ho to opravdu moc nebaví a nevím co mu dát aby měl na to chut

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod minlub » Čt Bře 14, 2013 19:38

Zkus vitamínovou směs http://www.eliscinobchudek.eu/vitaminy- ... -500g-i97/
a mléčné granulky s vločkama http://www.eliscinobchudek.eu/vitaminy- ... -5kg-i183/
Jak je to měkčí, mohl by si dát alespoň trochu. Zkoušela bych cokoliv, hlavně aby baštil, spíš si vezme měkčí stravu, sušené bylinky, Goji, sušené jablíčko.
Na podporu chuti k jídlu bych dala do vody Bioenzym K a k Rodicaru přimýchala B komplex http://www.eliscinobchudek.eu/vitaminy- ... -50ml-i34/

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Bře 16, 2013 16:13

No m,ně Rodicare nic moc. Potom mi někdo ( zlatý, zde z fora ) poradil Recovery Plus. Mají to na obchod.kralici.cz, i dokrmovací stříkačku. Nemůžu si vynachválit. Jednak to není tak agresivní na vůni, ale příjemnější a stříkačku jenom prostrčím mřížkou a opatrně tlačím, uvolňuji potřebné množství a nestresuji sebe ani činčilku. Ochotně si bral sám. Při krmení mi totiž zkolaboval 2 x ( já pomalu taky ), takže mám vyzkoušeno, že si vezme i když nemusí. Potřebovala jsem vypotřebovat načnutý balíček. Vím, že každá činčila je jiná, ale zkus ty králíky.cz, třeba taky uspěješ. Budu držet palce

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod kuchink » Ne Bře 17, 2013 18:46

jej, tak to mockrát děkuji, ten Rodicare je takový nijaký, činčilka to nechce a smrdí to jak blázen:), určitě vyzkouším a dám vědět jak jsme uspěli:)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod saskie » Pá Bře 22, 2013 11:42

Tak u nás se Recovery nechytl vůbec, to by raději umřeli hlady. A kvalitově je níž než Rodicare. Zkoušela jsem ale i dokrm od Oxbow a ten se teda také úplně nechytl, ačkoli znatelně lépe než Recovery. Zlatý Rodicare, ten mi zachránil několik činčil. Každopádně každé činče chutná něco jiného, tak je dobře, že je více možností. JR Farm také dělá kaši, ale ta je pro činčily na výhradní krmení moc tučná. Z měkčích věcí vločky, ale musí se opatrně, aby neskončily se zácpou. A na mléčné věci/granule pozor, dospělé činčily na to zrovna uzpůsobené trávení nemají (co jsem konzultovala s odbornými veterináři). Moc držím palce, aby se činčilka brzy uzdravila.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod minlub » Pá Bře 22, 2013 14:57

Po mléčných granulkách mohou být měkčí bobky, proto je i někdo doporučuje dávat s vločkami. Dávám je bez vloček jak miminkům, tak dospělým v kleci, kojícím a občas i březím. Nikdy jsem s nimi problém neměla a to je přidávám už dlouho a jsou výborné.
Také se doporučují kvůli vláknině a podpoře obnovy zažívacího traktu při gastrointestinálních poruchách ve stresových situacích a při hubnutí.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod saskie » Čt Bře 28, 2013 23:17

Vláknině? Jaké vláknině? To jako že uvedené 1% je hodně vlákniny? A ten biolog a veterinář doporučující mléčné produkty pro dospělá zvířata by mě opravdu zajímal. Pokud byste ho mohli uvést, bylo by to fajn, ráda si rozšířím obzory.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod Lenca » Pá Bře 29, 2013 9:56

Já mám na mléčné granule/dropsiky/mlsky stejný názor jako saskie. Prostě to tak je, dospělý savec nepotřebuje mléko a ani ho není schopen správně strávit a vzít si z toho 100%. To jen člověk si myslí,že potřebuje mléko i v dospělosti a ještě cizího tvora...Žádný jiný savec v dospělosti mléko nepije. O živých probiotických kulturách v mléčných granulích maličko pochybuju.Rostoucím mimčům mléčné granule proč ne, ty to mléko do určité doby ještě potřebují a jsou schopny si z toho vzít co potřebují.A je to moc dobrý nápad pro mimča, už zkoušejí granulky,ale zároveň ještě přijímají mléko. To je fajn. Ale také bych to necpala dospělým činčilkám.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco na příbrani

Příspěvekod minlub » Pá Bře 29, 2013 14:26

Já ve složení mléko nevidím. Doporučení vychází z obsahu syrovátky, která je na jiné bázi, s jiným složením a účinky jak mléko http://www.obchod-usmev.cz/clanky-syrov ... -napoj-122
Osobně bych to nesrovnávala s mléčnými výrobky, pamlsky, dropsy :)
Obsahuje to míň mléka jak lžička jogurtu, kterou mi doporučoval (veterinář) MVDr. Jekl při zažívacích problémech činčilky.
Těžko se vyhnu tomu, aby když je dám miminkům si nevzali i dospělý. Pro kojící samičky je to velká podpora. Taky se dává pár granulek s vločkama, ne krmná dávka.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”