seznameni

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Út Lis 15, 2011 13:09

no oni spolu nijak nekomnikuji ani neremcaji sedi kazdy v jednom rohu obcas zavrou ocka a me je jich strasne lito... nejlip bych je dala zpet do klece... jsou moc hodni ale vypada to ze jsou spis oba silene vyplaseni

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Lis 15, 2011 13:12

Pokud jsou v přepravce už dlouho v klidu a neútočí na sebe, zkus je do té klece dát. Někdy si sednou hned a nemusí se dlouho seznamovat.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 15, 2011 14:02

jj moje holky si sebe taky nevšímaly ;) ja bych je tam už dala :)

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Út Lis 15, 2011 15:41

jeste jsou v prepravce nez poradne vycistime klece... nejdriv pujdou oba do male a kdyz bude vse ok tak zitra do velke... ale ted sem s nima sedela a pokazde kdyz se Lump priblizi tak na nej Rum vyjede jakoze zavrci a Lumpik se hned stahne... Mam strach jak to pujde v te kleci jelikoz bych rekla ze kamosi moc nejsou...

Disable adblock

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Út Lis 15, 2011 18:14

tak uz jsou nejakych 20 minut spolu v kleci... nejdriv se rum schoval a lump prozkoumaval... potom spolecne prozkoumavali... ale ted se nahaneji jak cvoci a rum se snazi lumpa obskocit... nemam se bat?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Lis 15, 2011 18:20

Pokud se nekoušou nebo nelítají moc chlupy, můžou jen dovádět. Zatím je hlídej.

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Út Lis 15, 2011 18:25

ted se nahaneji a obcas k sobe priskoci, stoji na zadnich a mydli se prednima packama... trva to tak vterinu dve a pak odskoci... tohle se vzdy po chvilce opakuje... pritel ted novinama placl rumika aby si nevyskakoval... na to ze je mladsi tak je docela drzy :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 15, 2011 19:24

moje holky se škádlí doted,i chlupy občas lítaj,ale pak je to zas dobrý. mladší se taky asi 3 dny bála te starši,že před ní utíkala a ted už jsou na sebe zvykle a mladši si vyskakuje.

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Stř Lis 16, 2011 16:31

tak noc prezili a spinkaji vedle sebe :) diky za rady

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Lis 16, 2011 17:29

=D> povedlo se... gratulujem :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Pá Pro 09, 2011 19:14

Ták a musím se pochlubit našim pokrokem u Rocky a Kiki.Nejdřív se na sebe sotva podívali a mohly se sežrat.Po nějakych cca 2 mesícich mi to prostě nedalo a zkusila sem to znovu,prostě je spátky seznámit.Zatím jsme na dobré cestě,neska byli několik hodin každá v jedné přepravce dány u sebe,nic nedělaly,nehádali se tak že je zkusím pustít k sobě ,čtvrt hodiny běhali,chodily k sobě,nic prostě normálka :D .A pak po sobě vyjeli kousli se a šup s nima do klece zas každou zvláš.Chtěli bysme takhle nadále pokračovat v znovuseznámení,a doufám že se holky usmíří a budou spolu zase spinkat v domečku hezky v jedné velké kleci.Každou novinku jak pokračujem určitě napíšu. :lol: :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » So Led 14, 2012 11:08

Tak seznamování holek pokračuje,tentokát jsme zvolili metodu mezi velké klece dát petivo at je každá na svý půlce a zatím se daří holky se oňuchávají a snaží se dostat k sobě,vůbec nevrčí,nezastrašují se ,tak snad už nám to výjde :D .Rockyna nakonec zůstala :lol: ,nevím ted kdo to tu má napsaný "staneš li se jednou milovníkem činčil,zůstaneš jím navždy" tak je to pravdivý bo ji fakt dát pryč nešlo,no ty činčilí očíčka :lol: :wink: .Tak snad se holky zas skamarádí .

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 15, 2012 12:09

Tak to je dobra zprava, ale i tak je radeji hlidejte.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Čt Ún 02, 2012 19:20

Tak se obávám že už to nemá cenu :cry: .Ta starší pořád utočí na tu mladší a cosi smrdícího po ní stříká.Myslíte že to má ještě cenu?seznamovat je znovu? :cry:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Ún 02, 2012 19:24

Stříká moč :D Zkoušela jsi je dát do přepravky?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Ún 02, 2012 19:45

Já seznamuju klec v kleci. Většinou po týdnu je pouštím spolu a vždy mi to zatím vyšlo... přepravka se mi neosvědčila :( Dala jsem je do přepravky, tam v pohodě, dala jsem je do klece (vyčištění, vydesinfikovaný - neutrální) a porvali se. Pak jsem dělala klec v kleci a povedlo se... :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Čt Ún 02, 2012 20:46

též se nám přepravky neosvědčíly :( .Klec v kleci skoušíme ted ale trochu jiný zbusob.velká hlavní klec je rozdělaná na pulky a pruchod je předělen mříží a nic ani na sebe nezavrčí.Ale pustit je k sobě nebo do předělené místnosti(též pletivem)tak by se sežrali.Nemuže to být minulostí té starší že cca 3 roky u bývalého majitele byla sama mezi psy a až ted měla kámošku?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: seznameni

Příspěvekod Lenca » So Bře 17, 2012 19:58

Tak nám se dnes nepovedlo seznámení přes přepravku, fakt se pořád kousaly, ta malá Sofia, paní světa na Zoe furt skákala a dorážela,tak se Zoe bránila a vždycky jí pokousala :( vypadaj jak ježci.tak jsem to vzdala. Ted nevím,jestli to někdy zkusit znovu,nebo je prostě k sobě nedávat.Ted mi je jich líto, dala jsem je do klece a obě padly a usnuly okamžitě.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: seznameni

Příspěvekod Reňaaa » So Bře 17, 2012 20:03

Mě se osvědčila metoda pustit je do místnosti, kde to ani jeden nezná :) Možná někteří budou namítat, že se můžou hádat o nové území, ale ten "domácí" si tam zase nebyl tak jistý a nedovoloval si. Jinak vyzkoušej dát je vedle sebe přes klec, nějak ji odděl :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: seznameni

Příspěvekod Lenca » So Bře 17, 2012 20:10

vyzkoušela jsem vše, ty klece vedle sebe mi vyšly u Zoe a Miamor dřív, ale u tědlech ne, po přepravce jsem zkusila chodbu a tam se malá skovala ke mně a Zoe na botník.Takže ani to se nepovedlo. Asi si tydle dvě hold nesedly. Já tu malou budu pak dávat k samcovi,ale chtěla jsem je společně pouštět běhat a než ji dám k samcovi,aby nebyla sama.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: seznameni

Příspěvekod Kobylatko » Ne Bře 25, 2012 23:06

Neboj nejsi sama,syce to furt omýlám ale máme stejný problém.V přepravkách se na sebe ani nepodívaji a volně po neznáme mistnosti a v kleci by se roztrhali navzájem.A když je poštím na běhamí každou zvlášt,Kiki to neřeší a hledí si sviho papá,spí nebo si v kleci blbne ale Rockyna? to je hotovej rapl!Ted zkoušíme že si Kiki vemu do naruče a ukážu ji Rocky přes mříže,sice někdy mrčí,ale dá se to.Tak snad se někdy dočkáme a holky budou znovu spolu :D :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: seznameni

Příspěvekod Lenca » Út Dub 24, 2012 21:05

jo to ja šla dat Zouině ukazat malou přes mříže a dopadlo to mým prokouslým prstem ;) mně se ty dvě prostě nesnesou, pořád se skrz mříže koušou a i Zoe kouše pak i mě jakmile ji odhanim. Tak hold tydle dvě nepouštím spolu no.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: seznameni

Příspěvekod monisska » Út Dub 24, 2012 21:18

Někdy se to může stát, že si činčilky k sobě nesednou, ani po zdlouhavém seznamování. Třeba Sweeny (Miina maminka) útočila na samečka, když jsem ho dávala zpět do klece po oddělení po miminkách a asi jsem ho nechala moc dlouho od ní. Dávala jsem je zpátky dohromady přepravkou a Edík z toho vyšel s nakousnutým ouškem, ale vydržela jsem a teď jsou v pohodě..

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: seznameni

Příspěvekod Reňaaa » So Dub 28, 2012 6:43

Zdravím,

mám menší problém, nedávno jsem doseznamovala a úspěšně, kluci jsou na sebe v kleci v pohodě, největší kamarádi, spí spolu, kousají se jemně do kožíšku...prostě v klídeček. Ovšem problém je když je pustím, chvilku běhají vše OK a potom se začnou prohánět a prskat na sebe starší sameček zuřivě zametá ocasem atd. Musím říct, že při seznamování na sebe vůbec neútočili nic...hra to určitě není. Když je dám zpátky do klece, tak jsou zase v pohodě, jako kdyby se nic nestalo.

Vím jednoduchá rada - nepuštět je spolu, ale zajímá mě proč v kleci jsou v pohodě a mimo klec, jako by se neznali? Pouštím je ve stejné místnosti, ve které je klec.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: seznameni

Příspěvekod chovamcoumim » So Dub 28, 2012 7:00

Ahojki mě se před pár měsící tak naháněli venku samička se samečkem ,v kleci taky pohodička ale jak byli venku tak to byl děs,začala jsem je pouštět každého zvlášť asi tak měsic samička to moc neznala tak chuděra nevěděla kde se schovat,ale za měsíc co běhali rozděleně tak už pak jak začali běhat zase spolu už bylo a do dneška je vše v poho :D ,tak třeba by to pomohlo,moc držím palečky

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”